|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kibernetičen otrok
30.12.2007 22:11:25   
birdy
Iščem in iščem, pa ne najdem nobene temwe, ki bi govorila o njih. Ma katera kinernetičnega otroka?
To so otroci, ki zelo malo spijo in imajo preveč energije. Spijo v povprečju 2-3 ure na 24 ur.
Sama sem bila tak otrok do osnovne šole, pa me zdaj ko imam mojo miško zanima, če je to kaj dedno. Javite se, če ima katera takega otroka.

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010

Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
30.12.2007 22:16:47   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu birdy)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kibernetičen otrok
30.12.2007 22:24:28   
frutka_
Če z izrazom kibernetičen otrok, ki ga prvič slišim, misliš hiperaktivca potem ti bom odgovorila da ni dedno. Danes hiperaktivni sindrom "zdravijo" oz. mirijo z ritalinom, ki otroka totalno skulira. Do podna. Sicer pa to sčasoma izzveni.
Če si kot otrok malo spala še ne pomeni, da si bila hiperaktivna. Veliko še je drugih pokazateljev, ki kažejo na HA.
Recimo: otrok se hudo udari in ga ne boli, ne joče, resnično nikoli ni pri miru, težko se zaposli in obstane pri eni dejavnosti dlje kot par sekund, težko se vživi v čustva drugih, je hiter, nepremišljen v dejanjih, nevaren sebi, tudi ko spi se ziba v enem ritmu, razbija, kriči, je glasen,...Takšen otrok potrebuje OGROMNO pozornosti, skrbi in predvsem potrpežljivosti.

(odgovor članu birdy)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kibernetičen otrok
30.12.2007 22:38:50   
birdy
IZVIRNO SPOROČILO: frutka

Če z izrazom kibernetičen otrok, ki ga prvič slišim, misliš hiperaktivca potem ti bom odgovorila da ni dedno. Danes hiperaktivni sindrom "zdravijo" oz. mirijo z ritalinom, ki otroka totalno skulira. Do podna. Sicer pa to sčasoma izzveni.
Če si kot otrok malo spala še ne pomeni, da si bila hiperaktivna. Veliko še je drugih pokazateljev, ki kažejo na HA.
Recimo: otrok se hudo udari in ga ne boli, ne joče, resnično nikoli ni pri miru, težko se zaposli in obstane pri eni dejavnosti dlje kot par sekund, težko se vživi v čustva drugih, je hiter, nepremišljen v dejanjih, nevaren sebi, tudi ko spi se ziba v enem ritmu, razbija, kriči, je glasen,...Takšen otrok potrebuje OGROMNO pozornosti, skrbi in predvsem potrpežljivosti.


Ta izraz ne pomeni hiperaktivnosti pač pa kibernetičnost- energijo. Dejansko tak otrok ima preveč energije, ne spi, vendar ne kot hiperaktivc. Hiperaktivni otroci se težko skoncentrirajo, kibernetični ne, hiperaktivni otroci se težko igrajo eno in isto igro dalj časa, kibernetični ne. Ubistvu kibernetični otroci nimajo nobenih problemov z ničemer, so čisto navadni, le spijo zelo malo.
Je pa kibernetikov bolj malo, vendar obstajajo, in je to strokoven izraz, potrjen od otroške psihiatrinje (me je mami zarad tega vlekla k psihiatru, pač, z fotrom sta zelo malo spala 7 let, sta upala da se da kako rešit).

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   [Brisano sporočilo]
30.12.2007 23:10:33   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu birdy)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kibernetičen otrok
30.12.2007 23:33:46   
Gina
Kibernetika je veda, ki raziskuje podobnost med delovanjem strojev in živo naravo - sem prebrala v slo. pravopisu.
Kibernetika raziskuje povezave med stvarmi, sem prebrala na internetu. Obstajajo različne vrste kibernetike, tudi medcinska, vendar raziskujejo ravno tako povezave med različnimi vedami - piše na internetu.

A si mislila kinestetičnost - veliko občutljivost za zaznavanje. A si sicer bolj kot vidni in slušni tip,kinestetičen,  ti slučajno boljše zaznavaš reči s tipom, zaznavami, kot glasovno ali vidno?

Morda si pa mislila kinetičen, ker to pa pomeni energetski, celo v slo. pravopisu. In hiperkinetičen otrok pomeni nekaj podobnega hiperaktivnemu. Pa da ne boš mislila, hiperkinetičen otrok ni nujno ves čas tak, da dela zgago. Tale hiperaktivnost se pokaže lahko zgolj doma, ali pa tudi ne, v šoli pa lahko tak sedi z drobnimi presedanji na klopi ali sanjanjem zase ali zgolj z intenzivnim poslušanjem, kljub temu,d a kakšen od njih zraven riše in se na videz zabava po svoje. Ni nujno medvedek, ki vse razbije in je čisto brez občutka, ter se zaleti v vsakega mimogrede, čeprav tudi taki obstajajo.. Če je karakterno bolj vase zaprt, ne bo izstopal.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kibernetičen otrok
31.12.2007 10:21:01   
birdy
Ne, baje je prov izraz kibernetičen otrok. Sej moja mami je takrat, ko me je peljala k psihiatru (al pa psihologu, ne vem točno) tud prvič slišala za tak izraz. Mogoče se je z leti spremenil izraz- je le tega že ene 17 let, kar me je peljala tja.
Samo z takim otrokom ni čisto nič narobe ali bolje rečeno drugače kot da zelo malo spi. Nič se ne preseda, je lahko tudi pri miru, samo spi zelo, zelo malo. Sej pravim, jst osebno sem menda spala 2 ure na 24 ur. Ni bilo važno kdaj, lahko sem omahnila tudi med kosilom, takrat so moji starši mene dali spat, oni so šli pa tud v mižaleuser posted image  Pa so pol kosilo nazaj pogrel.user posted image
Sta pa starša včasih tud v službi zakinkala- mislim, da ju lahko razumem, če sta spala z enim učom na straži.
Moja mala spi čez dan največ ene dve ure, pa ponoč tud bolj malo, se skoz zbuja. Taka sem bila tud jaz do cerka enega leta, pol pa kot sem povedala.
Res me zanima, če je to dedno kaj, ker bo kriza, če je.
Res nobena ne pozna?

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kibernetičen otrok
13.1.2008 22:42:29   
mika
Ni bilo važno kdaj, lahko sem omahnila tudi med kosilom


o tem sem pa gledala na discoveryu, ampak so bili mnogo hujši primeri. pti tebi je hvala bogu izginilo pri enem letu, lahko pa ostane za vedno. v možganih nečesa primanjkuje, zato niso sposbni ocenit kdaj telo potrebuje počitek.

v dokumentarcu sta bili dve najstnici, ki sta morali uživat amfetamine, da sta lahko koliko toliko funkcionirali.  potrebovali sta spremstvo, ker sta zaspali, stoje, sede...kjerkoli in kadarkoli.

več se trenutno ne spomnim. aja, doktorji ugotavljajo kako naj zaženejo možgane, da bo center za spanje, deloval pravilno

(odgovor članu birdy)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kibernetičen otrok
18.4.2008 17:55:24   
Magi*
se strinjam z Gino glede pojma kibernetika. bom pa vprašala sestro, če zares obstaja tak izraz, ki označuje tudi otroka.

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...
BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?