|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Znova gluten, marelice, nektarine
11.7.2008 22:47:18   
Anonimen
Mene pa zanima, kdaj ste svojim začele dajati gluten in kaj v obliki glutena? Piškot, omake...Kaj pa marelice, nektarine? Kaj po vašem mnenju ne bi smel jesti 7 mesečnik nagnjen k alergijam?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Znova gluten, marelice, nektarine
11.7.2008 22:50:13   
titoti
evo, prav to iščem... moja miska je stara 7m in sem ji vceraj dala prvi piskot... upam da ni prezgodaj, ker vem da so mnenja deljena (eni po 6m drugi po enem letu)...

kdaj pa ve?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Znova gluten, marelice, nektarine
11.7.2008 22:52:39   
titoti
http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=2872584

(odgovor članu titoti)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Znova gluten, marelice, nektarine
11.7.2008 22:56:16   
titoti
http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=2776825

(odgovor članu titoti)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Znova gluten, marelice, nektarine
12.7.2008 1:45:54   
Paštetka
Vse to je že jedla.

otrok nagnjen k alergijam se pa naj izogiba jedem, ki lako dodatno povzročajo težave h alergijam vsaj do enega leta

(breskve, robide, maline, jagode, kivi, med, arašidi, lešniki, orehi..., čokoladni izdelki, umetna barvila in razni dodatki, vegete, začinke...

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu titoti)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Znova gluten, marelice, nektarine
12.7.2008 11:56:58   
Naja30
Kako to mislite, nagnjen h alergijam? Če ima npr. eden od staršev alergijo na jabolka, da naj se počaka z uvajanjem jabolka do enega leta?
No, mi nismo nič čakali. Lani, ko je bila sezona marelic in breskev je bila stara 7m in sem ji jih dala. Gluten tudi tam okoli. In sicer kakšen piškot, kruh... Z omako pa ne, ker je ne delam z moko.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Znova gluten, marelice, nektarine
12.7.2008 13:25:43   
Anonimen
Pastetka, meni je pa ravno v pediatrični svetovala maline, nektarin in breskev pa res ne. Ne vem zakaj se svet vrti okoli tega, kaj naj jejo in kaj ne, kaj so pa v starih časih dajali otrokom? Res je, da se ravno z njimi ne moremo primerjat, ampak če je sedaj sezona sadja npr, marelic, nektarin, grozdja pa res ne vem, zakaj ne bi izkoristila in mu dala. Potem pa berem kaj ni priporočljivo sem pa v dilemi, in se sprašujem, kaj pa če mu bom škodovala. Aja, pa piškot (navadni, ki vsebuje tudi jajca, pa sploh vedela nisem) sem mu dala že pri 6 mesecih, pa ni bilo nič narobe, pol pa preberem, da vsebujejo 21% jajc user posted image user posted image . Ampak taki piškoti so bili pred 10 leti prva GH. Jaz bi mu najraje že kakšen ješprenj skuhala z zelenjavo. Pa včasih je veljalo, da graha, stročjega fižola naj ne bi, ker napenja, a sedaj je pa to vse v redu. Kdo bi razumel? Ma, če gledam po občutku, mislim da je čas, da mu začnem dajati hrano (seveda brez vegete in jagod, lešnikov, medu itd) tako kot jemo mi. Kdaj pa so vaši malčki začeli jesti "vašo" hrano"? LP

(odgovor članu Naja30)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Znova gluten, marelice, nektarine
12.7.2008 13:28:15   
Anonimen
Pa še to; nagnjenost h alergijam. Jaz bi rekla, ali je alergičen na eno stvar ali pa ni. Je pa gospa na bioresonanci rekla, da preveč ene stvari privede do alergij. Če ni alergičen na jajca, pa da mu da kaj takega vsake kvatre pa tudi ne more menda tako škodovati. To je pa moje mnenje. LP

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Znova gluten, marelice, nektarine
12.7.2008 17:31:57   
Paštetka
decemberka in zakaj potem sprašuješ? user posted image  

Res ne vem potem pointa tvojega vprašanja user posted image

Kar se pa alergij tiče... eh ne da se mi razlagat. Veliko je že napisanega o tem. Če pa katera želi, pa mi naj pošlje ZS.  user posted image  

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Znova gluten, marelice, nektarine
12.7.2008 17:41:56   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

decemberka in zakaj potem sprašuješ? user posted image  

Res ne vem potem pointa tvojega vprašanja user posted image

Kar se pa alergij tiče... eh ne da se mi razlagat. Veliko je že napisanega o tem. Če pa katera želi, pa mi naj pošlje ZS.  user posted image  


Sprašujem zato, ker me te doktrine in znanost zbegajo in mi dajo slabo vest na mojo intuicijo. Lpuser posted image

(odgovor članu Paštetka)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Znova gluten, marelice, nektarine
12.7.2008 21:45:00   
Anonimen
Paštetka: Mene pa zanima tvoje mnenje glede alergij. user posted image  A ti moram poslati ZS? user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Znova gluten, marelice, nektarine
13.7.2008 12:35:06   
Naja30
decembrka, kot si že sama napisala, najbolje je delat po občutku. Ene bistvene stvari se upošteva, npr. ne KM do 1 leta, ne arašidov ipd. do 3 let, ne jajca oz.beljaka do 1 leta... Kar se tiče pa sadja in zelenjave, pa delaj po občutku. Glej, moja je prav tako bila v sezoni marelic in breskev stara 7m, pa sploh nisem pomisla, da ji jih ne bi dala. Danes, ko se še P ne zedinijo v mišljenju, ne moreš pričakovat, da boš na forumu našla eno skupno mnenje.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Znova gluten, marelice, nektarine
13.7.2008 20:36:47   
Paštetka
Da ne bom vsakemu posebej odgovarjala na ZS-je, bom tukaj podala svoje mnenje, kar se tiče alergij.
 
Z alergijo na določeno hrano se rodiš ali ne. Vse je odvisno od genov, ki si jih prinesel na ta svet.. Kar pomeni, da če ima mama, ata ali teta kakšno alergijo jo lahko podeduje tudi otrok ali pa tudi ne.
 
Če jo otrok podeduje, ni nujno, da se znaki alergije na določeno hrano pokažejo takoj ob uvajanju le-te hrane. Otrok lahko prva leta uživa hrano na katero je občutljiv brez problemov, brez znakov, ki bi kazali na alergijo, vendar se v telesu začnejo kopičiti te snovi. Iz meseca v mesec, iz leta v leto več, dokler ne udari ven. In takrat je kriza.
 
Iz tega bi lahko rekla, če se vrnemo nazaj, da je pri tem otroku pomembno, da začne z uvajanjem hrane postopoma, torej ne prehitro in z dejstvom, da obstajajo živila, raziskave, ki potrjujejo, da so nekatera živila bolj alergena kot druga oz.. da nekatera živila bolj izzivajo alergijo kot druga. Med te živila bi lahko šteli: breskve (lupina), maline, robide, kupine, jagode (tiste male pikice na sadežih), kivi (prav tako črna semena), potem tudi nekatera jabolka (npr. Jonagold znajo povzročati težave glede alergij), soja (ja soja tudi), jajčni beljak, paradižnik, lešniki, arašidi, orehi, itd.
 
Pri otroku, ki ni podedoval alergij, je tako uvajanje nesmiselno, bi lahko rekli. Pa vemo pri 4. mesečnem otroku, kaj je podedoval? Ne vemo. In prav zaradi tega je to uvajanje, da alergij ne izzivamo dodatno oz. da ne kopičimo v telesu teh alergenov, smiselno. In če smo previdni, če jih dodatno ne izzivamo, te alergije lahko počasi do 1. leta izzvenijo ali nekje do 4. leta-odvisno kako hudo je in koliko otroka čuvamo od teh alergenov.
 
Jaz ne bom riskirala pri svojem otroku, ker nisem bog in ne vem, kaj je podedoval.
 
Res je, da naše babice niso nič komplicirale in smo preživeli. Seveda smo. A pa ste jih vprašali, koliko drisk, problemov s kožo je takrat bilo? In čemu so jih pripisali takrat? Živilom ziher ne, ker jih je primanjkovalo in so jedli kar so pač imeli. Takrat se noben ni s tem ukvarjal. Ukvarjali so se s preživetjem, s tem kaj bodo dali na mizo. Ok, mi smo imeli večjo izbiro hrane. In tisti, ki napiše, da je zdrav... Čestitam. Tudi meni ne povzroča nobena hrana težav, kar npr. za mojo sestro ne morem reči (pa je ugotovila to pri 30- letih). Pa sva iz istega gnezda. Torej... Prosim, ne govoriti, kako smo MI gor zrasli....
 
Ne bom pa tudi komplicirala v nedogled in dajala samo sadje in zelenjavo otroku do 1. leta.. Neka trezna sredina mora obstajati. Vsak pozna svojega otroka in ve kaj mu paše. Sem pa mnenja, da otrok tam po 7. mesecu mora začeti spoznavati vso hrano, ki je v družini na jedilniku oz. bi jo naj spoznal do enega leta starosti (z izjemo naštetih živil, ki sem jih naštela zgoraj in drugih  (težkih, neprimernih, močno začinjenih in konzerviranih živil, živil, ki jih otrok ne rabi (bonboni, smokiji ipd.) Je pa fajn, če bi si tudi kdaj pa kdaj prebrali kakšno knjigo o prehrani, o kuhanju o pripravi hrane. Marsikaj izveš iz njih.
 
Zato, so mi vedno bili odgovori na vprašanja » A lahko ponudim moji 5 –mesečnici avokado, paradižnik ....? », nerealni. Namreč otrok od ene lahko, da razvije alergijo, drugi pa ne. In če moj ne razvije, ni nujno, da je tvoj ne bo ali obratno. Je pa fajn zato znati, kaj je bolj in kaj manj alergeno, da smo pri tem bolj pazljivi.
 
Jaz verjamem, da je vsak od nas na nekaj »alergičen«. Znaki ni nujno da se pokažejo.  100 %  pa je, da če bi določeno hrano, na katero smo občutljivi jedli občutno več bi telo slej ko prej pokazalo zanke alergije.  
 
Torej, če sem alergična na avokado in ga pojem vsake kvatre čisto malo, bo moje telo gradilo protitelesa in telo ne bo pokazalo znakov alergije in ga bom kdaj pa kdaj lahko pojedla brez flekov ali drugih znakov alergije. Če pa bom to hrano jedla vsak dan, pa bo alergija slej ko prej udarila ven, ker se telo več ne bo zmoglo braniti.
 
In zato JE SMISELNO TO UVAJANJE hrane, vendar v meri zdravega razuma.
 
 
Upam, da sem napisala razumljivo oz. da se razbere kakšen point iz te solate. user posted image

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Znova gluten, marelice, nektarine
13.7.2008 22:38:43   
Anonimen
Se zelo zahvaljujem za odgovor. Zanimivo je, ko premišljujem o starejših hčerah, ki do prvega leta nista marali goste hrane. Starejša je jedla samo riž+zelenjavo tudi 2x na dan, ostalo je bila osnovna hrana sojino mleko (takrat Soyamil), mlajša pa je tudi do enega leta pila samo Soyamil (edino po tem ni bruhala). Kar sem ji gostega ponudila se je davila, ni znala požirati. Da ne omenjam preiskav, ki sva jih dali skozi.  Ko je bila stara leto dni in sem šla v službo je šla v privat varstvo. Ko sem prišla ponjo, je pri varuški jedla piščančja jetrca s pire krompirjem user posted image  brez problemov. Le kdo bi vedel zakaj.user posted image  user posted image pa rad je vse.

(odgovor članu Paštetka)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Astrološko znamenje otroka vam pove, kako ...
Razlog zakaj nekateri dojenčki spijo kot polhi, drugi pa spravljajo neprespane starše na obrate, je tudi v astrološkem z...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?