|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   se kdaj vprašate???
28.10.2008 22:52:44   
saskija
ZAKAJ
otroka po pol ure ali več božate da zaspi v svoji posteljici, če bi pri vas v postelji azspal v 5 minutah?

mora otrok vedno ob isti uri zvečer spat, če pa tudi sami nsite vedno utrujeni ob isti uri?

vztrajate da otrok vsak večer pospravi sobo?

ne sme jesti v avtu ali na sedežni in le pri mizi?

da ponoči ne sme k  vam v posteljo?

.............................


Se vam zdi, da bo zaradi tega zrastel v boljšega in bolj odgovornega človeka???

Ali niso to le kaprice odraslih ljudi???user posted image



_____________________________

Dojenček se z vsakim dnem spreminja in raste in bo nekega dne odrasel in odšel;prah pa vas bo zvesto čakal.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: se kdaj vprašate???
28.10.2008 22:57:17   
Doll
spim z njim oz. ga tako uspavam,ni potrebe po urniku spat ,gredo pšazdaj med 19 in 20 urco,pospravljava skupaj,jemo vsi na sedežni in v avtu user posted image

neatere ti bodo rekle,da otrok ni vzgojen če je na sedežni da nek red mora bit....
Čeprav ne vem zakajuser posted image
kaj meni manjka user posted image

(odgovor članu saskija)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: se kdaj vprašate???
28.10.2008 23:12:30   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: saskija

ZAKAJ
otroka po pol ure ali več božate da zaspi v svoji posteljici, če bi pri vas v postelji azspal v 5 minutah?

mora otrok vedno ob isti uri zvečer spat, če pa tudi sami nsite vedno utrujeni ob isti uri?

vztrajate da otrok vsak večer pospravi sobo?

ne sme jesti v avtu ali na sedežni in le pri mizi?

da ponoči ne sme k  vam v posteljo?

Se vam zdi, da bo zaradi tega zrastel v boljšega in bolj odgovornega človeka???

Ali niso to le kaprice odraslih ljudi???user posted image




Oja, se marskidaj marsikaj vprašam...včasih najdem odgovor, včasih ne, včasih prej, včasih kasneje... odvisno...

Če ti nasplošno odgovorim, kar pomeni, da zavzema moj odgovor vsa tvoja vprašanja: Ne, otroko ne bo zrasel v boljšega in bolj dogovornega človek, bo pa zrasel v samostojnega človeka, človeka, ki se bo zavedal, da ima svoje "obveznosti", svoje "doložnosti", ne pa samo svoje pravice.

In prej se bo tega naučil, lažje mu bo...njemu...ne, nam...Lažje mu bo, ko bo spoznal, da se mora tudi on naučiti prilagajati, da ni on center sveta, da se svet vrti okoli njega, temveč, da je tudi on samo del tega sveta. In da otrok funkcionira v tem svetu, so potrebne določene "kaprice".

Zakaj imajo v vrtcu zajtrk ob 8.00m ne pa takrat, ko se posamezniku zahoče? Zakaj gredo spat vsi ob isti uri? Ker je enostavno NEMOGOČE, da bi vsak človek delal po svoje, ker bi prišlo do anarhije. In te "kaprice" se začnejo pač v otroštvu...in določene "kaprice" upoštevamo tudi odrasli....ker moramo...da svet funkcionira koliko toliko normalno.

Tvoja vprašanja so postavljenja zelo črno-belo....kar mi ni všeč....obstajajo tudi nianse, in če le-te upošteva starš, pa tudi otrok, je lahko zelo lušno.

In mislim, da je tvoja tema "zrela" za podforum AP (povezano starševstvo), tam se zbirajo takšni "friki", ki mislijo, da so "kaprice" samo "kaprice" določenih ljudi.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu saskija)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: se kdaj vprašate???
28.10.2008 23:13:00   
babylove
Zakaj ne sme jesti v avtu ali na sedežni in le pri mizi?


Iz praktičnega razloga - ker je mizo lažje očistiti kot sedežno.

Glede spanja v postelji staršev pa takole:
1. mi2 greva v posteljo kasneje, torej otrok ne more zaspati ob meni
2. ne vem, od kod prihaja podatek, da otrok ob mami zaspi v 5 min. Naš zagotovo ne.
3. morda sem edina na svetu, ampak jaz pač ne morem spati, če se mi otrok motovili po zakonski postelji. Nikoli nisem mogla. Ob dojenčku sem se bala, da ga ne bi zadušila, ob večjem pa gledam, če je pokrit, pa kako lepo spi, pa koliko se kobaca, pa vzdihuje, jaz pač ne morem spati z njim.



_____________________________






(odgovor članu saskija)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: se kdaj vprašate???
28.10.2008 23:15:57   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: saskija
ZAKAJ
otroka po pol ure ali več božate da zaspi v svoji posteljici, če bi pri vas v postelji azspal v 5 minutah?

Ga ne božam po pol ure (ali celo več), ampak zaspi pri mojem možu v postelji (in če mož ne zaspi zraven, potem otroka prestavi v njegovo posteljo).
mora otrok vedno ob isti uri zvečer spat, če pa tudi sami nsite vedno utrujeni ob isti uri?

Moja otroka ne hodita spat vsak večer ob isti uri.
vztrajate da otrok vsak večer pospravi sobo?

Ne vztrajam več. Sem že zdavnaj obupala. Škoda mojega časa in živcev.
ne sme jesti v avtu ali na sedežni in le pri mizi?

Moja otroka jesta v avtu.
da ponoči ne sme k  vam v posteljo?

Lahko prideta. Oba. Komot. Je postelja dovolj velika.
Se vam zdi, da bo zaradi tega zrastel v boljšega in bolj odgovornega človeka???

Bo. Ampak zaradi tega, ker NIMA vseh teh nesmiselnih omejitev.
Ali niso to le kaprice odraslih ljudi???

Pojma nimam. Dokler jaz jem v avtu, ne vem, zakaj naj moj otrok ne bi. Ne vem, zakaj ga siliti s hrano, ker je ura 12, on pa ni lačen. Je se, ko si lačen, ne pa, ko je ura toliko in toliko. Zakaj v posteljo in se premetavati še dve uri, ker nisi zaspan, če pa lahko v teh dveh urah narediš še kaj koristnega ali pa nekaj za dušo? Bull shit, moje mnenje. Ura je pripomoček, ne pa šef.

(odgovor članu saskija)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: se kdaj vprašate???
28.10.2008 23:28:31   
taška30
He, he, ful dobra tema.user posted image
Se vprašam, ja. Sploh odkar imamo dve mali punčki. Pri enem otroku se mi zdi, da se še vsi ful trudimo z nekimi pravili, redom, neodstopanjem....pri tadrugem pa že malo znižaš kriterijeuser posted image , pri tretjem pa verjetno še bolj.

Glede tega kar si izpostavila je pa po mojem predvsem odvisno kaj je tebi pomembno. Recimo mene ne moti hranjenje v avtu, vozičku, tudi občasno na kavču (kakšno sadje, kruh), ker tudi sama včasih jem tako, glavni obroki so pa za mizo. Ne vztrajam da se VEDNO POPOLNOMA pospravi pred spanjem, ker tudi jaz ne pospravim stanovanja vsak večer v nulo, preden grem spat. Pač iščeš neke kompromise med tem česa se je res treba držat in kaj ni tako zelooo pomembno.

S spanjem je pa tko. Mislim da, če ima otrok en utečen dnevni red, potem JE zaspan vsak dan ob isti uri, vsaj približno (vedno imamo pol urce gor ali dol). Pa tudi če kdaj ni, se mi zdi prav da ena rutina ostaja, saj ni treba da zaspi isto sekundo ko gre v posteljo, naša tastarejša (3,5let) včasih še po uro ali več debatira v postelji s svojimi pliškoti. Ja, lahko bi jo imela tudi v dnevni sobi pri sebi do 22-ih, ampak se mi to ne zdi prav. Da ne govorim o tem, da tudi jaz hočem malo časa zase zvečer.

IZVIRNO SPOROČILO: saskija

Se vam zdi, da bo zaradi tega zrastel v boljšega in bolj odgovornega človeka???


Nikakor ne, mogoče v bolj redoljubnega, ampak to ne prinaša neke posebne sreče v življenje, se mi zdi.user posted image  Glede spanja pa: itak bodo slej ko prej vsi znali zaspati in spati sami v svoji postelji, do takrat pa.......je kar nekaj let in vsak starš se pač odloči ali se bo šel skupno spanje ali pač ne.

Ja, včasih je res težko bit pameten...user posted image

(odgovor članu saskija)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: se kdaj vprašate???
28.10.2008 23:41:50   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: saskija

ZAKAJ
otroka po pol ure ali več božate da zaspi v svoji posteljici, če bi pri vas v postelji azspal v 5 minutah? ga božam toliko, kolikor nama paše pač v svoji postelji. večerni obred skupnega uspavanja nam je nekaj najlepšega v dnevu...se cartamo, smejimo, žgečkamo, beremo knjigice, zaspimo....zavestno kršimo vsa načela "pravilnega" uspavanja....obožujem ta čas, ga vsrkavam, ker se zavedam, da bo prehitro minil...

mora otrok vedno ob isti uri zvečer spat, če pa tudi sami nsite vedno utrujeni ob isti uri? ne, sicer se odpravimo gor ob približno isti uri, čas, kdaj zaspi, pa je odvisen od več dejavnikov: popoldanskega spanja, če je bil veliko zunaj, če je bil dan bolj miren....odvisno....

vztrajate da otrok vsak večer pospravi sobo? ne, njegova soba, njegovo kraljestvo....pospravljava občasno, zaenkrat še skupaj...

ne sme jesti v avtu ali na sedežni in le pri mizi? v avtu ne prakticiramo, ker se na neke daljše razdalje odpravimo parkrat letno, takrat pa imamo pač postanek...ok, kaj malega že kdaj prežveči....na sedežni pa kar pogosto. je tega kriva naša babi, ki je letala po celi bajti za njim....pa tudi sami, ker je mulček zelo neješč, pa smo srečni, če ga dobimo par grižljajev več, ko je v "transu" pred kakšno risanko...

da ponoči ne sme k  vam v posteljo? ne, da sme...je že tamuser posted image

.............................


Se vam zdi, da bo zaradi tega zrastel v boljšega in bolj odgovornega človeka??? menim, da to ni pravilo...sem relativno odgovorna, pa sem se zelo dolgo ponoči stiskala k svojemu dediju in babici, jedla na njivi, na vozu (ker takrat še ni bilo toliko avtovuser posted image ) in puščala igrače celo leto v peskovniku user posted image

Ali niso to le kaprice odraslih ljudi??? ne, predosledno upoštevanje vseh prebranih knjih o vzgoji


marogica, pa še replika na tvoje vprašanje, zakaj v vrtcu ne jejo takrat, ko si zaželijo...

ker enostavno ni tehničnih možnosti, da bi se hranili cel dan, ker je tako lažje, ker jih je enostavno preveč na dve osebi, ki jim prehranjevanje nudita,  ker so zato nekateri otroci lačni do kosila....ali pa pridejo totalno lačni domov.....

sicer pa vsak po svojeuser posted image  kot vedno....pa tudi niso vsi otroci enaki, nimajo enakega karakterja, želja, potreb...zakaj jih torej dajat v nek kalup, ki bi naj bil isti za vseuser posted image

< Sporočilo je popravil rija -- 28.10.2008 23:42:43 >


_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu saskija)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: se kdaj vprašate???
28.10.2008 23:44:51   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: rija

marogica, pa še replika na tvoje vprašanje, zakaj v vrtcu ne jejo takrat, ko si zaželijo...

ker enostavno ni tehničnih možnosti, da bi se hranili cel dan, ker je tako lažje, ker jih je enostavno preveč na dve osebi, ki jim prehranjevanje nudita,  ker so zato nekateri otroci lačni do kosila....ali pa pridejo totalno lačni domov.....




Saj to je to, kar sem hotela povedati....ne moremo vsi delati nekaj ali si želeti, ko se nam sprdne, temveč se moramo prilagoditi oz. se naučiti prilagajanja...tudi pri spanju in hranjenju....Je to zato "kaprica"?

Misliva pa tako ali tako isto....jasno...user posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: se kdaj vprašate???
28.10.2008 23:49:16   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

Je to zato "kaprica"?




ne, tehnična ovirauser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: se kdaj vprašate???
28.10.2008 23:56:14   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

Je to zato "kaprica"?




ne, tehnična ovirauser posted image


OKuser posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: se kdaj vprašate???
29.10.2008 7:15:26   
Lunca1
IZVIRNO SPOROČILO: saskija

ZAKAJ
otroka po pol ure ali več božate da zaspi v svoji posteljici, če bi pri vas v postelji azspal v 5 minutah?
ga ne, zaspi sam; pri sebi ju pa nisem hotela imeti, ker sem se bala, da bi ju poležala - spim namreč zelo trdno

mora otrok vedno ob isti uri zvečer spat, če pa tudi sami nsite vedno utrujeni ob isti uri?
ker se otrok ne zaveda, da bo zjutraj treba vstat, jaz pa lahko zjutraj sama nosim poslediče, če sem neprespana. Pa otroci rabijo več spanja kot starši

vztrajate da otrok vsak večer pospravi sobo?
ne vztrajam

ne sme jesti v avtu ali na sedežni in le pri mizi?
v avtu res ne sme jesti, ker ga takrat nimam pod kontrolo. Lahko se mu zaleti in potem ne morem dovolj hitro ukrepat. No tavelika dobi kakšno žemljo. Zaradi drobtin se ne sekiram. Kar se kavča tiče, pa oba zjutraj spijeta svojo flaško na kavču.

da ponoči ne sme k  vam v posteljo?
to jim pa ne moreš preprečit. Vztrajava sicer, da ne sme priti že takoj, če pa se pojavi ponoči, je pa ne mečeva ven, razen če začne preveč rogovilit. potem je pa takoj deložiranan nazaj v svojo posteljo.
.............................


Se vam zdi, da bo zaradi tega zrastel v boljšega in bolj odgovornega človeka???

Ali niso to le kaprice odraslih ljudi???user posted image



(odgovor članu saskija)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: se kdaj vprašate???
29.10.2008 8:58:53   
Mišni

otroka po pol ure ali več božate da zaspi v svoji posteljici, če bi pri vas v postelji azspal v 5 minutah?

Moj že od nekdaj zaspi v svoji postelji brez božanja. Lubčka, lahko nočko, lunca (ki je visela na oboku nad posteljico in je igrala melodijo) in gasa ven iz sobe.

mora otrok vedno ob isti uri zvečer spat, če pa tudi sami nsite vedno utrujeni ob isti uri?

Dobro je, da ima otrok red. Določen ritem mu velikokrat nudi tudi neke vrste varnosti. Ker to je že postavljanje nekih (potrebnih) meja, da se gre ob določeni uri pač spat, ker je noč čas za spanje in za nič drugega.

vztrajate da otrok vsak večer pospravi sobo?

Ne, čeprav to bi bilo vsekakor O.K.

ne sme jesti v avtu ali na sedežni in le pri mizi?

Lahko je in v avtu in pri mali mizici pri TV.  Ampak bolj izjemoma.

da ponoči ne sme k  vam v posteljo?

To pa definitivno lahko, to se pa ne sme delat, da če otrok potrebuje naš objem in išče varnost pri nas, ker je morda kaj sanjal ali pa pač občuti tesnobo, da se ga ne pusti k sebi.

.............................


Se vam zdi, da bo zaradi tega zrastel v boljšega in bolj odgovornega človeka???

Ali niso to le kaprice odraslih ljudi???user posted image


[/quote]

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu saskija)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: se kdaj vprašate???
29.10.2008 9:11:53   
Olivija
IZVIRNO SPOROČILO: saskija

ZAKAJ
otroka po pol ure ali več božate da zaspi v svoji posteljici, če bi pri vas v postelji azspal v 5 minutah?

Smo tudi to počeli, odgovor je bil enostaven, to obdobje ne bo trajalo večno in tudi ni, zakaj ne bi takrat uživali?

mora otrok vedno ob isti uri zvečer spat, če pa tudi sami nsite vedno utrujeni ob isti uri?

Pri nas imata ponavadi ob vikendih fešto, obedve sta večerna tipa (čisto po meni) in samo med tednom se trudimo, da gresta vsaj približno ob isti uri spat. Meni se zdijo bolj pomembni naši večerni rituali - rituali naj bi po mojem mnenju dali tisto varnost, ki jo rabi.

vztrajate da otrok vsak večer pospravi sobo?

Ne, ker se tudi sama ne držim tega.

ne sme jesti v avtu ali na sedežni in le pri mizi?

Odgovor je isti kot na zgornje vprašanje. Za sedežno imata prav posebne podstavke (zelo praktično).

da ponoči ne sme k  vam v posteljo?

Ne, ker sem nekje brala, da nekateri otroci pač rabijo to bližino staršev, samo upam, da ne bo trajalo do pubertete.

.............................


Se vam zdi, da bo zaradi tega zrastel v boljšega in bolj odgovornega človeka???

Ne, ker sem bila vzgojena po istem principu in ravno včeraj je ena kolegica čestitala moji mami za njeno dobro vzgojo .  user posted image  No, ziher bi se dalo kaj izboljšati, samo v celoti gledano, sta bila moja starša kar uspešna ali kot pravi moja sestra, sta imela z nama srečo.

Ali niso to le kaprice odraslih ljudi???user posted image

Dobro vprašanje. user posted image




< Sporočilo je popravil Olivija -- 29.10.2008 9:18:28 >

(odgovor članu saskija)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: se kdaj vprašate???
29.10.2008 9:15:21   
Pupsika
IZVIRNO SPOROČILO: saskija

ZAKAJ
otroka po pol ure ali več božate da zaspi v svoji posteljici, če bi pri vas v postelji azspal v 5 minutah?

mora otrok vedno ob isti uri zvečer spat, če pa tudi sami nsite vedno utrujeni ob isti uri?

vztrajate da otrok vsak večer pospravi sobo?

ne sme jesti v avtu ali na sedežni in le pri mizi?

da ponoči ne sme k  vam v posteljo?

.............................


Se vam zdi, da bo zaradi tega zrastel v boljšega in bolj odgovornega človeka???

Ali niso to le kaprice odraslih ljudi???user posted image




- naša tamala od nekdaj zaspi sama, brez božanja in pregovarjanja...objameva jo, ji dava lubčka in ona že pančka. 

- spati hodi od okoli 19h, ker je takrat utrujena...čudežno zmeraj ob istem časuuser posted image

- ne še, ker je premajhnauser posted image

- je v avtu, za mizo, na sedežn( prigrizki)....no kosilo jemo seveda za mizouser posted image

- se še ni zgodilo, da bi želela k nama v posteljo oz. ne joka ponoči...če bi in bo kdaj to hotela, ker bi bila preetrašena in bi naju rabila  ji ne bi tega nikoli odrekla.

Drugače se pa strinjam z marogico.


< Sporočilo je popravil Lacey -- 29.10.2008 9:25:53 >


_____________________________

You know you`re awesome when people you don`t even know hate you.


(odgovor članu saskija)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: se kdaj vprašate???
29.10.2008 9:18:06   
Todala
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

In prej se bo tega naučil, lažje mu bo...njemu...ne, nam...Lažje mu bo, ko bo spoznal, da se mora tudi on naučiti prilagajati, da ni on center sveta, da se svet vrti okoli njega, temveč, da je tudi on samo del tega sveta. In da otrok funkcionira v tem svetu, so potrebne določene "kaprice".



Se strinjam z marogico.
Otrok potrebuje navodila, red, meje.... počuti se boljše, bolj varno.

< Sporočilo je popravil Todala -- 29.10.2008 9:19:43 >

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: se kdaj vprašate???
29.10.2008 9:19:44   
ircica
IZVIRNO SPOROČILO: saskija

ZAKAJ
otroka po pol ure ali več božate da zaspi v svoji posteljici, če bi pri vas v postelji azspal v 5 minutah? Ker ne zaspi ob meni v 5 minutah. V njegovi posteljici pa lahko še pogledava knjigo, preštejeva igrače, se pomeniva o dnevu, zapojeva uspavanke... Tam je te pol ure njegove. Brez računalnikia, TVja, maminih nadaljnjih obveznosti.

mora otrok vedno ob isti uri zvečer spat, če pa tudi sami nsite vedno utrujeni ob isti uri? Kako veš, da nisem? In tudi mali sam se med 7.30 in 8.30 odpravi spat. Po nekem čudežu se moj dan takrat še ne more zaključit.

vztrajate da otrok vsak večer pospravi sobo? Vztrajam zato, da se zjutraj ne spotika in pada čez igrače. Vztrajam zato, da igrače vsaj nekaj časa ohranijo večino sestavnih delov. Vztrajam zato, ker je življenje lažje ljudem, ki imajo osnovne delovne navade. "Čudežno" pri našem ni potrebno veliko vrajanja. Rad pospravlja.

ne sme jesti v avtu ali na sedežni in le pri mizi? Med vožnjo ne je, ker se mu lahko zaleti ali se polije. Na sedežni lahko je nepackljjive prigrizke (rozine). Z otrokom preživim efektivne 4 ure dnevno. V tem času bi se z njim rada igrala, pogovarjala, jedla. Vse to je lažje, če ne tekmujem s televizijo.

da ponoči ne sme k  vam v posteljo? Lahko pride, ampak proti jutru. Tudi starši si zaslužimo malo zasebnosti.

.............................


Se vam zdi, da bo zaradi tega zrastel v bolj odgovornega človeka? (brišem ekstra vprašaje, ni tako zelo dramatično vprašanje. in tisti dramatičen boljši človek je tui nepotreben.) Ja, misim, da bo. Otrok ni moj sostanovalec. Imam premišljene razloge, zakaj mu postavljam omejitve, ki jih postavljam. Večinoma niso bolj stroge od tistih, ki se jih držim sama, da je naše družinsko sobivanje lažje. Zakaj bi pustila packati po sedežni, če to pomeni, da bom za čiščenje porabila čas/denar, ki bi ahko bil namenjen nam. Zakaj otrok ne bi hodil spati ob času, ki ga lahko predvidi in po njem naravna svoj bioritem.  Zakaj ga ne bi naučila reči prosim, hvala, na zdravje, če so to stvari, ki nam medsebojno polepšajo dan? Zakaj bi se moral igrati s polovico lego kock, ker je ostala polovica izginila v črni luknji nepospravljenih igrač?

Ali niso to le kaprice odraslih ljudi???user posted image Veš, odrasli ljudje tudi živimo polno življenje - imamo veliko več svobode in odgovornosti kot otroci. ni slabo, da nekoč odrasteš. Če bog da, bodo naši otroci nekoč odrasli. In s takimi preprostimi omejitvami, kot si jih ti tukaj naštela, jim ne kratimo otroštva, samo nežno jih pripravljamo na dejstvo, da stvari imajo posledice. Ki jih dejansko imajo. In oni nas s svojim željami in igro nežno opominjajo, da je treba včasih pozabiti na te posledice in se prepusiti. Zdi se mi, da tu pač mora obsajati neko ravnovesje.
 
Sicer pa, vsaka družina si uredi tako, kot ustreza njenim članom. Ne maram pa, da mi nekdo vzvišeno pametuje o mojih "kapricah".




(odgovor članu saskija)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: se kdaj vprašate???
29.10.2008 9:22:34   
blaža
ZAKAJ
otroka po pol ure ali več božate da zaspi v svoji posteljici, če bi pri vas v postelji azspal v 5 minutah?

mora otrok vedno ob isti uri zvečer spat, če pa tudi sami nsite vedno utrujeni ob isti uri?

vztrajate da otrok vsak večer pospravi sobo?

ne sme jesti v avtu ali na sedežni in le pri mizi?

da ponoči ne sme k vam v posteljo?

.............................


Se vam zdi, da bo zaradi tega zrastel v boljšega in bolj odgovornega človeka???

Ali niso to le kaprice odraslih ljudi???


-Ga ne božam pol ure, da zaspi, ker sem ga navadila, da zaspi sam. ( ta starejšega tudi)
-Vedno gre spat ob 19 ih, ker si je sam ustvaril tak urnik in brez problema zaspi vedno ob isti uri. mi je pa tudi v vrtcu povedala vzgojiteljica, da imajo otroci radi red pri spanju in hranjenju in mislim, da ta teorija drži. naš petletnik gre tudi vsak dan ob 20 spat, če ni vikend in pol z lahkoto sam brez bujenja, zjutraj naspan vstane za v vrtec.
- če se le da , potem mora pospravit sobico, pa to ni ravno vsak dan, včasih preložimo na naslednji dan, še posebaj, če je že pozno.
- ponavadi je tudi na kavču, ker to počnem tudi jaz in mu nisem dober zgled. Ponavadi je to večerja al pa kakšni piškoti za malico. Kosilo obvezno jemo vsi skupaj za mizo.
- po noči ni nikoli prišel k nam v posteljo, zjutraj pa se vedno pride pocartat. Ve da spi v svoji sobi, če bi ga blo pa kej strah, al pa če bi bil bolan, bi pa lahko prišel spat k nam.

(odgovor članu Pupsika)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: se kdaj vprašate???
29.10.2008 9:24:06   
Pupsika
IZVIRNO SPOROČILO: ircica



user posted image Veš, odrasli ljudje tudi živimo polno življenje - imamo veliko več svobode in odgovornosti kot otroci. ni slabo, da nekoč odrasteš. Če bog da, bodo naši otroci nekoč odrasli. In s takimi preprostimi omejitvami, kot si jih ti tukaj naštela, jim ne kratimo otroštva, samo nežno jih pripravljamo na dejstvo, da stvari imajo posledice. Ki jih dejansko imajo. In oni nas s svojim željami in igro nežno opominjajo, da je treba včasih pozabiti na te posledice in se prepusiti. Zdi se mi, da tu pač mora obsajati neko ravnovesje.
 
Sicer pa, vsaka družina si uredi tako, kot ustreza njenim članom. Ne maram pa, da mi nekdo vzvišeno pametuje o mojih "kapricah".






Uh, zelo dobro napisanouser posted image


_____________________________

You know you`re awesome when people you don`t even know hate you.


(odgovor članu ircica)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: se kdaj vprašate???
29.10.2008 9:39:43   
Felicity
IZVIRNO SPOROČILO: Lacey

IZVIRNO SPOROČILO: ircica



user posted image Veš, odrasli ljudje tudi živimo polno življenje - imamo veliko več svobode in odgovornosti kot otroci. ni slabo, da nekoč odrasteš. Če bog da, bodo naši otroci nekoč odrasli. In s takimi preprostimi omejitvami, kot si jih ti tukaj naštela, jim ne kratimo otroštva, samo nežno jih pripravljamo na dejstvo, da stvari imajo posledice. Ki jih dejansko imajo. In oni nas s svojim željami in igro nežno opominjajo, da je treba včasih pozabiti na te posledice in se prepusiti. Zdi se mi, da tu pač mora obsajati neko ravnovesje.
 
Sicer pa, vsaka družina si uredi tako, kot ustreza njenim članom. Ne maram pa, da mi nekdo vzvišeno pametuje o mojih "kapricah".




Uh, zelo dobro napisanouser posted image



SE strinjam z napisanim, sama ne bi znala boljše napisati. user posted image user posted image user posted image

In tudi sama sem mnenja, da otrok rabi red (in ga tudi zahteva), kot smo ga imeli sami, že tako so hote ali nehote razvajeni. Zakaj bi morali še spati v najini postelji, jesti na sedežni in podobno.
Pa naša tudi prej zaspi v svoji postelji, v najini dela samo kažin in brca, ni šans da zaspi. O pol urnem božanju pred spanjem,...  kot ga navadiš ... in tako tudi veliko drugih stvari.

< Sporočilo je popravil Felicity -- 29.10.2008 9:40:40 >

(odgovor članu Pupsika)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: se kdaj vprašate???
29.10.2008 10:19:10   
timika
Ja, pravzaprav se,
ker pri nas imamo tako, da so meje zelo jasne in upoštevanje določenih pravil (skoraj) brezpogojno - glede vsega, le glede spanja in cartanja ne. Še to, star je pa dve leti.

Hranjenje na sedežni torej ne, razen kakšen piškotek s krožnikom spodaj, kjer glodamo vsi in je jasno, da se drobtinice za sabo tudi posesajo. No, pa saj je akumulatorki sesalec njegova skoraj najljubša igrača, tako da tu ni problem.

Pospravljanje za sabo tudi ja, vsekakor, le da včasih mami pomaga in zadeva hitreje steče - sicer se z vsako igračo začne še enkrat ukvarjati in se to lahko zavleče v neskončnost.

Pravila in omejitve res lepo upošteva, ve, da je ne ne, nikoli nismo pred njim umikali lončnic, prtov, pa imamo vse precej nizko (dnevna) nastavljeno. Električna varovala so tam zaradi njih samih, vtičnice pusti pri miru, pečica ve, da je vroča in se je ogne na 1 m, ve, kateri del pipe v bani je vroč in še naju opozarja. Res je tak previden fantek in dejansko nismo imeli nobenih poškodb, še padcev ne, ko je enkrat končno shodil.

No in potem je tu spanje in cartanje, kjer ni pravil, razen morda ko se reče, da se ugasne luč, je temu tako. To najino ravnanje je prišlo nekako čisto nagonsko in zagotovo ni "by the book".
Nikoli ga nisem pustila jokali ali stokati v svoji posteljici. Prvih 5 mesecev so ga mučili strašni krči in se mi je zdelo, da če drugega ne, morda lahko moja bližina pomaga. Je pa res, da se ni nikoli rad stiskal v naročju, dala sem ga na trebuščka na roko ali guncala z roko pod ritko, ali sva nežno telovadila,...pri meni v naročju je bil edino zaradi dojenja.

Tudi ko so bili krči malo mimo, pa se je sredi noči začel oglašati, sem se mu oglasila in ga pocrkljala, vzela v posteljo, če je bilo treba. Posledično najin dečko ni pravzaprav - razen nekaterih izpadov trme zadnje čase - nikoli jokal. Nikoli ni bilo potrebno očitno joka uporabiti za iskanje pozornosti in verjetno je to razlog.  Imam dvomesečno nečakinjo in šele sedaj vidim, kako izgleda doojenčkov jok, pri nas se je vedno ustavilo pri stokanju - tega pa je zaradi krčev res bilo veliko.

Skratka, pri nas je crkljanje, sploh pa skupno uspavanje zakon. Mislim, da je rija napisala, da si tega ne pusti vzeti. No, midva tudi ne. To je absolutno najslajši in najprijetnejši del dneva, mali malo potelovadi z očkom, potem preberemo pravljico, sam ugasne luč, če midva še kaj čvekava, reče: "mami, ati, tiho:)" in zaspi.
Odhod v posteljo je za nas prijetno doživetje in za sina ni bil nikoli problem v smislu:"-ne še, ne tja, še igrat"....to se mi zdi bistevno. Vzame svoja dva tomažka in je na postelji prej kot jaz. Potem spi včasih v svoji, včasih v najini postelji, ponoči popije recimo dvakrat malo vode, kar nam vzame ravno eno minuto in spi dalje. Iz tega ne delam nobenih težav, saj imam tudi sama raven postelje kozarec, če sem žejna.
Precej burno sanja, pogosto govori in je zelo prikladno, da ga imam ob sebi, ga samo pobožam in spimo dalje.

Torej, pri nas smo si uredili tako, da nam je najbolj udobno in prijetno. Radi smo skupaj, se crkljamo in se mi zdi, da je dotik lahko včasih prav zdravilen. Najin fant je zelo prijeten, prijazen otrok, ki zelo hitro in sproščeno navezuje stike, je komunikativen, vstop v vrtec bp. Tam zaspi brez težav brez naju (dude nimamo že kake pol leta), torej naše crkljanje le ne more imeti tako slabega vpliva.

Ratal je cel roman, ampak suma sumarum - zdi se mi, da je noč tisti najbolj občutljiv dela, ko dela tudi naše nezavedno, še odrasli imamo boljše in slabše noči, take in drugačne sanje, čudne občutke in otroku takrat, ko najbolj potrebuje bližino, morda tolažbo ali pa samo znan glas, ne bom odtegovala pozornosti in ljubezni. 

Puščanje otroka jokat mi ne gre skozi ne razumsko, ne čustveno.  Še sama se spomnim, da je po kaki hudi nočni mori najslajše zlesti v posteljo staršev, kjer zaspiš mirno kot dojenček. Si ne znam predstavljat, kako zapuščeno se mora počutit otrok, ki ve, da tega ne sme oz. mora z jokom prosit, da mu v tem ugodijo.

Sicer je pa vzgoja neverending story in vsak najbolj pozna svojega otroka. Pri nas zadeve na tak način zelo dobro funkcionirajo.






(odgovor članu saskija)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: se kdaj vprašate???
29.10.2008 10:46:17   
sanasan
pri nas so stvari pri katerih praktično ni pogajanj kot npr.umivanje, varnost, laži in kraje (vsaj pri meni, možu se včasih ne da videt').... in druge pri katerih je dovoljeno več pogajanj in demokracijeuser posted image ...to je pa odvisno od tega, kaj nama je z možem prioritetauser posted image ...npr.pri učenju in domačih sva bolj stroga kot pri pospravljanju...če otroka nekaj ustvarjata v svoji sobi ali dnevni, ne zahtevava, da morata to zvečer pospravit (razen smeti in morebitne hrane) npr.bunker, lego kocke, razstavljanje računalnika ipd.....
ko piševa in delava, imava namreč tudi midva kupe knjig in papirjev okoli sebe v ustvarjalnem nereduuser posted image

(odgovor članu saskija)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: se kdaj vprašate???
29.10.2008 10:51:37   
sanasan
glede spanja pa...je malo mešano....starejšega sem še pri 9ih zaradi nočnih mor držala za roko in je nekdo 'moral' vsaj zaspati zraven njega, tamala pa večino noče nobenega zraven-je uživač in bolj individualist, včasih če si pa zaželi, grem k njej ali pa ona pride...pri nas večinooma spi čisto vsak v svoji postelji, včasih so pa selitve narodov in spimo prav v najarzličnejših kombinacijah...vse je dovoljeno in okuser posted image in noben nikogar ne odganja (no, tamala zna bit izjema, ko zahteva svoj miruser posted image )

(odgovor članu saskija)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: se kdaj vprašate???
29.10.2008 11:02:48   
Volga
Jaz se nič ne spračujem, delam instiktivno oz. po zdravi kmečki pameti. Pa se mi zdi, da mi je kar ratalo.

(odgovor članu sanasan)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: se kdaj vprašate???
29.10.2008 11:47:39   
MAŠKA
Jaz se nič ne spračujem, delam instiktivno oz. po zdravi kmečki pameti. Pa se mi zdi, da mi je kar ratalo.


Enako, se sproti prilagajamo situaciji.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: se kdaj vprašate???
29.10.2008 11:58:03   
Felicity
Še nekaj bi dodala:
Od vsega gor naštetega v prvem postu, je tudi ful odvisno, ali imaš enega otroka ali jih imaš 3.

(odgovor članu MAŠKA)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...
Zakaj starši poljubljajo svoje otroke na u...
Odgovornost staršev je, da otroku pokažejo pomembnost poljuba. Poljub je dejanje, s katerim pokažemo, da nekoga ljubimo,...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?