|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   pri punčkah???
12.12.2008 10:43:42   
babyboooom
user posted image  hm....kako naj pa to zdej vprašam....kako očistite "tist"? patronažna je takrat rekla, da bog ne dej kej narazen dajat...zdej je stara 3 mes., a zdej lahko, k se mi zdi, k sm mal pokukala, da se je kr ene kreme al ne vem česa nabral...da jo ne bo začel kej pečt, al pa da se ne bo kej vnel?? sej z vatko al robčki pobrišem po vrhu oz do ke kamor pridem...
a me razumete? sej ne bi narazen vlekla pa s štrajfiksom pucala, ampak a spucam al pustim???user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: pri punčkah???
12.12.2008 10:47:47   
katra55
Jaz vedno spucam tudi med sramnimi ustnicami. Zelo nežno z vato in vodo.

(odgovor članu babyboooom)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: pri punčkah???
12.12.2008 10:48:42   
Luni
Obvezno umij! Tudi meni je patronažna isto rekla, da bog ne daj kaj narazen dajat user posted image  Kap, kaj se grejo. In sem bila ob mesecu na sistematskem, mi je pediater rekel, ja, gospa tole bo treba pa kar očistit, da ne bo kakšnega vnetja user posted image  Ej, mislim, ko največja packa tega sveta sem se počutila! Od takrat sem ji redno luliko umivala tudi pod sramnimi ustnicami, seveda pa moraš pazit, da ji ne boš v nožnico kaj zanesla. Tam spodaj mora biti čisto! user posted image

_____________________________



(odgovor članu babyboooom)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: pri punčkah???
12.12.2008 10:51:02   
**Petra**
Jst sm tudi čistla, lepo počasi, čisto nežno. 

(odgovor članu Luni)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: pri punčkah???
12.12.2008 10:59:47   
Vrtnica79
IZVIRNO SPOROČILO: **Petra**

Jst sm tudi čistla, lepo počasi, čisto nežno. 


Isto, saj sebe tudi tako umiješuser posted image

_____________________________

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri.

(odgovor članu **Petra**)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: pri punčkah???
12.12.2008 11:05:40   
Pšemek
Kolikor jaz vem (po besdah patronažne) se lahko pod velikimi sramnimi ustnjicami lahko brez problema očisti, kar se nabere, naj pa ne bi razpirali malih sramnih. Naši se tam tut nič ne nabira, zato kar lepo primiru pustim.

_____________________________

Naj sreča ne premami te v prevzetnost in nesreča ne poniža v sužnja.
Ostani to, kar si, kot zlato v plamenih ohrani svoj ponosni jaz!
(Evripid)

(odgovor članu Vrtnica79)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: pri punčkah???
12.12.2008 11:42:03   
Anonimen
seveda, absolutno umit, men je blo tud mimo, ko je blo rečeno da se kao pusti pri miruuser posted image pa pol kako blato tud zaide med sramne ustnice, pa da kr pustiš....ne se hecat...z vatko in vodo v kteri je milo sem jo jaz vedno umivala...ne gre pa na silo dol drgnit unih belih oblog.

(odgovor članu Pšemek)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: pri punčkah???
12.12.2008 11:54:53   
kristinaj
lih gine pregleda ji ne boš delala :=))... jaz sem zmočila vatko, da je od nje teklo in potem sem s palcem in kazalcem rahlo razprla in nežno z vatko parkrat potegnila.... nisem vedno vsega uspela očistit.. če redno umivaš in spiraš se ne bo vnelo... tudi meni ni vedno uspelo vse kreme dol očistit....

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu babyboooom)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: pri punčkah???
12.12.2008 12:00:53   
tejca14
 Ko jo previjam vedno z vodo in vato pobrišem ritko in pogledam, če je tam tudi kaj potem pobrišem, če pa ne pa pustim pri miru, vendar ji nikoli ne razpiram.

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: pri punčkah???
12.12.2008 12:08:36   
end1
tudi jaz sem na začetku ubogala babco, rekla mi je sam z dosti vode na rahlo po vrhu, amapak ko se krema nabije ne gre narahlo niti z dosti vode. Da je vsa krema odpustila sem ji namazala močno z mandeljevim oljem in jo zavila v plenico, ko sem jo naslednjič umivala, je krema ful odpustila in sem ji rahlo razprla zunanje sramne ustnice in ji očistla. od takrat je čista. Sem se pa zaradi tega počutla kot slaba mati, ki ne zna niti umit svojga otroka, ampak povsod piše ne tikaj sramnih ustnic. 

(odgovor članu babyboooom)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: pri punčkah???
12.12.2008 12:12:19   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Pšemek
Kolikor jaz vem (po besdah patronažne) se lahko pod velikimi sramnimi ustnjicami lahko brez problema očisti, kar se nabere, naj pa ne bi razpirali malih sramnih. Naši se tam tut nič ne nabira, zato kar lepo primiru pustim.


Jaz delam enako - velike ja, male pa ne narazen.

(odgovor članu Pšemek)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: pri punčkah???
12.12.2008 12:21:57   
Anonimen
tudi meni ni vedno uspelo vse kreme dol očistit....


pa sej glih to....k ni krema, pač pa se take obloge naredijo...nevemkaksereče user posted image ....to se ne sme na silo dol čohat, ker je naravna zaščita sluznice...sej me bi jo tud mele, sam mamo pač mal pojačane higienske standardeuser posted image

(odgovor članu kristinaj)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: pri punčkah???
12.12.2008 12:35:55   
karamelam
Sem mela čist isto dilemouser posted image  mi je rekla patronažka, da nč razpirat, da mora to samo od sebe it. No k pri 1,5 m še ni šlo, je blo pa treba mal razpret.
Jst sm ji lepo nežno spucala z mokro vatko, pa gor mal mandljevega olja, da je lepo drsel in sem tiste obloge v dveh dneh čist odpravla. Pol se ji ni pa nikol več nič nabiral. user posted image

(odgovor članu babyboooom)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: pri punčkah???
12.12.2008 13:08:15   
Soncnica Sandra ***
ja itak da jo je treba tud "tam" umit, tako kot sebe.
 
men so že v porodnišnici rekli, da se nežno rezpre in obriše, sploh če je ful pokakana

_____________________________

VSAKA MAMA JE PRAVA MAMA,
DANA ZA SREČO IN NA VESELJE.
PRAVA. IN ENA SAMA.
ZA VSE ŽIVLJENJE.
(T.PAVČEK: MAMA)
-------------------------------------
Manca, 01.05.2008 ob 19.12
Aljaž, 01.05.2012 ob 04.51

(odgovor članu karamelam)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: pri punčkah???
12.12.2008 14:11:01   
Anonimen
Sploh ni dileme, da nebi umila tako kot se mora.

(odgovor članu Soncnica Sandra ***)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: pri punčkah???
12.12.2008 14:15:16   
nia5
Se po moje prej vname, če pustiš pokakano lulo, kot pa če ji redno umuvaš. Saj pa delaš z občutkom, ma ni šans da ji ne bi umila!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: pri punčkah???
12.12.2008 14:42:20   
barni
Jaz nisem nikoli razpirala, vedno sem samo po vrhu obrisala, ce je bilo pa kaj umazano, pa sem cisto narahlo za mm ali dva razprla in z vatko nezno potegnila.

Nikoli nisem imela problemov hladilnega mazila dol spravit, ker sem vedno uporabljala takega brez dodanega cinka. Menda da grejo tiste s cinko res tezko dol. umivam jo se sedaj samo z vodo, pa je ze vec kot leto stara.

Ko se bolj grdo pokaka, malo razprem, toliko da gre pac zadeva stran, umazane res ne mores pustiti. Drugace, pa se nikoli nisem popolnoma razprla velikih sramnih ustnic. Ni bilo potrebe.

(odgovor članu nia5)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: pri punčkah???
12.12.2008 14:47:04   
eva1
Ja pa kaj pa mislite da bo če oste razprle sramne ustnice..sej ne bodo  kr počleuser posted image ..seveda ko je pokakanan ji razprem in jo dobro očistim, pa tudi ko jo kopam očitsim luliko, ker več kt bo svinjarije notri prej bo do uroinfekta prišlo! Pri deklicah je sploh nevarno, ker je sečnica krajša in tako večja možnost infekcij!
Jaz res ne vem, kaj vas zdej učijo, ampak sej to ti kmečka logika da vedet, da je treba umit!

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: pri punčkah???
12.12.2008 15:43:27   
Netopirčy81
jest jo tut čist normaln in je vse ok.

_____________________________

Mamica zmeraj razume, kako ti je pri srčku, razume vse tisto, kar vesta samo ti in ona. Mamice ne pozabiš, nikoli v življenju. Taka je moja mami.

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: pri punčkah???
12.12.2008 16:41:20   
Anonimen
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  Saj ni nič hudega, če se "tisto" poimenuje. Npr. lulika, piška, spolovilo,... pa še veliko je bolj pisanih izrazov, pač del človeškega telesa user posted image .

Jaz sem ji spolovilo čistila celo, tudi med malimi sramnimi ustnicami, ki so sicer res bolj občutljive in se lahko zatržejo, če se razpirajo na silo, kot kožica pri lulčku. Ampak nežno in z občutkom gre vseeno lepo, važno je, da se sčisti, da ne pride do kakšne infekcije v povezavi z mehurjem ali nožnico.

(odgovor članu babyboooom)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: pri punčkah???
12.12.2008 17:19:56   
Lucija Perc
Pri nas je "babca" povedala kako se čisti, tako da jo pucamo že od vsega začetka. Mi pa ni logično, da se ne bi pucalo... Pa si predstavlite da sebe nebi umile 1 teden...

_____________________________

23.01.2008 nam je polepšala življenje naša mala LANA

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: pri punčkah???
12.12.2008 21:12:26   
babyboooom
evo, spet jst, tista, k sm začela s to temo.
spucala sm.user posted image  sm pa upoštevala vsa, ampak res vsa navodila, tko da sm se na revco spravla z:
vato, vodo, mandljevim oljem, baby palčkam, pol sm jo pa še skopala.user posted image
tko, da če je bla do zdej najbolj umazana na forumu je zdej najbolj čistauser posted image user posted image

(odgovor članu Lucija Perc)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: pri punčkah???
12.12.2008 21:18:17   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Lucija Perc
Pri nas je "babca" povedala kako se čisti, tako da jo pucamo že od vsega začetka. Mi pa ni logično, da se ne bi pucalo... Pa si predstavlite da sebe nebi umile 1 teden...


Seveda ni logično - ampak meni je tudi patronažna zabičala: "po spolovilu pa nič šarit" - in sem samo debelo gledala. In potem nekaj časa res nisem upala, potem sem pa po enkrat po kopanju videla, da se not umazanija nabira - itak da se - in sem ji kar lepo očistila in zdaj vedno čistim, sploh pa ko se pokaka, je treba temeljito očistiti, ker ji velikrat kaj not zaide, kombinacija blata in urina pa je nekaj najhujšega za kožo.

(odgovor članu Lucija Perc)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: pri punčkah???
12.12.2008 21:23:46   
kaya2007
IZVIRNO SPOROČILO: babyboooom

user posted image  hm....kako naj pa to zdej vprašam....kako očistite "tist"? patronažna je takrat rekla, da bog ne dej kej narazen dajat...zdej je stara 3 mes., a zdej lahko, k se mi zdi, k sm mal pokukala, da se je kr ene kreme al ne vem česa nabral...da jo ne bo začel kej pečt, al pa da se ne bo kej vnel?? sej z vatko al robčki pobrišem po vrhu oz do ke kamor pridem...
a me razumete? sej ne bi narazen vlekla pa s štrajfiksom pucala, ampak a spucam al pustim???user posted image


heh, težko spucat, če niti ne veš kako se reče ženskemu spolovilu user posted image

(odgovor članu babyboooom)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: pri punčkah???
12.12.2008 21:28:00   
Neža7
Jaz tudi lepo z vato počistim..... Moja p.sestra mi je ful na živce šla, da sem bila vesela, ko jo ni več hodila.

_____________________________

11.07.2008 ob 10:32 se je nama pridružila najina Neža. Težka 2260g in velika 45cm

09.12.2009 ob 10:58 se je nama pridružil najini Aljaž. Težek 3400g in velik 52cm



(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?