|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Sladko zelje
23.9.2008 8:01:57   
muška
Tast mi je dal celo svežo zeljno glavo. Znam naredit edino kislo zelje, tako da ne vem kaj naj si počnem s to glavo user posted image . Torej, kaj lahko danes skuham in kako?

Hvala
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Sladko zelje
23.9.2008 8:06:08   
sonček33
govnač (ne vem, kako se temu drugače reče) - narežeš zelje na rezance in ga opreše ter daš kuhat v slano vodo, olupiš krompir, opreš, narežeš, daš kuhat posebaj v slano vodo, potem na olju prepražiš naseklajno čebulčo in česen. Odcediš kuhan krompir in ga vržeš v lonec k zelju, dodaš prepraženo čebulo inčesen, popraš, vegetiraš in še malo kuhaš. Potem vse skupaj pretlaščiš da dobiš gosto juho. Dodaj še malo muškatneka oreščka. Njami!

_____________________________

...svet je poln lepih rožic tete Pehte...



(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Sladko zelje
23.9.2008 8:47:08   
Mišni
Ali pa zelje narežeš (glavo na pol, pa še enkrat na pol, potem pa na 1-cm trakove režeš), na olju prepražiš čebulo, nato dodaš zelje in ga tenstaš do mehkega. Po potrebi doliješ malo vode. Dodat začimbe po želji (jaz dam mleto kumino, lahko malo muškata, lovor, lahko vegeto ali sol, pa česen, lahko tudi drobnjak ...), na koncu lahko zgostiš s škrobom ali moko (ki ju prej zmešaš v skodelici skupaj z vodo) ali pa ne. Lahko dodaš tudi koncentrat paradićnika in rdečo mleto sladko papriko.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu sonček33)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Sladko zelje
23.9.2008 9:07:31   
Mala koala
IZVIRNO SPOROČILO: sonček33

govnač (ne vem, kako se temu drugače reče) - narežeš zelje na rezance in ga opreše ter daš kuhat v slano vodo, olupiš krompir, opreš, narežeš, daš kuhat posebaj v slano vodo, potem na olju prepražiš naseklajno čebulčo in česen. Odcediš kuhan krompir in ga vržeš v lonec k zelju, dodaš prepraženo čebulo inčesen, popraš, vegetiraš in še malo kuhaš. Potem vse skupaj pretlaščiš da dobiš gosto juho. Dodaj še malo muškatneka oreščka. Njami!


Ja, govnač je njami. Samo ne vem, zakja bi krompir kuhal posebejuser posted image  Jaz vedno kuham zelje in krompir skupaj. Pe vegeto spustim. Dober je pa z zeljem ali ohrovtom. Meni je z ohrovtom še bolj všeč.

Kaj pa zeljna solata s fižolom ali krompirjem?

(odgovor članu sonček33)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Sladko zelje
23.9.2008 9:53:17   
Sulfinija
Naredi zeljove krpice.

LP Mojcauser posted image

_____________________________

Najin sonček Val, rojen 9 tednov prezgodaj v 31. tednu nosečnosti, velik 39cm in težak 1600g, z obsegom glavice 28,5cm.

(odgovor članu Mala koala)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Sladko zelje
23.9.2008 11:18:30   
muška
sulfinija kako pa? user posted image

(odgovor članu Sulfinija)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Sladko zelje
23.9.2008 11:21:52   
Sulfinija
Nasekaš zelje,daš v ponev olje ga prepražiš,da zelje porumeni.Lahko kupiš krpice jih skuhaš ali jih doma omesiš meni so domače mamine najboljše.Pol razvaljaš narežeš na kocke jih damo v slan krop kuhat.KO so kuhane jih ocedimo vržemo v ponev in z zeljom pomešamo.Pa dober tek!

LP Mojcauser posted image

_____________________________

Najin sonček Val, rojen 9 tednov prezgodaj v 31. tednu nosečnosti, velik 39cm in težak 1600g, z obsegom glavice 28,5cm.

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Sladko zelje
23.9.2008 11:30:56   
muška
Nič mi ni jasno. Kakšne krpice so to. A mlinci? Če so to mlinci, mi jih recimo polijemo z vročo juho, odcedimo in jemo k zelju, je to to?

U zdaj sem se spomnila, kako imam rada rdeče zelje in mlince user posted image

(odgovor članu Sulfinija)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Sladko zelje
23.9.2008 11:32:13   
Mišni
Ne, muška, to so blekci, to so take testenine v obliki kvadratka, velikosti 1 cm2.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Sladko zelje
23.9.2008 11:42:03   
muška
Aja? A piše na njih prav krpice? Se mi je nekaj začelo svitat zdaj user posted image

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Sladko zelje
23.9.2008 11:44:16   
Sulfinija
Mislim,da piše krpice na njih.Mi jih mesimo doma so mi domače najboljše.

LP Mojcauser posted image

_____________________________

Najin sonček Val, rojen 9 tednov prezgodaj v 31. tednu nosečnosti, velik 39cm in težak 1600g, z obsegom glavice 28,5cm.

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Sladko zelje
23.9.2008 11:50:16   
muška
kako jih pa naredite? Iz navadnega rezančnega testa? SE pravi jajca moka in malo vode? Tako jaz delam domače testenine.

(odgovor članu Sulfinija)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Sladko zelje
23.9.2008 11:58:28   
Sulfinija
MUška točno takole kot ostale testenine.Moreš pa zelo na tenko razvaljati nato narećeš na trakevo in nato trakove na krpice.Pa pol sporoči kak so uspele.

LP Mojcauser posted image

_____________________________

Najin sonček Val, rojen 9 tednov prezgodaj v 31. tednu nosečnosti, velik 39cm in težak 1600g, z obsegom glavice 28,5cm.

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





3 odlične jedi za doječo mamico
Za mamice, ki dojijo velja, da to kar same pojedo, poje tudi njihov dojenček. V želji, da dojenček ne bi imel težav s pr...
Domača ribezova marmelada
Ribez varuje celice pred prostimi radikali, pomirja živčevje in izboljšuje razpoloženje ter spodbuja delovanje srca in m...




Vrtec.
пеперутка16

Hodi/jo vaš/i otrok/ci v vrtec? V kateri?