|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   primerjava kengurujček in pestunja, trak. ipd
12.1.2010 19:24:12   
tasa3
Pozdravljene,

zanima me, prednosti in slabosti pestunje in kengurujčka.

Kaj vam je bolj odgovarjalo?

Hvala. user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: primerjava kengurujček in pestunja, trak....
12.1.2010 19:33:05   
Anonimen
imam samo trak.
sleepy wrap. mi je super, ker sem ga lahko uporabila pri novorojenčku (v položaju lupinice) in zdaj, pri dojenčku (pokončni položaj... obrnjen proti meni in v smer mojega gibanja). kot majhen dojenček se je takoj umiril, ko sem ga "stlačila" v trak in zaspal (v kolikor ni bil lačen) + ta položaj mu je ustrezal glede prebave.

slaba lastnost: to je en doooooooooooooolg trak in je malček komplicirano ga dajati dol in gor (sicer imam zdaj naštudirano in mi ne zavzame več kot minutke, a vseeno),... poleti mi je bilo kar vroče.
ampak mislim, da bi se ponovno odločila zanj, če bi se odločala.

pa mogoče bi poskusila še s pestunjo, za katero tudi slišim same pozitivne besede.

(odgovor članu tasa3)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: primerjava kengurujček in pestunja, trak....
12.1.2010 19:36:29   
Onasiss
se podpišem pod k.tja.... .

Bom dodala še to, da obstaja tanjša varianta tega traku v katerem ti je manj vroče. Aja.. ker si trakove na ramenih lahko razširiš s tem razbremeniš pritisk na ramo in je mnogo lažje kot kenguru. Smo imeli oboje.

_____________________________

So what....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: primerjava kengurujček in pestunja, trak....
12.1.2010 19:38:28   
štrumfek
IZVIRNO SPOROČILO: k.tja

imam samo trak.
sleepy wrap. mi je super, ker sem ga lahko uporabila pri novorojenčku (v položaju lupinice) in zdaj, pri dojenčku (pokončni položaj... obrnjen proti meni in v smer mojega gibanja). kot majhen dojenček se je takoj umiril, ko sem ga "stlačila" v trak in zaspal (v kolikor ni bil lačen) + ta položaj mu je ustrezal glede prebave.

slaba lastnost: to je en doooooooooooooolg trak in je malček komplicirano ga dajati dol in gor (sicer imam zdaj naštudirano in mi ne zavzame več kot minutke, a vseeno),... poleti mi je bilo kar vroče.
ampak mislim, da bi se ponovno odločila zanj, če bi se odločala.

pa mogoče bi poskusila še s pestunjo, za katero tudi slišim same pozitivne besede.


podpisuser posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: primerjava kengurujček in pestunja, trak....
12.1.2010 19:59:17   
ledenaa
Hot sling 100000x boljše.
Nobenega zavezovanja,nobenih trakov in ne vem še kaj
Mi je bilo pa enako kot kengurujček.SEm imela tistega v katerem otrok lahko leži

(odgovor članu štrumfek)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: primerjava kengurujček in pestunja, trak....
12.1.2010 21:41:42   
Tanja_
Po mojem sploh ne moreš primerjat teh stvari, ker je njihova uporabnost čist druga. Kenguru imaš lahko za v hribe-ne tiste ornk, ampak kak nižji hrib že lahko obiščeš z njim. Slingi in trakovi so pa mišljeni bolj za mestno hojo, če se lahko tako izrazim. Pač s slingom ne moreš ravno po hribih hodit. Torej, odloči se glede na to, zakaj sploh rabiš nosilko.

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: primerjava kengurujček in pestunja, trak....
12.1.2010 22:13:15   
živa
IZVIRNO SPOROČILO: Tanja_

Pač s slingom ne moreš ravno po hribih hodit.



In zakaj ne? Jaz sem šla s trakom, s slingom bi bilo še lažje, ker daš lahko otroka v enak položaj kot v kengurujčku.

Nosilke so boljše, ker omogočajo tudi položaje, bolj prijazne novorojenčkom, in jih tako lahko prej uporabljaš.

Lp,

živa

(odgovor članu Tanja_)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: primerjava kengurujček in pestunja, trak....
12.1.2010 22:53:11   
Tanja_

IZVIRNO SPOROČILO: živa

IZVIRNO SPOROČILO: Tanja_

Pač s slingom ne moreš ravno po hribih hodit.



In zakaj ne? Jaz sem šla s trakom, s slingom bi bilo še lažje, ker daš lahko otroka v enak položaj kot v kengurujčku.

Nosilke so boljše, ker omogočajo tudi položaje, bolj prijazne novorojenčkom, in jih tako lahko prej uporabljaš.

Lp,

živa


Ne vem, kaj naj rečem. Izrazila sem svoje mnenje-jaz pač ne bi nikoli šla s trakom v hribe-če padeš, otroka pomečkaš, ker je vse mehko. V kenguruju je vsaj malo bolj zašiten. Moje mnenje....Nisem pa za nobeno nosilko niti navijala, niti proti govorila, tako da ne vem, kaj je treba takoj nekaj dokazovat in meirt moči?

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: primerjava kengurujček in pestunja, trak....
13.1.2010 4:10:38   
tasa3
to sme tudi jaz razmisljala, da so nosilke bolj za po mestu, mi smo pa boljna dezeliuser posted image
se malo bolj trenutno nagibam h kengurujcku...

(odgovor članu Tanja_)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: primerjava kengurujček in pestunja, trak....
13.1.2010 10:25:47   
živa
Tanja, nisem nič mislila meriti moči. Kengurujček pediatri odsvetujejo do pribl. 6. meseca, ker otroka nosiš pokonci in se poseda hrbtenica, dokler ni tako okrepljena, da otrok lahko samostojno sedi. Zato sem napisala, da so nosilke boljše, in so poleg tega vsaj tako uporabne kot kengurujček, tudi za v hribe in po deželi (tudi jaz sem s podeželja). In tisti kengurujčki, ki jih jaz poznam, so tudi iz blaga in res ne vem, da bi kaj bolj ščitili otroka. Za v hude hribe bi pa jaz itak imela raje nahrbtnik - tudi od tedaj, ko otrok sedi.

Lp,

živa

< Sporočilo je popravil živa -- 13.1.2010 10:27:10 >

(odgovor članu tasa3)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: primerjava kengurujček in pestunja, trak....
13.1.2010 10:41:30   
Tanja_

IZVIRNO SPOROČILO: živa

Tanja, nisem nič mislila meriti moči. Kengurujček pediatri odsvetujejo do pribl. 6. meseca, ker otroka nosiš pokonci in se poseda hrbtenica, dokler ni tako okrepljena, da otrok lahko samostojno sedi. Zato sem napisala, da so nosilke boljše, in so poleg tega vsaj tako uporabne kot kengurujček, tudi za v hribe in po deželi (tudi jaz sem s podeželja). In tisti kengurujčki, ki jih jaz poznam, so tudi iz blaga in res ne vem, da bi kaj bolj ščitili otroka. Za v hude hribe bi pa jaz itak imela raje nahrbtnik - tudi od tedaj, ko otrok sedi.

Lp,

živa


Brezveze....

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: primerjava kengurujček in pestunja, trak....
13.1.2010 13:42:27   
skuštrana
Tanja, seveda lahko greš v hribe s temi nosiljkami. jAZ SEM PRI PRVI IMELA KENGERUJČKA, 3 KRAT JE BILA NOTER IN SMO GA PRODALI, KER ME JE BOLELA HRBTENICA, KER TEŽA OTROKA VISI NA RAMENIH IN HRBTENICA FULL TRPI. (pardon črke). Potem sem odkrila sling, pa trak, pa mei tai...Super stvari. Vsaka po svoje je super, meni edino pouch ne sede ravno najbolje.

Če rabiš nekaj za na brzino nekam skočit potem sling z obroči, če pa rabiš nekaj za daljše nošnje potem pa definitivno trak.


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Tanja_)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: primerjava kengurujček in pestunja, trak....
14.1.2010 11:59:36   
Kasija
sem preizkusila kengurujčka, trak, sling z obroči, pouch , mei tai. pri kengurujčku me je bolel hrbet (je pa bil nek starejši model, mogoče je drugače z novejšimi). trak mi je bil kompliciran za zavezat, je pa udoben za nosit. sling z obroči sem obdržala in je zakon. pouch tudi imam, pa je manj uporaben, ker je velikost vezana na tvojo velikost in ga ne moreš dat recimo možu, če nista približno enake postave. sling z obroči pa prilagajaš tistemu, ki nosi in otroku z vlečenjem blaga skozi obroče. če boš nosila samo ti, je pa ok. mei tai je manj uporaben, ker mora otrok že sedet, da ga lahko udobno nosiš. to je nekako po 6. mesecu. ga imam in uporabljam, samo ga ne bi kupila. Na kratko, jaz bi kupila sling z obroči, če bi še enkrat kupovala. pa vsekakor bi preizkusila zadevo preden bi kupila, ker vsakemu odgovarja kaj drugega.

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
14.1.2010 12:30:40   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: primerjava kengurujček in pestunja, trak....
15.1.2010 11:24:09   
Tanja_
Jaz imam kenguruja z oporo za ledveni del-še nikoli me ni bolel hrbet, pa smo po hribih hodili z njim. Verjetno pa pri modelih brez opore za ledveni del res boli hrbet.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: primerjava kengurujček in pestunja, trak....
17.1.2010 16:45:42   
zmajči25
Tudi jaz se zanimam za sling z obroči pa mi povejte, kje se da nabavit, cene, ali obstaja več različnih modelov? Kaj pa sleepy wrap? To očitno ni ista stvar?

(odgovor članu Tanja_)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   [Brisano sporočilo]
17.1.2010 21:47:55   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu zmajči25)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: primerjava kengurujček in pestunja, trak....
18.1.2010 10:09:21   
zmajči25
Uf, jih je pa res kar nekaj različnih. Nisem pa ugotovila, kateri od vseh možnih variant je najlažji za uporabo, ker se bojim, da ne bom znala zadeve pravilno uporabljat. Sem pa pregledala stran od škratka in imajo res dosti izbire... Sem pa videla, da imajo tudi v BC pestunjo - ali je to sling ali pa čisto druga stvar? Bom šla pogledat zadevo tudi v živo, sicer ni poceni (74 EUR), vendar če se dobro obnese in je user posted image rad v njem je po moje dobra investicija. Roke mi bodo od nošenja tamale, ko ima po nekaj ur krče, namreč kmalu čisto odpovedale...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: primerjava kengurujček in pestunja, trak....
18.1.2010 10:37:27   
skuštrana
Bom šla pogledat zadevo tudi v živo, sicer ni poceni (74 EUR)


Slinge imaš od 40e naprej, sleepywrap mislim da je 40e.

Na bolhi se pa tudi kaj rabljenega najde, to je stvar ki se ne uniči in se čisto komot rabljeno kupi.


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu zmajči25)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: primerjava kengurujček in pestunja, trak....
19.1.2010 8:14:22   
barni
Nisem brala vsega. Meni je v razvojni odsvetovala kengerujcka v vsakem primeru. Tudi nad slingom ni bila navdusena.

Rekla je ali ravna malo trsa podlaga (tla ali kosara v vozicku) ali pa v narocju po principu handlinga. Pa nismo imeli nobenih razvojnih tezav.

Sem si pa sama ful zelela sling ali nekaj na to temo (kengerujcek mi je cisto mimo in ne bi nikoli otroka sploh do 3. mesecev dala notri), pa se potem nisem odlocila, ker mi je pac odsvetovala. Kaj pa vem, bi imela kar slabo vest, ce bi jo dala notri kljub mnenju razvojne.

Sem se pa sprasevala, saj imajo v nekaterih dezelah matere otroka cel dan v culi in navezane nase, pa ne vem no, po mojem jim ni hudega. Ne vem pa kako je iz razvojnega stalisca.

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: primerjava kengurujček in pestunja, trak....
19.1.2010 8:50:17   
Luns
Jaz si imam namen sama naredit sling, pa me zanima če mi lahko katera pove koliko blaga potrebujem. Hvala

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: primerjava kengurujček in pestunja, trak....
19.1.2010 10:25:55   
Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: živa

IZVIRNO SPOROČILO: Tanja_

Pač s slingom ne moreš ravno po hribih hodit.



In zakaj ne? Jaz sem šla s trakom, s slingom bi bilo še lažje, ker daš lahko otroka v enak položaj kot v kengurujčku.

Nosilke so boljše, ker omogočajo tudi položaje, bolj prijazne novorojenčkom, in jih tako lahko prej uporabljaš.

Lp,

živa


S štorkljo sva z malim prehodila hribe, gozde, nabirala kostanj, jurčke.... ni da ni. Mnogo boljša zadeva kot kengurujček, se precej lažje skloniš in hodiš, ker ti otrokove nogice ne bingljajo, ne brcajo.... Mi je zaspal ko polhek v štorkljiuser posted image , v kengurujčku pa se nisva našla, sva ga uporabila ene 3x po par minut, brezveze, noben ni užival not.

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."
Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?