|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kako se soočate z napakami
13.10.2008 14:45:06   
lucika
saj ne vem kako naj naslovim zadevo...vpašanje za tiste, ki ste se selile v novogradnjo...
včeraj namreč me je skoraj kap... pomivam tla in zagledam ris čez ploščice..ok, mali je kaj "risal"... pa ni, ploščici sta poknili, pod njima pa očitno tudi estrih...

kako se soočate z takšnimi poki, odrgninami, umazanimi stenami, ki so se šele prebelile...takimi zadevami, ki so vendarle nove, pa to kr naenkrat več ne drži...? aja, pa risi na parketu, ti so mi najljubši!

pada mi megla na oči, pa ne vem, kako se naj s tem soočam. tako da ignoriram, se sekiram, ful ful pazim na vse? lahko se ti glih zmeša. ja, v hiši smo dobre tri mesece:)))

a sploh ima še kdo take probleme?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kako se soočate z napakami
13.10.2008 16:12:27   
rija
raje vprašaj kdo nima teh problemovuser posted image

mene je res nadigilo to, da sem našla počen umivalnik, pa ni bil ravno najcenejši, pa se mizar in vodovodar oba zgovarjata, da nobeden ni nič kriv.user posted image

pa da je malar stopil na wc pokrov, pa mu je noga padla v školjko, ker imamo neke ferdamane keramične poklopce, ki en, dva tri počijo....

pa da so nam screene namontirali tako, da so sami sebi naredili lukno, se odlepili, padli iz tirnice, da ne govorim, da vetrnica za samostojno navijanje itak ne delauser posted image

da so omete na okenskih policah neredili podobne valovomuser posted image

da niso dali pod omet vratc na dimnik od kaminauser posted image

....


se ti zdijo tvoji problemi že kaj manjši?user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu lucika)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kako se soočate z napakami
13.10.2008 18:35:02   
MAŠKA
Nam so totalno zafušali okna, si bom še reklamo privoščila, bil je to slavni MIK Celje. Smo se veliko bunili in  jezili, dosegli pa nič. Zdaj smo se sprijaznili z zafušanimi okni, no potem so nam še v bajto vlomili in vlomilci še dodatno poškodovali 4 okna. Čas celi rane.

(odgovor članu lucika)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
13.10.2008 20:27:18   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu MAŠKA)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kako se soočate z napakami
13.10.2008 21:53:18   
Pingvinčica
No ja jaz sem mojmo ne dolgo nazaj rekla, da bi lahk roman o gradnji hiše napisla oz. o vseh napakah, ki so ble.
Začelo se je že z opeko, ko so jo pripeljali je bila plesniva, ker je bog ve kolk let nekje ležala nepravilno skladiščena. Ok so jo ko sva si z mojim olajšla dušo pri direktorju zamenjal. Čeprav nama je trgovec, ko sva povedala kaj naju tare rekel, da kar smo plačala to smo dobil.user posted image
Potem se je nadaljeval z ostrešjem, niso znali pravilno naredit ".kukrlov".
Nadaljevalo se je z ometi, totalno zafušano, stene katastrofalne, uničli okna (polno risov, tako na plastiki kot steklu), po dolgotrajnih pogajanjih sem odnehala.
Tudi vodovodar ni bil brez napak.
Estrih pozabli naredit padec v kopalnici...

To je nekaj kiksov, pa še in še bi ti lahk naštevala. Čas celi rane, čeprav mene še vedno (od tega je več kot eno leto) še vedno razkuri ko pogledam okna in stene...user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kako se soočate z napakami
13.10.2008 21:54:29   
lotoska
Se strinjam z napisanim, na žalost imam podobne izkušnje.

Nedolgo nazaj smo tudi pri nas ugotovili, da je hiša za živet  in uporabljat, to vključuje tudi poškodbe, rise, obrabo...in ne  razstavni eksponat za obiske.

Freske po stenah od tamale sprejmem kot začasne, saj jih bomo tako prebelili. Okrušena ploščica je vidna le ko pucam. Radiator na krivih ceveh, ja je pač tam kjer je in ga ne zaznam več... enostavno se privadiš. Popolne hiše ni.

Se ne sekiram več in je lepše.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kako se soočate z napakami
13.10.2008 22:44:42   
Suza
Jaz sem se tudi nehala sekirati ko so nam zidari tak "lepo" hiško ometali, da sem se odločla, da ne bomo kitali. Nas bi kit verjetno tolko kaštal, da bi še lahko enkrat ometali.
Če me bo kdo kaj vprašal zakaj nimamo skitanih sten, bom rekla da je to dan danes tak moderno.

_____________________________

Prijatelji so angeli, ki nas dvignejo s tal in nas spomnijo, da znamo leteti.

(odgovor članu lotoska)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kako se soočate z napakami
14.10.2008 7:52:14   
puncica
Uh mene je tud tega strah zato sem pa srečna da imam univerzalenga moža in bomo poskušal kar se bo dalo rihtat sami, mene samo cajt mal matra, da ne bo dost cajta za vse kar bi lahko naredil, ampak me pa motijo tile mojstri ki so tako neodgovorni in svoje delo opravljajo samo zato da denar poberejo, najprej jih pa itak ni ohoho cajta.

Me pa res kr mal skrbi kako bo šlo ker sva oba z možem totalna prefekcionista in mora biti vse popolno narejeno in ravno zato tudi bomo veliko delal sami ker potem se ne bojim da ne bi bilo narejeno tako kot je treba

_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu Suza)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kako se soočate z napakami
14.10.2008 7:53:39   
Anonimen
Šele ko so ometali hišo sva opazila, da je v "turnu" na eni steni drugačen kot kot v drugi. Npr. na eni je 45°, na drugi pa 60°. Seveda je razlika tudi v velikosti oken, vendar na srečo minimalna. Prej nisva tega nikol opazila, sedaj naju pa ful moti. Pa nimava kaj narest - se tolaživa s tem, da se to ne bo videlo, ko bo notri miza.

Ostalih stvari se pa trenutno ne spomnem.

(odgovor članu lucika)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kako se soočate z napakami
14.10.2008 8:23:03   
k1
zato pa smo delali  vse sami user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kako se soočate z napakami
14.10.2008 8:58:41   
MAŠKA
Estrih pozabli naredit padec v kopalnici...

No to je tudi pri nas, ampak bi se našlo še dosti hujšega.user posted image

(odgovor članu Pingvinčica)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kako se soočate z napakami
14.10.2008 9:18:08   
mala maja
jaz se ne sekiram več, ker če bi se še malo em lahko samo v norišnico odpeljejo.

Zadnji izpad jeze sem imela ko sem videla kako so ploščice v kopalnici položene. Ko stojiš v banji se prav grdo vidi ena not, druga ven, ena odškbnena user posted image , še dobro da se tolk ne opazi ko se sprehajaš po kopalnici.

Lahko pa pohvalim javno glede tega našega Kalbota user posted image user posted image user posted image user posted image  , pa upam da ne bo jezen user posted image . On je bil edini da se je držal in naredil tako kot smo se zmenili in brez problemov.user posted image


(odgovor članu MAŠKA)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kako se soočate z napakami
15.10.2008 15:23:54   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: lucika
tako da ignoriram, se sekiram, ful ful pazim na vse?

Pazi normalno, kar pa nastane ignoriraj ali saniraj. Novo hišo imaš zato da bi notri lepo živeli, ne pa da bi ji služili.

(odgovor članu lucika)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kako se soočate z napakami
15.10.2008 16:26:02   
bumerang
Če je stvar sfušana po tem, ko se dela, je najmanjši problem. "Mojster" opravi svoje delo, naredi račune, potem pa še jaz naredim svoje račune. Ali pa popravi napako.
Če pa kasneje opazim ali se kasneje zalomi pa... ah, pogledam stran, kaj čem. Ko bomo renovirali, bomo odpravili.
Pri tehničnih stvareh pa stvarno napako ali garancijo uveljavljam.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kako se soočate z napakami
17.10.2008 18:56:16   
Olivija
nimam težav, ker sem pri nas največji uničevalec jaz, ponavadi kakšno vtičnico kje iz stene potegnem ali pa kakšno prav globoko prasko na novo mizo naredim, zadnjič mi je celo uspelo kuhinjski pult dobesedno olupit - sem potem s skledo zakamuflirala.user posted image
Edino po stenah ne rišem. user posted image

Je pa moj dragi drugače zelo picajzlast in se za vsako ploščico posebej sekira in strop po njegovem mnenju ni  lepo pokitan - jaz tega niti opazila nisem.

< Sporočilo je popravil Olivija -- 17.10.2008 18:59:33 >

(odgovor članu lucika)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kako se soočate z napakami
21.10.2008 9:47:33   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: lucika
kako se soočate z takšnimi

Na novo zmontirana alu vrata kurilnice je naslonil mrežico za omete in jih opraskal. Ja in je pač praska. Kaj naj. Imamo pa zato vhodna vrata že dve leti plačana 50% in na skladišču montirana pa stara. Čim kasneje jih mislimo montirati.

(odgovor članu lucika)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kako se soočate z napakami
21.10.2008 10:10:23   
tweed
oh joj, mislim, da so v manjšini tisti, ki teh težav nimajo.
Pri nas je 14 dni star parket ven zmetalo, ker je voda prišla skozi terasna vrata. Končna ugotovitev: varovano okovje vrat je bilo napačno nastavljeno...parketar je kit potisnil pod zaključno aluminijasto letev in jo s tem dvignil, polagatelji estriha pa so tudi na zunanji strani pustili brez zaščite pred vlago...

Naslednje: električar je naredil po hiši najmanj 100 vtičnic in stikal (tast je električar in sta se lepo zmenilauser posted image ). Pa je kar naenkrat začelo metati FID ven. Brez razloga, brez rednih časovnih intervalov. Po 1 mesecu sem ugotovil, ko sem opravil 50 meritev in videl, kaj je naredil: zunanjo luč (oziroma kable) je pustil neizolirano in vedno ko je bilo malo bolj vlažno... bum in smo bili v temi...

mislim, da lahko napišem še kakšnih 50 takih stvari, pa se enostavno nehaš sekirat in rečeš, sej sem pustil drugim, da delajo, ker jaz nimam časa... So se jim pa računi zaradi tega krepko znižali...
LP

_____________________________

Vsak dogodek je pozitiven iz določene perspektive.
Neli se je to poletje naučila plavat brez rokavčkov...
Rea pa se potopi pod vodo in vstane z nasmeškom...

(odgovor članu lucika)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kako se soočate z napakami
21.10.2008 14:01:49   
kalbo
Nedolgo nazaj smo tudi pri nas ugotovili, da je hiša za živet in uporabljat, to vključuje tudi poškodbe, rise, obrabo...in ne razstavni eksponat za obiske.


Tko nekak bi tud jest rekel. Prve dni sva z mojo letala po stanovanju in gledala rise....zdaj, ko pa dva otroka letata gor in dol, se pa ne sekiramo več. Zakaj pa boljše srečni otroci in umazane stene, kot pa obratno.

Drugače pa drage moje...a je katera od vas plačala dobrega nadzornika...ni, ker se ljudem v SLO za nadzor zdi škoda denarja in po navadi dobijo samo takega, ki podpiše in da zadostijo zakonu. Dober nadzornik pomeni pol manj neumnosti v hiši.

Se pa strinjam, da je tričetrt Slovenskih mojstrov pod mejo ki se ji reče Sprejemljivo. Od štromarjev, ki ne poznajo na vaservago in grejo vgrajevat modul doze na uč (pa jih je z vaservago lažje vzidat kot brez), pol pa vse postrani visi, do knaufarjev, ki se jim ne da upoštevati pravil, ki jih prebere vsak otrok na Knauf strani, pol pa fuge pokajo, do zidarjev, ki ne poznajo načrta in imajo potem ljudje nefunkcionalne kopalnice...tega je malo morje, zato je kvaliteten nadzor zelo pomembna stvar.

(odgovor članu lotoska)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kako se soočate z napakami
21.10.2008 15:38:02   
lotoska
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Se pa strinjam, da je tričetrt Slovenskih mojstrov pod mejo ki se ji reče Sprejemljivo. Od štromarjev, ki ne poznajo na vaservago in grejo vgrajevat modul doze na uč (pa jih je z vaservago lažje vzidat kot brez), pol pa vse postrani visi, do knaufarjev, ki se jim ne da upoštevati pravil, ki jih prebere vsak otrok na Knauf strani, pol pa fuge pokajo, do zidarjev, ki ne poznajo načrta in imajo potem ljudje nefunkcionalne kopalnice...tega je malo morje, zato je kvaliteten nadzor zelo pomembna stvar.


Kalbo, vem da govoriš o naših dozah user posted image user posted image user posted image
... tud za te se ne sekiram več...

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kako se soočate z napakami
21.10.2008 20:13:12   
kalbo
Ne boš verjela, ampak v mislih nisem imel vaših doz, ampak doze pri moji tetki. user posted image

(odgovor članu lotoska)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kako se soočate z napakami
21.10.2008 22:14:28   
tweed
Pri nas je bil nadzornik kar tast sam, ki pa je podlegel šarmu (beri: cenovno ugodnejšim izvajalcem), tako da nekaj stvari je pravočasno odkril in tudi sam popravil, nekatere pa so tudi šle mimo njega.
Plačilo nadzornika? Večina gradi s krediti, tako da si nadzornika niti privoščit ne morejo...
LP

_____________________________

Vsak dogodek je pozitiven iz določene perspektive.
Neli se je to poletje naučila plavat brez rokavčkov...
Rea pa se potopi pod vodo in vstane z nasmeškom...

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kako se soočate z napakami
21.10.2008 22:18:37   
rija
tweed, a smo meli istega štromarja?

tudi nam je prejšnjič zabrisalo glavno stikalo, ker je prišla vlaga v neke kableuser posted image

no, mi bomo pri naslednji bajti imeli ziher tapravega nadzornega, bo ceneje, kot pa vse felerje popravljat.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu tweed)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kako se soočate z napakami
22.10.2008 7:21:59   
kalbo
Plačilo nadzornika? Večina gradi s krediti, tako da si nadzornika niti privoščit ne morejo...


No ja no. Po navadi je z nadzornikom ceneje.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?