|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Porod z EA Novem mestu
28.8.2008 13:45:22   
dajmir80
OJ! Sem v 33. tednu nosečnosti in me zanima, če je katera rodila v Novem mestu z EA ali ultiva. Kako je bilo?

< Sporočilo je popravil Teni RR -- 30.8.2008 13:09:21 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: POROD Z EA
28.8.2008 23:00:59   
budulove
Kolkr jst vem v nm ni možnosti ultive.

(odgovor članu dajmir80)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: POROD Z EA
28.8.2008 23:05:22   
Anonimen
Ea je mogoca, vendar anesteziolog ni ves cas na voljo.

(odgovor članu dajmir80)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: POROD Z EA
28.8.2008 23:12:17   
budulove
Meni je babica rekla na šoli za starše (3 tedne nazaj) , da če prideš na posvet prvi torek v mesecu v porodnišnico in te dajo na seznam,  dobiš ea skor za zihr. Tako, da če ne veš za zihr je dobro , da greš na ta posvet in  potem se pa še vedno lahko odločiš, ko vidiš kako je hudo;) 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: POROD Z EA
2.9.2008 22:39:19   
katarinas
Živjo!
Sama sem rodila z EA v Nm in sicer januarja letos. Res je, da če greš na predavanje o EA, se tam vpišeš na seznam (se pravi kdaj imaš rok) ampak mislim, da tisti seznam ni zato da boš potem sigurno dobila EA ampak samo da oni okvirno vejo koliko EA bi npr. tisti mesec bilo - to se mi zdi pa zato, ker če jaz ne bi babici povedala, da si želim EA me pač ne bi nihče vprašal in me iskal, ker sem bila na seznamu....no toliko o tem seznamuuser posted image

Res je, da anestezisti niso vedno prisotni in se lahko zgodi, da ne dobiš EA ker ni anestezista - to pa zato ker imajo samo dva. Vendar se je (vsaj v NM) zelo redko zgodilo, da bi katera ostala brez, problem je samo med letnimi dopusti (jul-avg). Ko sem šla jaz v porodno, anestezista ni bilo v bolnici, je pa prišel od doma - tako, da ni straha, da ga ne bi našli, pride tudi od doma. Katera bo šla na predavanja o EA tam vse to izve.

No pa da še povem kako je potekala EA pri meni: Ko sem čakala da pride anestezist od doma mi je babica že naštimala 2 flaši FR (fiziološka raztopina), ki mora steči ravno zaradi EA. Imela sem že redne popadke na 5min ali pa še verjetno manj, odpirala sem se tudi ravno prav tako da je bila EA možna. Prišel je dr. Maksl, ki je res izvrsten anestezist - špiknil je v spodnji del hrbta in preko cevkice vbrizgal nekaj testne tekočine in počakal če bi bilo kaj reakcije (ampak meni se je zdelo, da je že takoj bolje čeprav sploh še ni šlo zaresuser posted image ) - ker reakcije ni bilo sem dobila en "zaresen" odmerek in punce vam povem: kakšno olajšanje!!! Niti sledu od prejšnjih bolečih in zvijajočih popadkov....kar vprašajte mojga, ki je bil zraven - prej sem se zvijala v dve gubi, ker so bili popadki čedalje močnejši, z EA sem pa ležala, kot da sem komaj prišla v porodno....res! Mogoče malo slabša stran EA je, da ne veš točno kdaj moraš potisniti, ampak mislim da je lažje tako potiskati brez bolečin kot pa v bolečinah (itak je pa babica zraven ki ti pove kdaj moraš priiiiiitiiiisniiiit...user posted image ). Vmes ko se mi je zdelo, da EA popušča sem dobila še en odmerek in to je to. Na koncu sem bila žal še šivana in za šivanje nisem dobila nič drugega, ker je EA še držala.
Na hrbtu sem imela naslednji dan še čisto majhno pikico od igle, bolelo me ni pa nič.

Tako, da jaz vem za naslednjič - sigurno vzamem EA in me ne bo nihče prepričal nasprotnouser posted image user posted image . Meni je resnično pomagalo.

Spomnim se, da nam je dr. Maksl na predavanjih povedal, da ženske, ki se odločijo za EA so ali zadovoljne ali pa zelo zadovoljne...mislim, da to vse pove.

Pa še tole: moja tašča je bila operirana na kolku in so ji operaciji naredili tudi z EA...

Madona kolk sem napisala....pa samo eno vprašanje je bilouser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu budulove)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: POROD Z EA
9.9.2008 22:06:19   
Čarli08
Res je fajn it na posvet - vzame ti eno urco.

(odgovor članu katarinas)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: POROD Z EA
11.11.2008 17:49:45   
Mala_princeska
Epiduralna je v Nm na voljo brezplačno,

več o porodnišnici Novo mesto pa lahko preberete v Reviji Moj Malček - november 2008.



_____________________________

24.4.2004 Nina :-)
24.6.2009 je ati dobil najlepše darilo za RD - Manco :-)

(odgovor članu Čarli08)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: POROD Z EA
16.11.2008 5:39:05   
caligula
zdaj je potrebno pol ure prej povedati, pa jo dobiš(v nm). vzamejo ti kri in čez pol ure imaš že iglo v hrbtu.

(odgovor članu Mala_princeska)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?