|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   alergija na KM, razen aptamila????
3.3.2009 10:02:34   
Naty*
Imam vprašanje, če ima katera podobno izkušnjo. Moj mali je od 3,5 meseca alergičen na KM (poleg še določenih drugih živil). Alergija se je kazala s hudimi krči. Sedaj je star 9,5 meseca in sva bila na provokaciji na PK, ker so bili vsi dosedanji testi negativni. Sicer se ponoči precej zbuja in joka, ampak to je lahko tudi zaradi zobka, ki mu raste, ker ima z vsakim zobkom težave.
Zanima me naslednje... na provokaciji je dobival Aptamil2, dajem mu ga tudi doma. Reakcij ni bilo vidnih. Ko sem mu dala jogurt (navaden) je dobil izpuščaje "urtika" okrog ust. Vsak dan jih je bilo več, vendar izginejo po kaki uri. Po mleku hipp je bila situacija ista, včeraj pa je imel koprivnico po celem obrazku user posted image .
Zdravnica mi je svetovala naj 14 dni dobiva samo aptamil, potem jo pokličem. In kaj bojo? Za mene je to alergija na mleko, kaj ve pravite? Sej če otrok lahko je samo aptamil še nismo nič naredili user posted image ...
A ste bile v isti situaciji in kako se je rešilo?


_____________________________

Točno na rok, 11. 5. 2008, smo postali družinica. Rodil se je sonček z imenom Žan.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
3.3.2009 12:52:36   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Naty*)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: alergija na KM, razen aptamila????
3.3.2009 13:06:35   
Naty*
metulj333 sej to smo do zdaj prakticirali... do sedmega meseca in pol sem ga dojila in bla na orto strogi dieti. Pol sm ga pa poleg GH hranila z allernovo. Zdej po provokaciji so pa rekl, da očitno ni alergije. Problem je v tem, ker alergija ni priznana, v vrtec bo šel čez dobra dva meseca, js pa nimam nobenga papirja, da bi jim tam rekla, da mlečnih izdelkov ne sme jest user posted image user posted image user posted image . Sploh ne vem, kaj storit v tem primeru. 

_____________________________

Točno na rok, 11. 5. 2008, smo postali družinica. Rodil se je sonček z imenom Žan.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
3.3.2009 14:16:32   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Naty*)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: alergija na KM, razen aptamila????
3.3.2009 14:48:24   
pipic
papir ti da tvoja P

nam ga bo dala,čeprav je za sojo negativno ima krče po njej,zato je ne uživa
reci P da so testi negativni,a otrok ima vseeno težave.
testi niso 100% tako da se ne more nihče zanašat na njih!!
če ti tvoja P ne bo dala,pokliči na P tam se pa zmeni ;)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: alergija na KM, razen aptamila????
3.3.2009 18:50:55   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: Naty*

metulj333 sej to smo do zdaj prakticirali... do sedmega meseca in pol sem ga dojila in bla na orto strogi dieti. Pol sm ga pa poleg GH hranila z allernovo. Zdej po provokaciji so pa rekl, da očitno ni alergije. Problem je v tem, ker alergija ni priznana, v vrtec bo šel čez dobra dva meseca, js pa nimam nobenga papirja, da bi jim tam rekla, da mlečnih izdelkov ne sme jest user posted image user posted image user posted image . Sploh ne vem, kaj storit v tem primeru. 


Sicer moja hči ni delala provokacije (ker mi to pač ni sprejemljivo), ampak je bila na vseh testih tudi negativna, pa sem jim povedala, da je lepo alergična, ker vedno dobi alergijo, ko kaj takega zaužije. Mi je P lepo napisala potrdilo, na kaj je vse alergična (to sem ji kar jaz zdrdrala, kaj naj napiše na listek), potem sem se pa z vzgojiteljico zmenila, da če bomo še kaj dodatnega ugotovili, da ji sporočim in damo na seznam. Vmes sem ugotovila, da je alergična tudi na med in so brez pripomb dali to na seznam, čeprav testa za to sploh nisem delala.

samo oprosti, meni noben zdravnik ne bo trdil, da otrok ni alergičen, če pa vidiš, da ima alergijsko reakcijo.

Jaz bi na tvojem mestu zahtevala potrdilo in fertik.....

aja pa še to. Aptamil je prilagojeno mleko za dojenčke. Torej je tudi verjetno mlečnih beljakovin in laktoze itd manj..... ko pa otrok poje navaden jogurt, pa ni prilagojen za dojenčke in ima posledično več alergenov v sebi.

< Sporočilo je popravil Freycha -- 3.3.2009 18:51:28 >

(odgovor članu Naty*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: alergija na KM, razen aptamila????
4.3.2009 14:17:25   
Naty*
Hvala vsem za odgovore.

metulj ja mogoče je res fora v količini. Na PK je bil z nama v sobi en fantek, ki je skoz dobival AM pa je blo vse vredu. Ko so mu dali pa jogurt, je postal pa ves flekast in otekel, nardil so teste in so pokazali alergijo na mleko user posted image . Do takrat pa nobenih problemov.

pipic js bom šla k pediatrinji, ampak vprašanje, če bo šla preko mnenja alergologov. Težko rečem vnaprej, bom mogla vprašat. Testi definitivno niso 100%, to mi je celo gastroenterolog sam rekel. Je pa fora, da so nam na gastro oddelku začel delat provokacijo in potrdili alergijo že drugi dan, ker je dobil pikice. Alergologinja se pa ni strinjala, zato so na alergološkem ponovili provokacijo in jim nastale pikice niso ble dovolj. Očitno jim je težko, da bi mogla dat zavarovalnica tist denar za allernovo, kreteni user posted image .

Freycha ja sej tud js bom zdej nehala poslušat dohtarje in bom delala tko kot zadnjih pet mesecev... po svoje. Ampak nekak sem upala, da sva bla oba na dieti dost dolgo in da sva zdej "za nagrado" dobila to, da je alergija izzvenela. Pa očitno ni res user posted image ...
Mi je pa grozno zdej, da bo mali mogu začet nazaj allernovo pit, ki je ogabna proti aptamilu user posted image .


_____________________________

Točno na rok, 11. 5. 2008, smo postali družinica. Rodil se je sonček z imenom Žan.

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: alergija na KM, razen aptamila????
17.3.2009 15:21:23   
manja143
jaz bi na tvojem mestu šla na pregled na bioresonanco. Mi smo hodili v MB na BioMedicino - www.biomedicina.si

lp

(odgovor članu Naty*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: alergija na KM, razen aptamila????
24.3.2009 6:32:28   
Ploha
a mi ve katera povedat, moja punčka je 1 teden dobivala aptamil, potem je 1x bruhala, no 2 je spet bruhala, dobila je živo rdeče fleke po celem telesu in otečene roke, je to že znak alergije na KM ?(sama sem tudi občutljiva na KM, ni sicer dokazano,...imam atopijski dermatitis). Ne vem kaj naj naredim, naj zamenjam mleko pa bom videla če je tudi taka reakcija??? Mi zna katera svetovat,...aja punčka je stara 6 tednov.

(odgovor članu manja143)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: alergija na KM, razen aptamila????
24.3.2009 7:15:54   
TiaSara
Ploha - če je alergija na KM, kar je zelo verjetno, potem bo bolje samo po Aptamilu ADC ali Allernovi. Ostala mleka pa bodo isto problematična. Vsekakor pojdi do pediatra s tem.

(odgovor članu Ploha)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Imena za fantke in deklice, ki pomenijo lj...
Veliko staršev ime za otroka izbira glede na njihov pomen in med lepšimi je zagotovo ime, ki v svojem pomenu nosi ljubez...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?