|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Toskana - kaj pripročate
19.10.2008 20:43:58   
.malina
Čez slab teden se za 8 dni odpravljamo v Toskano v eno vasico v apartma. Nekaj stvari že imam zabeležene, da jih je nujno videt, rada pa bi še kakšen nasvet, kaj se še splača videti, doživeti ...
Tam bomo skupaj s štiriletnim otrokom, zato bi naj bile naše dejavnosti tudi njemu prilagojene.

Zanima me tudi, ali so tam kje kake toplice, terme, kjer bi se dalo kopati.

Kakšne so kaj plaže? Zdaj bo verjetno že premrzlo, da bi namočili svoje tazadnje?

Zanimajo me tudi Cinque terre - tja naj bi se šlo samo z javnimi prevozi. Mi lahko kdo razloži, kako to poteka?

Kako je kaj s cenami bencina in cestnin v Italiji? In s cenami hrane, tudi v gostilnah?

Za vsak podatek bom vesela.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Toskana - kaj pripročate
19.10.2008 20:46:02   
pika74
IZVIRNO SPOROČILO: .malina

Kako je kaj s cenami bencina in cestnin v Italiji?


Oboje je kar drago user posted image .

_____________________________

Ne metat puške v koruzo, ker se lahko pokvari kombajn :P

(odgovor članu .malina)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Toskana - kaj pripročate
19.10.2008 20:54:47   
Felicita
Lahko ti povem, kaj sem sama videla in me je navdušilo, potem pa presodi, kako bo vaš 4-letnik to prenesel user posted image
torej:
Siena - krasno mestece, katedrala, trg, kjer so dirke, imajo neko božansko sladico iz suhega sadja
Lucca - ni nič posebnega, arhitekturno lepo, malo mesto...
Vinci - Rojstni kraj Leonarda da Vincija z njegovim muzejem... mislim da je to vse kar je za vidt tm.
Pisa - zanimivo je polje čudežev (al kako se že reče), kjer so stolp, cerkev in krstilnica al neki takega. mene preostanek mesta ni fasciniral.
Firenze - staro mesto je lepo, ostalo je mene pustilo hladno. V uffici nisem bla, ampak me je že vrsta pred vhodom odvrnila sploh od poskusa... tut vstopnina ni mačji kašelj, če se prov spomnim.
Meni osebno je bla najboljša - vožnja. tam sem bla marca, ko je pri nas vse rjavo in sivo, tam pa vse živo zeleno, potem pa tisti grički in igra svetlobe... kot raj na zemlji, res. user posted image


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu pika74)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Toskana - kaj pripročate
19.10.2008 21:05:54   
Gina
Jaz sem bila v toskani junija. Sicer z agencijo za par dni, pa ni bilo prvič, tako da je bilo zelo pričakovano. Meni so firence še vedno zelo všeč, sploh zato, ker sem nora na umetnostno zgodovino, bi lahko v galerijah prebila dneve dolgo, pa mi ne bi bilo dolgčas, pa muzej od Leonarda v vasici Vinci je za videt, ker tam so njegovi izumi na ogled, je ful dobro, samo smo imeli premalo časa. Siena mi ni všeč, San Giminiano mi je luškano malo mestece, optem mi je všeč pokrajina Chianti, ful lepo res, kar oči si spočiješ na tistih hribčkih, tam imajo neko znano rdeče vino, ki pa je meni osebno ful zanič, bljak, pa še ful drago, ne vem zakaj... Bila sem že prej enkrat na tisto stran do obale, pa moram reči, da sem bila razočarana, ker čez jadran ga ni.

Cene hrane v italiji so obupne. Kosilo pod 10 eur v fast food restavraciji skoraj težko dobiš (po osebi seveda), pa te restavracije so obupno zanič. Celo če greš v eno navadno gostilno, običajni špageti s paradajz omako so z 2dcl vode in eno sezonsko solato skupaj 10 eur. Dobiš jih pa manj kot pol toliko kot bi bila porcija velika pri nas, da o porciji solate sploh ne bi, ker bi tisto piščančki v hipu snedli, komaj je pokrivalo krožniček za kavo. Jaz sem bila lačna. Tudi voda, ki jo sicer lahko kupiš na vsakem vogalu je draga. Tudi po 2 in celo 2 in pol eura sem enkrat dala za pol litra, večinoma pa evro in pol.  

(odgovor članu pika74)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Toskana - kaj pripročate
20.10.2008 10:11:55   
firbc
Mi smo si letos spomladi ogledali tudi Cinque Terre - tam mi je bilo res všeč. Take ful luštkane vasice.

Pa tudi Sienna mi je bila res všeč - bolj, kakor pa Firence, ki so preveč turistično oblegane.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Toskana - kaj pripročate
20.10.2008 11:11:26   
Klarissa
alo,
mi2 sva bila letos maja.
z avttom je čudovito vozit po ovinkih in hribčkih sem in tja.
mi2 sva štaratala v Cinque Terre
potem pa nadaljevala:
Siena -bolj tak 
Lucca - luškano
Vinci - moj je želel videt muzej, a nama je bilo premalo
Pisa - čudovito!
San Giminiano- fuul luškano

hrana pa fajna. superca.

(odgovor članu firbc)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Toskana - kaj pripročate
20.10.2008 11:49:23   
viv_
Jaz sem bila s prijateljicami v Toscani pred 14 dnevi user posted image

Term je ogromno, malo si poglejte po netu.

Če greste s svojim avtom je 8 dni kar precej časa, tako da se vam splača skočit na dnevni izlet na Elbo. Tam so tudi lepe plaže, v tem letnem času bolj za metanje kamenčkov. Me na Elbo nismo šle.

Ogledale smo si Lucco, Piso (samo trg čudes - če hočete na stolp je priporočljiva predhodna rezervacija). Iz Pise smo šle nato v Volterro (NUJNO!!!) in San Gimignano (NUJNO!!!), nato smo šle v Sieno, ki je zelo simpatično mestece. Če je lepo vreme, se da kar nekaj časa prebiti na glavnem trgu, kjer vsi sedijo / ležijo na tleh... Iz Siene smo šle preko pokrajine Chianti (prelepo) do Firenz, ki pa so bile res kar preveč velike, turistične, ... v primerjavi s temi malimi, žepnimi mesteci.

Še malo fotk:
Lucca:
user posted image

Pisa:
user posted image

Volterra:
user posted image

user posted image

San Gimignano:
user posted image

user posted image


Siena:
user posted image

user posted image

user posted image

Firenze:
user posted image

user posted image

user posted image


_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu Klarissa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Toskana - kaj pripročate
20.10.2008 12:01:15   
nejcko
So že punce napisala, kaj je vredno videti, tako da ne bom ponavljala. Bi pa dopisla le to, da je cela Italija, ne samo Toscana, dežela, kjer imaš skoraj v vsaki vasi kaj za videti.

Jaz vam priporočam, da se kar malo vozite naokoli in se prepustite trenutnim navdihom - mi smo na tak način "odkrili" čudovite kraje, vsaice, mesteca ... vidiš, zaviješ dol s ceste in si največkrat mnogo bolj očaran kot nad kakšnimi znanimi, s turisti nagnetenimi turističnimi  točkami. Pa še ceneje je v takih "od boga pozabljenih" krajihuser posted image

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Toskana - kaj pripročate
20.10.2008 17:16:23   
Anonimen
Pa še ceneje je v takih "od boga pozabljenih" krajih


In super dobro, za prste lizat, po mojih izkusnjah, ceprav ponavadi premisljujes, ce bi sploh stopil v tako vasko gostilno.

(odgovor članu nejcko)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Toskana - kaj pripročate
21.10.2008 13:43:10   
Katey
Mene pa zanima, kje ste rezervirali apartma in kakšna je cena najema?

(odgovor članu .malina)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Toskana - kaj pripročate
21.10.2008 17:04:26   
.malina
Hvala vsem za odgovore. Res upam, da se bomo imeli lepo.
Apartma smo rezervirali preko interneta pri neki Nizozemki, ki živi v Toskani in se ukvarja s tem. Vsi so jo ful priporočali, ker je baje enkratna.
Cena manjšega apartmaja za en teden pa znaša 250 eurov, kar se mi zdi zelo ugodno. Res je pa manjši apartma, vendar ful opremljen (od pralnega, pomivalnega stroja, dvd playerja, mikrovalovne ...), vendar mi vsega tega in luksuza ne potrebujemo, ker bomo itak cele dneve okoli.

(odgovor članu Katey)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Toskana - kaj pripročate
19.12.2008 22:10:41   
mucacopatarica
malina, kako ste se imeli?

prosim napiši čimveč in posreduj tudi naslov te nizozemke - če ste bili zadovoljni z njo.

Hvala in lp!

(odgovor članu .malina)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Toskana - kaj pripročate
28.12.2008 15:33:23   
Pikapolonica_
IZVIRNO SPOROČILO: .malina

Hvala vsem za odgovore. Res upam, da se bomo imeli lepo.
Apartma smo rezervirali preko interneta pri neki Nizozemki, ki živi v Toskani in se ukvarja s tem. Vsi so jo ful priporočali, ker je baje enkratna.
Cena manjšega apartmaja za en teden pa znaša 250 eurov, kar se mi zdi zelo ugodno. Res je pa manjši apartma, vendar ful opremljen (od pralnega, pomivalnega stroja, dvd playerja, mikrovalovne ...), vendar mi vsega tega in luksuza ne potrebujemo, ker bomo itak cele dneve okoli.



.malina, lahko mogoce das kontakt na ZS? Mogoce za naslednjo jesenuser posted image


_____________________________

Menda bomo zibali...drugič ;)

(odgovor članu .malina)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





18 učno – doživljajskih poti po posameznih...
18 učno – doživljajskih poti po posameznih regijah v Sloveniji, na katerih boste uživali s svojimi otroci.
IDEJA ZA VIKEND: Korita Krčnik
Poletje počasi prihaja, izkoristimo proste dni za družinske izlete po Sloveniji. Vabimo vas, da obiščete korita Krčnik, ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?