|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Luknjice na zobkih
23.12.2008 8:32:31   
nicimoja
Najin sonček, 2,5 leti, ima že na treh zobkih luknjice. Zobke si umiva redno, vsak večer in tudi v vrtcu jih umivanjo redno. Kako je pri vas in kaj narediti v takem primeru? Kdaj prvič k zobozdravniku, in ali sploh?

Hvala.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Luknjice na zobkih
23.12.2008 8:37:13   
mily
Ja zdej bi bil pravi čas. Dokler ga še ne boli.

_____________________________

Ali poznate najzanesljivejše sredstvo, s katerim lahko pahnete v nesrečo svojega otroka?
Dovolite mu, da bo počel vse, kar se mu bo zahotelo.

(odgovor članu nicimoja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Luknjice na zobkih
23.12.2008 8:42:00   
ANITA D.
Jaz hodim z našo(2,3 let)že pol leta k zobarju sprva sam na uvajanje pol ji je pa začela pucat zobe,zdaj pa ene trikrat je že namazala zobe.
Čimprej pejd k zobarju s tem boš prav naredila otroku.

Lp

(odgovor članu mily)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Luknjice na zobkih
23.12.2008 9:54:56   
nicimoja
Ja, bom šla čimprej. Saj res, prej kot mu nekaj predstaviš, prej bo sprejel. Sicer sva dvakrat že bila v sklopu sistematskega pregleda, vendar mu takrat ni nič gledala zobkov, samo meni je nekaj "ta pravih" povedala. V glevnem je smotana ba ba kot hudič, pa še čist slovensko ne obvlada.

(odgovor članu ANITA D.)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Luknjice na zobkih
23.12.2008 9:55:57   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: nicimoja

meni je nekaj "ta pravih" povedala. V glevnem je smotana ba ba kot hudič, pa še čist slovensko ne obvlada.


Uf, samo glej, dane boš tega prijaznega mnenja o njej prenesla na otroka user posted image

(odgovor članu nicimoja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Luknjice na zobkih
23.12.2008 9:57:06   
nicimoja
Ne Volga, tega ne bom prenesla. Se zavedam kaj moram rečt in kaj ne. Tukajle sem mal tegobe ven dala.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Luknjice na zobkih
23.12.2008 10:24:34   
Petr_a
jaz bi ti tudi kar ogromno krepkih rekla in to zelo krepkih.
otrok ima že 3 luknje v zobkih in sprašuješ če greš sploh k zobozdravnikuuser posted image
Svaka čast

(odgovor članu nicimoja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Luknjice na zobkih
23.12.2008 10:53:32   
nicimoja
Petr_a hvala za tvoj komentar user posted image . Ampak samo da ti pojasnim kaj sem mislila oz. je mislila s "ta pravih". Ženska ima pač tak način, stil govora, da kr zabiča: brez sladkarij, brez sladkega čaja, ko je še ponoči zizal, je lahko bi rekla, skoraj zagrozila, da mu moram še ponoči it s ščetko in mu umivat zobe po dojenju,... Hotla sem samo povedat, da ta naša zobozdravnica ni ravno primerna za otroke, zaradi njenega načina dela.

(odgovor članu Petr_a)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Luknjice na zobkih
23.12.2008 11:05:51   
ANITA D.
Nicimoja

Zamenjaj zobozdravnika!

Lp

(odgovor članu nicimoja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Luknjice na zobkih
23.12.2008 13:21:01   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Petr_a

jaz bi ti tudi kar ogromno krepkih rekla in to zelo krepkih.
otrok ima že 3 luknje v zobkih in sprašuješ če greš sploh k zobozdravnikuuser posted image
Svaka čast



Je pač vprašala, ker ne ve kaj naj......ne vem zakaj bi morala biti deležna nekaj krepkih.......

moja hči je stara 20 mesecev pa še tudi ni bila pri zobozdravniku......

(odgovor članu Petr_a)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Luknjice na zobkih
23.12.2008 13:25:35   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Petr_a

jaz bi ti tudi kar ogromno krepkih rekla in to zelo krepkih.
otrok ima že 3 luknje v zobkih in sprašuješ če greš sploh k zobozdravnikuuser posted image
Svaka čast



Je pač vprašala, ker ne ve kaj naj......ne vem zakaj bi morala biti deležna nekaj krepkih.......

moja hči je stara 20 mesecev pa še tudi ni bila pri zobozdravniku......


Ja, ampak bi bilo dobro, da bi bila. Četudi nima problemov z zobmi, je treba enkrat na pol leta do zobarja. Tudi oz. predvsem otroci, da se navadijo na vse skupaj za primer, ko bo treba kaj delat. ker slej ko prej bo treba kaj popravit, kaj spulit, itd. Potem pa vidiš pobesnele šestletnike, kako se trgajo na stolu in tulijo kot volkovi. Bogi zobarji.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Luknjice na zobkih
23.12.2008 13:26:57   
Doll
Nekatere se z lepim hvalite user posted image

Vsaj priznate

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Luknjice na zobkih
23.12.2008 13:37:41   
MAŠKA
Pri nas ima vsak otrok prvo kontrolo pri zobarju pri enem letu, če je vse OK ima naslednjo pri dveh letih in potem naprej na pol leta. Takšna navodila so nam dali že v posvetovalnici. In tako je naša že pri 2,5 letih dobila prve tri plombice, kljub rednemu umivanju in ob minimalnih količinah sladkarij.

In itak, da je treba k zobozdravniku, čimprej, da ne bodo luknjice pregloboke!

(odgovor članu nicimoja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Luknjice na zobkih
23.12.2008 13:41:40   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Petr_a

jaz bi ti tudi kar ogromno krepkih rekla in to zelo krepkih.
otrok ima že 3 luknje v zobkih in sprašuješ če greš sploh k zobozdravnikuuser posted image
Svaka čast



Je pač vprašala, ker ne ve kaj naj......ne vem zakaj bi morala biti deležna nekaj krepkih.......

moja hči je stara 20 mesecev pa še tudi ni bila pri zobozdravniku......


Ja, ampak bi bilo dobro, da bi bila. Četudi nima problemov z zobmi, je treba enkrat na pol leta do zobarja. Tudi oz. predvsem otroci, da se navadijo na vse skupaj za primer, ko bo treba kaj delat. ker slej ko prej bo treba kaj popravit, kaj spulit, itd. Potem pa vidiš pobesnele šestletnike, kako se trgajo na stolu in tulijo kot volkovi. Bogi zobarji.


No, no.....ni treba delovati tako dramatično s tem "Bogi zobarji"......nekateri 30 in 40 letniki so tudi pobesneli pri zobarju......verjetno so travme zaradi tega, ker jih starši niso pri 6 mesecih peljali k zobarju......

Da povem probleme iz prakse: nekateri pediatri dajo sami od sebe napotnice za zobozdravnike......nekateri te čudno gledajo, če vprašaš za to.....in nekateri starši že pri 6 mesecih odpeljete otroke k zobozdravniku (naša takrat v ustih še ni imela nič pokazati).......nekateri jih bomo pač peljali okoli drugega leta, nekateri jih ne peljejo dokler ni nuja......

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Luknjice na zobkih
23.12.2008 13:42:23   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Doll

Nekatere se z lepim hvalite user posted image

Vsaj priznate



user posted image

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Luknjice na zobkih
23.12.2008 13:44:37   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

.in nekateri starši že pri 6 mesecih odpeljete otroke k zobozdravniku (naša takrat v ustih še ni imela nič pokazati).......nekateri jih bomo pač peljali okoli drugega leta, nekateri jih ne peljejo dokler ni nuja......


Ja, v tem je vsa razlika. In jaz sem mojega peljala pri 11 mesecih, ko je bil pač poklican, pa tudi ni imel nobenega zoba v ustih. Je bil zgolj razgovor z zobarjem in njegaova navodila kako in kaj. Pa ni nobenemu škodovalo.

Ja, saj imaš prav, bolje da rečem, bogi otroci, k jih starši peljejo k zobarju takrat, ko jih že pošteno boli.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Luknjice na zobkih
23.12.2008 13:53:53   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

.in nekateri starši že pri 6 mesecih odpeljete otroke k zobozdravniku (naša takrat v ustih še ni imela nič pokazati).......nekateri jih bomo pač peljali okoli drugega leta, nekateri jih ne peljejo dokler ni nuja......


Ja, v tem je vsa razlika. In jaz sem mojega peljala pri 11 mesecih, ko je bil pač poklican, pa tudi ni imel nobenega zoba v ustih. Je bil zgolj razgovor z zobarjem in njegaova navodila kako in kaj. Pa ni nobenemu škodovalo.

Ja, saj imaš prav, bolje da rečem, bogi otroci, k jih starši peljejo k zobarju takrat, ko jih že pošteno boli.


Saj jaz bi našo po vsej verjetnosti tudi peljala, če bi bila poklicana.....verjetno tudi vsaka druga mamica......pa pri nas pri enem letu ne vpokličejo staršev in otrok k zobarju in te tako pediatri kot zobarji debelo gledajo.......glede tega slovensko zdravstvo ni enotno urejeno.....in tiste, ki ste z otroki poklicane zgodaj se čudite in zgražate, kako lahko tiste, ki nismo poklicane zganjamo takšen teror nad otroki in ne gremo z njimi k zobarju.......

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Luknjice na zobkih
23.12.2008 13:58:20   
Petr_a
Bom tako rekla,je čisto vseeno kdaj ste poklicane z otrokom k zobarju.
ve ste tiste,ki skrbite za otroka in če se je težko naročit in it,potem pa tudi nimam besed
pri nas kličejo ko je otrok star 3 leta.Jaz sem šla z obema ko sta dopolnila 12 mesecev,saj sta že takrat imela oba po 4-5 zobkov in potem hodimo redno na 6 mesecev

zato se pa tudi čudim zakaj je dandanes kar veliko otrok ,ki imajo gnile zobke ali pa same luknje v zobkih user posted image
zdaj vem.... je pa res žalostno

(odgovor članu nicimoja)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Luknjice na zobkih
23.12.2008 14:03:51   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Petr_a

Bom tako rekla,je čisto vseeno kdaj ste poklicane z otrokom k zobarju.
ve ste tiste,ki skrbite za otroka in če se je težko naročit in it,potem pa tudi nimam besed
pri nas kličejo ko je otrok star 3 leta.Jaz sem šla z obema ko sta dopolnila 12 mesecev,saj sta že takrat imela oba po 4-5 zobkov in potem hodimo redno na 6 mesecev

zato se pa tudi čudim zakaj je dandanes kar veliko otrok ,ki imajo gnile zobke ali pa same luknje v zobkih user posted image
zdaj vem.... je pa res žalostno



Moraš pa tudi dopustiti možnost, da se vsaka mama sama odloči, kdaj bo peljala otroka k zobarju......oz. ga bo peljala takrat, ko jo bodo poklicali.......

In če te zdravstvena stroka pokliče pri treh letih, potem mame verjamemo, da mogoče prej ni potrebno iti, ker zdravnikom verjamemo.....

(odgovor članu Petr_a)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Luknjice na zobkih
23.12.2008 14:21:47   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: Volga
Potem pa vidiš pobesnele šestletnike, kako se trgajo na stolu in tulijo kot volkovi. Bogi zobarji.


Joooj, tak bo moj. Midva sploh še nisva bila pri zobarju. Razen na sistematskem pri treh letih.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Luknjice na zobkih
23.12.2008 14:23:13   
Petr_a
A sem rekla da se sama ne sme odločitiuser posted image

ja mame kar verjamite.
potem se pa čudite od kod otroku takšni zobki.
ne vem mislim da je boljše spriječit nego liječituser posted image
gre za vaše otroke in njihove zobke

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Luknjice na zobkih
23.12.2008 14:24:19   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

IZVIRNO SPOROČILO: Volga
Potem pa vidiš pobesnele šestletnike, kako se trgajo na stolu in tulijo kot volkovi. Bogi zobarji.


Joooj, tak bo moj. Midva sploh še nisva bila pri zobarju. Razen na sistematskem pri treh letih.


Ti si carica, itak.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Luknjice na zobkih
23.12.2008 17:32:47   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: Petr_a

A sem rekla da se sama ne sme odločitiuser posted image

ja mame kar verjamite.
potem se pa čudite od kod otroku takšni zobki.
ne vem mislim da je boljše spriječit nego liječituser posted image
gre za vaše otroke in njihove zobke



Spriječit ravno ne moreš, je pa lečenje lažje, če je otrok zobarja navajen.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Petr_a)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Luknjice na zobkih
24.12.2008 8:51:12   
Anonimen
Mi smo sli prvic pri letu in pol.Da smo se malo pogovorili,pokazala sva kako umivava zobke.sestra mu je pokazala stol kako gre gor in dol...Nas se boji vsega kar je v belem.Direkt zunaj navoha ce se gre za zdravstvo.Zdaj mamo spet termin januarja,da gremo malo na obisk.

Za nasega,ki se tako boji sester in zdravnikov je to super,ker je ze na prvem obisku bil an koncu bolj pogumen.Upam,da mu bo dost prislo v spomin,da takrat,ko bo treba usta odpret,da bo slouser posted image

(odgovor članu Mišni)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Luknjice na zobkih
24.12.2008 9:18:11   
nicimoja
Petr_a, svaka ti čast, si popolna mama, ni kaj!!! Lepe praznike ti želim!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?