|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Socialne trgovine
19.1.2009 11:55:51   
Korina1
http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod=rnews&op=sections&func=read&c_menu=1&c_id=191252&rss=1


Kaj menite o tem?
Po eni strani sem za, po drugi pa menim naj dajo rajši poštene plače ljudem ki trdo delajo in da bodo lahko nakupovali v normalnih trgovinah.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Socialne trgovine
19.1.2009 12:09:18   
Dream
IZVIRNO SPOROČILO: Korina1

Po eni strani sem za, po drugi pa menim naj dajo rajši poštene plače ljudem ki trdo delajo in da bodo lahko nakupovali v normalnih trgovinah.



Se strinjam!

(odgovor članu Korina1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Socialne trgovine
19.1.2009 12:10:17   
*Ema*
Ožigosanje ljudi. user posted image  

_____________________________

Ne sodi drugih po sebi, kaj lahko se zgodi, da bo na koncu sojeno tebi.

(odgovor članu Korina1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Socialne trgovine
19.1.2009 12:15:29   
Korina1
Verjetno se ne bo odprla če se sploh bo v vsakem večjem kraju in na teden naj bi v njej lahko kupil največ do 35€. Ali se jim ali na bo splačalo sploh hodit v tako trgovino če ti bo oddaljena 40, 50 km ali še več km vsak teden.

(odgovor članu *Ema*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Socialne trgovine
19.1.2009 12:15:33   
rija
O plačah nima smisla razpravljat...itak se ne bo nič spremenilo.

Ožigosanje? Seveda, saj so ti ljudje že tako ožigosani....pa lačni.....

Sem gledala ravno enkrat po tv oddajo o teh socialnih trgovinah in se mi zdi super ideja in sem se že takrat spraševala, zakaj tega ni pri nas.

A je bolj sprejemljivo, da se to pomeče v smeti ali pa da to nekomu pomaga biti sit kak dan več na mesecuser posted image

Torej zelo podpiram take trgovine in če bo pri nas kaj takega, sem pripravljena v nje tudi kaj prispevati, če nam bo česa ostalo.



_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu *Ema*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Socialne trgovine
19.1.2009 12:19:37   
*Ema*
Verjemi, da v te trgovine ne bi hodili revni, ampak bi se uštulili tisti, ki imajo dosti za preživetje. Isto je z RD in Karitasom. Pa vem kaj govorim.user posted image

_____________________________

Ne sodi drugih po sebi, kaj lahko se zgodi, da bo na koncu sojeno tebi.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Socialne trgovine
19.1.2009 12:22:06   
Korina1
Jaz bi kupovala v njej, ni me sram . Samo da bi se tedensko vozila ne vem kako daleč. me dražje pridejo stroški. Že sedaj imam do prve malo bolje založene trgovine 25 km in ne hodim vsak teden ampak 2x na mesec.
Predvidevam da se bodo trgovine bolj odpirale po regijah in lahko se tudi zgodi da bo ravno tisti dan ko bom jaz šla v to trgovino slabo založena in več kot pol stvari ne bom dobila.
Že sedaj se dostikrat zgodi da na Karitasu  ne dobiš niti osnovnih živil ker jih zmanjka in ti rečejo da pride naslednji teden. Pa naj grem po 2l olja spet 25 km daleč. Se mi ne splača.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Socialne trgovine
19.1.2009 12:22:19   
rija
na tistih, ki jih bodo upravljali in financirali je, da najdejo način, oz. se gredo učit v Avstrijo, da ugotovijo način, da bodo lahko v njih nakupovali res tisti, ki so tega potrebni. pa tudi 35 eur je za nekoga mogoče premalo, da bi ga videli tam, nekomu pa resnično pomeni bogastvo.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu *Ema*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Socialne trgovine
19.1.2009 12:26:15   
BUŠICA
IZVIRNO SPOROČILO: *Ema*

Verjemi, da v te trgovine ne bi hodili revni, ampak bi se uštulili tisti, ki imajo dosti za preživetje. Isto je z RD in Karitasom. Pa vem kaj govorim.user posted image



kaj hočeš s tem povedati? komu pa potem nosim cote, ki so res dobre samo jih pač ne nosim več.

(odgovor članu *Ema*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Socialne trgovine
19.1.2009 12:39:13   
bskrle
Zdi se mi tako razmišljanje precej populistično.
Kot spremljam karitas tam delajo prostovoljci, ljudje, ki delajo zastonj in poznajo svoj okoliš. In dosti pomagajo. Verjamem pa, da so tukaj najbolj ogroženi starejši, tisti, ki živijo sami, ljudje s psihičnimi boleznimi, manj izobraženi ...

Mislim, da na obeh organizacijah preverjajo in imajo kriterije in da ne moreš kar nekaj blefirati.

Tudi sama sem mnenja, da je treba dati ljudem dostojne plače (saj vendar delajo) ne pa jih uvajati trgovine za revne. 

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Socialne trgovine
19.1.2009 12:50:27   
TRIŠ
IZVIRNO SPOROČILO: *Ema*

Verjemi, da v te trgovine ne bi hodili revni, ampak bi se uštulili tisti, ki imajo dosti za preživetje. Isto je z RD in Karitasom. Pa vem kaj govorim.user posted image


Ja saj to je najbolj žalostnouser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu *Ema*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Socialne trgovine
19.1.2009 12:56:10   
Mišni
Meni je to super stvar. Če se da pomagat, zakaj ne. Super.

Samo malo me je zmotilo, ko sem prebrala, da bi ponujali tudi blago s pretečenim rokom. To se mi pa čudno zdi. O.K., saj nekateri izdelki so res še dolgo po roku uporabni, ampak nekateri pa ne. In kdo bo zdaj postavil tu mejo?

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu TRIŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Socialne trgovine
19.1.2009 12:59:59   
Korina1
Če sem prav informirana bodo o vsem tem odločali poslanci v državnem zboru.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Socialne trgovine
19.1.2009 13:01:16   
urška
mei se zdijo te trgovine čisto fajn zadeva.če ne drugega, bo mogoče še kdo dobil službo v taki tgovini. 

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Socialne trgovine
19.1.2009 13:06:41   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: Korina1

Če sem prav informirana bodo o vsem tem odločali poslanci v državnem zboru.


O čem? A če je posamezno živilo s pretečenim rokom še užitno ali ne?

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Korina1)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Socialne trgovine
19.1.2009 13:10:52   
Korina1
O tem v katerih krajih se bodo odprle, o živilih ki se bodo prodajala v trgovini, Kdo bo njihov dobavitelj, pa tudi o tem koliko časa pred koncem roka uporabe se bo lahko živilo prodajalo.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Socialne trgovine
19.1.2009 13:17:45   
lukec
IZVIRNO SPOROČILO: rija

O plačah nima smisla razpravljat...itak se ne bo nič spremenilo.

Ožigosanje? Seveda, saj so ti ljudje že tako ožigosani....pa lačni.....

Sem gledala ravno enkrat po tv oddajo o teh socialnih trgovinah in se mi zdi super ideja in sem se že takrat spraševala, zakaj tega ni pri nas.

A je bolj sprejemljivo, da se to pomeče v smeti ali pa da to nekomu pomaga biti sit kak dan več na mesecuser posted image

Torej zelo podpiram take trgovine in če bo pri nas kaj takega, sem pripravljena v nje tudi kaj prispevati, če nam bo česa ostalo.




Se popolnoma strinjam.

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Socialne trgovine
19.1.2009 13:19:51   
lukec
IZVIRNO SPOROČILO: *Ema*

Verjemi, da v te trgovine ne bi hodili revni, ampak bi se uštulili tisti, ki imajo dosti za preživetje. Isto je z RD in Karitasom. Pa vem kaj govorim.user posted image


V tujini je to tako urejeno, da moraš pač dokazat, da ne presegaš določenega cenzusa, potem pa lahko tam kupuješ. Na Karitasu in RK pa tega ni treba, a ne?

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu *Ema*)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Socialne trgovine
19.1.2009 13:22:40   
Korina1
Tudi na Karitas moraš enkrat letno prinesti fotokopije odločbe o otroškem dodatku in fotokopijo zadnjih treh plačilnih list oz. dokazila o dohodkih.

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Socialne trgovine
19.1.2009 13:24:08   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: Korina1
pa tudi o tem koliko časa pred koncem roka uporabe se bo lahko živilo prodajalo.


Aja? A bodo probavali ali kako? Potem pa če jih bo na WC nagnalo, pomeni, da ni za prodajo. No, saj v bistvu je res najbolje v praksi probat. Pa še poleg ukvarjanje se z dilemo, ali ponuditi tistemu, ki pride v tvojo pisarno, hruško in jabolko, ki ga kupiš sam, bo še ena fajn stvar iz te iste sfere.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Korina1)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Socialne trgovine
19.1.2009 13:24:57   
lukec
Ne me hecat, a res? In kako potem, a je kakšen točno določen cenzus, al kaj?

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu Korina1)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Socialne trgovine
19.1.2009 13:29:17   
Korina1
Kje? Na Karitasu? Verjetno je, ker mi je prejšnji mesec na listek gospa ki daje kartone napisala na listek( no vsem , ne samo meni) zneske in naj si sami izračunamo če smo upravičeni.
In sicer: za dva odrasla 480€ in na otroka 83€

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Socialne trgovine
19.1.2009 13:30:57   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: lukec

IZVIRNO SPOROČILO: *Ema*

Verjemi, da v te trgovine ne bi hodili revni, ampak bi se uštulili tisti, ki imajo dosti za preživetje. Isto je z RD in Karitasom. Pa vem kaj govorim.user posted image


V tujini je to tako urejeno, da moraš pač dokazat, da ne presegaš določenega cenzusa, potem pa lahko tam kupuješ.


Oh, saj pri nas je toliko "samohranilk" z Mercedesi, da to ne bo problem.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Socialne trgovine
19.1.2009 13:45:08   
lukec
user posted image

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Socialne trgovine
19.1.2009 13:45:22   
ajataja
spet bodo prišli na račun tisti,ki tega sploh ne potrebujejo ,ampak že  tako izkoriščajo državo na vseh koncih kjer se da,in prikrivajo dejansko stanje.Mislim da to ni nobena rešitev za tiste z nizkimi prihodki,naj raje razmišljajo o kakšni drugi pomoči.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?