|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Nezaželjeno vedenje - "igranje zdravniko...
1.2.2009 22:18:09   
olivis
Pozdravljene,prebiram vas skozi,a sele sedaj se oglasam.Namrec imam problem,imam sina starega 6 let
ze nekaj casa ˝raziskuje ˝telo ampak ne samo svoje zeli tikat in gledat luliko sestricne 8letuser posted image .Danes jo je spet tikal
in jaz ko sem izvedela sem se user posted image in mu razlagala da to naj ne pocne.Vem da je to del odrascanja in da tudi jaz sem se igrala zdravnike ampak vseeno pa mi niuser posted image .
Kako bi reagirale vi?

< Sporočilo je popravil Eja RR -- 2.2.2009 15:25:01 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Nezaželjeno vedenje - "igranje zdrav...
3.2.2009 9:34:43   
ronja
Jaz se ne bi nič sekirala. Zakaj bi bilo pa slabo, če se hoče igrat zdravnike - dokler so vsi, ki se igrajo, za? Povej mu, da ne sme silit drugih otrok v take igrice, če pa se vsi strinjajo, se mi pa ne zdi nič narobe, če pač raziskujejo razlike. Jasno, da jih zanima, če doma ne vidi (verjetno se ti ne sprehajaš naga pred njim). Jaz se ne spomnim, da bi se kdaj to šla, verjetno ker mi ni bilo treba, saj sem vse že videla in mi je bilo jasno, kako kaj zgleda.

(odgovor članu olivis)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Nezaželjeno vedenje - "igranje zdrav...
3.2.2009 10:27:32   
CLAUDY11
ne verjamem da je problem  v tem al nag hodiš po hiši al ne mi smo se tudi goli sprehajali po hiši in sem imela z obema( 5 in 9let) iste probleme !!! pri ta prvem so se v vrtecu slekli!! ta druga pa takrat ko smo šli prijateljici na obisk ,pa sta njen in moja zgasnala v sobo ko smo šli pa gledat kaj delata ,sta bila oba naga!!! naju je skor KAP!!!!
sam kaj naj !!! mal bolj na šarf smo jima obrazložla da se to ne dela !!! pa je kr pomagal !!! doma smo se pa še skup vsedli in ji oz njem(takrat sinu) obražlozla da se ne smeta slačiti !!! sam zanimivo oba sta bla stara okol4 leta !! vzgojiteljica je rekla da je to normalen pojav pri teh letih!!!sam vseeno to ni lepo!!! tak da se nič ne sekiri da si bla mal boljuser posted image   si bosta za drugič zapomnila da tega ne smeta !! drugače pa pejd v knjižnico pa vzam kako knjigo, kje je vse narisano in si jo z otrokom skup oglejta, da bo lažje zastopil zakaj ima luleka oz luliko!!!user posted image user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Nezaželjeno vedenje - "igranje zdrav...
3.2.2009 10:39:40   
Anonimen
Normalna stvar, otroke zanima telo in ga hočejo raziskati. Pri 4 ali 6. letih nima še čisot nobene veze s spolnostjo, samo z otroško radovednostjo. Ne bi delala iz tega nek velik kraval, bi pa se vsedli in pogovorili o tem, da je telo nekaj lepega, da ima vsak pravico do svoje intime in se v telo drugega ne more kar tako posegat, gledat in raziskovat. Pa še na vsa vprašanja, ki predvidevam, d abi prišla zraven, bi skušala odgovoriti tako, da bi otorško radovednost čim bolj potešila.

(odgovor članu olivis)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Nezaželjeno vedenje - "igranje zdrav...
3.2.2009 10:56:30   
TiaSara
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica

Normalna stvar, otroke zanima telo in ga hočejo raziskati. Pri 4 ali 6. letih nima še čisot nobene veze s spolnostjo, samo z otroško radovednostjo. Ne bi delala iz tega nek velik kraval, bi pa se vsedli in pogovorili o tem, da je telo nekaj lepega, da ima vsak pravico do svoje intime in se v telo drugega ne more kar tako posegat, gledat in raziskovat. Pa še na vsa vprašanja, ki predvidevam, d abi prišla zraven, bi skušala odgovoriti tako, da bi otorško radovednost čim bolj potešila.


Se podpišem. Ne vem zakaj bi jih bilo zaradi tega potrebno kaj bolj na ostro prijemati. Drugega kot predsodkov jim s tem že ne daš.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Nezaželjeno vedenje - "igranje zdrav...
3.2.2009 12:10:34   
ronja
pri ta prvem so se v vrtecu slekli!!

Pa kaj je to tako hudega, (če je dovolj toplo, seveda)?
Claudy, glede na tvoj stavek, da vaju je skoraj kap in da sta potem zaropotala, bi domnevala, da pri vas vseeno niste tako sproščeni, čeprav greste nagi iz ene sobe v drugo... Zato morajo otroci to pač raziskovat drugje, kjer naletijo na druge, ki so prav tako željeni raziskovanja.

ne razumem pa, zakaj ni lepo, da se slačijo? Razumem, da pač ni družbeno sprejemljivo in bi bilo tudi nevarno, da bi se otrok kar nekje sredi ulice začel slačit, ampak da pa to ni lepo? Pa saj niso grdiuser posted image . A če je pa telo narisano v knijgi, je pa lepo in je ok? Mislim, zakaj se pa ne bi smel na živem modelul učit? Ne bo tiskarskih napakuser posted image .

Se seveda strinjam, da se je treba z otrokom pogovorit, kar ga zanima, ne pa čisto prepustit samemu sebi in raziskovanju, ampak se pa ne strinjam, da bi mu moral rečt, da je to nekaj grdega. Niti telo, niti slačenje, niti spolnost niso nekaj grdega - samo prišparamo te stvari za doma, v glavnem.

(odgovor članu CLAUDY11)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Nezaželjeno vedenje - "igranje zdrav...
3.2.2009 20:31:18   
picola1
Se absolutno strinjam, da ni primerno, če otroka za takšne stvari kregaš, mu govoriš, da to ni lepo, da se to ne počne in takšne stvari...S tem mu samo nabijaš predsodke o lastnem telesu in spolnosti.
Vseeno pa mislim, da je deloma povezano tudi s tem, koliko se starši pogovarjajo o teh stvareh z otrokom...(deloma pa pride to z naravnim razvojem in radovednostjo) Moji se z mano niso nič in valda, da me je še bolj vleklo videt, kaj za vraga ima sosedov fantek v hlačah in kaj zanimivega se lahko počne s tistim...user posted image user posted image Ob vsem tem pa sem bila še prestrašena, če sem sedaj, ko smo se gledali in otipavali, zanosila pa še tisoč vprašanj mi je rojilo po glavi...user posted image Ker mi nihče ni nič razložil, ker bognedaj, da bi se mi o tem pogovarjali...in tako me je zanimalo še bolj...
Jaz osebno bi naredila tako kot ankica in ronja, nikakor pa tako kot claudy.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Nezaželjeno vedenje - "igranje zdrav...
4.2.2009 9:37:38   
olivis
Hvala za vase odgovore,sla sem v knjiznico in si sposodila knjige,pogovorila sva se in mu tudi razlozila o nasem telesu.

Ronja Jasno, da jih zanima, če doma ne vidi (verjetno se ti ne sprehajaš naga pred njim)
Ne doma se res ne sprehajam gola,ker ne zivimo sami,ampak nas vidi ko se tusiramo,preoblacimo,tako da se ne skrivamo pred njim in necakinjo tako da gola telesa in razlike med zensko in moskim jima niso tabu.

Vem da se nebi smela user posted image ampak ko vidis kaj delajo ti ni vseeno,in se ne user posted image

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Nezaželjeno vedenje - "igranje zdrav...
5.2.2009 9:47:55   
honey
No, mi imamo 3,5 letnika in moram reči, da se že od vsega začetka kopamo oz. tuširamo skupaj. Oz. enkrat jaz, drugič mož, ker da bi šli vsi 3-je pod tuš ni variante, v banjo pa tudi bolj težko user posted image Tako da njemu je nekaj normalnega, da naju vidi gola - čeprav mu je največji užitek, ko moža "vleče" za lulčka oz. ga poskuša user posted image Jaz se pa samo smejim zraven. In tudi to mi je že povedal, da ima on lulčka, Liza (njegova sestrična) pa luliko tako kot mamica user posted image . Tako da ne vem, če otrok to že doma ugotovi, kako kakšna stvar zgleda, mogoče potem niti nima kakšne hude raziskovalne žilice drugje. Hočem reči, da ni pobudnik raziskovanja. Drugače je pa to čisto normalno obnašanje - saj smo odrasli tudi firbčni, ko ugotavljamo nekaj novega, ni tako? Samo mogoče smo bolj diskretni, otroci pa pač ne vejo, kaj so družbeno sprejemljive norme in kaj ne.


_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.

(odgovor članu olivis)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Nezaželjeno vedenje - "igranje zdrav...
12.2.2009 1:34:34   
tweed
IZVIRNO SPOROČILO: CLAUDY11

ne verjamem da je problem  v tem al nag hodiš po hiši al ne mi smo se tudi goli sprehajali po hiši in sem imela z obema( 5 in 9let) iste probleme !!! pri ta prvem so se v vrtecu slekli!! ta druga pa takrat ko smo šli prijateljici na obisk ,pa sta njen in moja zgasnala v sobo ko smo šli pa gledat kaj delata ,sta bila oba naga!!! naju je skor KAP!!!!
sam kaj naj !!! mal bolj na šarf smo jima obrazložla da se to ne dela !!! pa je kr pomagal !!! doma smo se pa še skup vsedli in ji oz njem(takrat sinu) obražlozla da se ne smeta slačiti !!! sam zanimivo oba sta bla stara okol4 leta !! vzgojiteljica je rekla da je to normalen pojav pri teh letih!!!sam vseeno to ni lepo!!! tak da se nič ne sekiri da si bla mal boljuser posted image   si bosta za drugič zapomnila da tega ne smeta !! drugače pa pejd v knjižnico pa vzam kako knjigo, kje je vse narisano in si jo z otrokom skup oglejta, da bo lažje zastopil zakaj ima luleka oz luliko!!!user posted image user posted image



user posted image  Jap, s takšnim ravnanjem bosta pa razvila čisto zdrav odnos do spolnosti in telesa... ker se to pač ne sme...

_____________________________

Vsak dogodek je pozitiven iz določene perspektive.
Neli se je to poletje naučila plavat brez rokavčkov...
Rea pa se potopi pod vodo in vstane z nasmeškom...

(odgovor članu CLAUDY11)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To storite, ko se otrok grdo obnaša
Kaj storiti, ko se otrok grdo obnaša? Ga kaznovati? Kričati nanj? Ne, strokovnjaki pravijo, da je v takšnih primerih naj...
BLOG: Pitje vode in lulanje med poukom
Te med odmorom ne tišči lulat in te je pritisnilo sredi pouka? Boš moral počakati do naslednjega odmora. V mojem svetu j...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?