|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Mamice 4 letnikov
16.2.2009 11:57:03   
nadaklemen
Pozdravljene, skrbi me mojega sina,ki je trenutno star 4,5 leta in je strašno suh,ima 13,5 kg,velik je 98 cm.Učeraj ko smo se vagali sem preav pogledala v knjižico koliko je tehtal pri 2 letih (11,1kg), Se pravi da je v dveh letih pridobil 2 kilograma. Ali se tudi vam zdi zelo malo. ???user posted image
    Sestrin sin je 3 mesece starejši od našega ,pa ima že preko 20 kg in 110 cm. U bistvu ,saj nočem da bo ne vem kakšen "bajsi" ,vendar kakšno kilo bi lahko imel več.
  Drugače pa je fant zelo zdrav,čeprav je bled kot zid,in ima vedno mrzle roke.  Danes greva k zdravniku,po eno napotnico in bom prav malo zatežila da naj mu pregleda kri ...kaj jaz vem kaj še.
Naj povem da zelo malo je,zjutraj en kakav popije ,v vrtecu pravijo da le meso poje,druzga ne. Doma pa kar je z golažem, gre še kar,kakšno meso in nekaj kruha. sadja skoraj nič,od zelenjave samo malo pese,in baby korenček iz minešre pobere. V tednu je zelo malo količine in tudi na stranišče(kakat) gre večinoma  enkrat na teden,redko kdaj dvakrat.Takrat je pa tudi tako hudo ,da tudi jokauser posted image ,saj naredi tako klobaso ,da jo tudi školjka ne potegne. Tako se mi smili .
  Kako pa vaši sinovi, kakšno težo imajo?
      LP


_____________________________

buči
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Mamice 4 letnikov
16.2.2009 12:02:37   
ZARA
Meni se zdi, da se sekiraš po nepotrebnem. Vsak otrok je svet zase in normalno je, da niso vsi enakih mer in oblik. Vedno imej v glavi, da otrok poje toliko, kot rabi. In ne sili ga jest, ker bo samo še slabše. Moja pupa je stara skoraj 5 let, velika 113 cm in težka 16.5 kg. Verjemi, da vem kaj govorim. In vem, kako zgleda, ko otrok malo je. Ampak vse še pride.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu nadaklemen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Mamice 4 letnikov
16.2.2009 12:15:04   
Taj
Naš junak je pri 4 letih visok 112cm in tehta 20kg. Je pa takšne konstitucije, da prav lahek nikoli ni bil in ne bo. Pri enem letu je imel že 12kg, po tem pa se je potegnil in z gibanjem otresel "dojenčkastih blazinic". Je pa jedecuser posted image in je skorajda vse (še najmanj sladkarij in nezdravih reči, ker zanje ni razvil okusa, saj smo se jim dolgo povsem izogibali). Naj te nič ne skrbi. Analiza krvi bo pokazala, kaj  je na stvari in če je vse OK, pozabi na dvome in se sprijazni s tem, da imaš pač suhca in da ni v tem nič slabega. Pomembno je le, da ga poskusiš nahecati, da poje čim več sadja in zelenjave, da krepi imunski sistem...ostalo bo že...

Srečnouser posted image .

_____________________________

Če hočeš biti srečen, bodi!

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Mamice 4 letnikov
16.2.2009 12:17:21   
Tejči
Naša pupa je bila oktobra stara 4 leta in je velika 112 cm in težka okrog 20 kg, ampak ni merilo, saj že od rojstva zelo rada je in ji ni nobena hrana bljak. Glede kakanja smo mi imeli enake težave: zadrževanje, potem pa jok..ampak problem je bil v tem, ker je bila še v plenicah. Takoj, ko smo pleničke ukinili (oz. sama je tako želela), je kakanje super-vsak dan, brez težav (sem ji kr fauš). Priporočam, da se o tem pogovoriš s pediatrom. O teži in velikosti pa se nič ne sekiraj, je pač bolj droben, kar ni nič narobe..tudi odrasli ljudje nismo vsi enake velikosti in teže. 

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Mamice 4 letnikov
16.2.2009 12:33:40   
blazka
Naj te potolažim, moj mož jih je imel ob vstopu v šolo 16 kg, pa takrat se je šlo s sedmimi leti v šolo. Vedno je bil tak, da si mu lahko že na daleč vse kosti preštel. V zdravniško kartoteko so mu napisali, da je podhranjen. Tašča pa pravi, da je ful veliko pojedel. Če ga pa zdej pogledaš, je pa taprav dec user posted image user posted image user posted image .

Otroci so različnih konstitucij, različno prebavo imajo. Mogoče potrebuje tvoj le malo bolj vlakninsko hrano, več tekočine, da bo lažje kakal, ker praviš da joka zraven. Drugače pa se ne sekirat. Bo že dobil kilce gor, če ne prej, pa ko se bo poroču - če po mojmu možu sodim user posted image .

(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Mamice 4 letnikov
16.2.2009 12:39:18   
Lunca1
No moja štiriletnica je visoka tam nekje 102  cm in tehta 15 kg. Ne se sekirat eni so malo manjši in malo lažji. Kar se kakanja tiče pa jaz tudi svetujem več tekočine in vlaknin.

(odgovor članu nadaklemen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Mamice 4 letnikov
16.2.2009 13:30:26   
Maxica
Ja, je pa res suhec, ampak vidim tudi po centimetrih, da ni ravno velik, tako da je verjetno tako pri kilaži kot višini tam tam.
Naš 4,5 letnik ima sicer okrog 18,5 kg, velik je pa okrog 110 cm.
Pojdi do zdravnice, če te skrbi, pa naj mu pregledajo kri, da se pomiriš.
Kakšna pa sta vidva z možem?

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu Lunca1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Mamice 4 letnikov
16.2.2009 16:15:45   
CatJa
Moj bo maja pet in ima pri 110 cm 17 kg. Dvomim, da je imel pri višini tvojega sina kak gram več. Je sicer še dokaj raznoliko, ampak količinsko zelo malo. Že od nekdaj. Ampak mi, razen, da je suhec, deluje čisto zdrav, zato se ne sekiram.
Če te skrbi, pa seveda vprašaj zdravnika. Že to, da je samo meso in kruh, ni dobro.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu nadaklemen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Mamice 4 letnikov
16.2.2009 16:23:20   
Nikica
Pozdravljena! Sin je star 4 leta in 3 mesece, velik je okrog 108 cm in težek 16 kg, pravi suhec, ki raje neje kot je. user posted image Že od nekdaj bijemo bitkouser posted image user posted image user posted image , da sploh kaj spravi vase. Veliko jedi sploh nemara, najraje bi jedel makarone brez vsega, ne poskusi nobenih omak, zelenjavne je samo juhe, pa še te morajo biti zmiksane. Od sadja grize pa samo banano, jabolko, melono, ostalo sadje mu zmešam v frape, šejk, pa da ne boš mislila, da tega veliko spije. Za primerjavo: poje celo osmino žemlje za večerjo, zajtrke bi najraje preskočil. Nikoli ni lačen, sladkarij neje, pije tako tako, ne pretirano. Verjetno se glede apetita in prehranjevalnih navad sina sekiram prav tako kot ti, ker je bled kot stena, ampak glej ga zlomka, kri je imel uredu. Sem tudi jaz mislila, da je slabokrven, pa ni. No, potolažila te nisem, nimam tudi nasvetauser posted image , kako prepričati štiriletnika, da več poje, ampak da veš, da nisi edina mama, ki vzdihuje in jo skrbi zaradi sina.

(odgovor članu nadaklemen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Mamice 4 letnikov
16.2.2009 21:26:42   
kajalin*
Glavno da so zdravi!Moja pupa je velika 104cm,težka 15kg,stara je bila pa januarja 4,ni suha ni debela glih prav je.Včasih je,drugič manj...

(odgovor članu Nikica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Mamice 4 letnikov
17.2.2009 9:56:12   
nadaklemen
Živjo,učeraj sva bla pri zdravniku,dala kri,
in seveda je vredu.   To je en velik plus  za naju.user posted image
   Očitno da dokler bo zdrav,se nimava ka sekirat,čeprav mi je težko ko vidim tista reberca.
Midva sva bila kot otroka tudi suha,vendar po OŠ sva se začela počasi rediti. Sedaj sva skoraj istih mer(171cm,in 65-73 kg)
Verjetno bo tudi naš fant tak,za punčko bomo pa vidli kako bo,zdaj ima komaj 3 mesece.
Srečno vsem vašim suhcem,pa velik zdravja želim.user posted image


_____________________________

buči

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Mamice 4 letnikov
17.2.2009 13:25:18   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: blazka

Naj te potolažim, moj mož jih je imel ob vstopu v šolo 16 kg, pa takrat se je šlo s sedmimi leti v šolo. Vedno je bil tak, da si mu lahko že na daleč vse kosti preštel. V zdravniško kartoteko so mu napisali, da je podhranjen. Tašča pa pravi, da je ful veliko pojedel. Če ga pa zdej pogledaš, je pa taprav dec user posted image user posted image user posted image .

Otroci so različnih konstitucij, različno prebavo imajo. Mogoče potrebuje tvoj le malo bolj vlakninsko hrano, več tekočine, da bo lažje kakal, ker praviš da joka zraven. Drugače pa se ne sekirat. Bo že dobil kilce gor, če ne prej, pa ko se bo poroču - če po mojmu možu sodim user posted image .


17 kil sem mel ko sem šel v prvi razred.

(odgovor članu blazka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Mamice 4 letnikov
17.2.2009 16:18:51   
blazka
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: blazka

Naj te potolažim, moj mož jih je imel ob vstopu v šolo 16 kg, pa takrat se je šlo s sedmimi leti v šolo. Vedno je bil tak, da si mu lahko že na daleč vse kosti preštel. V zdravniško kartoteko so mu napisali, da je podhranjen. Tašča pa pravi, da je ful veliko pojedel. Če ga pa zdej pogledaš, je pa taprav dec user posted image user posted image user posted image .

Otroci so različnih konstitucij, različno prebavo imajo. Mogoče potrebuje tvoj le malo bolj vlakninsko hrano, več tekočine, da bo lažje kakal, ker praviš da joka zraven. Drugače pa se ne sekirat. Bo že dobil kilce gor, če ne prej, pa ko se bo poroču - če po mojmu možu sodim user posted image .


17 kil sem mel ko sem šel v prvi razred.


Morva mal nasmetituser posted image  oprosti!
A to, da sem napisala, da si zdej taprav dec pa nisi viduuser posted image .

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Mamice 4 letnikov
17.2.2009 16:37:38   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo
17 kil sem mel ko sem šel v prvi razred .

Prava pipika mala si bil. A si imel posebno varuško za torbo ali kako?

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Mamice 4 letnikov
18.2.2009 9:13:56   
kalbo
Je torba mene nesla user posted image

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Mamice 4 letnikov
18.2.2009 9:18:47   
Barbara111
Mi smo stari 4leta in imamo 16 kg veliki približno 100 cm.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





FOTO: To je bistvo družine!
photo
Prav vsaka družina je posebna in unikatna. Toda, kaj imajo družine z vseh koncev sveta in različnih oblik vendarle skupn...
Za družine BREZPLAČNO (od 15. do 22. maja)
Na pobudo ZPMS bo kar 40 muzejev in galerij po vsej Sloveniji, v tednu družin, med 15 in 22. majem 2024 (ali pa na določ...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?