|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   pralna sredstva LUNA
29.4.2008 19:55:58   
tanaja123
Zasledila sem nova naravna pralna sredstva LUNA, pa me zanima, če jih je že katera preizkusila? Zaradi alergij moram uporabljati čim bolj koži prijazne izdelke.
Kako se pa ve soočate s tem (tiste ki imate podobne probleme)?

lep preostanek dneva želim.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: pralna sredstva LUNA
30.4.2008 9:12:38   
catisima
čao; uporabila sem milo za roke ter detergent za posodo, meni sta delovala kul, ker imam občutljive roke...drugače pa sem zasledila v hipermarketu šiška testerčke, tko da malo poglej po netu kje imajo predstavitev pa poskusi...drugače sem mislila predvsem za mehčalec, da je drag ampak sem ugotovila, da ima isto ceno kot silan...proizvajalec je Orka d.o.o., tel.št.:0803010, www.lunasveti.com

_____________________________

enga :), pa pa Simonka

(odgovor članu tanaja123)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: pralna sredstva LUNA
30.4.2008 9:57:36   
Ro.Na
user posted image Jaz sem dobila testerček tekočega mila za roke oljčno olje & beli mandelj, pa sem ga vrgla stran brez, da bi ga poskusila, saj v sestavinah navedenih na testerju ni ne oljčnega olja ne belega mandljauser posted image . In resno razmišljam, da bi jih nekam prijavila. Jaz zagotovo ne bom kupila nič njihovega!

Tole so sestavine: AQUA, SODIUM LAURETH SULFATE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, COCAMIDE DEA, GLICERYN, SODIUM CHLORIDE, CITRIC ACID, PARFUM, STYRENE/ACRYLATES COPOLYMER, TETRASODIUM EDTA, BUTYLPHENYL METHYLPROPIONAL, HEXYL CINNAMAL, BENZISOTHIAZOLINONE.
Sama kemija... user posted image

(odgovor članu catisima)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: pralna sredstva LUNA
30.4.2008 10:38:49   
kokoska007
da dodam k zgornjemu meilu še jaz to, da se proizvajalec ORKA ukvarja predvsem z res hudimi kemikalijami in mi ni jasno, kako naj bi proizvajali sedaj vse tako natur. mogoče je eko embalaža, ampak vsebina je user posted image

ja, internetno stran ima pa orka - v izdelavi. je tako bolje, ja.


(odgovor članu Ro.Na)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: pralna sredstva LUNA
30.4.2008 11:01:41   
Naja31
Meni je najbolj čudno, da za to orko nisem še nikoli slišala.

embalaža je pa res lepa.

(odgovor članu kokoska007)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: pralna sredstva LUNA
30.4.2008 11:27:04   
kokoska007
http://www.proodle.si/orka_doo-igvsi5445027.html

trgovina na debelo s kemičnimi izdelki: http://www.bizi.si/podjetje/o-podjetju.aspx?WpmZvljmI1kjPElKnS48xQ%3D%3D

Glavni orožji blagovne znamke čistil Luna sta dizajn in komuniciranje: http://anubis.finance-on.net/210414 pa tudi če je slovensko, je za premislit kaj kupujemo...

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: pralna sredstva LUNA
30.4.2008 15:02:36   
Jablana
groza, kaj vse zveš! in tako "lepo" predstavljajo svoje izdelke. ob prvih reklamah sem najprej pomislila na francoski l'occitane. user posted image

(odgovor članu kokoska007)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: pralna sredstva LUNA
30.4.2008 15:09:28   
Nefretiti
Mogoče pa malo pretiravate......

Kaj pa je drugače v milu, kot vse našteto.....ja, tudi snovi iz kateriih so mila morajo imeti svoje kemijsko ime.

Če bi bilo milo izdelano iz naravnih sestavin, kot je bilo včasih, bi bilo iz maščobe (loja) in luga (NaOH). Pa si predstavljajte, da si z lužnatim milom perete roke......

Ne vem, no.....jaz si raje nebi.

Pa da nebi katera mislila, da v l'occitanu ni vsega tega notri.

(odgovor članu Jablana)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: pralna sredstva LUNA
30.4.2008 18:20:53   
Ro.Na
Nefretiti... nazivi sestavin v kozmetičnih izdelkih so poenoteni.
Oljčno olje je olea europea mandelj pa prunus dulcis. Tu noter tega ni, sploh pa ne eteričnih olj le-teh, tako kot je navedeno na embalaži. Dopuščam pa možnost, da je vonj obeh v parfumu, ki pa je zagotovo sintetičen in nima nobenih negovalnih učinkovin.

(odgovor članu Nefretiti)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: pralna sredstva LUNA
30.4.2008 20:37:20   
Naja30
IZVIRNO SPOROČILO: Jablana

groza, kaj vse zveš! in tako "lepo" predstavljajo svoje izdelke. ob prvih reklamah sem najprej pomislila na francoski l'occitane. user posted image


Jaz tudi. user posted image

(odgovor članu Jablana)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: pralna sredstva LUNA
1.5.2008 9:23:52   
smeja2
naprimer ena izmed sestavin - SODIUM LAURYL / LAUTERH SULFATE - Poceni, groba detergenta, ki se uporabljata v šamponih zaradi svojih čistilnih sposobnosti in povzročanja penjenja. Običajno jih izdelajo kot derivate surove nafte, pogosto so prikriti pod izrazom »prihaja iz kokosa«. Povzročajo draženje oči, luščenje lasišča podobno prhljaju, lišaje na koži in ostale alergične reakcije.

drgač si pa preberte tole: http://www.aubrey.si/SteVedeli.htm

(odgovor članu Ro.Na)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: pralna sredstva LUNA
1.5.2008 9:42:16   
katjes
Poglej, kaj sem našla na njihovi strani:

Oljčno olje in beli mandelj je parfum (eterično olje), ki ga vsebuje izdelek in je kot tak naveden med sestavinami, skladno z zakonodajo, ki velja v EU. Parfumi oz. eterična olja, pa dišijo različno, kar pa je posebej navedeno v imenu izdelka. Pri njihovem izboru pa smo želeli dati prednost NARAVI

http://www.lunasveti.com/nasveti/danes-sem-dobila-tester-tekocega-mila-oljcno-olje-/



_____________________________

You got to let go of the stuff from past - because it just doesn"t matter! The only thing that matters is what you choose to be now!




(odgovor članu Ro.Na)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: pralna sredstva LUNA
1.5.2008 12:59:19   
Ro.Na
Pol pa svizec zavije čokolado... user posted image

Tudi če je to res, česar pa jaz ne vrjamem, prvih sedem sestavin uniči učinke teh "eteričnih olj" v parfumu.

(odgovor članu katjes)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: pralna sredstva LUNA
16.2.2009 7:54:25   
Ulaa
Orka je kupila Teol, kjer so ze prej proizvajali praske in mila. In je tudi proizvodnja cistil in kemikalij na razlicnih lokacijah. O praskih pa ne em nic, ker jih se nisem uporabila, jih pa poznam kar nekaj, ki so z njimi zadovoljni.


(odgovor članu kokoska007)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: pralna sredstva LUNA
16.2.2009 17:11:16   
tweety83
Jaz uporabljam mehčalec in sem ful zadovoljna z njim. Oblačila potem še dolgo dolgo dišijo v omari.
Sem pa imela tudi milo za roke, ki pa mi ni bilo kaj extra.

(odgovor članu Ulaa)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: pralna sredstva LUNA
18.2.2009 9:18:13   
mala zirafa
Prisegam rajen na izdelke Frosch za pralni stroj.Drugače pa tako al tako nosim rokavice.

(odgovor članu tweety83)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




dojenje
Lelly28 RR

Do kdaj ste dojile?

nisem dojila (12%)

do 3 mesecev (10%)

do 6 mesecev (12%)

do 12 mesecev (31%)

do 24 mesecev (21%)

več kot 24 mesecev (15%)


Število vseh glasov: 78

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!