|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Punce pomoč
15.2.2009 18:48:57   
Nea_teja_
Moja hči je non stop lačna in to mislim res non stop .Ko poje kosilo in to ne malo je že čez pet min v hladilniku in to se dogaja čez cel dan ni važno kaj poje je ona takoj lačna.Ne zdi se mi normalno da je otrok star 4 leta non stop lačen.A ima še katera take izkušnje ali mislite da je kaj narobe.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Punce pomoč
15.2.2009 19:08:54   
Gina
Ja kaj pa potem poje? PO kosilu spet marmelado na kruhu in čez pet minut maslo na kruhu in čez pet minut špagete in čez pet minut čokolado in čez pet minut hrustke...? Kaj pa vem...meni se bolj zdi, da otroci čisto ok vedo, a so lačni al ne. Nekateri jedo veliko, drugi skoraj nič, ampak vse to je normalno. Normalni nismo mi, ki vseskozi razmišljamo, če smemo jest, kaj smemo jest in nam posledično hrana postane sredstvo obsesija. Večinoma je tako pri tričetrt modernih slovenkah, ki se pač obremenjujejo vsakodnevno s hrano in ne znajo jesti toliko, kot jim v resnici paše, ker se vseskozi krive počutijoin je njihov čut za lakoto zamrl. Ni pa nujno, da je tako, seveda ne. Če je toliko, kot sem zgoraj napisala, je najbrž preveč. Pa saj vidiš po kilah, a je preveč. POleg tega različni otroci različno kurijo. POznam otroke ki res veliko pojedo, pa so suhi kot prekle, ker njihovo telo normalno kuri, je navajeno kurit, ker pač ves čas veliko jedo in presnova fajn dela. Eni ne jedo skoraj nič, pa niso nič suhi. NJihova presnova je kaput že pri tako majhnih. Obstajajo tudi srednje različice vsega tega, prav gotovo. Kaj je pri tvojem otroku ne vem. Jaz se ne bi preveč sekirala....razen če bi se mi zdelo, da je zato, ker je nervozna. To bi pa reševala tako, da bi se ji več posvetila in probala odpravit vzrok.

(odgovor članu Nea_teja_)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Punce pomoč
15.2.2009 19:36:44   
Nea_teja_
Tamala je stara 4 leta in ima 21 kg.Kar se tiče marmelade na kruh kot si napisala jo niti ne je veliko ponavadi bi jedla jogurte salamo ,kruh, itd skratka vse kar ji pride pod roko če se mi nebi zdelo res veliko verjetno nebi niti spraševala.Ima še dve punce eno staro 7 in drugo 14 pa se mi zdi da obe pojeda 2x manj kot ona .Vem da bo zopet druga starost itd vse to vem .Zanima pa me koliko pojejo vaši otroci te starosti?

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Punce pomoč
15.2.2009 19:44:54   
Pikapolonica_
Mogoče poizkusi opisati kaj in koliko dejansko poje, ker ljudje smo si različni in je stavek: Veliko poje, lahko res relativen. Mogoče sta tvoji prvi dve punci bili neješči?

_____________________________

Menda bomo zibali...drugič ;)

(odgovor članu Nea_teja_)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Punce pomoč
15.2.2009 19:48:14   
Nea_teja_
Joj kako naj vpišem koliko poje meni se zdi ogromno in res je skoz od kruha do salam itd  seveda to je vse med obroki katere pa poje tudi vse.

(odgovor članu Pikapolonica_)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Punce pomoč
15.2.2009 19:48:34   
rija
ne vem....ampak za punčko se mi zdi 21 kilogramov pri tej staroti res skoraj malo preveč, če upoštevam, da ima moj 15 kilogramov, 3 leta....razen, če je zelo visoka in zelo močnih kostiuser posted image glede na to, da ima naša nečakinja celih 15 kiluser posted image pri štirih....

ful veliko je res zelo relativna stvar....če moj poje cel šnicl, je zame to že ful veliko...za nekoga pa mogoče normalno.



_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Nea_teja_)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Punce pomoč
15.2.2009 19:55:18   
Pikapolonica_
IZVIRNO SPOROČILO: Nea_teja_

Joj kako naj vpišem koliko poje meni se zdi ogromno in res je skoz od kruha do salam itd  seveda to je vse med obroki katere pa poje tudi vse.


Pa kako ne veš opisat koliko poje?
Evo moj je star 2 leti in 3 mesece, ima 94 cm in 13kg.
Poje zjutraj: 100ml mleka s crispiji ali čokolino ali sport mueslije, ali jogurt in polnozrnat kruh, spije 2dcl sveže stisjenega pomarančnega soka
Malica: sojin/brusnični/jabolčni/borovničev napitek z mlekom (nekje 120ml) in sadje (ponavadi eno specifično - mandarina, jabolko, pomaranča, hruška. dnevno raznovrstno), občasno kakšno štručko z makom, semeni, sezamom, če smo kje zunaj in ne doma
Kosilo: standardno doma, poje količinsko - mesa skoraj nič ali pa maksimalno 2 ali 3 koščke, nekaj riža, juhe precej, rdečo peso... vse skupaj nekje 1/3 obroka za odraslega.
Malica 2: posušeno sadje, pest, redkokdaj več, občasno kakšen popečen kruhek
Večerja: Toast z namazi, pol hrenovke in kruh, topli sendvič, gres, mlečni riž, polenta. Koliko poje gresa, polente - če tako malo pretvorim, načeloma en jogurtni kozarček že skuhane.

Pa se meni zdi, da naš je normalno, dosti, dovolj.


_____________________________

Menda bomo zibali...drugič ;)

(odgovor članu Nea_teja_)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Punce pomoč
15.2.2009 20:10:55   
misa4
Moja ima pri 5,5 letih 18 kg, pa je šele zdaj začela "normalno" jesti.  Prej je dala dvakrat usta in ji je bilo dovoljuser posted image

< Sporočilo je popravil misa4 -- 15.2.2009 20:11:36 >

(odgovor članu Pikapolonica_)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Punce pomoč
15.2.2009 20:18:08   
Nea_teja_
sem prpopala slikce v album pa oenite če je predebela je una ta blond

(odgovor članu misa4)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Punce pomoč
15.2.2009 20:26:00   
rija
no evo....user posted image  meni se zdi, da od pikapolonice poje ful dostiuser posted image

pa kaj si ti nor....moj poje to v treh dnehuser posted image  ni čudno, da mu je pri 3 letih 86 v pasu velikouser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Pikapolonica_)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Punce pomoč
15.2.2009 20:46:25   
principessablu
sorry slikc se ne vidi,razumem pa popolnoma tvojo zadevo,ker moja pri skoraj 2 letih poje nenormalno veliko in če ji ne dam v jok in razni izbruhi,poje pa za zajtrk 2 jogurta s krispiji,ker ji eden i dovolj,čez 6 min jabolko,čez 10 min rogljiček,2 mandarini...vglavnem groza,,nato gre spančkat in ko se zbudi takoj juha-2 zvrhana krožnika,pire,špinača,goveje mese,jabolko,kiwi,ma da ne naštevam,hvala bogu se zelo veliko giblje in ni še debela,vendar sem v skrbeh,ker nima reda in ga je imela,samo ne vem kako naj ji rečem ne...tako da nimam odgovora žal..

(odgovor članu Nea_teja_)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Punce pomoč
15.2.2009 22:32:57   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Pikapolonica_

IZVIRNO SPOROČILO: Nea_teja_

Joj kako naj vpišem koliko poje meni se zdi ogromno in res je skoz od kruha do salam itd  seveda to je vse med obroki katere pa poje tudi vse.


Pa kako ne veš opisat koliko poje?
Evo moj je star 2 leti in 3 mesece, ima 94 cm in 13kg.
Poje zjutraj: 100ml mleka s crispiji ali čokolino ali sport mueslije, ali jogurt in polnozrnat kruh, spije 2dcl sveže stisjenega pomarančnega soka
Malica: sojin/brusnični/jabolčni/borovničev napitek z mlekom (nekje 120ml) in sadje (ponavadi eno specifično - mandarina, jabolko, pomaranča, hruška. dnevno raznovrstno), občasno kakšno štručko z makom, semeni, sezamom, če smo kje zunaj in ne doma
Kosilo: standardno doma, poje količinsko - mesa skoraj nič ali pa maksimalno 2 ali 3 koščke, nekaj riža, juhe precej, rdečo peso... vse skupaj nekje 1/3 obroka za odraslega.
Malica 2: posušeno sadje, pest, redkokdaj več, občasno kakšen popečen kruhek
Večerja: Toast z namazi, pol hrenovke in kruh, topli sendvič, gres, mlečni riž, polenta. Koliko poje gresa, polente - če tako malo pretvorim, načeloma en jogurtni kozarček že skuhane.

Pa se meni zdi, da naš je normalno, dosti, dovolj.



Evo, naša 8 mesečnica poje več kot od pikapolonice fant. Brez zajebancije!  Pa ima 10 kil. In ji ni videt tistih 10 kil, zgleda ima močne kosti po meni.

Nea-teja, četudi se kar naprej giblje okol hladilnika, vaša mis ni debela.user posted image Ravno pravšnja. Sama sem konkreten primer zelo lačnega človeka, ki bi jedel tudi ponoči, pa sem suha kot preklja. No, sej veš kakšna sem.user posted image edin zdej po user posted image pač ne morem nikakor se znebit odvečnega trebuha, ki zgleda kot da bi bila ponovno v 6, 7 mesecu.user posted image

(odgovor članu Pikapolonica_)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Punce pomoč
16.2.2009 13:41:37   
Lalica1
Sem pogledala slikce in se strinjam, da nikakor ni debela. Čisto prava gospa je. Tako v kg, se mi sicer zdi kar veliko, ampak po sliki pa nikakor.
Kaj pa če gre samo za prehodno obdobje? Naša pupa je zelo rada jedla, sedaj pa že ene pol leta bolj slabo. Sicer je kakšen obrok, ko lepo poje juhico, potem pa zraven še riž in malo mesa. Včasih pa tudi kakšne tri dni ne poje nič preveč (sicer ne vem koliko poje v vrtcu). Je pa nič ne silim, ker ima 16 kil (no, to je res da toliko tehta že kakšno leto s to razliko, da je zadnje pol leta precej zrasla v višino) pri 3,5 letih.
Po moje ti ni treba skrbeti in gre res za prehodno obdobje. Te pa naj začne skrbeti, če bo res postajala debelušna punca. Takrat pa poskrbi za zdravo prehrano.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Punce pomoč
18.2.2009 8:17:48   
Marogica
Jaz imam enega 4-letnika doma. Kar se hrane tiče, je približno tako:
Zajtrk: dva kosa kruha (marmelada, pašteta, namazi.....)..se zgodi, da včasih celo tri.
Vmes: sadje, kaj sladkega, slanega (ne vedno)
Kosilo: dva krožnika juhe, normalna(otroška) porcija kosila(meso, priloga, solata)-porcija tako velika, kot od 8-letnega bratauser posted image
Vmes: sadje, skutice, sladko, slano...odvisno od počutja in želja
Večerja: dva kosa kruha, podobno, kot zajtrk 

Tako nekako izgleda....

Mogoče bi morala ti svojo deklico s čim zaposliti, da ne bi skoz razmišljala o hrani. Kakšen šport ali kaj podobnega, sprehodi, karkoli da "pomaga" doma.....Ne vem no....pač da je aktivna.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Lalica1)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Punce pomoč
18.2.2009 19:31:29   
picola1

IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

Mogoče bi morala ti svojo deklico s čim zaposliti, da ne bi skoz razmišljala o hrani. Kakšen šport ali kaj podobnega, sprehodi, karkoli da "pomaga" doma.....Ne vem no....pač da je aktivna.



Tole se tut meni zdi dobra ideja.
Drugače pa imam jaz doma tut hčerko (17 mes.), ki veliko poje, včasih se mi zdi, da celo preveč...Jaz sem po moji mami nagnjena k debelosti in vidim, da ima hčerka ful mojih genov, po vsej verjetnosti tut te...user posted image

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Punce pomoč
18.2.2009 19:40:29   
Tisana
Naša je stara 14 mesecev, pa se mi zdi, da je tudi non stop lačna. Kar naprej hodi po stanovanju in govori njam njam in kar naprej bi nekaj jedla. Ko pa jo posadimo v stolček, pa ne zmore sedeti več kot par minut. Potem se pač trudimo, da vsaj nekaj poje, vendar očitno ni nikoli dovolj, da bi zdržala npr. naslednje 3 ure. Moram pa reči, da tudi količinsko poje veliko (si upam trditi, da vsaj toliko, kot od Pikapolonice), ima pa pri 14 mesecih 80 cm in 10 kg - torej, prava suhica. Pa še to naj povem, da se mi zelo veliko ukvarjamo z njo - hočem reči, da ima veliko naše pozornosti, pa je kljub le-tej vseeno ves čas njam njam njam user posted image

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Punce pomoč
18.2.2009 21:09:54   
metka_zone
Naš poje približno toliko, kot od pikapolonice, vendar le, če imam srečo.Res pa je, da če bi imel na jedilniku vsak dan samo riž,špinačo...skratka samo zelenjavo, bi morda spravila več vanj.Drugače se pa otrok in njegove potrebe spreminjajo, zato si ne delaj preveč skrbi.

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Punce pomoč
22.2.2009 18:36:17   
saskija
 ni to malo veliko 4 leta 21 kguser posted image koliko je pa velika nisem zasledilauser posted image

doma imamo 8 letnico, ki ima 25 kg, in 6 letnika s 17 kg. pa se mi ne zdita presuhauser posted image

če se ti zdi da bi pojedla vse kar vidi, napolni hladilnik z zdravo hrano- nobenih salamic, sladkih jogurtov, pijač, sladkarij. ponujaj ji riževe kolačke, suho sadje, domače zavitke, kompote...

sem videla slikico- zgleda je velika deklica, ker je zdaleč od debelostiuser posted image

< Sporočilo je popravil saskija -- 22.2.2009 18:41:45 >


_____________________________

Dojenček se z vsakim dnem spreminja in raste in bo nekega dne odrasel in odšel;prah pa vas bo zvesto čakal.

(odgovor članu metka_zone)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Punce pomoč
23.2.2009 13:15:04   
honey
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

Jaz imam enega 4-letnika doma. Kar se hrane tiče, je približno tako:
Zajtrk: dva kosa kruha (marmelada, pašteta, namazi.....)..se zgodi, da včasih celo tri.
Vmes: sadje, kaj sladkega, slanega (ne vedno)
Kosilo: dva krožnika juhe, normalna(otroška) porcija kosila(meso, priloga, solata)-porcija tako velika, kot od 8-letnega bratauser posted image
Vmes: sadje, skutice, sladko, slano...odvisno od počutja in želja
Večerja: dva kosa kruha, podobno, kot zajtrk 


To ima naš za cel teden user posted image Je tudi skoraj 4-letnik (manjka mu še 1 mesec) in poje zjutraj čokolino (nekje 2 dcl), potem če ima res dober dan za malico skuto, za kosilo kakšne 2 žlici česarkoli že, za popoldansko malico ponavadi nič, za večerjo pa spet kakšno malenkost, če imam srečo. Velik je malo čez 1 m, ima pa 16 kg.

Res pa je, da nekako niti nima časa jesti, ker niti nima obstanka, da bi sedel za mizo in jedel. Se vse preveč mudi. Mogoče bi bilo res fino, da jo zamotiš s kakšno stvarjo, da greste ven, da pozabi na to, da je lačna. Jaz vidim pri sebi - če sem sama doma in nimam kaj pametnega početi, bi non-stop nekaj jedla. Če sem pa zunaj oz. nekaj delam, potem mi pa niti na pamet ne pade, da sem lačna in se zamotim s tistim, kar pač že delam. Mogoče je pri njej tudi tako.


_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Punce pomoč
25.2.2009 21:15:59   
K_a_t_i
Meni je na pamet padlo, da ji je dolgčas. Pri nas je to običajen znak. No, pa takrat se sigurno nekdo vsede z njim za mizo in se ukvarja z njim - in to že pri 2h letih dobro ve! H sreči tudi mi user posted image in ko začne odpirat hladilnik, se hitro "brcnemo v rit" in se gremo z njim igrat.

_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Punce pomoč
20.3.2009 13:04:09   
tinkamarinka
ojla!
So obdobja ko otroci pojedo ogromno in obdobja ko jedo manj. Tvoja punca je lahko v fazi, ko hitro raste, tak da se ne vznemirjaj preveč. Pomembno je le to, da ne je junk-fooda, drugače pa lahko z omejevanjem hrane v obdobjih intenzivne rasti narediš tudi kaj škode.

LP

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Punce pomoč
20.3.2009 13:23:35   
Nika v službi
Slikic ne vidim, po kilogramih se mi zdi precej, saj ima naša 3,5-letnica cca. 16 kg in nekaj čez 100 cm, pa ni med suhicami. Meni se zdi normalna.

Naj napišem naš zadnji nedeljski jedilnik (koliko dejansko poje med tednom v vrtcu, ne vem):

zajtrk: skledica corn-flaksa (2 dcl mleka in noter koruzni kosmiči + čokoladne kroglice)
kosilo: juha (normalna otroška porcija), eno mini sv. reberce, kakih 5 malih žličk pireja in špinače
malica: hruška, piškot oz. grisin
večerja: mini tuna Rio mare (ni pojedla vsega) in pol koščka kruha

To je normalna količina; če Nika toliko poje, sem povsem zadovoljna. Med tednom se nama večkrat pridruži pri "kosilu" (ko prideva domov, recimo okoli 16:30, 17:00), posledično pa potem večerje praktično ne je ali zgolj kak jogurt. Če ne je z nama, potem večerjo poje v normalni količini (torej celo mini konzervo tune, polovičko hrenovke - v izjemnih primerih tudi obe polovički, 2 palačinki, kos kruha + nek namaz, ipd.), pogosto pa poje še manj.

< Sporočilo je popravil Nika v službi -- 20.3.2009 13:24:00 >


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu tinkamarinka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Punce pomoč
22.3.2009 9:22:53   
čebelica01
user posted image  Tudi jaz sem se spraševala, če je z mojima kaj narobe ker sta skozi jedla . mali je imel pri 9 mes. 15kg in se je samo dojil in ko je imel 2 leti je imel 15 kg . Tko da vse se ustavi. zdaj je mala stara 6let in pol mali pa bo zdaj 5 let oba imata 22 kg in še zmeraj jesta kot dva velika požeruha . Gibata user posted image se ogromno pa tudi debela nista vidt. Tko da ne skrbi , če več je ji probaj dati večkrat bolj zdravo,user posted image sadje pa te stvari pa bo.

_____________________________

Life is to short for the wrong decision

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Punce pomoč
24.3.2009 11:20:46   
Kontrakarambolšrauf
Jaz tudi opažam pri mojem 18 mesečniku da napada hladilnik iz samega dolgčasa. Hladilnik sem "zaklenila" s tistim varovalom za otroke in kadar gre k njemu in vem, da lačen res ne more biti, ker je od kosila minilo samo 15 min ga hitro zamotim s čim drugim in hitro neha težit pred hladilnikom. Ker sem mu en čas dovolila da stika po njemu, pač če je lačen bo že povedal in je tako tudi kar naprej jedel jogurt, pa čet pol ure skuto, pa čez 15 min salamo......Kam pa tako pridemouser posted image . Ko je prišel čas za reden obrok pa ni jedel, ker je bil že napokan. Par dni je res potreboval da je dojel da ne bo nič več jedenja med obroki in sedaj je mir in glavne obroke zmaže kot se šikauser posted image .
Ima pa kljub tej "prepovedi" več kot dovolj obrokov, v vrtcu tako kar naprej nekaj jedo, ko pride domov iz vrtca okoli 15h pa ima še popoldansko malico in večerjo.

Menim (no, morda se tudi motim) da je na nas da povemo kdaj ima otrok dovolj, seveda v primeru da res po nekih objektivnih merilih poje preveč, ker oni še nimajo meje. Meni se je enkrat za večerjo tako napokal makaronov da jih je cele požiral, z možem sva ga gledala kako mu gredo lepo v tek in mu še kar nalagala na krožnik, potem pa dve uri zaspal ni, ponoči pa trikrat bruhal te makarone, ker je bil tako prenažrtuser posted image


_____________________________

Exkontrakarambolmatica.

(odgovor članu čebelica01)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...
BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...




izbera imena
junija08

z možem se odločava med dvema imenoma. katero je vam blj všeč?

Alana (60%)

Alma (39%)


Število vseh glasov: 194

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!