|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   otroški sedeži
21.8.2009 10:16:13   
tortis
Ravno kopujem otroški sedež za mojo prijatelico, ki je dobila otroka,
zdaj me je pa malo stisanlo ko sem videl, kakšne so cene otroških sedežov...
Tukaj sem jih dav malo v primerjavo, zdaj me pa zanima ali poznate kakšno bolj poceni opcijo, al pač so tako dragi ti otroški sedeži nasploh.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: otroški sedeži
21.8.2009 10:18:49   
Šaki
jz ne vidm primerjave.tko da ne vem.

drugače pa ja to je kar drago.

lahko pa pogledaš na bc stzrani ki majo dnevne akcije.

_____________________________

♥ moja dva zaklada ♥

(odgovor članu tortis)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: otroški sedeži
21.8.2009 10:20:55   
**Tinkara78**
Avtosedeže kupujemo na e-bayu. So cenejši.

(odgovor članu Šaki)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: otroški sedeži
21.8.2009 12:18:59   
poli*
Res so dragi, ampak ne šparajte pri varnosti. Sicer tudi jaz ne vidim nobene primerjave :((

Če ne gre drugače, pa počakajte na kakšne akcije. Jaz sem kupila maxi cosi prior za 120€ v BC, ker so bili znižani iz 180€.


(odgovor članu **Tinkara78**)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: otroški sedeži
29.8.2009 8:21:14   
cuckalo
Pozdravljeni.

Tudi mi si ogledujemo sedeže. Enkrat ga bo za našo štruco treba nabavit pa smo začel mal gledat.

Težava je v tem da nimam pojma kaj gledat. Zato prosim za kak nasvet.

Kot drugo pa eno vprašanje:

Na spletni strani BC sem malo brskal in opazil velik razpon cen (od 50 do 300€ se mi zdi).
Polej sem pa za foro pregledal specifikacije za Nanio (~70€) in Römerja (~240€). Po tistem kar je bilo napisano je bila edina razlika da ima Römer 5 Nania pa 4 stopnje naklona. Po tistem sem bil tudi v BC in sem ju malo potipal.
Römer je malo bolj mehek to pa je to.
Zdaj pa me zanima če je Nania res za 170€ slabša? Al je to samo kaka akcija (ni nikjer pisalo al pa sem slep)?
Zanima me v čem je fora take razlike.

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: otroški sedeži
29.8.2009 8:24:41   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: cuckalo


Polej sem pa za foro pregledal specifikacije za Nanio (~70€) in Römerja (~240€). Po tistem kar je bilo napisano je bila edina razlika da ima Römer 5 Nania pa 4 stopnje naklona. Po tistem sem bil tudi v BC in sem ju malo potipal.


Poglej se kaksen test....pa bos videla, da je med njima 100 let razlike. Crasha pa z njo raje ne delajo.

(odgovor članu cuckalo)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
29.8.2009 8:32:36   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu cuckalo)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: otroški sedeži
29.8.2009 18:08:01   
cuckalo
Mič II: "Poglej se kaksen test....pa bos videla, da je med njima 100 let razlike. Crasha pa z njo raje ne delajo. "
Sam za info - Nisem mamica ampak očka.

Ok, sem malo pobrskal po spletu.
Nania ni tako zelo obupna kot si jo predstavil/a. Je čisto lepo sedež srednje kvalitete.
In kolikor sem jaz razumel tudi z Nanio delajo Crash teste.

Če znaš kaj nemško:

"Testverfahren:
Die Kindersitze wurden auf ihre Sicherheit beim Front- und Seitenaufprall geprüft. Mit einem Prüfschlitten, auf dem eine fünftürige Opel Astra Karosserie montiert war, simulierten die Tester jeweils einen Frontalaufprall mit 64 km/h und einen Seitenaufprall mit 50 km/h...."

Lepo piše, da so sedeže vpenjali v karoserijo opla Astre in jo zaletavali z 64 km/h čelno in 50 km/h bočno.

Res ima Römer (ker sem glih ta dva gledal) boljše ocene ampak kolkor sem razumel je Nania čisto lepo zadovoljiva (pač sedeži ki so jih testirali).

Tak da ne "lapaj" kar nekaj v prazno ampak se najprej malo prepričaj pa tud ti kak test preberi.

Pa brez zamere sam pač ne maram najbolj ljudi k nekaj prbijajo brez utemeljitve.

Pa še link na ADAC-ov test:  http://www1.adac.de/Tests/Kindersicherung/Kindersitze/default.asp?ComponentID=254397&SourcePageID=254686#

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: otroški sedeži
30.8.2009 9:20:36   
natasar
Mene pa ravno ta firma Nania ni pritegnila zaradi oblike sedeža, namreč koliko sem videla pri sosedi, nimajo bočne zaščite in sedežni del kakor pri Maxi cosi. Jaz sem z Maxi cosi zadovoljna predvsem tudi zaradi tega, ker je sedež zelo trdno pritrjen z varnostnim pasom, imela sem pa na primer sposojenega nekega brevi, pa sem ga kar se da močno pričvrstila, pa sem ga vseeno lahko premikala. Je pa res, da so to bili starejši sedeži izpred 5 let, tako da so se lahko sedaj popravili. Torej jaz bi bila pozorna na to dvoje, predvsem to zadnje, seveda pa so me tudi prepričali testi in udobje sedenja. Mi smo še oba sedeža maxi cosi priori xp in romer kid kupili v akciji, tako da je vredno počakati, tudi ostale sedeže imajo večkrat v akciji, če se boste odločili za Nanio. Jaz pa bi se vseeno posvetovala s prijateljico, kakšen sedež bi prišel v poštev. 

(odgovor članu cuckalo)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: otroški sedeži
30.8.2009 10:35:47   
ZmajTolovaj
Razlike med sedeži so - recimo - v materialih, pa ne mislim prevleke, ali je pliš al bombaž, ampak ogrodje. En plastik fantastik se bo ob trku raztreščil, drug, malo bolj kakovosten, pa deformiral, ampak v osnovi bo oblika ostala vsaj približno podobna sedežu. Zdaj, razlike med MC ali pa Romerjem res ni tolikšne, po testih sodeč, ampak Nanie pa jaz ne bi kupovala. Potem so pa med modeli nianse - stopnje naklonov, dodatna blazina, prevleka itn. Pač tako kot pri vsem drugem, saj pri vozičkih tudi odločajo v končni fazi nianse, ampak pri vozičku si komot privoščiš šparovnost, pri sedežu si je jaz ne.
Najboljše si je izbrat model, dva ali tri, ki pridejo v poštev, potem pa počakat na kakšno akcijo, preverit e-bay ali pa kakšno tujo spletno trgovino, kjer se marsikaj dobi ceneje.


_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu natasar)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: otroški sedeži
31.8.2009 7:11:43   
biba26
IZVIRNO SPOROČILO: cuckalo

Mič II: "Poglej se kaksen test....pa bos videla, da je med njima 100 let razlike. Crasha pa z njo raje ne delajo. "
Sam za info - Nisem mamica ampak očka.

Ok, sem malo pobrskal po spletu.
Nania ni tako zelo obupna kot si jo predstavil/a. Je čisto lepo sedež srednje kvalitete.
In kolikor sem jaz razumel tudi z Nanio delajo Crash teste.

Če znaš kaj nemško:

"Testverfahren:
Die Kindersitze wurden auf ihre Sicherheit beim Front- und Seitenaufprall geprüft. Mit einem Prüfschlitten, auf dem eine fünftürige Opel Astra Karosserie montiert war, simulierten die Tester jeweils einen Frontalaufprall mit 64 km/h und einen Seitenaufprall mit 50 km/h...."

Lepo piše, da so sedeže vpenjali v karoserijo opla Astre in jo zaletavali z 64 km/h čelno in 50 km/h bočno.

Res ima Römer (ker sem glih ta dva gledal) boljše ocene ampak kolkor sem razumel je Nania čisto lepo zadovoljiva (pač sedeži ki so jih testirali).

Tak da ne "lapaj" kar nekaj v prazno ampak se najprej malo prepričaj pa tud ti kak test preberi.

Pa brez zamere sam pač ne maram najbolj ljudi k nekaj prbijajo brez utemeljitve.

Pa še link na ADAC-ov test:  http://www1.adac.de/Tests/Kindersicherung/Kindersitze/default.asp?ComponentID=254397&SourcePageID=254686#




Glej,če že vprašaš za mnenj bodi odprt za vse odgovore ne samo za tiste,ki ti odgovarjajo.

Zgleda,da si rad med pametnejšimi,si pa zgleda  tudi med skopuhi,
če skopariš pri tako pomembni stvari.

Mi imamo dvojčke,zaradi vrtca rabimo 4 avtosedeže in prav pri nobenem nismo šparali in mi ocena zadovoljivo pač ni dovolj.
Pod zeleno obarvan kvadratek sploh pogledala nisem.
To je pač moje mnenje,da se pač moreš odločit kaj ti je bolj pomembno.

Upam,da boš toliko moškega in boš moje mnenje sprejel.

Pa brez zamere sama pač ne maram preveč ljudi,ki se delajo najbolj pametne in ne sprejemajo dobronamernih nasvetov za katere so sami prosili.

Lp

(odgovor članu cuckalo)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: otroški sedeži
1.9.2009 15:08:50   
cuckalo
Biba26 sem pripravljen sprejet vse odgovore tudi tiste v katerih je natolcevanje brez utemeljitve. Samo na njih mal čudno odreagiram. Pač me je v odgovoru Mič II zmotilo to, da je napisal/a, da z Nanio npr. sploh ne delajo crash testov, kar očitno ni res.
Je pa res da nisem prej počekiral testov.

Nisem skopuški sem dal marsikaj pa verjetno tud bom še marsikaj dal za naše dete skušam pa bit kolkor tolko racionalen in prizemljen pa si določene stvari najprej razjasnit. Zanimalo me je samo kaka je dejanska razlika. Če je dejansko toliko razlike ali je veliko na znamki, kot pri večini stvari.

Poglej se kaksen test....pa bos videla, da je med njima 100 let razlike. Crasha pa z njo raje ne delajo.

Tole je dobronameren nasvet samo v delu poglej še kakšen test vse ostalo je, oprosti, kar nekaj.
Plus tega ni utemeljeno niti z lastno izkušnjo niti z URL-jem. Nasvet sem pa, kot mogoče opaziš, upošteval.
Sem pričakoval take odgovore samo ne tako malo. user posted image
Recimo natasar in ZmajTolovaj sta dala uporabne odgovore podprte z lastno izkušnjo.
Tvoj odgovor pa, ne glede na to da je podprt z lastno izkušnjo in koliko je dobronameren, ni ravno uporaben, ker na noben način ne pomaga razjasniti vprašanja "Zakaj takšna razlika?".

Ups spet mal provociram. Pa brez zamere.


(odgovor članu biba26)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?