|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ne more se pokakat - NUJNO!!!
2.9.2009 11:14:22   
pety78
Prej mi je mala tulila cca 15 minut, se zvijala, da je bila čisto mokra in rdeča, pa se ni mogla pokakat. Kakec je že gledal ven, ampak ga je potegnila nazaj. Joj, skor sem se še jaz začela dret. Kako ji naj pomagam?
Sedaj malo umirjena gleda risanke, jaz pa v pripravljenosti na novo rundo...user posted image

_____________________________


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ne more se pokakat - NUJNO!!!
2.9.2009 11:24:28   
Anonimen
Boscek.Jaz bi sla na tvojem mestu po otrosko odvajalo,katerega stisnes v zadnjik.Ce ima tako trd kakec,bo tezko sel ven sam od sebe,brez bolecin sploh ne.
Sama sem imela na zacetku nosecnosti take probleme,po 1h v mukah sedela na skoljkiuser posted image ...

(odgovor članu pety78)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ne more se pokakat - NUJNO!!!
2.9.2009 11:28:07   
felicia
veliko kamiličnega posladkanega čaja ji daj pa bo šlo. Vsaj našemu je pomagalo.
Upam, da ji boščici rata.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ne more se pokakat - NUJNO!!!
2.9.2009 11:32:03   
Anonimen
felicia,tocno,kamilicni caj,zelo sladkan.To sem tudi jaz moji dajala,je pomagalo.
ce ima nasplosno ale zadnje dni bolj trd kakec,ji kuhaj kompot iz suhih sliv+ostalo sadje seveda.

(odgovor članu felicia)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ne more se pokakat - NUJNO!!!
2.9.2009 11:40:44   
cmokec
V lekarni kupi laktozo. Je v prahu kot sladilo in deluje odvajalno. Imaš tudi Prolaktal sirup, ki poskrbi, da črevesje vsrka večjo količino tekočine, pa je kakcec bolj in dalj časa mehek. Naj ne je piškotov, čokolade, banan, sira in riža, ker zapirajo. Pa veliko tekočine.

Ritko ji pa fino namaži s kremo, še najbolje je olivno olje, da bo koža mehka in bolj prožna, da se bo lažje pokakala in ne bo ranila kožice.

Ta kakec,  ki ga sedaj potegne nazaj, pa mora čimpreje ven. Če je še majhen otrok, jo poleži in ji nogice dvigni navzgor in narazen, da bo lažje iztisnila.

Mi smo imeli velike probleme s tem, pa sem ji parkrat pomaga tako, da sem kakec, ko je pokukal ven, enostavno prijela in ga izvlekla. Ni blo druge.

Lp

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu felicia)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ne more se pokakat - NUJNO!!!
2.9.2009 12:01:32   
Raho
Glicerinske svečke. Najbolj varno za majhnega otroka.

(odgovor članu cmokec)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ne more se pokakat - NUJNO!!!
2.9.2009 12:08:21   
Naja31
Pri mojemu starejšemu sinu se je kakec enkrat tako zataknil. Ni šlo ven, ne not. Bilo je grozno. Ampak res.
Tudi z roko ni dovolil. To se je zgodilo v vrtcu, ko sva ga prišla iskat. Potem mu je doma, na domači školjki uspelo.




(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ne more se pokakat - NUJNO!!!
2.9.2009 12:17:39   
Arwenko
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Pri mojemu starejšemu sinu se je kakec enkrat tako zataknil. Ni šlo ven, ne not. Bilo je grozno. Ampak res.
Tudi z roko ni dovolil. To se je zgodilo v vrtcu, ko sva ga prišla iskat. Potem mu je doma, na domači školjki uspelo.



Sem brala 1x en članek, da je to predvsem psihološkega izvora. Pa tudi moj mož je imel kot otrok takšne težave, pa še danes jih ima občasno, popolnoma psihološkega izvora, v trenutku ko pride domov vse mine.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ne more se pokakat - NUJNO!!!
2.9.2009 12:52:54   
Naja31
Ne, to ni bilo psihološkega izvora, ker je bil samo enkratni dogodek. Šlo je za fizično "prepreko" ker smo potem ugotovili, da 2 dni res ni kakal. Očitno ga je nekaj tok zaštofalo.

So pa tudi primeri ko gre za psihične težave.

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ne more se pokakat - NUJNO!!!
2.9.2009 13:26:06   
uwaga
IZVIRNO SPOROČILO: Raho

Glicerinske svečke. Najbolj varno za majhnega otroka.

Evo to. Pomagajo v nekaj minutah. dolgoročno pa kot so že svetovale: sladkane kamilice, namočene suhe slive,donat, veliko tekočine, sadja...

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ne more se pokakat - NUJNO!!!
2.9.2009 17:23:03   
pety78
Hvala za nasvete. Ji je uspelo, revici, je bil tak trdi drekec, da joj. Seveda od nedelje ni kakala, pa sem ji dajala suhe slive. No, upam, da bo sedaj bolje.
Uf, ji je odleglo, meni pa tudi.

LP

_____________________________



(odgovor članu uwaga)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ne more se pokakat - NUJNO!!!
3.9.2009 14:26:11   
helenav
Pomaga tudi pomoč z malo navadnega putrčka, daš v zmrzovalnik ( v obliki svečke izrezeš) in to potem lepo razmehčka blato. Čist naravno in pri nas neštetokrat uporabljeno.

_____________________________

"Ustvarjati moramo dobro. To daje našemu življenju smisel." dr. Janez Drnovšek
_____________________________
http://helenav.moj-album.com/

http://miskula.myminicity.com/
http://miskula.myminicity.com/ind/
http://miskula.myminicity.com/tra/

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ne more se pokakat - NUJNO!!!
3.9.2009 15:31:09   
Bibip
Največkrat je vzrok prehrana. Probaj s hrano, ki mehča blato in drugimi naravnimi odvajali preden posežeš po sintetičnih. No vsaj jaz bi tako naredila. Ko smo imeli mi probleme smo poskusili s: kozarec tople vode zjutraj na prazen želodec, donat, kefir, sadje, suhe slive namočene v vodi in surovo maslo v vseh jedeh. Predvsem pa smo ukinili sladkarije. Nam je uspelo.

Srečno user posted image

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?