|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ali vaš otrok pozna domač naslov?
13.9.2009 21:10:28   
Gina
Kar tako me firbec matra, pri kateri starosti naučite otroke svoj domač naslov? Opažam, da mnogi otroci ne vedo kje stanujejo niti še pri 6. letih. Sama sem svoje otroke to in osnovne podatke o sebi naučila zgodaj, ker me je skrbelo, če bi se otrok kdaj kje izgubil, ali če bi prišlo do nesreče. Vam je pomembno da to ve ali ne? Ali se še niste s tem ukvarjali, ker niste na to pomislili (če imate otroke seveda dovolj stare, da bi to zmogli)?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ali vaš otrok pozna domač naslov?
13.9.2009 21:12:57   
CatJa
Ja, od kakih štirih naprej zna povedat.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ali vaš otrok pozna domač naslov?
13.9.2009 21:21:18   
babylove
Enako, pri 4 in pol zna povedat naslov.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ali vaš otrok pozna domač naslov?
13.9.2009 21:32:31   
krfjolca
Novembra bo 3, pa smo ga to naučili že pred nekaj meseci. Pove ime, priimek in naslov.

_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ali vaš otrok pozna domač naslov?
13.9.2009 21:35:32   
TomTaylor
no, meni se je enkrat zgodilo, da sem sredi Šobca našla jokajočo punčko, staro enih 5-6 let, ki ni našla svoje mamice. Itak, da sem jo najprej vprašala kako je mamici ime...pa ubožica ni vedela ničesar, razen svojega imena. Deklico sem peljala na recepcijo kjer so potem po zvočniku pozivali "mamico od Nine"...

Odkar moja hčerka zna govoriti sem jo ravno iz tega razloga naučila, da zna povedat svoje ime in priimek ter kraj od koder prihaja, št. hiše ter imena in priimke obeh staršev ter starih staršev s katerimi skupaj živimo, pa je stara 3,5 let. Je pa res, da ji moramo občasno "obnoviti znanje" ker se pri kakšnem priimku (mojem) zatakne :-))

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ali vaš otrok pozna domač naslov?
13.9.2009 21:37:06   
maya2
Naša pri 3,5 letih ve povedati kako se piše, kje je doma, kraj in ulico, le številka ji še dela težaveuser posted image .... naučila sem jo pa iz podobnih razlogov.... za vsak slučaj.... ko sem bila jaz majhna sem se v trgovini na hitro izgubila, pa sem potem skoz ponavljala ime, priimek in naslov user posted image , ampak k sreči me je mami že po parih minutah 'odkrila'

_____________________________

Nobody is perfect.

Hi! I'm Nobody

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ali vaš otrok pozna domač naslov?
13.9.2009 21:38:19   
rija
moj je znal pri 3,5 letih....sicer malo po svoje pove, ampak bi ga pri nas čisto vsi razumeliuser posted image

da ne govorim o tem, da pozna vsak ovinek do doma in bi koga tudi brez problema vodil v avtu....če ne grem po običajni poti, je že težava, kam zdaj grevauser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ali vaš otrok pozna domač naslov?
13.9.2009 21:39:48   
maja&m
Moj sin pa ima navado, da če ga kdo vpraša kako mu je ime, poleg imena pove še priimekuser posted image user posted image  Prav tako ve kako se kdo piše (on po očetu, ne po meni), kje kdo živi (s kom), pa tudi naš naslov. Starost?hmmm, kaj pa vem, mislim da je bilo že pred 3 letom (tam nekje)

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ali vaš otrok pozna domač naslov?
13.9.2009 21:41:45   
mama_milchy
Naš je tudi pri 3,5letih povedal svoje ime in priimek pa ime očeta, moje na pol, ker je malo težje; sedaj pri 4letih in še malo pa zna povedat vsa naša imena + priimek, pa imena stricev, tet, dedija in babice pa sosedov (ime in priimek) ter seveda kje je doma; znanje pa redno obnavljamo;

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ali vaš otrok pozna domač naslov?
13.9.2009 22:03:02   
Ribica **
Jaz se zase ne spomnim, lahko pa povem za tamalega od mojega. Star je 5 let, naslov pa pozna kako leto.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ali vaš otrok pozna domač naslov?
13.9.2009 22:08:41   
Anonimen
moja je 2, pa pove ime in priimek, kolk je stara in krajuser posted image naslova točnega ne, ker je dolga beseda, polna šumnikov in r-jevuser posted image
sam so že uni podatki zadost, če bi kdaj tko pršlouser posted image

(odgovor članu Ribica **)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ali vaš otrok pozna domač naslov?
13.9.2009 23:29:30   
sahary
stari 7,6,4 leta in znajo naslov kompleten, pa priimek in mojo gsm številko na pamet!!!
pol pa če kam grem pa jih očka pazi mi pa kr gsm zvoni user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
13.9.2009 23:38:44   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu sahary)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ali vaš otrok pozna domač naslov?
14.9.2009 5:51:48   
Kerensa*
Moj 12-letnik pozna naslov, skoraj 4-letnik pa še ne, a pozna domačo okolico (v blokovskem naselju te pripelje do pravih vrat oz. ko se od nekod pripeljemo, takoj ve, da je to domača soseska).

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Ali vaš otrok pozna domač naslov?
14.9.2009 7:35:13   
diva 4
Hči je znala povedati ime ,priimek in anslov pri dveh in pol, sine pa je takrat komaj govorit začel tako , da je bil pol leta bolj pozen . So pa te stvari pri hčeri vse obdelali že v vrtcu in to se zdaj tudi v šoli učijo ,pa ji je kar malo dolgčas .Tako vsaj pravi.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Ali vaš otrok pozna domač naslov?
14.9.2009 8:30:38   
**Tinkara78**
Že dolgo ve povedati naslov, mesto, ime in priimek seveda tudi (stara skoraj pet let). Pa tudi od dedkov in babic pove imena in priimke brez problema + kraj bivanja. Pa še za nekaj sorodnikov.

Kot je Rija omenila pozna tudi razne poti domov in starim staršem. Prvič je pokazala pot do babice tako da je šla pred mano pri cca. 2,5 oziroma treh letih. Je pa treba čez kar nekaj cest.

(odgovor članu diva 4)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Ali vaš otrok pozna domač naslov?
14.9.2009 8:32:37   
blaža
Naš zna že dolgo, še preden je lahko izgovoril številko 146, ker stanujemo nad pošto in si je samo kraj zapomnil, pa rekel nda pošto in je blo rešeno, ter naslov seveda točen.user posted image

No zdaj pri šestih pozna tudi točno številko.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu **Tinkara78**)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Ali vaš otrok pozna domač naslov?
14.9.2009 8:55:54   
Anonimen
Mismo našo 2,5 letnico naučili, za vsak slučaj, če se kje zgubi, na poti iz vrtca naprimer al` kje drugje. Tak da, če bi jo kdo vprašal kak` ji je ime pa kje stanuje bi mu znala odgovorit Lanja Hoaheik, Hehnavhka ehmajh, Ahihoj.

Na vse mislimo!

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Ali vaš otrok pozna domač naslov?
14.9.2009 9:17:15   
srki
Naslova res ne ve, moram priznat. Mogoče ga nismo naučili zato oz. pomislili na to, ker v kraju kjer živimo, se verjetno ne bi izgubil, ker se v bistvu nima kje, pa še vsi se med sabo poznamo, če pa gremo kam drugam, na kakšne prireditve, večje štacune, pa bi bilo fajn ja, samo mogoče se od panike sploh ne bi spomnil naslova. Tako da, tudi če ve vse, ni rečeno, da bo vse pravilno povedal. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Ali vaš otrok pozna domač naslov?
14.9.2009 9:19:51   
sanasan
naša sedaj skoraj 6letnica zna vse povedati, lani in letos ko sva se potepali dolgo časa tudi po tujini sem jo naučila poleg lokalnega jezika in angleščine tudi sproti naslov babice in hotelov, kjer sva bili....pa v tujini ima pri sebi vedno vsaj dva listka (en v žepu, en v njeni torbici) z vsemi podatki. Kjer sva bili več kot en dan, si je ona bolj zapomnila kot jaz kako se pride do hotelauser posted image ....ima blazno dobro orientacijo in spomin.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Ali vaš otrok pozna domač naslov?
14.9.2009 9:20:09   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

Mismo našo 2,5 letnico naučili, za vsak slučaj, če se kje zgubi, na poti iz vrtca naprimer al` kje drugje. Tak da, če bi jo kdo vprašal kak` ji je ime pa kje stanuje bi mu znala odgovorit Lanja Hoaheik, Hehnavhka ehmajh, Ahihoj.

Na vse mislimo!


saj tako verjetno večina teh malih ajnštajnov, ki znajo pri dveh pa pol to povedat. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Ali vaš otrok pozna domač naslov?
14.9.2009 9:23:19   
sanasan
lani so se v vrtcu ogromno učili o eu, sloveniji, zastavah, občinah.....tako, da za vsakega od sorodnikov ve tudi občinouser posted image ....njo so zastave in občine totalno navdušileuser posted image , tako da je vsakega novega, ki ga je spoznala, na koncu vprašala....iz katere občine pa si?user posted image

(odgovor članu sanasan)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Ali vaš otrok pozna domač naslov?
14.9.2009 9:26:49   
bskrle
Bom preverila popoldne, sedemletnica zagotovo ve, petletnica samo kraj.


_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   [Brisano sporočilo]
14.9.2009 9:42:28   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu bskrle)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Ali vaš otrok pozna domač naslov?
14.9.2009 10:05:28   
malajka84
No, pa da še jst povem...zanimivo izkušnjo. Nisem še mamica, sem pa čez vikend delala na MOS-u, kjer je bla gužva da .... No in se zgodi, baje večkrt da se kakšen otrok zgubi,..
Pa je pršla do mene ena punčka, 3 leta stara (kk so jo lahk zgubil sploh raj ne tuhtam!!), no pa pride, pa mi reče (izmišleno) jst sm Anja, moja mami je Darja, moj oči je Janez, sem Iz Celja, a lahk najdete mamico?
Tk, da vedla je ime mamice, očija, kraja od kod je,...pa smo se na konc le našl, mislim, d je to za 3 letnio deklico velik,,,d je sploh ni blo treba uprašat..ampak je kr sama začela.
No na koncu smo jih našl skup.:)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?