|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   predlogi za posamezne obroke
7.12.2009 18:03:27   
mini86
mene pa zanima kaj ponudite svojim user posted image za zajtrk, dop.malico, kosilo, pop.malico, večerjo..
kle bi loh usaka napisala par predlogov da ko ti res zmanka idej da loh mal poškilš sm..user posted image
evo moji predlogi:

zajtrk:kruh z sirčkom, kosmiči z mlekom (zanima me kakšne kosmiče uporabljate), žitna kašica
dop.malica:sveže sadje, kompot
kosilo:zelenjavne juhice, testenine, riž
pop.malica:skuta + sadje, jogurt, kefir+sadje(kaj še ponudite zraven kefirja
večerja:žitne, mlečne kašice, polenta, gres

< Sporočilo je popravil Bonnie_RR -- 7.12.2009 19:48:19 >


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: predlogi za posamezne obroke
8.12.2009 8:12:01   
Katy78
Zajtrk: kruh s sirnim namazom, gres, polenta, ovseni kosmiči, cornflakes, pirin zdrob

malica: sadje

kosilo: riž, krompir, ajdova, prosena kaša, testenine, žganci, zraven pa razne zelenjavne ali zel.-mesne omake (naš ima raje bolj gosto, kot omaka, ne pa redko, kot juhica). V bistvu imaš z raznorazno zelenjavo možnih ogromno kombinacij, kakšne kremne juhice, kasneje, ko je že malo večji, ca. 9-10 mesecev, pa lahko v bistvu dobi tisto, kar jeste ostali, le malo manj slano, pa ne cvrtja, svinjine ipd. Jaz sem mu že kmalu začela delat bolognese omako, golaž, pri ca. 8. mesecih sladko zelje, malo kasneje tudi kislo repo. Pa špinača je lahko že takoj na začetku. Potem še razne polivke za testenine - naš obožuje iz bučk, paradižnika in sira.

malica: jogurt, kefir, skuta+sadje; jaz poleg kefirja ne dam drugega kot sadje, ker je dober jedec in se mi pri kosilu orenk naje, tako da je malica bolj za premostitev, da lažje počaka do večerje. Drugače pa lahko malo kruha zraven ali pa kakšen piškotek.

večerja: mleko in kruh, ali pa podobne mlečne kaše kot za zajtrk, zgoraj sem pozabila napisat še prosena kaša in ajdova kaša na mleku pa mlečni riž; ko je bil star toliko kot tvoj, je imel večinoma riževo kašico ali pa gres, kasneje sem postopoma začela dajati še ostalo

Sicer pa je tvoj star komaj dobrih 5,5 mesecev, tako da se ti nikamor ne mudi, imaš še dovolj časa, da mu počasi dodajaš na jedilnik nove stvari. Zaenkrat naj bi bila njegova hrana več ali manj še mleko. Ko je bil moj star toliko kot tvoj, torej še ne 6 mesecev, je imel za zajtrk, kosilo, dopoldansko in popoldansko malico samo mleko, za večerjo pa sem začela z riževo kašico. Potem sem počasi začela s kosilom in kar nekaj časa je za ostale obroke, torej za zajtrk in obe malici dobival samo mleko.

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: predlogi za posamezne obroke
8.12.2009 8:15:02   
Katy78
Aha, saj sem zdaj videla na drugi temi, da boš šele januarja začela uvajat. Sem že mislila, da mu že zdaj "na polno" uvajaš. user posted image

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: predlogi za posamezne obroke
8.12.2009 9:23:40   
Urska09
Katy, kako pripraviš žitarice? Na vodi? A jih zmiksaš (npr. pira, ovseni kosmiči,...)?

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: predlogi za posamezne obroke
8.12.2009 9:27:45   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: Urska09

Katy, kako pripraviš žitarice? Na vodi? A jih zmiksaš (npr. pira, ovseni kosmiči,...)?


Piro imam v obliki pirinega zdroba (imajo v DM od Alnature) in se skuha isto kot gres. Jaz mu kuham na alpskem mleku, ko je bil manjši pa na vodi pa potem vmešano AM. Ovsene kosmiče sem pa na začetku kar s paličnim zmlela, da so bili taki kot gres, potem pa na mleku skuhala, zdaj pa mu jih ne meljem več ampak samo zakuham na mleku. Imaš  pa tudi v DM-u bolj na drobno zmlete, tudi od Alnature. Proseno kašo zakuham na mleku, nič ne miksam, ajdovo (zelena ajdova kaša, rjava ima močen okus in Niku ni všeč) pa najprej v vodi prevrem, potem pa tudi na mleku zakuham.

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: predlogi za posamezne obroke
8.12.2009 10:24:37   
mini86
ne, ne...mau se prpravlam pa zbiram ideje..hvala za pomoč..zmeri ful dobr napiššuser posted image user posted image
začela bom pa s kosilom in sicer z zelenjavo in dokler mi ne bo nadomestiu ceu obrok ne bom šla na malico oz sadje..pol bom nadomestila dop.malico, pol pop. in mau kasnej še večerjo..zajterk bom pa čist na koncu..ja sm si pa približno tko splanirala da bo če bo vse po sreči pri 9 mesecih že z nama jedel..


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: predlogi za posamezne obroke
8.12.2009 12:43:57   
Urska09
Katy, hvala.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: predlogi za posamezne obroke
8.12.2009 18:04:41   
mini86
katy a suhe ovsene kosmiče si tapru z paličnim pol pa skuhala na vodi/mleku..a glih tok da zavre..a daš kej zraven..sory če se ti zdi moje vprašanje smešno ampak prvič slišim za to pa se mi zdi zanimivo in bi tud js probala..januarja sevedauser posted image

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: predlogi za posamezne obroke
8.12.2009 18:11:11   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: mini86

katy a suhe ovsene kosmiče si tapru z paličnim pol pa skuhala na vodi/mleku..a glih tok da zavre..a daš kej zraven..sory če se ti zdi moje vprašanje smešno ampak prvič slišim za to pa se mi zdi zanimivo in bi tud js probala..januarja sevedauser posted image


Ja, suhe sem s paličnim zmlela, da so bili skoraj taki kot gres. Ampak to samo na začetku uvajanja, potem pa ne več. Na začetku sem jih zakuhala na vodi in potem vmešala AM - ker so bili zmleti, sem jih kuhala samo tako dolgo kot gres, par minut. Zdaj jih pa na mleku zakuham. Noter ne dam pa nič, ker so prav dobrega okusa. Če pa mali ne bo jedel, mu pa lahko kakšno naribano sadje mal noter vmešaš za boljši okus.

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Vrtec.
пеперутка16

Hodi/jo vaš/i otrok/ci v vrtec? V kateri?