|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Drage uciteljice
26.1.2010 18:49:21   
Anonimen
naj se vam prvo opravicim za moj izpad, saj se zavedam, da delate po solskem sistemu.... in niste ve krive. Ampak ste pri roki za strest jezo, in vasa mnenja so vec kot dobrodosla!



Moj mali fantek.... tretjesolec....ja, velik je ze, in zavedat se mora svoje odgovornosti.
ampak star je 8 let!!!!!! in se vedno se rad igra z igrackami!
in vi jim to igro jemljete!!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



Danes sedi od dveh popoldan za zvezki, delovnimi zvezki, bralno torbico in listi!!!!!

Pa ni "neumen". nobenih problemov ni z njim v soli. pri matematiki je nadpovprecen.


ampka, kje vam je pamet, da otrokom jemljete zadnje momente brezskrbnega otrostva???????


zacela se je TAPRAVA RISANKA na tvslo. sem sla do njega, mu zaprla zvezke in ga sterala pred TV!
in mu rekla....ce bo usiteljica tezila, da nimas naloge, ji povej, da je mami rekla, da si danes za solo vec kot prevec dela. in da si OTROK!!!!!!
(ki rabi tudi malenskost igre, nagajanja, preganjanja na snegu)user posted image user posted image user posted image user posted image



uciteljice, se vam opravicujem....jezim se nad solskim sistemom....tretji razred jeuser posted image
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Drage uciteljice
26.1.2010 18:56:44   
ajsek
A lahko mogoče malo bolj natančno poveš, kaj in koliko je imel količinsko za narest?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Drage uciteljice
26.1.2010 18:59:16   
magda_velepič
Ma saj počasi bodo že mogli v šolo pri treh letih se mi zdi.

_____________________________

Največja tragedija ni vreščeč hrup slabih ljudi temveč grozna tišina 'dobrih'.

(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Drage uciteljice
26.1.2010 19:01:08   
silvy
Me zanima kaj je drugošolec delal od 14h do risanke (ki je ob ??? uri)? Mogoče se res včasih nakopiči vse na en dan, ampak za moje pojme je pretirano ves popoldne sedeti za mizo. Razen, če je imel kakšen plakat, projekt...poleg računanja, rednega branja (10-15 min) in še kaj zraven.
Napiši kaj so imeli za naredit, da je trajalo tako dolgo. Drugače sem tudi sama učiteljica.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Drage uciteljice
26.1.2010 19:01:29   
čaki
men se tud srce trga, ker sin praktično nima nobenega popoldneva. domov pride okoli 15- prej ni prevoza iz šole!!!!!!!!, pomalica, ima pol ure frej, gre delat nalogo, okol 16 pridemo mi, imamo kosilo, in ko je ura 17 gre delat naprej nalogo. dela jo do 19, tudi do 20 ali še dlje. matematike 3 strani, slov. 15 povedi in še kaj za dopolnit, pa narava pa gospodinstvo in družba vedno plakati, miselni vzorci, slike za nalepit...user posted image . cele popoldneve migamo ko nori. on piše, midva iščeva slikce, ali po netu, kaj bo dal na plakat. ker on enostavno sam nima časa.!!!
ne uči se nič, ker ni časa!!!
tko da...toliko o otroštvu.
je pa v 5. razredu. pa še zelo rad se igra. nalivno pero vozi ko avtoček user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Drage uciteljice
26.1.2010 19:01:48   
Anonimen
imel je 2 strani v RJI. s tem, da je imel 20 racunov za prepisat v mat. zvezek.

potem je imel za narest popravo nareka.(itak je moral prepisat cel narek, ker se je v vsakem stavku nasla napaka.

narisar je moral zimsko veselje.
napisat razglednico od kje vem kod.

on ni sposoben sedet 1 uro pa pol za mizo in intenzivno delat. in ga ne silim v to.

aja....miselni vzorec za spo in bralna torbica za koncat

(odgovor članu ajsek)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Drage uciteljice
26.1.2010 19:01:51   
silvy
Sorry, sem šele zdaj videla, da je tretješolec. Ampak vseeno...se strinjam, da je igra nujna.

(odgovor članu silvy)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Drage uciteljice
26.1.2010 19:04:47   
silvy
Ja, se strinjam, da je imel kar dosti stvari za naredit. To je bilo vse od danes ali še kaj iz prejšnjih dni? Poskušajta delat po obrokih. Npr. pol ure, potem premor, pa še pol ure.

(odgovor članu silvy)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Drage uciteljice
26.1.2010 19:05:14   
ajsek
miška, če se bo to ponavljalo, bi jaz to izpostavila na roditeljskem sestanku. Saj je ja ena sama učiteljica za vse predmete in točno ve, koliko naloge kje da.

(odgovor članu silvy)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Drage uciteljice
26.1.2010 19:06:53   
uršula83
IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

imel je 2 strani v RJI. s tem, da je imel 20 racunov za prepisat v mat. zvezek.

potem je imel za narest popravo nareka.(itak je moral prepisat cel narek, ker se je v vsakem stavku nasla napaka.

narisar je moral zimsko veselje.
napisat razglednico od kje vem kod.

on ni sposoben sedet 1 uro pa pol za mizo in intenzivno delat. in ga ne silim v to.

aja....miselni vzorec za spo in bralna torbica za koncat



KUA?!?! Tuk majo za nalogo u enem dnevi??? Sori, tole pa ni niti približn normaln. Kaj nas šele čaka ki imamo še majhne otroke, a tdi bojo pa kr u šol prespal?


_____________________________

čakamo že drugi zakladek

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Drage uciteljice
26.1.2010 19:06:59   
Anonimen
ajsek, saj delava po obrokih....

samo ce mali ve, da ga caka cez pol ure naslednja nalogauser posted image


pol pa pisejo z rdeci....piši lepse!!!!
kako????ce hitim, ker se mi mudi igrat?user posted image

(odgovor članu ajsek)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Drage uciteljice
26.1.2010 19:08:20   
Anonimen
Jst sm mojemu lansko leto parkrat v beležko napisala, da nima domače naloge, ker imamo popoldne tudi druge obveznosti. Potem sem pa na roditeljskem sestanku zadevo tut predstavla in je blo pol bolš. Res, od takrat je naloge občutno manj. Letos bo verjetno še tako, ker je ista učiteljica(pa je učiteljica drugače res super), kaj bo drugo leto pa.......user posted image

(odgovor članu silvy)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Drage uciteljice
26.1.2010 19:08:22   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

ajsek, saj delava po obrokih....

samo ce mali ve, da ga caka cez pol ure naslednja nalogauser posted image


pol pa pisejo z rdeci....piši lepse!!!!
kako????ce hitim, ker se mi mudi igrat?
user posted image



Naš je prvošolček in je bla ista zgodba. je vse pobarval kar z eno barvico, da se je šel lahko igrat. In seveda ni blo ok, pol pa radiranja pa naloga za domov.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Drage uciteljice
26.1.2010 19:10:41   
ajsek
Saj vem, da ima tvoj sine probleme s koncentracijo. Ampak meni se zdi tak obseg naloge prevelik za kateregakoli tretješolca.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Drage uciteljice
26.1.2010 19:11:37   
Anonimen
domnova uciteljica je tudi super! res!otroci jo imajo radi. samo kar je prevec je prevec!
bo treba res zarobantit na roditeljskem.
pa ni vsak dan tako. vcasih pride domov tudi brez naloge. kaj ne bi malo razporedili?
1 uro dela za najpocasnejse ucence. meni se zdi dovolj


(odgovor članu blaža)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Drage uciteljice
26.1.2010 19:13:09   
blaža
Mi imamo komaj prvošolčka, ne vem kaj bo šele ko bo v višjih razredih.

Pol pa eni rečejo, da je prvi razred kot naša mala šola user posted image Ja seveda!

Kdaj smo pa mi v mali šoli znali računat do 20? A smo se morda učili številke? In to z lepo pisavo.

naš je brihta, ampak problem je grafomotorika. So rekle učiteljice, da je še cajt, da so črke komaj drugo leto, a kaj, ko mu tudi številke popravljajo z rdečo, ker niso dovolj lepe.user posted image

V enem tednu so vzeli 4 številk in vsake so morali za domačo nalogo napisat celo stran lepih številk. Kar zahtevno se mi je zdelo za 6 letnike.

No pa tudi štart prvega razreda se mi je zdel kar pester. Nobenega prehoda iz vrtca. Še dobro, da so imeli vrtcu res ful dobro tovaršico, ki jih je naučila zelo veliko, a vseeno so se tam dosti igrali, tle pa kar odrezano konec.

En dan, mi je moj sin reku, ma s tako žalostnim glasom, da me je srce zabolelo, da pogreša vrtec, da zdej je pa konec, da ve da je konec z igranjem, da zdej se je pa začela šola in nič več ne bo kot je bilo prej.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Drage uciteljice
26.1.2010 19:15:28   
Anonimen
Nobenega prehoda iz vrtca.




HAAAAAAAAAAAAA!!!!!
ko smo sli prvi dan v solo v prvi razred. ucenci in otroci..... sedeli v kolpeh. in en mali je visel zunaj bagerja, ko je kopal in seveda vzkliknil...LEEEEEEJ BAGERRRRRR!!!!!!


ma ga je uciteljica tako zabila nazaj, da smo zdaj v soli in ne vec v vrtcu, da smo se starsi poklekniliuser posted image

(odgovor članu blaža)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Drage uciteljice
26.1.2010 19:16:09   
Anonimen
popravljam,....starsi in otroci

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Drage uciteljice
26.1.2010 19:16:50   
mojcaziga
Verjamem, da si jezna. Ampak ali si prepričana, da ni nekaj od teh nalog dejansko dolg še od prejšnjih dni?

Ker moj je v 2. razredu in se mamice ful pritožujejo koliko je nalog, moj pa je nima nikoli, ker vse dokonča ali v rednem pouku ali v PB, drugi otroci pa je ali ne delajo v pb, ker se igrajo in gredo vem ali pa je ne dokončajo v času pb.

Našo učiteljico moram zelo pohvaliti, ker nikoli ni naloge ćez vikend ali počitnice in praznike in tudi drugače je zelo zmerna. Običajno so za nalogo kakšna opazovanja dogodkov,...redko kakšne pesmice. Branja pa sama ne jemljem kot nalogo, ampak obvezo in to je na sporedu vsak dan ali učiteljica reče ali ne.

lp

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Drage uciteljice
26.1.2010 19:21:42   
Anonimen
mojaziga, sem prepricana da ni dolg od prej. pri nas dajo nalogo cez vikend....pesmico za naucit, 15 vprasanj iz SPO, cez pocitnice, da ne govorim....

je pa bila situacija, ko je mali manjkal. in ko je prisel v ponedeljek v solo, je dobil redne naloge, vse za prepisat do cetrtka...ok, ni problema. ampak on je fasal zraven vsega se bralno torbicouser posted image

(odgovor članu mojcaziga)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Drage uciteljice
26.1.2010 19:26:23   
Anonimen
Draga uciteljica!

Moj sin je pogledal risanko na tvslo in se usedel nazaj za "knjige"....
sedaj sem sla preverit, ce je naloga koncana.
zvezek je odprt na pisalni mizi, otrok pa spi na postelji v kavbojkah in puloverju.....


naj ga zbudim, da konca nalogo?user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Drage uciteljice
26.1.2010 19:28:34   
Kliki
Ne pusti ga spat. Če ti ga rata lepo ga preobleči v pižamo. Bo pač enkrat imel nalogo narejeno napol.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Drage uciteljice
26.1.2010 19:30:17   
Anonimen
kliki, sem imela tak namen, ampak sem potrebovala potrditev...

tnx!

(odgovor članu Kliki)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Drage uciteljice
26.1.2010 19:31:37   
Kliki
Ni zakaj je vrjetno res ornk otrujen če je sam od sebe zaspal.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Drage uciteljice
26.1.2010 19:46:06   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

imel je 2 strani v RJI. s tem, da je imel 20 racunov za prepisat v mat. zvezek.

potem je imel za narest popravo nareka.(itak je moral prepisat cel narek, ker se je v vsakem stavku nasla napaka.

narisar je moral zimsko veselje.
napisat razglednico od kje vem kod.

on ni sposoben sedet 1 uro pa pol za mizo in intenzivno delat. in ga ne silim v to.

aja....miselni vzorec za spo in bralna torbica za koncat



Joj, joj, miška, kako zelo te razumem!

OGORČENA SEM!

A veš, jaz še nikdar v lajfu, niti v stari 8-letki nisem dala tako veliko naloge. Šole so različne. Predvsem so pa učiteljice različne. Nekatere menijo, da naloga mora biti, že samo zato, ker se mora otrok naučit delavnih navad. Pa zato, da utrjuje. Včasih sem se zelo na glas kregala z njimi na aktivih, pa če se razpočiš se nekaterim ne da dopovedat, da je naloga namenjena zgolj utrjevanju reči, ki so smiselne za utrdit. Torej branju, učenju poštevanke in podobnih neizbežnih reči, ki se jih otrok enostavno ne more naučiti samo v šoli. Nekatere so in bodo dajale nalogo že zato, ker se njim zdi tkao prav in ne pomislijo, niti slučajno ne pomislijo, kaj v družini to za sabo potegne. Ne iz zlobe, sploh ne, iz nevednosti ali napačnih prepričanj.

Če ti kaj pomaga, sem sama naredila enako kot ti en dan, ko je moja hči, ki ni imela nikakršnih problemov v šoli z ničemer, vsak dan 2-3 ure pisala DN, ob dejstvu da je vedno bila pri vsem pri pouku prva, je prva dokončala, ker je bila tkao hitra in sem se kot mama spraševala, zakaj učiteljica ne sliši krikov na pomoč tistih staršev, ki so imeli malo manj uspešne otroke in so dneve in tedne in mesece tri leta zapored pisali domače naloge cele popoldneve in jim zagravžali šolo v celoti še za leta naprej. Torej prepovedala sem ji naredit nalogo do konca in sporočila v šolo, da kadar bo naloge za več kot eno polno uro dela, da ji ne bom pustila naredit. Pa sem se jim zdela grozljivo tečna mama, naloge pa niso zmanjšali. Me prav zanima ta ista učitlejica zdaj, ko ima doma dva otroka, ki jih prej ni imela - če kaj drugače gleda na vse skup. Če prej ne, bo drugače gledala, ko bosta njena dva v šoli. Pa je bila sicer čisto fajn učiteljica. Tega pa ni štekala.

Sama kot učiteljica ne vidim smisla v tonah naloge. Ajd, utrjevanje, kadar je res treba. Ampak naloga samo zato, da je, je pa resnično popolnoma brez smisla.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...
Zakaj starši poljubljajo svoje otroke na u...
Odgovornost staršev je, da otroku pokažejo pomembnost poljuba. Poljub je dejanje, s katerim pokažemo, da nekoga ljubimo,...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?