|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   podaljšano bivanje
22.1.2010 9:48:44   
gita10
eno vprašanje imam za vse mamice, ki imate bolj žive otroke oziroma takšne kot je moj mali. Moj sin ima diagnosticirano motnjo koncentracije in impulzivnost.
V oktobru so mi svetovali, da ga izpišem iz podaljšanega bivanja- in hodi sam domov ob 12.

Sedaj se je pa zgodilo kar je opisano na : pazite na svoje otroke.
Ali so vaši otroci v podaljšanem bivanju ali ne- in ali lahko jaz zahtevam, da je otrok vseeno v podaljšanem bivanju?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: podaljšano bivanje
22.1.2010 9:50:32   
Kerensa*
Moj sin je tudi hiperaktiven in je bil v podaljšanem bivanju do konca 4. razreda (za starejše pa ni več organizirano). Pod nadzorom je naredil domače naloge in se družil z vrstniki, torej jaz v tem vidim samo plus. Poleg tega pa sem jaz takrat še delala (hodila v službo) in sin niti pod razno še ni bil dovolj zrel, da bi poskrbel sam zase.

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: podaljšano bivanje
22.1.2010 9:51:23   
gita10
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Moj sin je tudi hiperaktiven in je bil v podaljšanem bivanju do konca 4. razreda (za starejše pa ni več organizirano). Pod nadzorom je naredil domače naloge in se družil z vrstniki, torej jaz v tem vidim samo plus. Poleg tega pa sem jaz takrat še delala (hodila v službo) in sin niti pod razno še ni bil dovolj zrel, da bi poskrbel sam zase.


In niso nikoli zahtevali od tebe- da ga izpišeš

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: podaljšano bivanje
22.1.2010 9:52:03   
hubi
Ja seveda imaš lahko vpisanega v opb. Koliko je pa star? Kdo ti je pa svetoval izpis?

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: podaljšano bivanje
22.1.2010 9:52:12   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: gita10
In niso nikoli zahtevali od tebe- da ga izpišeš

Nikoli. Na podlagi česa pa bi pravzaprav to sploh lahko zahtevali oz. bi smeli zahtevati?

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: podaljšano bivanje
22.1.2010 9:53:17   
gita10
Ravnateljica in učiteljica, da enostavno je že preveč utrujen po 12 uri in, da je bolje, da je doma. Jaz sem jo poslušala in sedaj bi lahko ostala brez njega.
V ponedeljek imam pa sestanek in upam,da ga vzamejo nazaj.

(odgovor članu hubi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: podaljšano bivanje
22.1.2010 9:55:40   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: gita10
Ravnateljica in učiteljica, da enostavno je že preveč utrujen po 12 uri in, da je bolje, da je doma.

Torej je bil to bolj predlog, ne pa zahteva (ker za zahtevo nimajo, kakor se meni zdi, nobene zakonite podlage, saj je podaljšano bivanje s strani Ministrstva pravica, ki pripada vsem otrokom v nižjih razredih OŠ - če enemu ne bi dovolili, je to že diskriminacija, v kolikor nimajo zelo dobrega razloga, npr. hujših kršitev šolskega hišnega reda, česar pa pri vas, Gita, sklepam, da ni bilo), s katero si se ti strinjala (v dobrobit utrujenega otroka, seveda).

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: podaljšano bivanje
22.1.2010 9:59:58   
hubi
Če je preveč utrujen za ustaljene dejavnosti v opb, naj mu jih prilagodijo.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: podaljšano bivanje
22.1.2010 10:00:01   
gita10
Se pravi jaz lahko zahtevam, da ga vpišejo nazaj. Ona je meni rekla, da ga oni lahko izpišejo, ker to ni obvezno in se s takimi otorki njim ni potrebno obadat.
Na koncu koncev so me postavile pred dejstvo.
kršitve so bile pa naselnje- predelgo si umiva roke in ga morejo čakat, ko se spravlja jest čveka, predolgo išče zvezek za domačo nalogo....

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: podaljšano bivanje
22.1.2010 10:12:46   
gita10
Kje pa lahko dobim podatke ali je to pravica vsakega otroka oziroma ali je to dobra volja učiteljic

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: podaljšano bivanje
22.1.2010 10:21:38   
Nalini
kontaktiraj kar na ministrstvo z šolstvo .... mislim, da ti bo ta stric vedel pomagat oz. te usmeril na drug naslov (meni je takoj svetoval, ko sem rabila njegovo mnenje)

Sektor za osnovno šolstvo
Boris Zupančič, vodja sektorja
Masarykova 16, 1000 Ljubljana
telefon: (01) 400 56 04
faks: (01) 400 54 05
e-pošta: boris.zupancic1(at)gov.si

Jaz mislim, da enostavno to ne bi smel bit razlog ... in da bi se mogli prilagodit potrebam učenca ....... Se ne bi dala kar tako odpravit in bi iskala vse možnosti ...... Kaj bo pa potem na predmetni stopnji? A bodo ga ob dvanajstih poslali kar domov????? ---- saj vemo kakšen urnik imajo učenci tam .... :(
Ah,...... to naše šolstvo ....

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: podaljšano bivanje
22.1.2010 10:24:01   
Anonimen
predelgo si umiva roke in ga morejo čakat, ko se spravlja jest čveka, predolgo išče zvezek za domačo nalogo....

ja marija no...najboljs da ga kar iz sole vrzejouser posted image user posted image

(odgovor članu Nalini)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: podaljšano bivanje
22.1.2010 10:34:08   
gita10
IZVIRNO SPOROČILO: Nalini

kontaktiraj kar na ministrstvo z šolstvo .... mislim, da ti bo ta stric vedel pomagat oz. te usmeril na drug naslov (meni je takoj svetoval, ko sem rabila njegovo mnenje)

Sektor za osnovno šolstvo
Boris Zupančič, vodja sektorja
Masarykova 16, 1000 Ljubljana
telefon: (01) 400 56 04
faks: (01) 400 54 05
e-pošta: boris.zupancic1(at)gov.si

Jaz mislim, da enostavno to ne bi smel bit razlog ... in da bi se mogli prilagodit potrebam učenca ....... Se ne bi dala kar tako odpravit in bi iskala vse možnosti ...... Kaj bo pa potem na predmetni stopnji? A bodo ga ob dvanajstih poslali kar domov????? ---- saj vemo kakšen urnik imajo učenci tam .... :(
Ah,...... to naše šolstvo ....


Hvala so mi rekli, da kličem čez dve uri.

(odgovor članu Nalini)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: podaljšano bivanje
22.1.2010 10:36:47   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: gita10
Ona je meni rekla, da ga oni lahko izpišejo, ker to ni obvezno in se s takimi otorki njim ni potrebno obadat.

O, ja, pa se jim je treba. Ker tole je primer, ko se mora šola prilagoditi otroku, ne otrok šoli. Kar se pa tiče umivanja rok - jaz bi vprašala, kje je zakonsko določen časovni normativ, kako dolgo si otrok še sme umivati roke, da je v mejah normale.

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: podaljšano bivanje
22.1.2010 13:19:21   
gita10
Sem dobila informacijo na ministerstvu- mi ga bodo kar morali nazaj na podaljšano bivanje - vzet hoteli ali ne.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: podaljšano bivanje
22.1.2010 14:31:37   
kapitan jan
Jaz bi pa vprašala, kdaj in kako so ugotovili, diagnosticirali motnje koncentracije, impulzivnost, hiperaktivnost pri vaših otrocih?
Hvala.

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: podaljšano bivanje
22.1.2010 14:35:23   
majch

IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

predelgo si umiva roke in ga morejo čakat, ko se spravlja jest čveka, predolgo išče zvezek za domačo nalogo....

ja marija no...najboljs da ga kar iz sole vrzejouser posted image user posted image




ampak res...pismo...naj mu pa druge stvari dajo za delat, pa prej naj mu rečejo, da si umije roke...kje pa bo, če ne v šoli? Ajoj, so eni komot... kar vztrajaj

_____________________________

I'm back and I'm bad.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: podaljšano bivanje
22.1.2010 14:44:37   
gita10
IZVIRNO SPOROČILO: kapitan jan

Jaz bi pa vprašala, kdaj in kako so ugotovili, diagnosticirali motnje koncentracije, impulzivnost, hiperaktivnost pri vaših otrocih?
Hvala.


Pri meni je tako, da je moj sin že od malega zelo živ. Vendar sem se jaz že takoj navadila z njim takšnim delat in midva vse narediva brez da bi imela kakršne koli probleme. Samo sistem je potrebno imeti z njim.
Se pravi če karkoli delavava se moram posvetiti samo njemu. Če mu naprimer mimogrede rečem, da naj naredi nalogo bo on to preslišal- imeti mora natančna navodila in vsakega posebej.
V šoli pri obveznem pouku je to tudi štimalo. Pri podaljšanem bivanju, ko je pa več otrok iz različnih razredov pa to ni potekalo kot bi moralo.
Po tistem, ko so učiteljice predlagale, da ne obiskuje več podljšanega bivanja sva šla k psihologu in psihologinja je dejala, da ima motnje z koncentracijo in impulzivnost.
Ni pa hiperaktiven- ker zmore ure in ure nekaj risat, sestavljat lego kocke, rad se zaigra sam....
Je pa čustveno zelo občutljiv - jeza, žalost,veselje so pri njemu zelo hitro opazni. Naprimer jaz že par let nisem jokala - sploh ne vem če sem 5 x odkar sem odrasla oseba in tudi kot otrok me ne bi nihče spravil v jok- pri njemu pa to ni problema za vsako malenkost.

(odgovor članu kapitan jan)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: podaljšano bivanje
22.1.2010 16:01:54   
mini86
psihologu in psihologinja je dejala, da ima motnje z koncentracijo in impulzivnost.


a to v šoli..oprosti sam js tem v šolam čist nč ne verjamen..bi ga še km drgm pelala..


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: podaljšano bivanje
22.1.2010 17:43:40   
gita10
IZVIRNO SPOROČILO: mini86

psihologu in psihologinja je dejala, da ima motnje z koncentracijo in impulzivnost.


a to v šoli..oprosti sam js tem v šolam čist nč ne verjamen..bi ga še km drgm pelala..



ne jest se s šolsko psihologinjo sploh še nisem pogovarjala- ker naj bi se znjo pogovarjala šele takrat ko bodo dokončni izvidi zunanjega psihologa.

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: podaljšano bivanje
22.1.2010 20:33:32   
Nalini

IZVIRNO SPOROČILO: gita10

IZVIRNO SPOROČILO: mini86

psihologu in psihologinja je dejala, da ima motnje z koncentracijo in impulzivnost.


a to v šoli..oprosti sam js tem v šolam čist nč ne verjamen..bi ga še km drgm pelala..



ne jest se s šolsko psihologinjo sploh še nisem pogovarjala- ker naj bi se znjo pogovarjala šele takrat ko bodo dokončni izvidi zunanjega psihologa.


omg .................. pa kako lahko nekaj takega zahtevajo, če pa nimajo papirjev .............. potem bi morali 80% otrok pošiljati že ob desetih domovuser posted image ............

super, da si porihtala zadeve ...... ne daj se jim kar tako ................user posted image .............
v današnji šoli se kaj takega ne bi smelo zgoditi ..................


sem pa učiteljica in me čudi kako so si lahko to privoščili ........... user posted image

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: podaljšano bivanje
22.1.2010 21:16:36   
gita10
Sva govorili danes z ravnateljico in je rekla, da se morajo prvo one dogovoriti in, da bodo sprejeli določene ukrepe in potem se lahko midve še
dogovorjava. user posted image
Se počutim ko en bizgec. Ampak jaz potem kaj se je ta teden zgodilo ne morem več dovoliti, da je sin sam doma.

(odgovor članu Nalini)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: podaljšano bivanje
23.1.2010 7:45:07   
paulina
Tudi pri nas je podobno. Naš fant je nemiren. V šoli se ves čas ziba na stolu in zaradi tega ga ves čas mečejo iz razreda. Zadnjič si je šel celo roke umit, ker se mu je razlila bombica. To je bilo za našo učiteljico višek nesramnega obnašanja. No, sedaj smo v tej fazi, da je otrok doma, saj enostavno ni več sposoben hoditi tja. Šla sem na govorilne in so mi predlagali šolanje na domu, predlagali, naj ne gre v šolo v naravi, na kulturni dan itd. No, seveda brez da mu to povem, sam noče iti, saj ve, da je nezaželen.
Ima pa v šoli prijatelje, ki so rekli, da naj že enkrat pride, saj ga pogrešajo.
V šoli se trudijo, da bi dokazali, da je z njim nekaj narobe, ja tudi testirajo ga spet, vendar testi ne pokažejo nič drugega, kot da je na tleh.

Tako da, ne se pustit že na začetku, ker bodo šli daleč, kakor se da, saj so ekipa, starši smo pa na drugi strani. Na žalost.LP

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: podaljšano bivanje
23.1.2010 8:41:55   
gita10
Jaz sploh ne razumem zakaj so takšne in tem otrokom namesto, da bi jim pomagale še bolj otežijo zadevo.
Jaz bi pričakovala od pedagogov kakšen nasvet ne pa da se samo umaknejo. Vsak v poklicu pride na kakšen problem in vsi ga moremo reševati - torej naj jaz kakšen sporen dokument samo vržem v smeti in zamežim- to mi izgleda isto kot pa da učiteljica otroka samo ven pošlje. Saj ne prelagam vzgoje otroka na njo - niti slučajno ne.
Ampak, da pa poskrbijo pri 8 let starem otroku za varstvu in za normalen razvoj pa pričakujem.
Sedaj mi je žal da sem sploh pristala na njihove pogoje.

< Sporočilo je popravil gita10 -- 23.1.2010 8:42:30 >

(odgovor članu paulina)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: podaljšano bivanje
23.1.2010 10:06:46   
katjandraž
Ne morem verjet, da se kaj takega dogaja user posted image . Sama sem učiteljica ter mama 7 letnemu hiperaktivčku, ki ima seveda motnje koncentracije, hkrati je tudi dislektik s slabo grafomotoriko, slabo motoriko nasploh ... Ni da ni, pa ni nikoli nikomur na pamet prišlo, da bi mi rekel, naj otroka izpišem iz PBja ali ga šolam doma ipd.
Pri nas sem na pobudo učiteljice iz PB otroka prvič peljala k psihologinji v ZD jeseni, zdaj smo že dali zahtevo za odločbo in bomo čakali.
Srečno tudi vam in ne pustite nikomur, da dela po liniji najmanjšega odpora!

< Sporočilo je popravil katjandraž -- 23.1.2010 10:07:53 >

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...
BLOG: Pitje vode in lulanje med poukom
Te med odmorom ne tišči lulat in te je pritisnilo sredi pouka? Boš moral počakati do naslednjega odmora. V mojem svetu j...




CEPLJENJE
manu77

Ste dali oziroma boste dali svojega dojenčka cepit?

da (75%)

ne (16%)

sem še v dvomih (9%)


Število vseh glasov: 166

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!