|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   novi kriteriji za lj.vrtce
18.3.2010 9:48:05   
NANA123
Zanima me koliko časa moraš biti prijavljen v lj.da dobiš vrtec.Mi smo prijavljeni od marca 2009 pa ne vem če dobim točke za stalno prebivališče da 50 TOČK.kaj pa za prijavo eno ali dve leti.Hvala za odgovor.lp   
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: novi kriteriji za lj.vrtce
18.3.2010 9:56:25   
Anonimen
Najmanj dve leti.
Če nisi - avtomatsko odletiš.

(odgovor članu NANA123)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: novi kriteriji za lj.vrtce
18.3.2010 10:07:14   
piko12
Točke dobiš (50), ne dobiš pa jih 20, ker niste prijavljeni že 31.12.2008.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: novi kriteriji za lj.vrtce
18.3.2010 20:37:15   
L1ana
Dajte, prosim, še mene razsvetliti, kako je s temi pikami. user posted image

Če prav razumem, morata imeti OBA STARŠA stalno bivališče v MOL že od 31. 12. 2008, če hočemo dobiti še tistih 20 pik za stalnost. Če ima le en starš (in otrok) stalno bivališče v MOL in četudi ima ta starš že dlje časa stalno bivališče v LJ, ne dobi pik za stalnost ampak le tistih 45 pik iz točke "1.č".

Je tako? Ali si morda jaz narobe interpretiram te kriterije ...

(odgovor članu piko12)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: novi kriteriji za lj.vrtce
18.3.2010 21:05:11   
mateyka
moja zgubi 20 točk, ker je oči šved in ni tukaj prijavljen user posted image čeprav sva obe tukaj prijavljene in jaz stalno že ful let. ma ful so nakakal s tem stalnim prebivališčem in dolžino prijave - ker eni ful mutijo in se prijavljajo vseprek zaradi extra točk, nakoncu mi nasankamo user posted image

Če ima le en starš (in otrok) stalno bivališče v MOL in četudi ima ta starš že dlje časa stalno bivališče v LJ, ne dobi pik za stalnost ampak le tistih 45 pik iz točke "1.č".

ja, res je. to se je nam zgodilo.. svinje - tajnica je rekla, da prejšnje leto je bil tud "č" vključen v ta paragraf, letos pa ne. in da verjetno naslednje leto bo to popravljen.. ja super, kaj mi to zdaj pomaga.. user posted image 15 točk manj mamo sedaj zarad tega.

(odgovor članu L1ana)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: novi kriteriji za lj.vrtce
18.3.2010 21:13:13   
hokejistka
IZVIRNO SPOROČILO: L1ana

Dajte, prosim, še mene razsvetliti, kako je s temi pikami. user posted image

Če prav razumem, morata imeti OBA STARŠA stalno bivališče v MOL že od 31. 12. 2008, če hočemo dobiti še tistih 20 pik za stalnost. Če ima le en starš (in otrok) stalno bivališče v MOL in četudi ima ta starš že dlje časa stalno bivališče v LJ, ne dobi pik za stalnost ampak le tistih 45 pik iz točke "1.č".

Je tako? Ali si morda jaz narobe interpretiram te kriterije ...



Ja, to popolnoma drži!

(odgovor članu L1ana)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: novi kriteriji za lj.vrtce
18.3.2010 22:16:12   
lenca1
Jaz sem prijavljena že od rojstva v LJ., pravtako moj partner (oče otroka), vendar na istem naslovu (tudi MOL) pa smo prijavljeni šele od junija 2009. A ma to tudi kakšne veze pri pridobitvi teh dodatnih 20točk (če sem prav razumela nam pripadajo te dodatne točke - upam, da nisem kaj spregledala)user posted image  

(odgovor članu L1ana)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: novi kriteriji za lj.vrtce
18.3.2010 22:21:59   
PC Baby
Vano je, da imaš v LJ stalno bivališče, vseeo na katerem naslovu.

(odgovor članu lenca1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
18.3.2010 22:35:09   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: novi kriteriji za lj.vrtce
18.3.2010 23:14:36   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: MILLEENA
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
moja zgubi 20 točk, ker je oči šved in ni tukaj prijavljen user posted image čeprav sva obe tukaj prijavljene in jaz stalno že ful let. ma ful so nakakal s tem stalnim prebivališčem in dolžino prijave - ker eni ful mutijo in se prijavljajo vseprek zaradi extra točk, nakoncu mi nasankamo user posted image

Če ima le en starš (in otrok) stalno bivališče v MOL in četudi ima ta starš že dlje časa stalno bivališče v LJ, ne dobi pik za stalnost ampak le tistih 45 pik iz točke "1.č".

ja, res je. to se je nam zgodilo.. svinje - tajnica je rekla, da prejšnje leto je bil tud "č" vključen v ta paragraf, letos pa ne. in da verjetno naslednje leto bo to popravljen.. ja super, kaj mi to zdaj pomaga.. user posted image 15 točk manj mamo sedaj zarad tega.


Joj sedaj mi je padlo na glavo, ampak mogoče bi ti lahko uporabila prav. institut ločeno življenje, ki se sicer v večih primerih uporablja in bi ga lahko pravno primerjali z enostarševsko družino ... Mislim, da s konkretno pritožbo v tej smeri, bi ti morali ugodit vrtec... Poleg tega bo tvoja šla v vrtčevsko skupino, tako da upajmo, da bo šlo čez...


ja, saj so me tajnice neki tolažle, da bo verjetno šlo čez, ker je letnik 2007. bomo videli..

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: novi kriteriji za lj.vrtce
18.3.2010 23:45:47   
Romana*
Hi!
Mi imamo malčka že v vrtcu. Ali je potrebno oddati vlogo za vpis za naslednje leto tudi nam?
Lp, Romana

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: novi kriteriji za lj.vrtce
19.3.2010 12:20:00   
Mesečnica
Naš primer je pa tak, da naj velecenjeni občinarji sploh niso pomislili user posted image

Mož je v LJ že od rojstva, torej več kot 30 let.
Jaz sem že od rojstva v sosednji občini.
Otroka sta prijavljena pri mojih starših, skupaj z mano.
Torej ne dobimo niti točke, ker MOL v kriterijih ne predvideva možnosti, da je eden od staršev prijavljen v LJ, otrok pa ne.

Na srečo smo lani dobili vrtec v moji občini (za las nam je uspelo), kljub temu, da mož nima stalnega bivališča v isti občini (bolj življenjski kriteriji, ni kaj). Živimo pa v tretji občini (zaradi začasnega bivališča nismo dobili vrtca v tej tretji občini), tako da imam trenutno do vrtca in nazaj 22 km. Mož mora od tu še 7 km daleč v službo. Če torej on pelje otroka v vrtec, dnevno naredi skoraj 60 km.

No, z vrtcem smo zadovoljni, a kaj, ko se jeseni (morda že poleti) selimo v LJ. Takrat bomo z otrokoma prijavili stalno bivališče v MOL. Ker mesta v vrtcu ne bomo dobili, ju bomo še vedno vozili v trenutni vrtec, tj. pa kar skoraj 30 km v obe smeri. Mož bo imel do službe nadaljnih 10 km. Torej bo po selitvi na dan naredil 80 km, če bo otroka peljal v vrtec in ju šel tudi iskat.

Ampak se ne pritožujem, vesela sem, da vrtec imamo.
Dvomim tudi, da bomo vrtec dobili naslednje leto, saj bomo ob vpisu z otrokoma v LJ prijavljeni manj kot eno leto. Taka je usoda, ni kaj ... Oziroma to se ti zgodi, če si pošten in stalnega bivališča ne prijavljaš le navidezno, zaradi vrtca.

P. S. Po selitvi bi imeli do vrtca cca. 500 m, če bi ga dobili, seveda.

< Sporočilo je popravil Mesečnica -- 19.3.2010 12:25:42 >

(odgovor članu Romana*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: novi kriteriji za lj.vrtce
19.3.2010 12:21:52   
Mesečnica
IZVIRNO SPOROČILO: Romana*

Hi!
Mi imamo malčka že v vrtcu. Ali je potrebno oddati vlogo za vpis za naslednje leto tudi nam?
Lp, Romana



Ne, ko je otrok enkrat vpisan, je pač vpisan. Če pa ga želiš premestiti v drug vrtec (ne zgolj v drugo enoto), potem je potrebno ponovno oddati vlogo.

(odgovor članu Romana*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
19.3.2010 16:36:49   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Mesečnica)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: novi kriteriji za lj.vrtce
19.3.2010 18:38:19   
Mesečnica
IZVIRNO SPOROČILO: MILLEENA



Tebi pa predlagam, da čimprej prijaviš otroke pri možu in oddaš vlogo v roku (dobila boš 5 točk manj, to je pa tudi vse). če letos ne dobiš boš imela naslednje leto pravzaprav vse šanse, pa ni mi jasno zakaj se tud ti že ne prijaviš na MOL, če vidiš, kakšen je problem z vrtci.
Kolikor se jaz spomnim, nikjer eksplicitno navedeno, da bi se tudi za otroka zahtevala "stalnost" bivanja :-) (bi bilo celo malce smešno, glede na to, da tisti, ki vključujejo v jaslične oddelke, pravzaprav ne bi nihče izpolnjeval tga kriterija!).



Jaz se ne bom na silo prijavljala k moževim staršem, potem pa nekaj mesecev kasneje na drug naslov. Če bi lansko leto to naredila in za vrtec prosila v LJ, ga sploh ne bi dobila, v moji občini pa sem ga (kot sem rekla, za las). Mi smo planirali selitev na začetku leta 2010, pa se je žal vse skupaj zavleklo, tako da se selimo šele konec poletja/jeseni.

V kriterijih pod točko 1.a piše "otrok in starši imajo stalno bivališče ...". Moja otroka ga pač nimata, zato tudi 45 točk iz točke 1.č ne bomo dobili. Torej otrok mora imeti stalno bivališče v LJ, a ne?

< Sporočilo je popravil Mesečnica -- 19.3.2010 18:39:14 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: novi kriteriji za lj.vrtce
19.3.2010 18:41:27   
Mesečnica
Aja, pa še to: jaz sem s trenutnim vrtcem res zadovolja in če ne bi bil problem v oddaljenosti od doma, ga sploh ne bi hotela menjati.

(odgovor članu Mesečnica)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: novi kriteriji za lj.vrtce
19.3.2010 19:47:14   
mateyka
net
IZVIRNO SPOROČILO: Mesečnica
Naš primer je pa tak, da naj velecenjeni občinarji sploh niso pomislili user posted image

Ampak se ne pritožujem, vesela sem, da vrtec imamo.
Dvomim tudi, da bomo vrtec dobili naslednje leto, saj bomo ob vpisu z otrokoma v LJ prijavljeni manj kot eno leto. Taka je usoda, ni kaj ... Oziroma to se ti zgodi, če si pošten in stalnega bivališča ne prijavljaš le navidezno, zaradi vrtca.

P. S. Po selitvi bi imeli do vrtca cca. 500 m, če bi ga dobili, seveda.



to je pa relativno. to, da si prijavljena manj kot eno leto nima več kot 15 točk minusa zate. 45-50 točk gre za prijavo bivališča staršev in otrok v Ljubljani. če to boste, dobite 50 točk. če boste še zmeraj ločeni in ga prijavlja starš,ki živi v Lj. in je otrok prijavljen v Lj.je 45 točk.
maš še en bonus, če so starejši od 3h let - je lažje dobit mesto (sva se z MILEENO o tem malo prej pogovarjale). tako da mogoče imaš lepe možnosti dobit vrtec v Lj. naslednje leto imho

se mi pa ne zdi, da "niso predvideli" vašega primera - če si že v isti državi, ki je dolga par ur vožnje počez, pač ne dajo bonusa temu, da živite ločeno in če so otroci prijavljeni na naslovi izven regije. saj ste družina? če bi bil pa en starš 3000km stran (zaradi dela ali študija npr.), je pa bolj komplicirano. to recimo ni nikjer omenjeno ali upoštevano in mi zgubimo 20 točk zarad tega. no tega verjetno niso predvideli. oboje, ker je redko. in potem nasankaš. če si izven nekega tipičnega parametra. tako pač je atm.

(odgovor članu Mesečnica)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   [Brisano sporočilo]
19.3.2010 20:42:54   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Mesečnica)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: novi kriteriji za lj.vrtce
19.3.2010 21:04:47   
dva soncka
Se opravičujem za nevednost - ampak zakaj pa imate nekatere nepravilno prijavljeno prebivališče (mislim v stilu "mama drugje kot ata")?
A ne živite skup? A ste še vedno prijavljene pri starših? A vlečete kakšne druge koristi od tega? Al kaj?
Saj vem, da lahko vsak po svoje, ampak ne razumem te fore in me res zanima....  

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   [Brisano sporočilo]
19.3.2010 21:40:45   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu dva soncka)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: novi kriteriji za lj.vrtce
19.3.2010 21:44:37   
PC Baby
Ne najdem več na strani MOLa kdaj naj bi bili onveščeni o tem a smo bili sprejeti ali ne?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: novi kriteriji za lj.vrtce
19.3.2010 21:46:35   
PC Baby
OK, našla: 15.-26. 6. podpis pogodb.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: novi kriteriji za lj.vrtce
20.3.2010 9:26:29   
Mesečnica
IZVIRNO SPOROČILO: MILLEENA



Ampak nekako te res ne razumem, sem preveč površno prebrala tvoj post in ne razumem poante.

Ali dejstva so sledeča:
1. ti + 3 otroci imate stalno bivališče v eni izmed sosednjih primestnih občin
Jaz in 2 otroka imamo stalno bivališče pri mojih starših v eni od primestnih občin, začasnega pa v sosednji občini od moje občine, torej še dlje od LJ.
2. mož ima stalno bivališče v MOL
Ja, pri svojih starših, začasnega pa skupaj z nami tremi.
3. jeseni se selite v Ljubljano (1 otrok gre jeseni v šolo - prav sklepam?)
Selimo se v Ljubljano, za stalno, oba otroka pa sta vrtčevska (letnik 2007 in 2008)
4. jeseni bi rada otoke vpisala v ljubljanski vrtec (1x jasli in 1x vrtčevski oddelek)
Ja, en gre še v jasli, drugi v drugo starostno skupino.

Ali imate morda že znan naslov, kamor se selite? Predvidevam, da ja. Zakaj se ne bi potem skušali predčasno prijaviti tam? Naslov ni znan, ker gre za novogradnjo, ki je še v izdelavi in še nima naslova.
Nekak imam občutek, da podcenjuješ stanje in možnost vpisa v ljubljanskih vrtcih, predvsem na to, da v Ljubljani je še kar nekaj otrok letnikov 2007 in 2008, ki še vedno niso dobili vrtcev in so na čakalnih listah (pa naslednje leto bodo verjetno še tudi). Nič ga ne podcenjujem, bomo pa ostali v naši občini.

Glede "zadovoljstva" - mislim, da je večina staršev tudi v ljubljanskih vrtcih povsem zadovoljna z oskrbo in programi. To da si celo v svoji primestni občini dobila mesto ni nič posebnega,
A ti poznaš stanje v vseh primestnih občinah, da lahko to trdiš? V naši občini je bilo mesto za mlajšega prekleto težko dobiti (ker je bilo veliko otrok z istim št. točk in so gledali po starosti, naš pa je bil ravno star 11 mesecev), dobila sem ga na povsem drugem koncu občine, kot imam stalno bivališče.
saj večina občin lansko leto še ni imela tako izdelanih kriterijev (stalnost bivanja), ker tako velikega povpraševanja kot je v Ljubljani (Domžale) ga nikjer drugje ni. Je enako visoko povpraševanje, samo naša občina je bila dovolj učinkovita in je zgradila nov vrtec (pa je kljub temu kakšnih 100 ali več otrok ostalo brez vrtca).
Pa še tam si imela verjetno malo prednosti, ker si imela že 2 otroka, ki sta bila vključena v vrtec. Koliko otrok pa ti misliš, da imam? Imam samo dva! Oba otroka sem prvič vključevala v vrtec, prednosti nisem imela čisto nič, niti tega ne (kot velja v LJ), da sem hkrati vključevala dva otroka in ne samo enega.

Če ti je pa težko za 5 minut stopiti na UE in si sebi in otrokom spremeniti prebivališče (pa čeprav na silo), potem nekak zgleda, da ti je več ali manj vseeno, ali boš vrtec dobila ali ne, oziroma ti to, da boš vozila otroke nazaj v stari vrtec ne predstavlja ravno neke ovire in težave. Ni mi težko stopiti na UE, nočem pa imeti stalnega bivališča pri moževih starših (pa ne bom razlaga svojih razlogov za to). Vožnja v stari vrtec mi predstavlja oviro in težavo (že zato, ker morava nujno imeti dva avtomobila, drugače bi bil dovolj eden), a sem jo pripravljena sprejeti, ker mi je stari vrtec res všeč (po služeni dolžnosti sem videla že marsikaterega ljubljanskega, pa ti povem, ni primerjave z našim).

Hočem reči le to, da če se prijaviš v LJ izgubiš 5 točk (to v LJ ni ravno malo pik) imaš naslednje leto (če ne že letos) verjetno skoraj zagotovljen vrtec tam, kjer želiš vpisati svoje otroke, drugače pa morda tudi to ne. Letos sem oddala vlogi za oba otroka in upam, da bo 10 točk, ki jih bosta dobila ob zavrnitvi, naslednje leto dovolj. Drugače se bomo pač še vedno vozili.

Ko otroke prijaviš na območje MOL imajo stalno bivališče v MOL, za stalnost pa dobijo točke STARŠI in ne otroci.
To mi je  že ves čas jasno. Kaj mi to kar naprej poudarjaš? A si me narobe razumela? Ampak jaz se ne bom prijavila do selitve, torej ne bosta dobila točk za MOJO stalnost.

2b: Ob izpolnjevanju kriterija 1.a ali 1.b ali 1.c ima eden od staršev stalno prebivališče na območju Mestne občine Ljubljana neprekinjeno najmanj 1 leto na dan 31. 12. v letu pred javnim vpisom novincev, drugi od staršev pa manj.

Aja pa s šolo je tudi fajn že prej uredit.
Se strinjam, ampak prvi gre v šolo 1. septembra 2013 user posted image , do takrat bomo imeli pa VSI že vsaj dve leti in pol stalno bivališče v MOL (če bi se slučajno še država začela zmišljevati kakšne čudne kriterije pri razvrščanju šolskih novincev).





Glej, še tole bom rekla: Vse, kar si napisala, mi je jasno. Nikjer nisem rekla, da se pritožujem in zaradi te situacije izgubljam spanec (ali kaj podobnega) user posted image . Navedla sem samo naš primer, da vidite, da so usode takšne in drugačne in da kriteriji res niso premišljeni za različne možne situacije.

Zakaj se ne želim prijaviti pri moževih starših, je moja stvar in ne bom tukaj razlagala, OK? user posted image Zato je brez veze, da mi še naprej tupiš, naj se grem prijavit v LJ, otroka bosta pa ostala na mojem naslovu, dokler ga jaz ne spremenim.


< Sporočilo je popravil Mesečnica -- 20.3.2010 9:32:17 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: novi kriteriji za lj.vrtce
20.3.2010 9:29:44   
Mesečnica
IZVIRNO SPOROČILO: dva soncka

Se opravičujem za nevednost - ampak zakaj pa imate nekatere nepravilno prijavljeno prebivališče (mislim v stilu "mama drugje kot ata")?
A ne živite skup? A ste še vedno prijavljene pri starših? A vlečete kakšne druge koristi od tega? Al kaj?
Saj vem, da lahko vsak po svoje, ampak ne razumem te fore in me res zanima....  



Mi imamo vsi isto začano bivališče, stalnega pa na dveh koncih. Stalnega bivališča nimamo istrega, ker še rešujemo svoj stanovanjski problem, trenutno smo v najemu. Tukaj nismo prijavljali stalnega bivališča, ker nismo vedeli, koliko časa bomo sploh ostali (pol leta, eno leto, dlje  ...). Jeseni se selimo v svojo nepremičnino, tam pa bomo vsi prijavili stalno bivališče. Od tega nimamo nobene koristi a la izkoriščanje socialnih transferov, delamo vse legalno.

< Sporočilo je popravil Mesečnica -- 20.3.2010 9:30:42 >

(odgovor članu dva soncka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: novi kriteriji za lj.vrtce
20.3.2010 9:36:04   
Mesečnica
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

net
IZVIRNO SPOROČILO: Mesečnica
Naš primer je pa tak, da naj velecenjeni občinarji sploh niso pomislili user posted image

Ampak se ne pritožujem, vesela sem, da vrtec imamo.
Dvomim tudi, da bomo vrtec dobili naslednje leto, saj bomo ob vpisu z otrokoma v LJ prijavljeni manj kot eno leto. Taka je usoda, ni kaj ... Oziroma to se ti zgodi, če si pošten in stalnega bivališča ne prijavljaš le navidezno, zaradi vrtca.

P. S. Po selitvi bi imeli do vrtca cca. 500 m, če bi ga dobili, seveda.



to je pa relativno. to, da si prijavljena manj kot eno leto nima več kot 15 točk minusa zate. 45-50 točk gre za prijavo bivališča staršev in otrok v Ljubljani. če to boste, dobite 50 točk. če boste še zmeraj ločeni in ga prijavlja starš,ki živi v Lj. in je otrok prijavljen v Lj.je 45 točk.
maš še en bonus, če so starejši od 3h let - je lažje dobit mesto (sva se z MILEENO o tem malo prej pogovarjale). tako da mogoče imaš lepe možnosti dobit vrtec v Lj. naslednje leto imho

se mi pa ne zdi, da "niso predvideli" vašega primera - če si že v isti državi, ki je dolga par ur vožnje počez, pač ne dajo bonusa temu, da živite ločeno in če so otroci prijavljeni na naslovi izven regije. saj ste družina? če bi bil pa en starš 3000km stran (zaradi dela ali študija npr.), je pa bolj komplicirano. to recimo ni nikjer omenjeno ali upoštevano in mi zgubimo 20 točk zarad tega. no tega verjetno niso predvideli. oboje, ker je redko. in potem nasankaš. če si izven nekega tipičnega parametra. tako pač je atm.



Ja, upam, da bomo naslednje leto imeli dovolj točk, že zato, ker sva vlogo oddala tudi letos in potem dobiva 10 točk za zavrnitev, ne morem pa se na to zanašati. Bivališče bomo res vsi imeli v LJ.

In ja, že celo življenje sem nekako netipična user posted image user posted image user posted image , npr. v malo šolo sem hodila pri starih starših v LJ in ne doma v bližnji vasi user posted image

< Sporočilo je popravil Mesečnica -- 20.3.2010 9:38:14 >

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Spet kričim, ker me nič ne ubogate
Kako biti v stiku z lastnimi avtentičnimi občutki in hkrati osebno odgovoren? In kje se pravzaprav začne tista točka odg...
Zakaj je otrok najbolj poreden doma?
Ker smo doma najbolj sproščeni in se počutimo najbolj varne, si tudi najbolj upamo biti to, kar globoko v sebi smo, kdaj...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?