|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Nekaj bi vprašala
9.4.2010 10:37:37   
moja malenkost
Situacija je taka: z možem bi rada zvečer tekla, včasih skupaj, včasih samo en, včasih drugega ni doma ali pa ima kakšno drugo delo....skratka zanima me vaše mnenje. Otroka, stara 4 in 6 let zaspita malo pred osmo zvečer. praktično nikoli (razen v primeru kakšnih bolezni) se ne zbujata, lepo pridno zaspita in spita do jutra. Zato me zanima ali bi si vi upali pustiti ju za cca. 20 minut same (ko trdno zaspita) ter odšli en krog pretečt? Naj poudarim, da sta v spodnjem štuku tast in tašča, ki bi vedela da greva tečt. Saj tašči ni noben problem gor pridet, ampak če se to večkrat ponavlja mi je res zoprno jo zvečer gor pošiljat za tistih 20 minut. Babyphone ni varianta, ker nam je crknu in ne bomo novega kupovali, ker pač nimamo več dojenčka.
No, o tem sva z mojim debatirala, pa je on malo skeptičen. Prosim za vaša mnenja.

Hvala user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Nekaj bi vprašala
9.4.2010 10:41:09   
Kerensa*
Ja, sem za to, ampak najprej bi šla samo za 5 minut, naslednji dan za 10 minut in tako bi npr. po cca. enem tednu prišla na željenih 20 minut. Seveda pa obvezno babi-servis na dosegu roke. .

(odgovor članu moja malenkost)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Nekaj bi vprašala
9.4.2010 10:44:28   
ajsek
Odvisno od tega, kakšna je hiša. Če imate s starši prehod iz enega ztanovanja v drugega, bi lahko pustili ta vrata odprta. Tašči ne bi bilo treba nikamor hodit, bi pa slišala, če bi bilo v zgornjem štuku kaj narobe. Saj ti tudi verjetno ne sediš zraven njunih postelj, ampak si pač v bližini, tašča bi bila pa pač 4 metre dlje.
Če imate pa popolnoma ločene vhode, je pa stvar drugačna.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Nekaj bi vprašala
9.4.2010 10:52:01   
tejči28
Jaz mislim,da komot lahko gresta tečt,sploh če je spodaj tašča,ki lahko gre gor gledat,če bi kaj slišala.Jaz že zdaj,ko mali spi večkrat dol nesem smeti ali pa grem kaj v klet iskat,takrat je takoj cca 5min pa je star 19m in bo zdaj je vedno spal,še nikoli se ni zbudil.Počakam,da trdo zaspi in pol hitro švignem.user posted image user posted image


_____________________________

8.9.2008 nas je razveselil prvi sonček
8.9.2010 pa smo dobili drugo sončico

(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Nekaj bi vprašala
9.4.2010 11:27:21   
*žaži*
Jaz ne vidim tukaj večjega problema. Vendar naj tašča pusti vsaj okno ali vrata priprta in vi v svojem stanovanju tudi, če bi se slučajno kdo zbudil, da se sliši takoj jok (v mislih imam hišo z ločenimi vhodi). Te razumem, ker sem dostikrat v podobni situaciji, ko želiva it s partnerjem ob večerih na sprehod (vendar za dlje časa). Jaz otroka (4 leta) nesem k tašči (zraven našega vhoda je njihov vhod). Če spi ali ne ga pridem potem iskat.

(odgovor članu tejči28)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Nekaj bi vprašala
9.4.2010 11:35:31   
blaža
Lej, če vam jih tašča čuva, pol majo varstvo in jih nekdo čuva. Če ja pa tašča pred TV in malo zakinka, pol jih pa nobeden ne čuva.

Načeloma se itak ne bi nič zgodilo, lahko se pa vseeno marsikaj. Jaz brez, da bi otroka vedela, da grem tečt, ne bi šla in ju pustila sama. Kaj pa če se otrok zbudi, pa ga panika zagrabi, pa vas ni, oz ker vas ni? Ok pol boš rekla, da tvoja otroka nista taka. Kaj pa če je še napol zaspan in bo v stiski, ker te ne bo in ga bo lulat tiščalo, al kaj takega?

Jaz ne bi šla, bi raje poklicala taščo za te pol ure in mirno tekla.

No vsaka nardi po svoji vesti. Že če se sprašuješ al bi šla, al ne, pol nimata z možem mirne vesti in ne bi v miru tekla.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu *žaži*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Nekaj bi vprašala
9.4.2010 11:36:25   
kalbo
Zakaj pa ne, če je tašča za stvar. Seveda morata pa otrokoma povedat, da gresta in da če kaj rabita, naj gresta v spodnji štuk. 4 in 6 letni otroci so zagotovo dovolj zreli za to.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 9.4.2010 11:38:11 >

(odgovor članu *žaži*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Nekaj bi vprašala
9.4.2010 11:40:26   
Arwenko
6 let star otrok bi po moje moral bit dovolj samostojen, da je pol ure zvečer sam, saj je pa že v šoli hudiča. Sploh pa v takšni situaciji ko je itak babica en štuk nižje. Pa mislim da sta oba dovolj zrela, da se jima pove, da gresta vidva tečt in da če bosta kaj potrebovala naj greta k babici.

Pa spomnim se v moji generaciji so bili 6-7 let stari otroci brez težav tudi po par ur sami doma, danes je pa to, da bi takšnega pustil pol urce že skoraj kriminal user posted image

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Nekaj bi vprašala
9.4.2010 11:42:01   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Zakaj pa ne, če je tašča za stvar. Seveda morata pa otrokoma povedat, da gresta in da če kaj rabita, naj gresta v spodnji štuk. 4 in 6 letni otroci so zagotovo dovolj zreli za to.


tako bi blo ok ja, da se jima pove in razloži, da če kaj rabita,... brez da bi vedla pa,..

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Nekaj bi vprašala
9.4.2010 12:09:20   
Naja31
Zakaj pa tašča ne pride gor?

Ti boš pomirjena, ne pa cel čas teka razmišljala kaj se dogaja doma.


(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Nekaj bi vprašala
9.4.2010 12:23:20   
Ribi Bibi
Se strinjam z Najo. Razen, če misliš, da bi taščo s tem preveč obremenjevala in ti je zoprno prosit?

_____________________________

- www.mojasobica.si -

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Nekaj bi vprašala
9.4.2010 12:24:09   
thaiss
IZVIRNO SPOROČILO: blaža

Lej, če vam jih tašča čuva, pol majo varstvo in jih nekdo čuva. Če ja pa tašča pred TV in malo zakinka, pol jih pa nobeden ne čuva.

Načeloma se itak ne bi nič zgodilo, lahko se pa vseeno marsikaj. Jaz brez, da bi otroka vedela, da grem tečt, ne bi šla in ju pustila sama. Kaj pa če se otrok zbudi, pa ga panika zagrabi, pa vas ni, oz ker vas ni? Ok pol boš rekla, da tvoja otroka nista taka. Kaj pa če je še napol zaspan in bo v stiski, ker te ne bo in ga bo lulat tiščalo, al kaj takega?

Jaz ne bi šla, bi raje poklicala taščo za te pol ure in mirno tekla.

No vsaka nardi po svoji vesti. Že če se sprašuješ al bi šla, al ne, pol nimata z možem mirne vesti in ne bi v miru tekla.

se strinjam z blažo

_____________________________

****************************************
najin sonček Matia je posijal 27.2.2007 ob 12:59

****************************************


(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Nekaj bi vprašala
9.4.2010 13:08:56   
kjava
Ko se mi je približeval datu poroda 3. otroka, sem ta večjima(skoraj 3 in skoraj 6 let) večkrat rekla, da bom morala mogoče ponoči v P. Če se zbudita in me nikjer v stanovanju ne najdeta, to pomeni, da sem šla rodit. V tem primeru naj bi šla v spodnji štuk k tašči. Do te situacije je res prišlo in ko je tašča zjutraj prišla gledat, če sta vstala, sta gledala risanke in jo sprašvala, če mamo že dojenčka user posted image

Skratka, čem ti rečt, da sem za kalbovo varianto-jima povesta, kam gresta, pa je. Dovolj sta stara, da sta lhko 20 min sama.

(odgovor članu thaiss)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Nekaj bi vprašala
9.4.2010 13:29:18   
ajsek

IZVIRNO SPOROČILO: blaža

Lej, če vam jih tašča čuva, pol majo varstvo in jih nekdo čuva. Če ja pa tašča pred TV in malo zakinka, pol jih pa nobeden ne čuva.



A ti pa nikoli zvečer ne kinkneš pred televizijo?
Če prav razumem, bi šla onadva laufat takrat, ko bi otroka že spala. Tako velikih otrok verjetno ne čuvaš več med spanjem na tak način, da celo noč sediš ob njuni postelji.

Se pa strinjam, da je treba otrokoma povedat, da staršev par minut ne bo.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Nekaj bi vprašala
9.4.2010 13:32:10   
moja malenkost
No kar nekaj odgovorov.....naj povem, da imamo ločene vhode, tako da je zadeva malo težje izvedljiva (če bi imeli skupni vhod sploh ne bi razmišljala).
Tašča bi seveda brez problema prišla gor kadarkoli bi bilo potrebno (nikoli ji ni težko), ampak meni je pač sitno, da jo skoz šetam gor pa dol...nočem biti v nadlego, čeprav mi ona pravi, da sem smešna, da ji to ni v nadlego.....zaenkrat hvala, želela sem slišati malo več mnenj, sedaj bomo pa doma še predebatirali zadevo.
Aja, pa otrokoma bi seveda povedala, da greva tečt.

pa pa

(odgovor članu kjava)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Nekaj bi vprašala
9.4.2010 13:32:37   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: ajsek


IZVIRNO SPOROČILO: blaža

Lej, če vam jih tašča čuva, pol majo varstvo in jih nekdo čuva. Če ja pa tašča pred TV in malo zakinka, pol jih pa nobeden ne čuva.



A ti pa nikoli zvečer ne kinkneš pred televizijo?
Če prav razumem, bi šla onadva laufat takrat, ko bi otroka že spala. Tako velikih otrok verjetno ne čuvaš več med spanjem na tak način, da celo noč sediš ob njuni postelji.

Se pa strinjam, da je treba otrokoma povedat, da staršev par minut ne bo.



itak, da kinknem, ma smo v istem stanovanju, če je tašča v drugem in če bi se otroka zbudila, pa ne bi vedla kje so starši,...

Sej sem napisala, da ju brez njune vednosti ne bi puščala sama, če se jim pove, pa da je še tašča spodaj je pa druga zgodba.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Nekaj bi vprašala
9.4.2010 14:02:42   
bomboncek1
kupila bi kvaliteten baby phone in se dogovorila s taščo ter ji baby phone odnesla vsak večer pred tekom. da bi ju pustila sama na milost in nemilost kričanju (če bi se slučajno zbudila), ni šans. ali je tašča dovolj čila in poskočna? priteče takoj, če bi bilo karkoli? je stanovanje zavarovano, ni stopnic, nevarnosti ipd? vse to bi pri meni predstavljalo tehten razlog pri odločitvi. in če bi bil kakršen koli zadržek, bi se odpovedala teku oz. bi tekla izmenično z možem, ko pač lahko. če to ni vsak večer, pa bog pomagaj ni vsak večer. Otrok pa nenazdorovanih pri taki starosti še ne bi pustila. moji so sicer mlajši, zato morda gledam s tega vidika, če pa se dam v svojo kožo, ko sem bila stara 4 ali 6 let, bi od groze najbrž padla v histerijo, če bi ugotovila, da sem sama doma.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Nekaj bi vprašala
9.4.2010 16:03:30   
Gina
Babyphone in je mir. A ti ni tvoj lastni mir toliko vreden, da bi dala par 10 eur? Al pa če imate recimo vsaj interno telefonsko linijo in naučiš otroka to uporabljat. Al pa "voki toki". Naš ta mali ga je pri štirih znal uporabljat, ker res ni težko. Mene bi sicer ves čas skrbelo in mi ne bi bil tek v užitek, ampak v nerviranje, če ne bi vedela, da bo nekdo poskrbel za otroka v primeru, da bi se otrok ustrašil. Tu je problem samo ta mali otrok, ta veliki najbrž ne.

(odgovor članu bomboncek1)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Nekaj bi vprašala
9.4.2010 16:09:59   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: bomboncek1
če pa se dam v svojo kožo, ko sem bila stara 4 ali 6 let, bi od groze najbrž padla v histerijo, če bi ugotovila, da sem sama doma.


Jaz sem bila pri 6. letih sama doma - sem se zbudila ob budilki, oblekla, umila, obula in šla do starih staršev v sosednji vhod, da sta me opeljala v šolo.
Moj starejši otrok je bil sam doma pri 6. letih, ker v našem kraju ni bilo jutranjega varstva. On se je sam zrihtal, zaklenil in odšel sam v šolo. NOben od naju ni bil histeričen ali ima zato psihične posledice, kvčejemu obratno, oba sva zelo odgovorni osebi, samostojni.
Pri 6. letih moraš otroka nujno začeti učiti določene samostojnosti. Večina otrok zmore biti doma samih vsaj pol ure, če ne več. Res pa je, da jim moraš to povedati (ne moreš kar zginit, ne da bi povedal, sicer bi bil vsak prestrašen in zaskrbljen) in jih naučiti varnosti pri tem in seveda kako te lahko pokličejo. Otroci, ki niso naučeni teh spretnosti, imajo težave pri ostalih samostojnostih v šoli - to se vedno opazi. Eno gre z drugim. IN starost za določeno začetno samostojnost je prava.

(odgovor članu bomboncek1)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Nekaj bi vprašala
9.4.2010 20:47:54   
picola1
Jst bi tut naredila tako, da bi otrokoma povedala ,da greva tečt in da če bi bilo karkoli, da naj gresta pač k babici-saj ne bi šla prvič sama k njej najbrž, ane...20 minut je pa res en tak kratek čas...in starost 4 in 6 let...sta pa najbrž že tolk samostojna, da razumeta, da vaju 20 minut ne bo in da sta kljub temu še vedno na varnem, ker je pač babi spodaj...

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Nekaj bi vprašala
9.4.2010 22:05:57   
Anonimen
Jaz sem jo pustila samo, prvič po sili razmer za ca. 10 minut, ko je nisem mogla več zbuditi kmalu potem, ko je zaspala.
Naslednjič sem ji prej povedala, da če se zbudi, naj me lepo počaka.
Zdaj ima pri na listku dve telefonski, če se kdaj zgodi, da bi bila sama...ali karkoli, da lahko pokliče.

Edina posledica zaenkrat je ta, da preveč kliče po telefonu user posted image .

(odgovor članu moja malenkost)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Nekaj bi vprašala
9.4.2010 23:36:46   
eya
Babyphone nabavita, pa je. Jaz imam 4letnega sina, toliko je star eden od tvojih, pa ga ne upam pustiti še samega.

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Nekaj bi vprašala
10.4.2010 1:13:27   
darja.mark
kaj pa če bi raje kar kupila tekalno stezo al kako se že reče?

pa ne bi bila v skrbeh user posted image

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Nekaj bi vprašala
10.4.2010 7:12:55   
najina pikica*
jst ti tut predlagam kupit dobri in kvalitetni beby-phon-problem je rešen!!!...ko greš tečt ga odneseš k tašči,tako ne šetkaš njo,ti in tvoj pa bosta umiru stekla tistih 20-30 min...beby-phon je itak zakon ni vrag da ga boš še kdaj rabila ne samo za tek v večerih....user posted image ....jasno pa tut da tamalim dvema povesta...

jst imam 2 in 4 leta stare mulčke pa mi beby-phon velikokrat zeloooo prav pride,poleti v toplih večerih brez slabe vesti sedimo na vrtu medtem ko tamaladva pančkata,enako ko greva z mojim k tašči ki je v isti hiši z ločenimi vhodi na kafe al čvek.....skratka aleluja za bebyphoh

(odgovor članu moja malenkost)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Nekaj bi vprašala
10.4.2010 7:30:37   
metka_zone
Kupi baby varuško in je to rešeno.Jaz imam 6.mesečnega sina in 3.letnika doma,pa sem čisto brez skrbi,ko ju pustim sama v hiši spat,jaz pa zunaj na vrtu delam.
Se zna tudi naš starejši sam urediti in iti dol k tašči,ampak ko sem šla roditi mlajšega,je tašča šla k nama gor in čakala,da se starejši zbudi,pa imamo mansardno hišo in se iz njegove sobe sliši v njeno dnevno in spalnico.Sem mu pa tudi povedala,da grem rodit.Ne vem,jaz otrok ne bi puščala samih,pa je starejši zelo samostojen ( si sam vzame za jesti,se obleče,prižge risanko,...),ampak mirnih živceh sem pa rada user posted image .
Lp

_____________________________

Mamica sem postala:
-Nik: 18.01.2007
-Žan: 21.09.2009

(odgovor članu najina pikica*)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?