|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   lahko zraste ljubezen iz prijateljstva?
24.5.2010 16:01:14   
moni.
Prebolevam dve leti trajajočo zvezo. Ljubila sem ga vendar sem prekinila, ker sva imela preveč različen način življenja. Sedaj pa tisto, kar me muči. Zadnje čase veliko časa preživljam s prijateljem, s katerim se poznava že nekaj let. Z moje strani ni nikoli bilo iskrice, kemije... On pa mi je že večkrat odkrito povedal, da so z njegove strani metuljčki prisotni...
Po karakterju sva si zelo podobna, imava isti pogled na svet, tem za pogovor nikoli ne zmanjka, podobne želje glede prihodnosti... Sedaj se sprašujem, ali je možno, da se tudi z moje strani razvije ljubezen iz prijateljstva, ki ga sedaj čutim? Ali je za ljubezen vedno pogoj zaljubljenost, metuljčki? Povedala sem mu, da prebolevam bivšega in da potrebujem čas. Pravi, da bo počakal. Se pa bojim, da ne bom zmogla nikoli narediti koraka dalje in v tem primeru bi močno prizadela zelo dobrega človeka. Se lahko z glavo zaljubiš v nekoga....?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: lahko zraste ljubezen iz prijateljstva?
24.5.2010 16:18:32   
**Tinkara78**
Iz lastnih izkušenj lahko povem, da je možno. Midva sva bila najprej samo prijatelja. Iskrice so bile najprej z njegove strani.

Tudi midva sva se o vsem odkrito pogovorila. O propadlih zvezah, o prihodnosti, o pričakovanjih, o čustvih, .... zdaj sva skupaj 8,5 let.user posted image

(odgovor članu moni.)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: lahko zraste ljubezen iz prijateljstva?
24.5.2010 16:24:06   
moni.
Tinkara, hvala za odgovor. Sem zelo vesela vsaj enega pozitivnega odgovora, ker sem pričakovala bolj kot ne negativne. No, sem vesela.

(odgovor članu **Tinkara78**)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: lahko zraste ljubezen iz prijateljstva?
24.5.2010 16:58:43   
kr*ena
ej moni, a nisi ti tista, ki se je pred kratkim razšla s partnerjem, pa se na vsake tolk cajta še kresneta in, ki ni hotel imeti otrok, kar je bil razlog za razhod?
link   http://www.ringaraja.net/forum/m_5046529/mpage_1/key_/tm.htm#5046529

čudno mi je, da v tej debati pa omenjaš, da, ko si bila v drugo noseča...  http://www.ringaraja.net/forum/m_5057850/mpage_3/key_/tm.htm#5059516

pa ti si mi mal čudnauser posted image




< Sporočilo je popravil kr*ena -- 24.5.2010 17:04:52 >

(odgovor članu moni.)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: lahko zraste ljubezen iz prijateljstva?
24.5.2010 17:04:39   
moni.
Kr ena, drži. Sem gor se obrnem po kakšen nasvet. Napišem le majhne delčke, cele svoje življenjske zgodbe pa res ne želim razlagat. Mogoče zato res delujem čudna, v resnici pa sem le ena razočarana ženska, ki išče srečo...
Aja, pa včasih kakšno nepomembno stvar priredim, ker res ne želim, da me kdo spozna. Saj ni zločin, a ne?

< Sporočilo je popravil moni. -- 24.5.2010 17:06:07 >

(odgovor članu kr*ena)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: lahko zraste ljubezen iz prijateljstva?
24.5.2010 17:05:57   
kr*ena
ok, moje mnenje...probaj, sam mislim da bo težka...

(odgovor članu moni.)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: lahko zraste ljubezen iz prijateljstva?
24.5.2010 17:10:54   
moni.
no pa še to, z bivšim se ne "kresava" več, pravzaprav zelo malo kontaktirava. Bi pa bilo lažje, če bi ga lahko prebolevala v objemu drugega. Nekateri to zmorejo. Meni ne gre.

(odgovor članu moni.)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: lahko zraste ljubezen iz prijateljstva?
24.5.2010 17:17:58   
gita10
Jaz takšno vezo odsvetujem. Meni se zdi, da veza vsaj na začetko mora biti strastna, da te že dotik vzburi, da čutiš metuljčke. In ko je teško- v vsakem zakonu pride do kakšnih teških trenutkov se moraš teh metuljčkov spomniti, da gre lažje naprej.

Prijatelj pa naj bo prijatelj celo življenje, ki ti bo stal ob strani , ponudil ramo za jokanje in s katerim se boš veselila.

(odgovor članu moni.)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: lahko zraste ljubezen iz prijateljstva?
24.5.2010 17:48:26   
rozinca33
Najprej preboli prejšnjega in šele nato išči srečo v objemu drugega.
Če boš prebolevala v objemu drugega, je velika možnost, da bosta šla narazen, ko boš prebolela. Saj boš takrat imela drugačne potrebe in želje, kot jih imaš zdaj.
Vsaj za enkrat ne tvegaj prijateljstva zaradi tolažbe, ki si je potrebna. Ne rečem pa, da ni možno graditi trdne in ljubeče partnerske zveze, takrat ko sta oba (!!) za to pripravljena.
Upam, da ti kmalu uspe najti srečo - predvsem v sebi.

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: lahko zraste ljubezen iz prijateljstva?
24.5.2010 18:30:15   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: kr*ena

ej moni, a nisi ti tista, ki se je pred kratkim razšla s partnerjem, pa se na vsake tolk cajta še kresneta in, ki ni hotel imeti otrok, kar je bil razlog za razhod?
link   http://www.ringaraja.net/forum/m_5046529/mpage_1/key_/tm.htm#5046529

čudno mi je, da v tej debati pa omenjaš, da, ko si bila v drugo noseča...  http://www.ringaraja.net/forum/m_5057850/mpage_3/key_/tm.htm#5059516

pa ti si mi mal čudnauser posted image





sem skočila malo na ta dva linka....in če je tebi mal čudna, je  meni fejst čudnauser posted image

najprej dva otroka, potem si z nekom, ko je dve leti z njim ful želi  enega....niti pisne ne o tem, da dva že kao ima...

mislim, da je nekomu fejst dolgčasuser posted image




_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu kr*ena)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: lahko zraste ljubezen iz prijateljstva?
24.5.2010 18:37:58   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: rija

mislim, da je nekomu fejst dolgčasuser posted image



al pa napačen nick user posted image

še odgovor: lahko

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: lahko zraste ljubezen iz prijateljstva?
24.5.2010 18:48:41   
moni.
Ne, ni mi dolgčas in to ni provokacija ampak me resno zanima. Vsem, ki se lahko vzdržite komentarjev na moje prejšnje teme in mi odgovorite na zastavljeno vprašanje, hvala. .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: lahko zraste ljubezen iz prijateljstva?
24.5.2010 19:16:53   
Gina
Jaz mislim da ne. NO, meni to nikakor ni ratalo, pa tudi danes mi ne bi. Kemija je, ali je pa ni. Čist simpl.

(odgovor članu moni.)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: lahko zraste ljubezen iz prijateljstva?
24.5.2010 20:03:51   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: Gina
Jaz mislim da ne. NO, meni to nikakor ni ratalo, pa tudi danes mi ne bi. Kemija je, ali je pa ni. Čist simpl.

Podpišem tole. Če ni kemije, če je res samo prijatelj, da ni vsaj nekih iskric, potem po moje ni šans.

Sama imam za sabo (izpred ohoho let, ko smo bili še mladi) dve tovrstni izkušnji in vsakič sem raje odkrito povedala prijatelju, da ne morem biti z njim, ko je želel nekaj več, čeprav vem, da ju je bolelo user posted image Pa sta bila oba fantastična prijatelja, res. Eden od njiju je našel krasno partnerko, se imata tako zelo rada, da mi kar srce zaigra, drugi pa se je zaprl v lupino in še vedno menja ženske. S prvim sva ostala prijatelja, drugi pa je bil zelo jezen name in me tudi pozdravi več ne. Še po 14-ih letih ne.


moni., poskusi si predstavljati, da te poljublja, da seksata,... Če ti "ni", ti nikoli ne bo.


(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   [Brisano sporočilo]
24.5.2010 20:05:14   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu špelin@)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: lahko zraste ljubezen iz prijateljstva?
24.5.2010 21:41:38   
valči
Ja,je možno.

_____________________________

Sedaj pa imamo doma tri čudovite sončke,ki mi pomenijo vse na svetu.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: lahko zraste ljubezen iz prijateljstva?
24.5.2010 21:48:34   
Anonimen
Lahko. Obratno, pa težkouser posted image

(odgovor članu moni.)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: lahko zraste ljubezen iz prijateljstva?
24.5.2010 21:55:47   
Poka
Je možno, v določenih primerih, če te res totalno npr. vizualno ne odbija - lahko, da ne gledaš tako na to.

Mene moj ni privlačil, čeprav je na zunaj postaven, temen, visok, z gostimi lasmi, lepimi zobmi... Sem prebolevala nekoga - zdajšnji je vedel, pa ni jemal resno in je bil prav tečen... Zdaj mi je OK, da je bil. Me pa še vedno jezi - ker nisem imela časa, da bi si dala mogoče malo fraj za potovanja,  hobije itd... Kar sicer imam - ampak če bi pa bila sama bi pa rekla, da pogrešam koga zraven sebe user posted image  Oboje je fajn do neke mere. Je bil še en kandidat, ki se je trudil, ampak znanec od tega nekdanjega, še po petih letih mi pove marsikaj, ampak ni bil tako vztrajen, pa niti če bi bil, enostavno ni niti malo moj tip. Se zaveda, ve, ampak ne sili vame, mi pa kdaj da kak kompliment (ah no, dobri stari časi, ko bi me zdaj videl... user posted image )

Po mojem si daj čas, sploh če imaš otroke, da jih ne zmedeš z napačnimi odločitvami, ker se mi zdi, da bi mogoče obžalovala.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: lahko zraste ljubezen iz prijateljstva?
25.5.2010 9:18:34   
pridna_janja
Če si na začetek zaljubljen kao pravijo da ljubezen mine čez par let da ostane še samo spoštovanje ali pa gresta čisto narazen,iz prijatelstvo da se razvije ljubezen je preverjeno pri eni moji znanki sta bla prijatelja 4 leta zdaj sta poročena že 30 let (srečno poročena)

_____________________________

Quando fra l’altre donne ad ora ad ora
Amor vien nel bel viso di costei,
quanto ciascuna e men bella di lei
tanto cresce ‘l desio che m’innamora

(odgovor članu Poka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: lahko zraste ljubezen iz prijateljstva?
25.5.2010 11:49:35   
Pia*
Jaz na tvojem mestu ne bi objakovala zveze in se sila v nekja da nekoga prebolim, ampak bi se posvetila svojim dvema otrokoma (če jih res imaš). Tisti pravi bo pa že prišel brez da bi ga sama iskala, v končni fazi si stara 35let in ti res ni potrebno se silit v eno zvezo v kateri ni kemije.To počnejo obupane najstnice in ne odgovorne mame/ženske pri 35 letih!
Prijatelja pa obdrži za prijatelske zadeve.

(odgovor članu pridna_janja)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: lahko zraste ljubezen iz prijateljstva?
25.5.2010 19:41:09   
Kepica83
Vsekakor je možnouser posted image

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: lahko zraste ljubezen iz prijateljstva?
27.5.2010 11:52:54   
ronja
Teoretično ja. Praktično pa odvisno kak človek si. Če so bile v prijateljstvu prisotne iskrice iz obeh strani, potem seveda. Če iskric vsaj iz ene strani ni bilo, potem pa odvisno, koliko ti to pomeni. Pri meni to pomeni ne, pri tebi, ne vem. Midva sva bila prej prijatelja in sem vsem razlagala, da imam končno prijatelja, za katerega vem, da noče nič več kot to in kako sem vesela, da sem končno enega takega prijatelja našla. no, vsi so se mi režali, meni ni bilo pa nič jasno. vsi, ki so naju poznali, so vedeli, da sva si všeč, samo nama to ni bilo čisto jasno. Ampak iskrice so pa bile, iz obeh straniuser posted image , to sva pa vedela (čeprav sva se delala, da neuser posted image ). In sva si oba komot predstavljala, da bi se poljubljalauser posted image .

Sicer pa dosti zakonov ni osnovanih na neki zaljubljenosti ali privlačnosti, ampak bolj na spoštovanju med partnerjema in zaupanju in podobnih karakterjih, itd... Kar je super. Samo jaz hočem pa še tisti x faktor, sem zbirčnauser posted image . Ne vem, meni veliko pomeni, da mi je noro privlačen in si ne predstavljam živet z nekom, ki mi ne bi bil, pa če je še tako dober človek. Imam par prijateljev, ki so krasni ljudje, ampak kaj imet z njimi pa ne bi hotela...

Z glavo zaljubit se pa po moje ne da. Kot je Gina rekla, to je kemija, ali ti diši ali ti pa ne diši...

Prizadela ga boš v vsakem primeru, če se vanj ne boš zaljubila, tega pa ne moreš na ukaz, tako da tu nimaš kaj naredit. Ljudi, ki so zaljubljeni, pa mi nismo vanje, pač to boli, nimaš kaj. NI fajn, but that's life.

Vsaj za enkrat ne tvegaj prijateljstva zaradi tolažbe, ki si je potrebna.

Prijateljstva ne tvega, saj tudi v primeru, da ne bi nič imela, ne bosta mogla bit prava prijatelja, dokler bo on čutil metuljčke, ona pa ne.

Aja, pa včasih kakšno nepomembno stvar priredim, ker res ne želim, da me kdo spozna. Saj ni zločin, a ne?

Vsekakor ni, je pa res, da lahko malenkosti, ki se ti ne zdijo pomembne, dajo celi stvari čisto drug pomen... Zato zavajanje ni narobe zaradi nas, ampak lahko škodljivo tebi, ker ti damo potem drugačne nasvete kot pa če bi poznali resnično situacijo. Ampak to je tvoj riziko.

(odgovor članu moni.)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: lahko zraste ljubezen iz prijateljstva?
29.5.2010 8:42:15   
Majuska
IZVIRNO SPOROČILO: moni.

no pa še to, z bivšim se ne "kresava" več, pravzaprav zelo malo kontaktirava. Bi pa bilo lažje, če bi ga lahko prebolevala v objemu drugega. Nekateri to zmorejo. Meni ne gre.


Oprosti, ampak to ni način za prebolevanje bivšega partnerja. Skozi to moraš iti sama, sicer nikoli ne boš opravila s tem. Tolažba v objemu drugega ti bo samo "bergla", beg, da se ti ni treba soočiti z bolečino, pa še partnerja boš obremenjevala s svojo preteklostjo. Raje 2x premisli, preden se podaš v to.

In da še odgovorim: najbolj trdne veze se rodijo iz prijateljstva. Partnerja morata biti prijatelja, kajti ko zaljubljenost in ta najbolj goreča strast mineta, se moraš s partnerjem znati pogovarjati. Midva z možem sva tudi začela kot prijatelja, pa se je kmalu pokazalo, da je med nama nekaj več. Teče 12. leto najine zveze in še vedno se krešejo iskre user posted image


_____________________________

Aleksander "the great" is here :)
08.08.2008


(odgovor članu moni.)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: lahko zraste ljubezen iz prijateljstva?
30.5.2010 15:21:38   
poli*
Meni je moral biti fant že na prvi pogled in klepet všeč... pač je morala biti že od začetka neka kemija..
Z nekim dolgoletnim prijateljem pa nebi mogla iti v zvezo, ker se pri meni ne pojavijo iskrice kar tako...
Če je že na začetku nekaj privlačnega gre, čene pa ne.

Pa raje ne rini v tega prijatelja samo zato, da se boš potolažila, bila neosamljena in imela "fanta".
Na koncu ga boš zelo prizadela...

< Sporočilo je popravil poli* -- 30.5.2010 15:22:02 >

(odgovor članu Majuska)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: lahko zraste ljubezen iz prijateljstva?
30.5.2010 15:58:09   
Anonimen
moni.

meni so 10 let nazaj metuljčki pomenili vse. verjela sem, da je zaljubljenost ljubezen.
če bi se zdaj odločala, bi mi podobnost interesov in prijateljstvo zadostovalo.

(odgovor članu moni.)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?