|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Izredna denarna pomoč
8.9.2010 11:31:58   
Anonimen
Lahko družina z prihodkom cca 1700-2000 e zaprosi za izredno denarno pomoč?Oče je tovornjakar tako da zasluži nekje okvirno toliko
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Izredna denarna pomoč
8.9.2010 12:11:40   
Sanjela



IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Lahko družina z prihodkom cca 1700-2000 e zaprosi za izredno denarno pomoč?Oče je tovornjakar tako da zasluži nekje okvirno toliko
 Ja seveda normalno saj ima ta družina premali dohodek
Kako butasto vprašanje je to.Vsak normalni ve da NE MORE DOBITI.Kakšni argument bi navedla taka družina?Da nima za položnice ali pa za hrano????


_____________________________

Sanjela
Dokler imamo spomine, obstaja preteklost.

Dokler imamo upanje, nas čaka prihodnost.

Dokler imamo prijatelje, je lepa SEDANJOST!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Izredna denarna pomoč
8.9.2010 12:21:42   
Teyla
Odvisno koliko vas je. Več članovdružine je, manjši je dohodek na osebo, torej večja verjetnost, da dobite pomoč. Najbolje, da vprašaš na CSDju, pa ne se pustit odgnati- včasih nerade pomagajo. Kar prosi jih za vlogo, pa pvoej za kaj rabiš denar. Najbolje je vse neplačane položnice ali druge stvari kar priložit k vlogi. Moraš pa imeti dober razlog oz materialno stisko, za katero niste sami krivi. Kot rečeno-obisk na CSD-ju bo odgovoril na vsa vprašanja. user posted image

(odgovor članu Sanjela)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Izredna denarna pomoč
8.9.2010 12:30:22   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen
Lahko družina z prihodkom cca 1700-2000 e zaprosi za izredno denarno pomoč?

Za IDSP lahko zaprosi vsakdo - je pa ne dobi vsakdo.
Pri dohodku cca. 1.700 - 2.000€ bi bila odobritev IDSP-ja na meji čudeža oz. bi moral biti razlog, če bi že odobrili, zelo konkreten.
Cenzus za 4-člansko družino je dobrih 500€, torej si lahko vsakdo sam izračuna, koliko-članska družina bi morala biti, da tega cenzusa ne bi presegla (oz. bi ga za max. 20%, kolikor pri IDSP dovolijo).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Izredna denarna pomoč
8.9.2010 13:00:57   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen
Lahko družina z prihodkom cca 1700-2000 e zaprosi za izredno denarno pomoč?Oče je tovornjakar tako da zasluži nekje okvirno toliko

Ta je pa dobra ja. user posted image  Eni morajo celo familijo živeti z minimalno plačo, drugi bi pa z 2000 eur dohodka radi denarno pomoč, pa kam smo prišli, no. user posted image

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Izredna denarna pomoč
8.9.2010 13:05:52   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen
Lahko družina z prihodkom cca 1700-2000 e zaprosi za izredno denarno pomoč?Oče je tovornjakar tako da zasluži nekje okvirno toliko

Ta je pa dobra ja. user posted image  Eni morajo celo familijo živeti z minimalno plačo, drugi bi pa z 2000 eur dohodka radi denarno pomoč, pa kam smo prišli, no. user posted image


Lahko zaprosi vsak. Tovornjakarji pa imajo golo osnovo zgolj minimalno plačo kot večina delavcev, za tako plačo morajo prevoziti kilometre in kilometre na mesec. Imajo dodatkov ogromno.Torej, če je tak delavec na bolniški dobi zgolj osnovo. Itak se pa potem štejejo meseci nazaj, tak da itak odpadejo na polni črti, razen, če je dolgotrajna bolniška delavca, pol jim pa pripada.

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Izredna denarna pomoč
8.9.2010 13:11:42   
Kerensa*
Tovornjakarji, ki jih jaz poznam, imajo nakazano minimalno plačo, vse ostalo pa dobijo na roke. Kar v grobem pomeni, da so upravičeni do IDSP, če imajo doma vsaj še (uradno) nezaposleno partnerko in enega otroka.
Tukaj pa ni bilo nič napisanega o tem, ali ima omenjeni tovornjakar 2.000€ nakazanih ali ne.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Izredna denarna pomoč
8.9.2010 13:13:08   
Anonimen
cenzus za izredno denarno pomoč NI!!
Sanjela imaš slab dan?Če ne poznaš odg. pojdi stresat svoj gnev na druge ,boljše na moža. ostale pa pusti pri miru

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Izredna denarna pomoč
8.9.2010 13:18:35   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen
cenzusa za izredno denarno pomoč NI!!

Seveda je.

Če ga ne bi bilo, bi IDSP lahko dobil vsak. Tudi g. Pahor, ki je izjavil, da s svojo plačo (netto 3.006€, brez dodatkov) ne more preživeti.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Izredna denarna pomoč
8.9.2010 13:20:16   
Anonimen
Daj mi link da vidim kje je cenzus

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Izredna denarna pomoč
8.9.2010 13:25:28   
zmajaz
Če želiš dobiti IDSP, čeprav presegaš cenzus, moraš dokazati, da si se kljub preseganju cenzusa znašel v položaju materialne ogroženosti - in to ne po svoji krivdi.
 
 
IZREDNA DENARNA SOCIALNA POMOČ
Izredna denarna socialna pomoč se lahko dodeli v izrednih okoliščinah. To pomoč se lahko dodeli tudi v primerih, ko upravičenec sicer presega "cenzus" za dodelitev denarne socialne pomoči, a se je iz razlogov, na katere ni mogel vplivati, znašel v položaju materialne ogroženosti. V vlogi mora vlagatelj natančno navesti, za kakšen namen potrebuje pomoč in natančno opredeliti višino sredstev, ki jih potrebuje, upravičenec pa je dolžan prejeto pomoč porabiti za namen, za katerega mu je bila le-ta dodeljena.

Upravičenec je dolžan v roku 15 dni po prejetju pomoči predložiti pristojnemu centru za socialno delo dokazila o porabi sredstev. Če tega ne stori ali pa se iz dokazila ugotovi, da pomoč ni bila namensko porabljena, ni upravičen do enkratne izredne pomoči oziroma izredne pomoči 18 mesecev po mesecu prejema izredne denarne socialne pomoči.

KRIVDNI RAZLOGI
 
Ne glede na pomanjkanje sredstev za preživljanje oseba ni upravičena do denarne socialne pomoči, če se ugotovi, da je brez teh sredstev po svoji krivdi.






_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Izredna denarna pomoč
8.9.2010 13:27:01   
Anonimen
zmajaz to že vem

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Izredna denarna pomoč
8.9.2010 13:27:04   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen
Daj mi link da vidim kje je cenzus

Ne vem, če je določen točen znesek cenzusa kje - v primerih, ko prosilec presega cenzus za DSP, se glede IDSP odloča glede vsakega primera posebej, ali je res v materialni stiski, za katero ni sam kriv, da to pomoč nujno potrebuje.


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Izredna denarna pomoč
8.9.2010 13:27:57   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen
zmajaz to že vem

Ja in še vedno misliš, da ste z 2000 eur mesečno materialno ogroženi?

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Izredna denarna pomoč
8.9.2010 13:29:50   
Anonimen
Torej se napiše da je vsak primer zase in da ni cenzusa user posted image

kdo je rekel,da sem jaz ogrožena user posted image

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Izredna denarna pomoč
8.9.2010 13:30:13   
zmajaz
Evo - tole sem še našla: V primeru hude socialne stiske lahko zaprosite za izredno denarno socialno pomoč, ki se vam dodeli po preudarku centra za socialno delo, če dokazete, da imate izredne stroške, vezane na preživetje, ki pa jih ne morete poravnati in na njihov nastanek niste mogli vplivati.

Torej - ne šteje nek cenzus, ampak je CSD tisti, ki presodi, ali si res tako ogrožen, da si upravičen.


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Izredna denarna pomoč
8.9.2010 13:30:37   
Sanjela



IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

cenzus za izredno denarno pomoč NI!!
Sanjela imaš slab dan?Če ne poznaš odg. pojdi stresat svoj gnev na druge ,boljše na moža. ostale pa pusti pri miru

 Ne nimam slabi dan ampak taka vprašanja bedna sploh pa pod ANONIMEN me pa jezijo.
Tak ko ti je Kerensa napisala CENZUS je vsekakor
Na mojega moža ne rabim stresat jeze,ker mi nič ni naredo.Pa ne sprašuje takih neumnosti kot ti.



_____________________________

Sanjela
Dokler imamo spomine, obstaja preteklost.

Dokler imamo upanje, nas čaka prihodnost.

Dokler imamo prijatelje, je lepa SEDANJOST!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Izredna denarna pomoč
8.9.2010 13:32:32   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen
kdo je rekel,da sem jaz ogrožena user posted image


No - potem pa ena družina z 2000 eur dohodka - saj je vseeno. V vsakem primeru se mi zdi v času, ko mora vse preveč družin preživeti od minimalne plače ,sramotno, da bi nekdo s skoraj 4-kratnikom minimalne plače dobil IDSP. No - ampak če so okoliščine nanesle tako, da je družina ostala brez dohodka ali kaj podobnega, bo pa že CSD odločič tako da bo prav.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 8.9.2010 13:34:11 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Izredna denarna pomoč
8.9.2010 13:32:59   
Anonimen
No super zmajaz hvala.
sanjela če ti nimaš namen pomagat,ti priporočam da spokaš. zelo si prijazna do sočloveka,upam,da tako ne vzgajaš otroka da bo takšen kot ti.

(odgovor članu Sanjela)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Izredna denarna pomoč
8.9.2010 13:33:57   
Anonimen
Sramotno user posted image Vsak človek se znajde v stiski. Nihče ni izjema
Zdaj pa lep pozdrav

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Izredna denarna pomoč
8.9.2010 13:36:40   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen
Sramotno user posted image Vsak človek se znajde v stiski. Nihče ni izjema
Zdaj pa lep pozdrav

V redu ja - sej ne bom več komentirala, ker drži, da sploh ne vemo, za kaj se gre - vidimo pač samo to cifro, ki bi morala več kot zadostovati za preživetje družine. CSD bo že odločil, tako da bo prav, če je družina res v stiski. user posted image

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 8.9.2010 13:37:06 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Izredna denarna pomoč
8.9.2010 13:41:59   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen
Vsak človek se znajde v stiski. Nihče ni izjema

Res je. Vendar to še ne pomeni, da je vsakdo upravičen do državne finančne pomoči. In mislim, da je tako kar prav, saj bi v nasprotnem primeru davkoplačevalski denar vlekli tudi vsi tisti, ki se v finančni stiski znajdejo po lastni krivdi.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Izredna denarna pomoč
8.9.2010 13:42:04   
Sanjela
Aja kaj pa če bi se ti spokal/a z ANONIMNEGA?
Kako pa ti naj pomagam ti dam še 2000€ mogoče.Imamo ustanove kjer se vprašajo take stvari in ti točno lahko odgovorijo.Mojega otroka pa ne vmešavaj prosim lepo


_____________________________

Sanjela
Dokler imamo spomine, obstaja preteklost.

Dokler imamo upanje, nas čaka prihodnost.

Dokler imamo prijatelje, je lepa SEDANJOST!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Izredna denarna pomoč
8.9.2010 13:47:16   
Anonimen
sanjela ti otroka učiš kakšen naj bo do soljudi. Hočeš da je takšen kot ti?nesramen, brez pikice sočutja do soljudi-empatije.... To ti dokazuješ s svojim pisanjem tukaj. Spokal/a ne bom . je pa čas da greš na izobraževanje kako se vesti. Ja,meni daš lahko komot evrčke a mi jih ponujaš?Z veseljem jih sprejmem

(odgovor članu Sanjela)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Izredna denarna pomoč
8.9.2010 14:14:26   
Sanjela
Če te že zanima moj otrok je že odrasli in ima svoje mnenje o takih kot si ti.Še malo preveč sočustvuje z ljudmi ravnotako ko jaz.Sem že marsikomu pomagala in materijalno in kako drugače.Imam pa kar nekaj prihrankov,tako da če kaj potrebuješ se mi kar javi user posted image bom ti posodla brez obresti na dolgoročno.Ja pa do sedaj še mi ni nihče rekel,da se ne znam vesti pa sodelujem na ogromno forumih in tudi delam z ljudmi.  sem ti samo povedala svoje mišlenje,če pa te je to tako zabolelo pa...


_____________________________

Sanjela
Dokler imamo spomine, obstaja preteklost.

Dokler imamo upanje, nas čaka prihodnost.

Dokler imamo prijatelje, je lepa SEDANJOST!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?