|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ali dati otroka v šolo v naravo ali ne, če še...
4.11.2010 14:11:10   
memole80
Lep pozdrav!

Včeraj smo se dobile par mamic in debatirale o otrocih. Ena ima hčerko staro 5 let in spomladi naj bi šla že v šolo v naravo. Problem pa je v tem, da še nikoli ni prespala drugje. Niti pri dedkih in babicah ne, ker punčka pač ni hotela. In seveda jaz sem rekla, da za moje pojme je prav da gre, če seveda to sama želi, marsikatera pa mi je zabrusila, da če še nikoli ni prespala drugje, da bo samo jokala.

No, ali je kakšna tu gor, ki ima otroka, ki ni nikoli prespal drugje in je prvič bil sam, ko je šel v šolo v naravo, pa je bilo vse uredu?? Sama vem, da tudi jaz ko sem bila majhna nisem nikjer prespala, pa sem se v šoli v naravi lepo imela.

Hvala.

Lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ali dati otroka v šolo v naravo ali ne, č...
4.11.2010 14:14:36   
*miska.mcc*
moji tudi niso nikoli prespali drugje kot doma. edino pri babi in dediju. mojih. pri njegovih ne.
in je sel najstarejsi septembra drugic v solo v naravo. res, da je bil prvic star ze 8 let. letos pa 9. 
ni bilo nobenega problema. pri petih pa se mi zdi kar malo zgodaj.


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu memole80)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ali dati otroka v šolo v naravo ali ne, č...
4.11.2010 14:19:11   
Arwenko
Pri moji sodelavki, na koncu je mama jokala v službi, hčerka pa se je imela super, je bilo pa samo za 2 dni se mi zdi, v vrtcu to, ravno 5 let starost. 

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ali dati otroka v šolo v naravo ali ne, č...
4.11.2010 14:21:34   
memole80
Hja....tako je. Tudi naša, ko bo imela 5 let bo šla v šolo v naravo, tako ima pač organiziran vrtec.


(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ali dati otroka v šolo v naravo ali ne, č...
4.11.2010 14:22:13   
memole80
IZVIRNO SPOROČILO: Arwenko

Pri moji sodelavki, na koncu je mama jokala v službi, hčerka pa se je imela super, je bilo pa samo za 2 dni se mi zdi, v vrtcu to, ravno 5 let starost. 


Ja, ma kaj hčerka je bila vedno doma ali je prespala kdaj pri dedkih ali babicah?

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ali dati otroka v šolo v naravo ali ne, č...
4.11.2010 14:25:39   
Anonimen
Jah, če mama že vnaprej ve, da bo jokala...user posted image ... bo najbrž res jokala, ker jo bo s svojim vedenjem napsihirala.

Jaz mislim, da je to odvisno od otroka, koliko je navezan na dom in od staršev, koliko se sprostijo, ko pošljejo otroka stran od sebe. Moj nikoli ni nikjer prespal, niti pri babici. Pa je lani šel s taborniki najprej za tri dni (5,5 let), letos poleti pa za 10 dni (6 let), pa je užival. Midva sva sicer doma psihirala, kako se ima, a mu tega nisva pokazala. Nisva ga klicarila in nisva motila njihovega ritma. Pa še to- otroci se drugje obnašajo drugače, kot doma. user posted image  Jutri gre spet na tabor. Komaj čaka (in jaz tudi user posted image ).

(odgovor članu memole80)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ali dati otroka v šolo v naravo ali ne, č...
4.11.2010 18:16:01   
ronja
Jaz bi ji isto svetovala kot ti. Če si punca sama želi, naj gre v šolo v naravi, hvalabogu! Po moje je celo manj možnosti, da bo tam jokala, ko se bo ves čas nekaj dogajalo in bojo tudi drugi otroci brez staršev tam in jim bo to čisto ok. Pri babicah je po moje hitreje kako domotžje, ker nas pač malo bolj povezujejo. Pa ker se malo manj dogaja (pač ni 20 drugih otrok zraven). Pa saj ni to zdaj na Kitajskem - če bi bila taka kriza, jo pač pridejo iskat, pa je. Pa dvomim, da bo kriza.

Tudi midva bova dala letos spomladi starejšo (stara je 3 leta, takrat bo dobre 3 in pol, ne bo pa še 4) na "vrtec v naravi" za 3 dni, če bo hotela it. Silila je ne bova, pritiskala tudi ne, če pa bo želela, bova pa vesela in bo seveda šla. Če bo hudo, jo še vedno lahko prideva iskat, vendar zelo dvomim, da bi imela krizo, če se bo sama odločila, da bi šla. Jaz pa tudi ne mislim jokat za to - sigurno jo bom pogrešala, ampak če se bo ona mela fajn, bom tudi jaz vesela. Za razliko od večine staršev, ki bi svoje otroke zamrznila, da bi ostali tako mali za vedno, je meni ravno to všeč, kako so vedno bolj samostjni... in tega ne bi hotela zamudit.


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu memole80)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ali dati otroka v šolo v naravo ali ne, č...
4.11.2010 18:24:16   
Arwenko
IZVIRNO SPOROČILO: memole80

IZVIRNO SPOROČILO: Arwenko

Pri moji sodelavki, na koncu je mama jokala v službi, hčerka pa se je imela super, je bilo pa samo za 2 dni se mi zdi, v vrtcu to, ravno 5 let starost. 


Ja, ma kaj hčerka je bila vedno doma ali je prespala kdaj pri dedkih ali babicah?


Kolikor jaz vem, nikoli prej ni nikjer bila, ker imajo babico in dedeka v isti hiši, drugih pa ne.

(odgovor članu memole80)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ali dati otroka v šolo v naravo ali ne, č...
4.11.2010 18:27:19   
Anonimen
Čisto odvisno od otroka - in enkrat mora biti prvič.

(odgovor članu memole80)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ali dati otroka v šolo v naravo ali ne, č...
4.11.2010 19:08:22   
PC Baby
Ja pa sej je v bistvu že v vrtcu spala drugje, ane? Naš vrtec organizira prvo tridnevno "šolo v naravi" že za triletnike pa nimajo nobenih težav in se majo prou fajn.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ali dati otroka v šolo v naravo ali ne, č...
4.11.2010 19:35:28   
Gina
Vsi trije moji otroci so šli v vrtce v naravi že zgodaj. Vsem je bilo fajn. IN ta najmlajši ni nikdar prej nikjer drugje prespal, ker nimamo dedkov in babic, kjer bi se to dalo izvesti. Pa je bil star po moje ravno 5 let, ko je šel prvič in je užival 300 na uro.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ali dati otroka v šolo v naravo ali ne, č...
4.11.2010 20:15:04   
mayci
Naš je bil letos z vrtcem na kmetiji,so prespali 2 noči, pa tudi prej ni bil navajen drugje spati (mogoče trikrat po eno noč pri dediju in babici). Jaz ga najprej nisem imela namena dat, pa je imel sam tako veliko željo in je bilo vse ok, ni nič jokal,  imeli so se super in lepo spali ponoči.user posted image Bil pa je star 4 leta in 10 mesecev.

_____________________________

Lepo je biti mamica.. :))

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ali dati otroka v šolo v naravo ali ne, č...
4.11.2010 21:44:58   
tajtaja
Kamorkoli so že kdajkoli šli moji, jaz sem vedno jokala. Ampak seveda ne pred njimi in tudi jim nisem dala vedeti, kako mi je hudo.
Sem pač taka po naravi, da mi ločitve zelo težko padajo, da pa bi zaradi tega prikrajšala otroka, da nekam ne bi šel, kaj novega doživel, predvsem pa se odlepil od mene....to mi ne pade na kraj pameti. Tako dejanje staršev bi bil čisti egoizem.
Otroci pa itak uživajo, sploh ko grejo z svojimi vrstniki in še posebej, če nimajo druge priložnosti, da bi kdaj prespali tudi kje drugje.
Ker drugje spati je en poseben čaruser posted image .


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu mayci)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ali dati otroka v šolo v naravo ali ne, č...
5.11.2010 7:41:58   
memole80
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Jaz bi ji isto svetovala kot ti. Če si punca sama želi, naj gre v šolo v naravi, hvalabogu! Po moje je celo manj možnosti, da bo tam jokala, ko se bo ves čas nekaj dogajalo in bojo tudi drugi otroci brez staršev tam in jim bo to čisto ok. Pri babicah je po moje hitreje kako domotžje, ker nas pač malo bolj povezujejo. Pa ker se malo manj dogaja (pač ni 20 drugih otrok zraven). Pa saj ni to zdaj na Kitajskem - če bi bila taka kriza, jo pač pridejo iskat, pa je. Pa dvomim, da bo kriza.

Tudi midva bova dala letos spomladi starejšo (stara je 3 leta, takrat bo dobre 3 in pol, ne bo pa še 4) na "vrtec v naravi" za 3 dni, če bo hotela it. Silila je ne bova, pritiskala tudi ne, če pa bo želela, bova pa vesela in bo seveda šla. Če bo hudo, jo še vedno lahko prideva iskat, vendar zelo dvomim, da bi imela krizo, če se bo sama odločila, da bi šla. Jaz pa tudi ne mislim jokat za to - sigurno jo bom pogrešala, ampak če se bo ona mela fajn, bom tudi jaz vesela. Za razliko od večine staršev, ki bi svoje otroke zamrznila, da bi ostali tako mali za vedno, je meni ravno to všeč, kako so vedno bolj samostjni... in tega ne bi hotela zamudit.



Popolnoma se strinjamuser posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Ali dati otroka v šolo v naravo ali ne, č...
5.11.2010 12:49:41   
Nika v službi
Naša je tak primer - prej ni nikoli brez domačih kje drugje prespala, pa je letos spomladi šla z vrtcem na kmetijo v Gorje, kjer so 2x prespali. Tja si je želela iti, čeprav jo je dan pred odhodom malo stiskalo. Sva ji pa že na začetku obljubila, da bova prišla ponjo, če slučajno ne bi več želela biti tam ali če nas bi preveč pogrešala. Isto sem naročila tudi vzgojiteljici, da nas pač pokliče, če bi naša madam kaj preveč jokala ali bila vidno žalostna, ne bi sodelovala, ipd.
Proti pričakovanjem je vse minilo v najlepšem redu, uživala je 100/h in zdaj se že prav veseli letošnjega tabora na morju, ki bo 5 dni!


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu memole80)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...
Kdo so otroci, ki nimajo alergij in niso b...
Večina se nas z veseljem spominja odraščanja, pri katerem je bilo igranje v blatu in pesku vsakdanja dejavnost in pogost...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?