|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   prve šolske težave
2.9.2010 10:19:33   
vicki
Torej. Včeraj se je začela šola in hčerko je začel že zjutraj boleti trebušček, nato pa se ji je začela nabirati slina in jo je tudi izbruhala. Stara je 10 let in mi je priznala da je živčna zaradi šole in vsega. Že lansko šolsko leto so se te težave začele pojavljati, letos pa zgleda da bo še hujše. Kako bi se lahko pomagalo otrokom pri takšnih težavah. Velikokrat sem že brala v raznih revijah in na spletu, da je otrok z jutranjimi bolečinami v trebuščku veliko, nikjer pa ne piše kako te težave odpraviti. Damo ji veliko pozitivne vzpodbude, o vseh težavah se pogovorimo in ji tudi svetujemo, tukaj pa ne vem kako ji naj pomagam. Aha, zdravnica je že lani rekla, da je živčna, da ji naj damo zjutraj malo toplega čaja, vendar to ni rešitev. Ima kdo med vami kakšno izkušnjo s tem?
Hvala
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: prve šolske težave
2.9.2010 10:28:40   
aknela123
ne vem iz izkušenj, imam še vrtčevske otroke, ampak če se zamislim, kaj bi meni zjutraj pomagalo - mogoče da se pogovoriš z učiteljico, da ji ta zjutraj ob prihodu nameni malo več pozornosti, ji podari nasmeh in prijazen dobro jutro.
tako je bilo meni neprijetno hoditi v prejšnjo službo, ker so pač odnosi med sodelavci bili bolj user posted image , v sedanjo pa rada grem in mi zjutraj ni problem vstat, ker vem, da mi ne bo noben nič podtikal.

to je samo moje skromno razmišljanje, saj pravim, da še nimam otrok v šoli, mogoče bo pa čez leta pri mojih otrocih ista pesem kot pri tebi.  user posted image

(odgovor članu vicki)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: prve šolske težave
2.9.2010 11:09:13   
zajko
Moja hčerka je imela iste težave,bruhala je kar na hodniku pred razredom.Njena učiteljica je to videla,in nato naredila poseben pristop do nje.Zjutraj ko jo je videla najprej okoli nje,kakšna lepa beseda...Tako da ti svetujem da se pogovoriš z njeno razredničarko in skupaj rešite težavo.

(odgovor članu aknela123)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: prve šolske težave
2.9.2010 13:00:25   
Volga
najprej je treba najti vzrok, zakaj je punčka živčna pred šolo. Potem pa vzrok odpravit.

(odgovor članu zajko)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: prve šolske težave
2.9.2010 15:25:34   
Anonimen
Tokrat se strinjam z Volgo.

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: prve šolske težave
2.9.2010 20:43:52   
vicki
sem prebrala vse vaše odgovore. Ona pravi, da je potem ko pride v šolo vse v redu. Problem je tistih 45 min doma ko se vstane in pride do šole. Jaz grem pa velikokrat že prej v službo, tako da se sama pripravlja za šolo. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: prve šolske težave
2.9.2010 22:20:13   
Gina
Nekaj že mora biti narobe v šoli, da ji je tako zoprno ali boleče iti tja. Morda ne zna povedat, ampak to boste morali pogruntat, vzrok mislim, če ne ne morete odstranit posledice- slabosti.

(odgovor članu vicki)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: prve šolske težave
3.9.2010 13:03:11   
bori2
Pa če skrajšate čas odhoda v šolo? Samo zamisel za tisti čas, ki bo pretekel do bolj taprave rešitve,...

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: prve šolske težave
9.9.2010 19:55:30   
luba duša
IZVIRNO SPOROČILO: vicki

sem prebrala vse vaše odgovore. Ona pravi, da je potem ko pride v šolo vse v redu. Problem je tistih 45 min doma ko se vstane in pride do šole. Jaz grem pa velikokrat že prej v službo, tako da se sama pripravlja za šolo. 


mogoče je tukaj težava, moj sin (9) noče in noče bit sam doma; zato en teden zjutraj ostaja doma dlje oči, toliko da ga zbudi, mu napol pripravi zajtrk..en teden sem jaz pop v službi - če je šlo kaj narobe in sva oba zjutraj mogla zgodaj od doma je bila prava drama...morda iskati v tej smeri?

(odgovor članu vicki)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: prve šolske težave
9.9.2010 21:55:53   
vicki
hvala za nasvete. Se veliko pogovarjamo in mislim da se nekaj odvija, bomo videli. Od doma gremo skupaj, tako da to ni. Imam jo na sumu da jo matrajo že pubertetniški problemi, pa se jih je malo ustrašila. Strah ima pa velike oči. vam sporočim kaj je vzrok - samo da enkrat do njega pridemo. 

(odgovor članu luba duša)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: prve šolske težave
4.11.2010 19:00:11   
vicki
pozdravljeni. Kdo nam bi lahko pomagal? Hčerka ima s trebuhom še vedno težave, zdravniki pravijo da je zdrava  (pregled krvi, blata, ultrazvok) in sedaj mislim, da ima težave psihičnega izvora, čeprav mi ona zatrjuje da jo nič ne mantra,... Lahko je čisto podzavestno, jaz pa žal nimam dovolj znanja da bi ji lahko pomagala. Smo iz dolenjske, zato bi lepo prosila za pomoč,. Vsak nasvet bo zelo dobrodošel. Hvala

(odgovor članu vicki)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: prve šolske težave
4.11.2010 19:22:45   
Gina
Ali jo še vedno trebuh boli samo zjutraj, potem je pa vse ok v šoli, ali te bolečine trajajo oz. so naključne?

Jaz ne bi izključila nobenega vzroka. Zdravniki imajo grdo navado, da če ne najdejo enega od najpogostejših vzrokov oz. če na osnovih testih krvi, blata, vode ne najdejo bistvenih odstopanj, potem te določijo, da ti nič ni in da je stvar psihična. Lahko da je res. Lahko pa da niti slučajno ni. Ne vem. Ne bi pa izključila prav ničesar.

(odgovor članu vicki)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: prve šolske težave
5.11.2010 8:09:05   
ŠpelaP
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Ali jo še vedno trebuh boli samo zjutraj, potem je pa vse ok v šoli, ali te bolečine trajajo oz. so naključne?

Jaz ne bi izključila nobenega vzroka. Zdravniki imajo grdo navado, da če ne najdejo enega od najpogostejših vzrokov oz. če na osnovih testih krvi, blata, vode ne najdejo bistvenih odstopanj, potem te določijo, da ti nič ni in da je stvar psihična. Lahko da je res. Lahko pa da niti slučajno ni. Ne vem. Ne bi pa izključila prav ničesar.


Se podpišem.

Mojo nečakinjo (takrat staro 14-15 let) je konstantno bolel želodec. Te osnovne preiskave niso pokazale nič. So pač kar začeli "sumiti", da se izogiba šole - bila je 9. razred OŠ - 1. letnik SŠ. Pa so jo po kakem letu le dali na gastroskopijo in ugotovili, da ima premočno kislino, da ima ranice po želodcu in vnetje črevesne sluznice.
Ob zdravilih in dieti se je stanje popravilo. So se ji pa v zadnjem času zopet pojavile težave in zdaj je ne smatrajo več, da blefira. Gastroskopijo je zopet imela in ima ponovno dieto in zdravila, zdaj pa čaka še na UZ, ker tudi sumijo na žolčne kamne.

Tako, da je res, da je potrebno biti kar malo tečen v zvezi s preiskavami.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...
Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?