|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   preveč znanja pred vstopom v šolo
15.2.2011 19:20:32   
TamiRami
Ko prebiram ta forum, berem tudi, kaj vse že nekateri bodoči prvošolčki znajo. Brati, pisati, računati, angleščino itd. Naša pa pozna le tiskane črke, pa še to jih ne zna lepo napisati. Ne vem, ali smo mi čudni, da je še nismo naučili vsega tega, ali nekatere pretiravate. Kako naj se potem navaden otrok počuti, ko pride v šolo, pa on še nič ne ve, sošolci pa že toliko. To res ni fer do otroka. Po drugi strani pa nekatere probajo prestavit šolanje za eno leto. Zdaj pa je tudi mene prijelo, da bi našo prestavla, ker še nič ne zna. Da jo bom v enem letu vse to kar že znajo drugi naučila. Samo zakaj pa je potem šola. Starši, prosim zamislite se.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: preveč znanja pred vstopom v šolo
15.2.2011 19:22:54   
Precious
Mogoče bi se ti potem  morala zamislit glede na to kaj pišeš user posted image

(odgovor članu TamiRami)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: preveč znanja pred vstopom v šolo
15.2.2011 19:25:55   
TamiRami
Precious, glede česa bi se morala zamislit? Mogoče sem bila malo cinična, ampak ne razumem zakaj hočejo starši iz svojih otrok narediti super otroke, genije.

(odgovor članu Precious)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: preveč znanja pred vstopom v šolo
15.2.2011 19:28:32   
Najaa
Ah dej no... še ena tema za fajt. Ne sekiraj se za druge, pa boš najboljše naredila.

(odgovor članu TamiRami)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: preveč znanja pred vstopom v šolo
15.2.2011 19:28:42   
kajalin*

IZVIRNO SPOROČILO: Precious

Mogoče bi se ti potem  morala zamislit glede na to kaj pišeš user posted image


podpisuser posted image
Naša bere tekoče male tiskane,računa,pisane spoznava,ampak NIČ je nismo učili po sistemu "vsedi se se bomo učili",abecedo se je učila na gugalnici,ko je začela govoriti,šteti tudi,male tiskane je pa ne vem kdaj sama začela brat.Kaj naj zdaj?Jo zatiram al kaj?Skrivam pred njo knjige...Piše od tretjega leta absurd,heheheheuser posted image

(odgovor članu Precious)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: preveč znanja pred vstopom v šolo
15.2.2011 19:30:08   
kajalin*
Mislim,da si dobla TI manjvrednostni kompleks,ne tvoj otrok k bo vse to v šoli nadoknadil.

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: preveč znanja pred vstopom v šolo
15.2.2011 19:30:16   
blaža
moj ta starejši me je že pri štirih spraševal kera črka je ta, pa kera je ona,.. in se je sam naučil velike tiskane črke. Pri šestih jih je znal že sam tekoče brat. In sedaj je v drugem razredu in že eno leto bere male tiskane bolje kot tretješolci. razen tega, da smo mu za rd kupli mali vedi al nekaj takega( otroški računalnik ), nisem nardila nič v tej smeri, da bi ga kao trenirala branje. Se je pa na eni igrici naučil mojstra črkovanja, tam spoznaval črke,.. In pri petih je dobil od frančka neko reševanko zraven kompeta knjigic, kjer je cela abeceda, za vadit črke,..

Nikoli ga nismo silli, učili brat,... a se moram zaradi tega zamislit, ker ga je to zanimalo? a bi ga morala zatirat in mu pravit, da naj počaka, da mu tega pa tega ne morem pokazat??

Imamo še enega otroka in še vedno sem mennja, da če sam ne pokaže interesa, pa sprašuje kera je ta pa ta črka, da ga jaz s tem nimam namena morit.

Ni ti sama pri 6ih nisem znala še brat poznala sem pa komaj kako črko,..

Mislim, da je res bedasto da otrok pavzira eno leto, ker drugi znajo pred vstopom v šolo več kot on. to nima nobene veze. V razredu mojega sina je blo kar nekaj otrok, ki niso znali brat in pisat in so res hitro vse to osvojili in napredovali, tako, da se mi to res ne zdi za delat paniko.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Precious)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: preveč znanja pred vstopom v šolo
15.2.2011 19:32:42   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: kajalin*

Mislim,da si dobla TI manjvrednostni kompleks,ne tvoj otrok k bo vse to v šoli nadoknadil.


Se strinjam. Otrok gre v šolo zato, da se bo naučil. Tisti, ki nekaj že zna, pač zna, drugi se bodo pa še naučili. Za kaj vse se eni sekirate...

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: preveč znanja pred vstopom v šolo
15.2.2011 19:37:29   
blaža
Še en dokaz, ki sem ga bila jaz zeloo vesela, ki se je pripetil v razredu mojega sina.

Bil je primer, ko so npr prejšnji teden komaj vzeli vse velike tiskane črke. In naslednji teden je bilo že cankarjevo tekmoveanje. In to v 2. razredu, kar se meni res zdi pretirano, še posebaj, ker so komaj črke vzeli in na cankarjevem se pa piše spis po neki pravljici,..

No In moj pa še en fant sta brala že dve leti prej in pisala spise,.. je bila pa ena deklica, ki se je komaj vseh črk naučila teden dni pred Cankarjevem in jo je učiteljica vseeno vpisala na Cankarjevo. In ta deklica je bila boljša od mojega sina in celo 2. na šoli!! Fulll sem bla vesela, ker je bil to dokaz, da lahko vsak otrok napreduje in da nima veze, če so eni znali že prej brat.

Včasih se počutim še sama nekam nelagodno, ker izpade, kot, da jaz svojega doma piflam,...

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: preveč znanja pred vstopom v šolo
15.2.2011 19:38:38   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: TamiRami

To res ni fer do otroka.


To ni fer do davkoplačevalcev, ker plačujemo učitelje za to, da učijo otroke, ki že itak znajo user posted image .

Ma skulirajte se. Zdrav otrok se za te razlike ne sekira do trenutka, ko ga z njimi ne obremenjujete sami.

(odgovor članu TamiRami)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: preveč znanja pred vstopom v šolo
15.2.2011 19:39:45   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: TamiRami

To res ni fer do otroka.


To ni fer do davkoplačevalcev, ker plačujemo učitelje za to, da učijo otroke, ki že itak znajo user posted image .

Ma skulirajte se. Zdrav otrok se za te razlike ne sekira do trenutka, ko ga z njimi ne obremenjujete sami.

user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: preveč znanja pred vstopom v šolo
15.2.2011 19:40:12   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: blaža

je bila pa ena deklica, ki se je komaj vseh črk naučila teden dni pred Cankarjevem in jo je učiteljica vseeno vpisala na Cankarjevo. In ta deklica je bila boljša od mojega sina in celo 2. na šoli!!


Ja, ker je imela ogrete možgane. To je namen, da se otroci naučijo učit in razmišljat, ne pa širom na ogled postavit svoje genialne podatke.

(odgovor članu blaža)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: preveč znanja pred vstopom v šolo
15.2.2011 19:44:37   
K_a_t_i
Hm... res... za se zamislit user posted image Naslednjič, ko me bo otrok kaj vprašal, bom rekla, naj počaka do šole...
Lej, tamali je za dedka Mraza letos dobil podložko za na mizo na kateri so velike tiskane črke - zraven pa slikce na tisto črko. Danes, 2 meseca in pol po tem, 14 dni pred 4. rojstnim dnem zna prebrati vse velike tiskane črke. Kaj naj user posted image user posted image user posted image
Dobil je tudi knjigico Moje zanimivo telo - blazno ga zanima VSE kar je notri. Ne dvomim, da bo čez kratek čas vedel vse kar je v njej. Če želi, da mu jo beremo, mu jo pač beremo. Zraven vpraša še milijon stvari. Ja in mu jih povemo. Kaj pa naj user posted image
Šteti zna do 50, računa do 10 (nimam pojma od kje - mislim pa, da so v vrtcu malo "trenirali").
Angleščina - vsake kvatre si zaželi, da bi gledal Pujso Pepo v angleščini. Pa jo gleda. Pozna pač par besed. In kaj potem user posted image

Vse zgoraj našteto naj "ne bi znal". Bi pa verjetno že "moral" kej narisati. Pa veš kaj? Riše same krace. List papirja zna razrezati, ne zna rezati po črti. Tudi to "naj bi znal". Iz lego kock zna graditi samo plošče. Pa bi verjetno že lahko sezidal kaj razpoznavnega, ne? Zna pa voziti kolo brez pomožnih koleščkov, rolati, smučati, voziti skiro, odlično meče frizbi, brcne žogo, pleza slabo, gugati se ne zna sam, plava ne...

Skratka - ene zanima nekaj, druge drugo. Jaz pravim, da je pomembno, da jih vsaj nekaj zanima! In da jim starši pri njihovih interesih lahko vzpodbujamo in jim pomagamo. In vsi ti različni otroci so čisto navadni...

< Sporočilo je popravil K_a_t_i -- 15.2.2011 19:45:11 >


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: preveč znanja pred vstopom v šolo
15.2.2011 19:45:07   
eva1
mOJ GRE TUDI LETOS V ŠOLO IN NITI PODRAZNO ŠE NE BERE, NITI NE PIŠE(RAZEN IMENA PRIIMKA, MAMI, ATI, IMENA SESTRE IN BRATA...) jao črkeuser posted image ..no sešteva tja do 20, amapk to ga pač zanima...in nimam namena ga učit pred šolo, naj uživa naj se igra, zato pa gre v šolo da se bo naučil...in se mi zdi čist brez veze da bi se s tem obremenjevala!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: preveč znanja pred vstopom v šolo
15.2.2011 19:49:48   
blaža
Je pa pri našem ena slaba zadeva, da je znal že prej pisat črke. Oblika je katastrofa. pravi njegova učiteljica, da zato, ker si je sam naredil obliko, ker se ni lepo počasi postopoma v šoli učil, da bo boljše, ko bojo skupaj vzeli male tiskane črke. Čeprav jaz dvomim, ker je spet malo,..user posted image

Ben sej dohtarji ne rabijo met lepe pisave ne?user posted image

Hecam se .user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: preveč znanja pred vstopom v šolo
15.2.2011 19:53:07   
K_a_t_i
IZVIRNO SPOROČILO: blaža

Ben sej dohtarji ne rabijo met lepe pisave ne?user posted image


user posted image
V bistvu sploh ne vem kje še kdo piše "na roke". Še malo pa bo vsak mulc že v prvem razredu imel notebooka user posted image


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: preveč znanja pred vstopom v šolo
15.2.2011 19:54:26   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: K_a_t_i

IZVIRNO SPOROČILO: blaža

Ben sej dohtarji ne rabijo met lepe pisave ne?user posted image


user posted image
V bistvu sploh ne vem kje še kdo piše "na roke". Še malo pa bo vsak mulc že v prvem razredu imel notebooka user posted image


user posted image

enako se jaz tolažim z matematiko, ki mi ne gre lih najbolje .user posted image


_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: preveč znanja pred vstopom v šolo
15.2.2011 19:56:49   
K_a_t_i
IZVIRNO SPOROČILO: blaža


IZVIRNO SPOROČILO: K_a_t_i

IZVIRNO SPOROČILO: blaža

Ben sej dohtarji ne rabijo met lepe pisave ne?user posted image


user posted image
V bistvu sploh ne vem kje še kdo piše "na roke". Še malo pa bo vsak mulc že v prvem razredu imel notebooka user posted image


user posted image

enako se jaz tolažim z matematiko, ki mi ne gre lih najbolje .user posted image


Jp, "prednosti" tehnike... 10 let nazaj sem vedela vsaj 50 telefonskih na pamet, danes vem dve. Ena od njiju je moja user posted image

< Sporočilo je popravil K_a_t_i -- 15.2.2011 19:57:17 >


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: preveč znanja pred vstopom v šolo
15.2.2011 19:57:23   
ZARA
Zara se je znala samo podpisat. No, pa govorit je tudi znala.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: preveč znanja pred vstopom v šolo
15.2.2011 19:59:16   
blaža
V glavnem, mamice in tatkoti. ne sekirajte se zaradi tega, če zna el ne zna, če nekdo zna že brat, računat, vaš pa ne,...Vse se bo zglihalo.

Konec koncu lahko pogledamo nazaj, ko smo mi hodili v šolo. So bili odličnjaki, ko so zdej luzerji in so bli eni, ki so komaj shajali, so se pa v življenju zelooo dobro znašli in jim ne manjka ne denarja ne ostalega zadovoljstva!

Alo vsi študirat, alo gremo,... pol pa ti pride en hladilnik pogledat in je dober dan lih tolko, kot, če bi šla k odvetniku po nasvet.user posted image . no pejmo vsi študirat, pustmo rokodelstvo pa take šole, da bojo vsi z fakulteto, da bojo mame ponosne.

( pa s tem ne mislim, da je kaj narobe, če otrok študira in bom tudi sama podpirala svoje, če si bojo želeli, predvsem pa bom molla, da se bojo v življenju znašli, ter, da bojo srečni v tistem kar bojo počeli, pa če bo to neko obrtniško delo, pa neka bude)


< Sporočilo je popravil blaža -- 15.2.2011 20:00:09 >


_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: preveč znanja pred vstopom v šolo
15.2.2011 20:01:15   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

Zara se je znala samo podpisat. No, pa govorit je tudi znala.


Nisi resna mama.
Vsaj na predmaturiretni tečaj bi jo lahko vpisala; pardon, predprvošolski. Za svojega otroka itaaaaaaaaak vse najboljše.

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: preveč znanja pred vstopom v šolo
15.2.2011 20:02:01   
kajalin*
Mene pa zanima,kdaj je preveč znanja?

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: preveč znanja pred vstopom v šolo
15.2.2011 20:02:57   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA
Zara se je znala samo podpisat. No, pa govorit je tudi znala.
Nisi resna mama.
Vsaj na predmaturiretni tečaj bi jo lahko vpisala; pardon, predprvošolski. Za svojega otroka itaaaaaaaaak vse najboljše.
Krofeka. Krofeka.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: preveč znanja pred vstopom v šolo
15.2.2011 20:06:11   
anaydam
Naša ta večja se je naučila brati pri petih in sicer v vrtcu. Prav tako je ob vstopu v šolo znala pisati črke sicer velike tiskane in posamezne besede. Ne razumem zakaj bi otroka omejevali , če želi nekaj spoznati prej kot vrstniki. In zaradi tega tudi ne vidim razloga zakaj bi bilo nefer do ostalih otrok. Saj na koncu tako ali tako osvojijo znanje vsi otroci razen tisti z posebnimi potrebami.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: preveč znanja pred vstopom v šolo
15.2.2011 20:06:33   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA
Zara se je znala samo podpisat. No, pa govorit je tudi znala.
Nisi resna mama.
Vsaj na predmaturiretni tečaj bi jo lahko vpisala; pardon, predprvošolski. Za svojega otroka itaaaaaaaaak vse najboljše.
Krofeka. Krofeka.


Vsaj na pustni tečaj jo lahko letos vpišeš, ga. mati.

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





To so znaki, ki kažejo na psihopatijo pri ...
Strokovnjaki na področju duševnega zdravja govorijo predvsem o teh štirih znakih.
BLOG: Kaj storiti, ko je otrok frustriran?
Konflikti in frustracije so neizogiben del medčloveških odnosov, še posebej, ko nas več ljudi živi tako zelo blizu kot v...




Vrtec.
пеперутка16

Hodi/jo vaš/i otrok/ci v vrtec? V kateri?