|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vzgoja otroka - ne gre vedno po naših načrtih
6.6.2011 9:41:17   
Tutan
Ta je podoben dedku, drugi mamici, spet tretji očku. Včasih se iz srca nasmejem, ko vidim, da stvari enostavno ne grejo po načrtih. Včasih imajo tiste wannabeeverything družinice prav nezakomplicirane otročke, ki v svoji odrasli dobi štejejo za višek zabave zobanje kikirikijev pod tisto najbolj visoko in mogočno lipo, medtem ko njihovi starši poizkušajo izpeljati nadvse odrasel piknik v belih oblačilih. Katere pač lahko velepomembni belo oblečeni predstavniki starejših označijo z je pač malo drugačen.  Ampak tisto, kar me je par dni nazaj fasciniralo je to, kako uspe (uspe je tukaj predvsem relativno) najbolj nezakompliciranim staršem vzgojiti otroke, ki nikakor niso prevzeli niti pikice njihove preprostosti. Govorim o slovenski družini, ki se nikoli ni ozirala na to, kaj ima sosed in s kakšnim avtomobilom je primerno potovati (se odpeljati do trgovine) naokoli. Ti otroci, ki so sedaj odrasli, pa ko smo preživeli kar lep del našega otroštva skupaj, so na enkrat postali - no ja, nekaj drugega. Potem pa sem se začela spraševati, ali je mogoče to, da otroke silimo s tem, da morajo biti karseda preprosti in da je ponošeno oblačilo prav tako dobro, kot novo, mogoče še boljše (ker rebrast žamet v rjavi barvi je vedno bil ekstremno trpežen in lahko preživi ob vsem pranju najmanj 30 let), ravno tako napačno, če naše otroke preveč zasipamo s pozornostmi in se nikoli ne vprašamo, ali imajo vse te stvari sploh kakšen namen. Potem pa čez par let primerjamo ta dva osebka, in sploh ni nepogosto, da se zgodi, da je tisti, ki je bil vzgajan v načelu skromnosti, postal grabežljiv, ta drugi pa se zna razveselit doma narejene mešunge za kavo. user posted image Pa da se vrnem nazaj, k temu, kako super se mi je vedno zdelo, da smo lahko pri sosedovih v gumjastih škornjih gazili po največjem blatu in nihče ni zahteval, da moramo biti kot otroci čisti, nenagajivi, nasploh primerni za to, da se nas fino postavi v kot in ogleduje namesto slike. Potem ugotoviš, da je takemu otroku, ki je seveda medtem odrasel, šlo grozno na živce ravno to, da nikoli ni dobil, tistega, kar si je želel. In sedaj je treba pokazati, kako strašno mogočno odrasel je postal in kako si lahko privošči vse tisto, kar kot otrok ni imel. In lahko strašansko zavija z očmi, ker njegova mama še vedno objema drevesa in črpa posebno energijo iz njih, tu pa tam pa se celo pri frizerju posede v joga položaj in se malo sprosti (podobnost z vašimi znanci je zgolj naključna).

Resnično me zanima, kakšno je vašo mnenje o vzgoji otrok? Si želite, da bi vaši otroci imeli vaše prioritete v življenju, ali vam je vseeno, če zrastejo v nekaj, kar vam nikoli ni bilo povšeči (pri tem nikakor ne trdim, da morajo biti moji otroci moja kopija in zrast v nekaj povsem vrhunskega, kar bi izpopolnjevalo mojo željo o njihovi prihodnosti)? Kako se dnevno spopadate z vzgojo? Imate listo prioritet, kamor vsekakor spada skromnost user posted image in mora imeti vsaka zadeva svoj nadvse opevan namen, ker brez odraslega namena (učenje, izobraževanje, vzbujanje domišljije itn) stvar nima pomena? Ali včasih dovolite otroku, da naredi nekaj povsem svojega, mu ustrežete v želji, ki nikakor ne spada pod stvari z namenom, da je povsem vrhunska bedarija, mogoče aktualna pol ure, pa vendarle? Koliko pustite otrokom, da sledijo trendom (kot recimo gormiti, ben10, hello kitty itn - oblačila, igrače, zvezki, barvice, računalniki, igrice itn...)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vzgoja otroka - ne gre vedno po naših nač...
6.6.2011 9:47:07   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Tutan
Si želite, da bi vaši otroci imeli vaše prioritete v življenju

Ja.
ali vam je vseeno, če zrastejo v nekaj, kar vam nikoli ni bilo povšeči

Ne.
Imate listo prioritet, kamor vsekakor spada skromnost user posted image

Ne.
Ali včasih dovolite otroku, da naredi nekaj povsem svojega, mu ustrežete v želji, ki nikakor ne spada pod stvari z namenom, da je povsem vrhunska bedarija, mogoče aktualna pol ure, pa vendarle?

Ja.
Koliko pustite otrokom, da sledijo trendom (kot recimo gormiti, ben10, hello kitty itn - oblačila, igrače, zvezki, barvice, računalniki, igrice itn...)

Toliko, kot mi dopušča finančno stanje (kar v praksi pomeni, da ima moje potomstvo vse našteto).

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vzgoja otroka - ne gre vedno po naših nač...
6.6.2011 10:08:11   
katy83
Preden sem rodila, sem imela v glavi, kako bom vzgajala otroka, točno določeno. user posted image   No, zdaj je sin star 14 mesecev in ne gre čisto takouser posted image
Rada bi ga vzgajala podobno kot sta mene starša ... ata je, ko sem se rodila, hodil v policijsko šolo in kot 20-letni mladenič je postajal zelo pomemben---saj veste policajuser posted image ...no, kar hočem povedat, na meni je izvajal "vojaško vzgojo" - npr...vsak dan pol ure sem mogla pisat v zvezek in to ob točno določeni uri...naj povem, da mi je to bilo zabavno...čeprav mi je danes malo čudno, pa v bistvu ne vidim nič slabega v tem in kot bodoča učiteljica imam v planu nekaj podobnega tudi s sinom...kaj pa bo s tem pa bodo pokazala leta. no, ko sem bila stara 6 let sta se starša ločila...od takrat je vzgojo bolj prevzela mami --- kaj naj rečem naučila me je predvsem tega, da se je v življenju treba boriti, da se ne smeš nikomur pustiti...skratka učila me stvari njeni situaciji primernih - 24 letnica, z dokaj uspešno službo, z otrokom, bogatimi starši, ima vse kar želi, le partnerja ne.

no, pa sem zabluzla 100/uro.
Svojega otroka bi rada naučila, da je treba imeti v življenju cilje, morda celo višje zastavljene, da ravno nisi zadovoljn z vsem kar ti pride pred nos. Prav tako bi ga rada naučila, da se je treba postaviti zase, sploh če si siguren, da imaš prav. In rada bi ga naučila, da ni vse samo delo...treba je tudi uživat.

seveda pa vse drugo: spoštovanje, red, pomoč, ... sodi zraven...da ne zabluzim še bolj. user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vzgoja otroka - ne gre vedno po naših nač...
6.6.2011 10:10:11   
katy83
aja, drugače pa ja...seveda kdaj otroku pustiš, da morda tudi skrene s poti, ki jo imaš kot starš začrtano...tudi tako se otrok učiuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu katy83)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vzgoja otroka - ne gre vedno po naših nač...
6.6.2011 10:20:12   
betty.ford
 
če si želi kakšno igračko, presodim glede na resničnost želja in glede na trenutno finančno zmožnost.

včasih se odrečem kakšni stvari zase, da lahko privoščim otroku. ali to ceni ali ne, bom videla čez nekaj let. ampak mogoče hranim tudi otroka v sebi in želje iz mojih otroških let (čeprav moja starša pravita, da sem imela vse, kar sem si zaželela in še celo več;)

včasih se mora za kakšno stvar potruditi, drugič ne.
se pa veliko pogovarjamo. pa kregamo pa objemamo. skratka: zagotavljamo svoj obstoj.

glede belih oblek - že davno sem opustila misel nanje (priznam pa, da mi včasih še kakšen živec trzne ob kakšni packiuser posted image ) - smo trenutno v fazi objemanja dreves in skakanja po lužah pa težko rečem, da bomo kdaj bolj fancy glede oblačenja.



(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?