|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zakaj imate samo enega otroka?
1.6.2011 14:00:53   
Sunny Morning
Tisti, ki imate samo enega otroka...zakaj? Zavestna odločitev, v drugo ni ratalo,...

_____________________________

06.01.2008 se nama je rodila princeska Neja!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Zakaj imate samo enega otroka?
1.6.2011 14:06:39   
Kika99
Saj bomo imeli tudi drugega, če bo bog dal user posted image . Bo počasi treba kar v akcijo ja, staramo se user posted image .



< Sporočilo je popravil Kika99 -- 1.6.2011 14:11:34 >

(odgovor članu Sunny Morning)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Zakaj imate samo enega otroka?
1.6.2011 14:31:17   
josephine27
sama sem sprva želela samo enega otroka. zdaj pa sem se zavestno odločila še za enega. so se stvari v življenju drugače obrnile kot sem pričakovala,

sicer pa ena moja malce starejša kolegica ima samo enega ker ji v drugo nikakor ne uspe zanositi, eni so zdravniki zaradi zdravstvenega stanja odsvetovali, tretja je že takoj rekla da bo imela samo enega ker bi se rada posvetila še karieri,... tako da pomoje 100 ljudi 100 razlogov.


_____________________________



(odgovor članu Kika99)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Zakaj imate samo enega otroka?
1.6.2011 14:34:19   
uškinamama
kvaliteta pred kvantiteto  user posted image  user posted image

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Zakaj imate samo enega otroka?
1.6.2011 15:56:06   
donna22
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

kvaliteta pred kvantiteto  user posted image  user posted image


Meni se ne zdi nujno, da en pomeni več kvaliteteuser posted image Jaz imam brata, in res je, da se denar tako deli na 2 dela, po drugi strani pa sem zelo zadovoljna, da sem imela družbo, da sva imela drug drugega in da mi je še danes zelo blizu, ne samo kot brat, temveč tudi kot prijatelj. Tu je potem ta kvaliteta, ki pri edincih manjka.

Je pa res, da je enega včasih imet dosti bolj komotuser posted image Čeprav če gledam mojo hčerkico, bi ji najbrž tudi bilo všeč, če bi imela koga za igro. Po drugi strani pa so tu finance, eni sami lahko nudim res maksimalno, lahko ji omogočim več kot bi lahko, če bi imela 2 ali 3.

Sicer se dokončno še nisem odločila, ampak zaenkrat mi paše, da smo samo mi trije.
Poleg tega sem imela prvič ful strah pred porodom čez celo nosečnost, kasneje sem sicer zaradi medenične vstave imela CR, ampak me je tudi tega bilo strah (preveč beremuser posted image ); sama user posted image mi sploh ni bila problem, ampak ob spominu na zaključek user posted image pa me mineuser posted image user posted image

Eden izmed razlogov je tudi ta, da je moj otrok precej vzgojno zahteven, tak da si včasih tudi zaradi tega rečem, da imam enega takega dovoljuser posted image

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Zakaj imate samo enega otroka?
1.6.2011 16:12:20   
mojcaziga
Mogoče razmišljam tako, ker si tudi zdravstveno ne smem privoščiti nobene nosečnosti več in sem pač nekako prisiljena v samo enega otroka, ampak ne glede na prepričanja večine, ki pravi, da če je za enega je tudi za drugega, sama ne mislim tako. Imam prav toliko otrok kolikor sem jih spodobna preživljati. Zdaj je star 8, no kmalu 9, pa že nastajajo stroški, kaj bo z "brezplačnim" šolanjem pri njegovih 15ih nimam pojma. In ja, želim mu omogočiti fakulteto, četudi bo plačljiva in želim mu dati nek osnoven temelj za življenje dalje. Če bi imela 2 ali več otrok, ne vem kako bi šlo skozi. Sem se pač bila sama prisiljena zgodaj začeti preživljati in tudi kasneje mi ni bilo nič dano v obliki stanovanja ali druge nepremičnine in tega pač ne želim zanj.

lp, mojca

(odgovor članu donna22)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Zakaj imate samo enega otroka?
1.6.2011 16:15:24   
Petka09
Ne vem, se mi zdi, da nisem tip, ki bi imel več otrok... Sicer sem v preteklih letih vedno govorila, da bom imela dva, zdaj pa... Pa imam pridno punčko, v redu nosečnost, v redu porod... Mogoče ravno zato, ker se bojim, da pa bi bilo drugič drugače: težje, bolj zahteven otrok, ki ne bi spal ponoči itd...
Pač, rada sem komot, j*** ga. Preveč se obremenjujem z malenkostmi in se mi zdi, da zaradi lastne psihe brezveze, da se zaradi pritiska okolice ali babic odločam za drugega, ali pa pač zato: da hčerka ne bo sama in bo imela družbo.
Iz izkušenj iz moje okolice lahko povem, da je to en bullshit - ta "družba" brata/sestre... Moja mama se še dandanes ne zastopi z bratom... Moja najboljša prijateljica ima dokaj slab odnos z bratom... Marsikje se potem kregajo za dedovanje itd... Tako da.. ne vem. Samo zaradi t.i. "družbe" dveh otrok pač ne bi imela drugega... Prvenstveno moram jaz biti pripravljena za to, saj navsezadnje JAZ skrbim zanju in ju vzgajam...
Tako da.... zaenkrat se čist prekrasno počutim/o z eno malo afnico user posted image .

(odgovor članu donna22)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Zakaj imate samo enega otroka?
1.6.2011 16:20:32   
Pia*
Želim si enaga in ostali bomo pri enem.
Razlog: Porod in še 1x porod!! Je res da ga še nisem dala skozi ampak strah do njega ne znam opisati,ko začnem govoriti o svojih strahovih povezanih z porodom me večina gleda, ko da sem prišla najman iz drugega planeta enostavno se ne znam in ne morem sprijatniti z vsem tem zame je že črni dan ko moram do ginekologinje.
Tako, da želja po enem otroku je ampak za enkrat še ni tako velika da bi bila pripravljena dati vse to skozi.user posted image  si ga pa želim ja.

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Zakaj imate samo enega otroka?
1.6.2011 16:53:48   
ellie
Pia* tako je bilo pri meni. Na srečo se je z mojim G dalo dogovorit za cr..

Jaz sem si vedno želela več otrok, vsaj 2 ali 3. Zdaj trenutno, ko imam enega...pa se zaenkrat še ne bi odločila za še enega. Imam odpor do še ene nosečnosti, vstajanja ponoči, dojenja,.. Mogoče me kdaj čez čas primeuser posted image

Pa mogoče tud malo to...ker delam z otroci...in ko vidim kakšne vse težave imajo (od razvojnih, mentalnih,...)...si zaenkrat mislim, da sem srečna, da je moj otrok res zdrav.

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Zakaj imate samo enega otroka?
1.6.2011 17:07:49   
donna22

IZVIRNO SPOROČILO: Petka09

Ne vem, se mi zdi, da nisem tip, ki bi imel več otrok... Sicer sem v preteklih letih vedno govorila, da bom imela dva, zdaj pa... Pa imam pridno punčko, v redu nosečnost, v redu porod... Mogoče ravno zato, ker se bojim, da pa bi bilo drugič drugače: težje, bolj zahteven otrok, ki ne bi spal ponoči itd...
Pač, rada sem komot, j*** ga. Preveč se obremenjujem z malenkostmi in se mi zdi, da zaradi lastne psihe brezveze, da se zaradi pritiska okolice ali babic odločam za drugega, ali pa pač zato: da hčerka ne bo sama in bo imela družbo.
Iz izkušenj iz moje okolice lahko povem, da je to en bullshit - ta "družba" brata/sestre... Moja mama se še dandanes ne zastopi z bratom... Moja najboljša prijateljica ima dokaj slab odnos z bratom... Marsikje se potem kregajo za dedovanje itd... Tako da.. ne vem. Samo zaradi t.i. "družbe" dveh otrok pač ne bi imela drugega... Prvenstveno moram jaz biti pripravljena za to, saj navsezadnje JAZ skrbim zanju in ju vzgajam...
Tako da.... zaenkrat se čist prekrasno počutim/o z eno malo afnico user posted image .



Kot so pisale na eni temi, če že zdaj o tem razmišljaš, pol res nima smisla imeti več kot enega otrokauser posted image
Jaz večinoma poznam pozitivne primere odnosa med brati in sestrami, skorajda vsi so prej ali slej močno povezani, od malega pa vsaj partnerji pri igri. Poznam pa tudi jaz nekaj nasprotnih primerov, ko se niso in se nikoli ne bodo razumeli, ampak so prej izjema kot pravilo. Pri večini pa opažam, da ima na ta odnos največ vpliva vzgoja staršev. Samo zaradi družbe brata/sestre pa tudi jaz menim, da nima smisla se odločati za še enega, ampak mora tu igrati glavno vlogo res močna želja.

Pia* in ellie, jaz vaju popolnoma razumem, vem tudi, kako čudno te gledajo drugi, ko razlagaš o strahu pred porodom. Pri meni ni nič pomagalo, da bi ga odpravila, še najmanj pa stavki v smislu, da je še vsaka preživela itd.

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Zakaj imate samo enega otroka?
1.6.2011 18:04:40   
fionca
Si zelo želim še enega, pa bo zagotovo ostalo kar pri enem. Pa čeprav sem bila dejansko ves čas sama za vse, moj bivši je delal vse dni v tednu do večera... Pa to še ni najhuje, sem pač malo krpala varstvo pri babici, dediju, teti...
Še vedno je skoraj 100% vzgoje prepuščene meni, ker je moj bivši psihični bolnik, tako da po eni strani še pa imam tudi enega otroka, ko sem včasih zaskrbljena kako bo z njim.
Nimam partnerja in bom tudi težko spoznala nekaj resnega, glede na to, da nimam niti priložnosti in časa ga kje spoznati.
Pa verjemite, da zelo dobo dene, da ima otrok še kakšnega bratca ali sestrico... Ker je pač danes trend, d je vse oh in sploh, zato pa ni otrok, ni služb...

(odgovor članu Sunny Morning)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Zakaj imate samo enega otroka?
1.6.2011 18:57:49   
mateyka
trenutna družinska situacija je taka da moramo počakat par let, potem pa bomo probal user posted image upam da nama rata v prvo, kot prvič user posted image

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Zakaj imate samo enega otroka?
1.6.2011 19:12:07   
Tejči
Jaz  si zelooo želim še enega (če sem odkrita si od nekdaj želim dvojčka), a trenutno finančno še ne gre. Najprej služba, potem pa družba..torej še vsaj 2 leti ne bo nič, a sem še mlada, tako da imam čas user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Zakaj imate samo enega otroka?
1.6.2011 22:06:08   
smotka.dt
Imamo enega (z moje strani) in tako bo ostalo. Čist zavestna odločitev...

(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Zakaj imate samo enega otroka?
1.6.2011 22:56:13   
m_o_i
zavestno eden
razlog: skoraj 35letna pri prvem otroku in res se ne vidim se z eno struco(nikoli pa ne recem nikoli, ker ce se "zgodi", bo dete naseuser posted image )



_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu smotka.dt)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Zakaj imate samo enega otroka?
2.6.2011 8:14:47   
diamantina
Mi imamo tudi enega ... ampak v trebuščku že raste drugi. user posted image  Ostali bomo pa verjetno pri dveh. Meni se zdi eden sam premalo, sama imam brata in če bi lahko jaz odločala, bi imela še kakšnega bratca ali pa sestrico. Fino je bilo, ko sva bila otroka, super je zdaj, ko sva odrasla, pri dediščini sva razčistila, oz. so starši že vse uredili, tko da se ne bova prepirala (mislim, da je ta dediščina veliko bolj odvisna od angažiranosti staršev, ker če že ti apriori skregajo svoje otroke in dodajo še tole, da se bodo že sami dogovorili, kako in kaj po smrti, so naredili več kot usodno napako).
Napor prvih mesecev in porod - me ne skrbi tako zelo, bomo že preživeli, z veliko optimizma, dobre volje in pozitivno naravnanostjo se vse reši. Pa tudi vem, da bodo obe babici, dedek, brat, mož skoz ob meni. Pa saj to obdobje ne traja večno.
Finance - zna bit problem tam, kjer ste zelo zakreditirani zaradi stanovanj ipd. ali imate druge težave. SIcer se pa vse da, tudi poflikat z denarjem. Da bi pa človek mislil, kaj bo čez 15 let ... to vsaj zame ni noben izgovor, ker niti ne veš, ali boš jutri še živ ali ne. Zanimivo je, da zmeraj posmislite v negativno - joj, kaj če bodo drage šolnine ipd. ... kaj pa če bo mogoče lažje in si boste takrat mislile, zakaj nimam še enega ... tko da, to zame ni nek argument, ker je zgolj neko predvidevanje na podlagi sedanjega stanja. Mislim, da si naši starši, ki so nas poslali študirat in smo otroci pridno doštudirali v sanjah niso predstavljali, da bomo imeli težave z iskanjem službe, ker v njihovih časih oz. časih našega otroštva so službe za diplomirance bile na odprtih dlaneh.
Prostorska stiska - popolnoma razumem ljudi, ki imajo majhna stanovanja in si večjega ne morejo privoščiti. Potem imaš pač zgolj enega. Mi imamo 400 kvadratno hišo, torej prosotra za 10. user posted image  OK, ampak do tja pa ne bomo šli. user posted image
Kariera - ne bi rekla, da na to vpliva število otrok. Vsaj kolikor jaz vidim ne. OK, če jih ima človek 4 ali več, oz. kdo od otrok huje zboli, potem mogoče ja, ampak sem videla ogromno žensk, ki delajo kariero in imajo tudi po tri, eno uspešno pravljičko, ki ima štiri tudi poznam (če boste kdaj brale kakšno pravljico od Anje Štefan, pa tudi v Cicidoju in Cicibanu jo boste našle, se spomnite, da ima ta prekrasna avtorica doma 4 nagajivčke).
Želja - jaz verjamem, da ene ne čutijo želje po več kot enem in to spoštujem. Fajn ni edino takrat, ko si jih eden od partnerjev želi več, eden pa zgolj in samo enega. Pol zna bit nekdo zelo prikrajšan.
Zdravstvene ovire - resničen problem, proti kateremu se je težko boriti. Če zaradi tega ne gre, je pa skoraj že določeno, koliko bo otrok pri hiši. Tale vzrok me najbolj potre, ker so včasih želje, ki bodo za vedno ostale neuresničene.




(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Zakaj imate samo enega otroka?
2.6.2011 8:31:24   
darja.mark
Jaz bi drugega takoj imela, vendar me bremzata stanovanjski problem in služba oziroma pogodba za dol. čas. user posted image . Včasih sem res slabe volje, ker sem vedno hotela imeti tri otroke, in pa da ne bi bilo prevelike razlike v letih. No, naš prvorojenec bo naslednji mesec star 3 leta in bi res rada kmalu imela še kakšnega, samo ko se spomnim razlogov, ki mi to nekako onemogočajo,...me želja malo mine..z glavo skozi zid pri teh stvareh pa ni dobro rinit.

(odgovor članu diamantina)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Zakaj imate samo enega otroka?
2.6.2011 9:49:48   
ronja
Nimava enega, čeprav imam službo za določen čas in ne vem, kako bo s službo zame potem, ko mi poteče pogodba. Ampak sem prepričana, da nekaj bom že našla, saj nisem čisto leva. Mogoče ne takoj, ampak za par mesecev iskanja imava pa tudi rezerve, tudi za več otrok - saj ne stanejo veliko, dokler so tako mali - če pač nisi mahnjen, da morajo imet vse novo, pa da morajo na vse bedarije it, pa met svakojake drage igrače.
Kako bo v šoli, me včasih zaskrbi, ker bi jima rada omogočila tudi raznorazne obšolske dejavnosti, ki bi si jih želeli (meni bi bilo hudo, če ne bi mogla hodit v glasbeno šolo, ker ne bi imeli denarja za to, recimo), vseeno pa se mi zdi, da nekak bomo že sfurali. če bo cel svet šel na dol s standardom, potem se bojo tudi te storitve pocenile. Če bo šel standard gor, ne vem, zakaj ne bi šli mi z njimuser posted image .

Nimava enega, čeprav imamo zelo malo stanovanje: ampak je dober tloris in smo veliko zunaj. Šparava za večje in ko bova našla kaj pametnega, v kar se bova zaljubila, se bomo selili. Do takrat pa smo čisto ok na teh 38 kvadratih (4je), se radi stiskamo, hehe. Glavno, da sta dve sobi, da imava midva svojo, ko gresta onidve spat, hehe.

Računat, kaj bo, če bo... Hm, če bo vojna ali kako večje sranje ali se kateremu od naju kaj zgodi - potem je mogoče celo boljše, da jih je več - da si lahko med seboj pomagajo, takrat ti dostikrat denar nič ne pomaga, ker do njega ne moreš,ker se vse sesuje (banke in to) in je več to, da lahko na nekoga računaš, da ti bo pomagal - in na brate in sestre navadno res lahko...
Jaz ne bi svojega brata in sestre nikoli zamenjala za materialno boljše stanje - pa je šlo nekaj časa kar na tesno, ko oče 2 leti ni plače dobival... Ampak da bi zato ne imela brata, ker bi se onadva 1o let prej bala, da se kaj takega zgodi? Uh, to bi bilo res škoda! In kljub temu smo danes vsi doštudirali (zdaj že lahko to rečem, bratec je ravno ta teden diplomiral:). Če je njima (mojima staršema) ratalo, da sta nas vse doštudirala, ne vem, zakaj ne bi ratalo nama, saj imava kvečjemu boljše izhodne možnosti (imava svoje stanovanje, česar onadva nista imela)...

Vsega ne moremo predvidet - jaz vem, da bi nama bilo obema žal, če bi imela samo 1 in da sva vedno oba mislila imet vsaj 2 otroka. Se mi pa ne zdi nič narobe, če imajo ljudje samo 1, če si pač želijo samo 1 (iz kateregakoli razloga, njihova odločitev). Se mi pa zdi škoda, da bi zaradi strahu (kaj bo, če bo) ne imela več otrok, če si jih več želiva. Navsezadnje imava dobre možnosti - mislim: imava izobrazbo, stanovanje... nisva lena ali čisto neiznajdljiva, da ne bi znala nič zaslužit...

Verjamem, da je lažje, če imaš ndč in veliko stanovanje/hišo... ampak čakat do takrat... bi pri nama (in še pri marsikom) pomenilo, da bova že malo stara - tega si pa ne želim, ker prinaša svoja tveganja glede zdravja otroka in tudi vprašanje, koliko se mi bo pri 60ih dalo ukvarjat s trmoglavim najstnikom, hehe. Ampak komur paše, naj - nisem proti poznim nosečnostim, samo sama si je ne želim (ok, če se kljub zaščiti zgodi, pač obdržiš, samo planirala je pa res ne bi), zato pa rajši malo tvegava zdaj - oz. si pač zaupava, da bova že zrihtala. Zdaj je pač biološki čas za met otroke.

Kar se kariere tiče: so kariere, ki so združljive z otroki in take, ki niso. Znanost ni glih najbolj prijazna glede tega in po pravici povedano, ne poznam kaj dosti mamic -znanstvenic s 3 (ali več - z več sploh nobene) otroki (ki so ostale v znanosti), poznam jih pa kar nekaj, ki so spremenile poklic ali ostale doma, ko so imele več otrok. Ampak si pač bolj želim otroke kot kariero. če bo šlo oboje, krasno, če ne bo, pa rajši žrtvujem to kariero in probam nekaj drugega kot pa da nimam otrok. To je pač stvar čisto osebnih želja.
Ne zdi se mi čisto nič narobe, če si ena pač želi bolj točno določeno službo in si pač ne želi toliko otrok. In jasno, da ima pred mano hudo prednost - ker lahko dela petek in svetek, lahko gre kadarkoli kamorkoli (simpoziji, itd...), je z mislimi verjetno dalj časa pri službi in ji ni treba it ob določeni uri, da pobere otroke iz vrtca, ampak lahko vedno konča, kar si je zadala. To se mi ne zdi nič nefer, ker imam tudi jaz prednost drugje - imam to, kar si želim: otroke in ne bi menjala. Vsak po svoje:). Pa čez par let se bojo te razlike manjšale, tako da bom mogoče celo profitirala, ker se z otroki pač moraš znat boljše organizirat, hehe. Zato me kaj dosti ne skrbi - samo jaz sem večna optimistka, hehe.


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu darja.mark)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Zakaj imate samo enega otroka?
2.6.2011 21:42:32   
Naja31
Imam 2, želja je po še enem.
Ko ju gledam kako se imata rada, večkrat pomislim, da je daleč najpametnejša stvar, ki sem jo naredila v življenju, bila odločitev za drugega otroka. Prvi otrok je s tem ko je dobil brata dobil neizmerno veliko.

Nimam službe za NDČ, v času obeh porodniških, sta mi potekli pogodbi, in na srečo sem obakrat dobila nova pogodbo. Trenutna mi poteče naslednje leto.
Ko je prišel prvi otrok smo živeli v enosobnem stanovanju in bila je gužva. Z drugim otrokom smo se preselili v 3-sobno stanovanje. Pri odločitiv za otroka se nisem nikoli obremenjevala s finančnimi razmerami, ki so daleč od tega, da  bi bile bleščeče, ni pa da životarimo. In tudi zdaj pri razmisleku o tretjem otroku, ne razmišljam o tem ali si ga lahko privoščimo v smislu stroškov za plenice, obleke, šolo,..., ampak bolj v sislu, da je trweba dati skozi še eno nosečnost, dejstvo, da sem satar 35 let in pa to, da se bomo potem morali spet seliti v večje stanovanje.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Zakaj imate samo enega otroka?
3.6.2011 15:37:49   
majch
Zenkrat bomo ostali pri eni, saj ata veliko dela, babic nimamo kar za vogalom - in tako pač bolj zaradi logistike ostajamo trije najboljši par.


_____________________________

I'm back and I'm bad.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Zakaj imate samo enega otroka?
3.6.2011 21:57:40   
sanelaa
Odločila sva se za enega, ampak potem se je še en posrečil.............tako da imamo dva. Moja srčka.

(odgovor članu majch)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Zakaj imate samo enega otroka?
4.6.2011 21:43:13   
karmy
zato ker nocem drugega... porod, kricanje, pomanjkanje spanca...... 

_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu sanelaa)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Zakaj imate samo enega otroka?
6.6.2011 7:34:13   
diamantina
IZVIRNO SPOROČILO: karmy

zato ker nocem drugega... porod, kricanje, pomanjkanje spanca...... 


Ampak zagotovo si porod, kričanje, pomanjkanje spanca že pozabila ... otroček ti pa veselje dela vsak dan. user posted image

(odgovor članu karmy)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Zakaj imate samo enega otroka?
11.6.2011 18:31:03   
pelin
Sem človek , ki bi imel rad doma četico otrok...mož pa  nad četico ni najbolj navdušen user posted image ...tako sva nekako sklenila kompromis in imava dva....po tiho povedano....bi se bila pripravljena pogajati še za enega, pa sem ob drugem porodu zaradi komplikacij snela tako velik strah pred ponovnim porodom, da sem o tretjem že več let bolj kot ne tiho...hja...čas pa teče...mož pravi da je s trenutno situacijo več kot zadovoljen in da jih imam jaz v službi čisto dovolj za crkljanje in za lušte user posted image ...kdo ve kaj nam prinese prihodnost...
Osebno se mi zdi da je ravno eden otrok za ogromno stvari prikrajšan...takšnih stvari, ki se jih ne da kupiti... nikoli si nisem želela biti edinka in k sreči to tudi nisem bila....ko sem rodila našo prvo škratico, me je nekega dne v tisti poporodni evforiji spreletelo da bi bilo najino sonce čisto samo ( če štejemo ožje družinske člane) na svetu, če bi se nama kaj zgodilo...Po svoje bedasto vem...ampak ko sta bila moja starša oba zelo bolna, sem bila zelo vesela, da sva z bratom skupaj prestajala vse to..

(odgovor članu diamantina)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Zakaj imate samo enega otroka?
13.6.2011 13:57:20   
dps1
višja sila 

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?