|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Boji se polulati
10.2.2012 20:30:09   
pajkica
Danes popoldne sem našemu 21. mesečniku dala dol plenico in ga oblekla kar v spodnje hlačke. Pač da bi poskusila, če bi že šlo brez plenice. Predvsem zato, ker ima ledvični refluks, že 1,5 leta je na vsakodnevni zaščiti z antibiotikom in tudi zdravnica je svetovala čimprejšnjo odstranitev pleničke.

Parkrat sva se preoblekla, nič tragičnega, potem pa je začel obupno jokati, ko ga je tiščalo lulat. Spustil po dve kapljici, potem pa zadržal in ni hotel več lulati. Kot da bi se bal polulati. Naj povem še to, da na kahlici pod nobenim pogojem noče sedeti, tako da sem ga nosila kar na školjko, kjer je stal zraven školjke kot njegov starejši bratec, ki mu je tudi demonstriral lulanje user posted image  
Ko sem videla, da se nikakor noče polulati kar tako sem mu dala nazaj gor plenico, pa je še vedno jokal, ko se je hotel polulati. Kot da bi dobil strah pred lulanjem. No, plenice mu seveda po takšni reakciji ne bom več jemala, me pa zanima če je še katera imela podobno izkušnjo. Se kar bojim, da sem mu s tem naredila kakšne frustracije in da bo sedaj odvajanje od pleničke še težje. Kdaj naj spet poskusimo? Čez kakšen mesec? Naj počakamo na poletje? Naj še enkrat poudarim, da ga nikakor ne bom silila v to, le zaradi njegovih težav z ledvičkami, bi bilo dobro, da bi bil čimprej brez plenice.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Boji se polulati
10.2.2012 21:05:24   
pelin
Tole lulanje in kakanje pri otroku ni le izločanje ampak je vse skupaj krepko povezano s psiho...Pri vsakem otroku gre stvar malo drugače, sem pa že velikokrat doživela , da so imeli na videz čisto dovolj zreli otročki zaradi tega prave frustracije...Moja na primer je čisto zablokirala pri kakanju in smo imeli take težave pri tem ( zadrževanje blata tudi po več dni), da smo obupali in ji namontirali plenico nazaj.Podobne težave, kot jih ti opisuješ, pa sem sama poleg staršev že večkrat doživela v vrtcu. V bistvu te zadeva še bolj šokira, ker ob " nezgodicah" nihče ne dela iz tega tragedijo ali neko katastrofo...ne starši in ne mi v vrtcu....toda očitno je otroček sam nad seboj podzavestno tako razočaran, da se boji polulati ali pokakati...Skratka...imaš občutek, da je telesno že dovolj zrel, psihično pa še ne...Velikokrat je najbolje, da se plenička vrne, saj se potem rado zgodi, da se že čez kakšen mesec ali dva otroček nekako lažje spoprime s tem...Vsaj kolikor imam jaz izkušenj...

(odgovor članu pajkica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Boji se polulati
12.2.2012 13:15:31   
Ajra RR
IZVIRNO SPOROČILO: pajkica

Danes popoldne sem našemu 21. mesečniku dala dol plenico in ga oblekla kar v spodnje hlačke. Pač da bi poskusila, če bi že šlo brez plenice. Predvsem zato, ker ima ledvični refluks, že 1,5 leta je na vsakodnevni zaščiti z antibiotikom in tudi zdravnica je svetovala čimprejšnjo odstranitev pleničke.

Parkrat sva se preoblekla, nič tragičnega, potem pa je začel obupno jokati, ko ga je tiščalo lulat. Spustil po dve kapljici, potem pa zadržal in ni hotel več lulati. Kot da bi se bal polulati. Naj povem še to, da na kahlici pod nobenim pogojem noče sedeti, tako da sem ga nosila kar na školjko, kjer je stal zraven školjke kot njegov starejši bratec, ki mu je tudi demonstriral lulanje user posted image  
Ko sem videla, da se nikakor noče polulati kar tako sem mu dala nazaj gor plenico, pa je še vedno jokal, ko se je hotel polulati. Kot da bi dobil strah pred lulanjem. No, plenice mu seveda po takšni reakciji ne bom več jemala, me pa zanima če je še katera imela podobno izkušnjo. Se kar bojim, da sem mu s tem naredila kakšne frustracije in da bo sedaj odvajanje od pleničke še težje. Kdaj naj spet poskusimo? Čez kakšen mesec? Naj počakamo na poletje? Naj še enkrat poudarim, da ga nikakor ne bom silila v to, le zaradi njegovih težav z ledvičkami, bi bilo dobro, da bi bil čimprej brez plenice.


Daj, vprašaj za nasvet pediatrinjo Natašo Marčun Varda, ti bo z veseljem pomagala. Hitro odgovori, najdeš jo tukaj:
http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki/Seznam-strokovnjakov/natasa-marcun-varda_39

_____________________________

Strokovnjaki odgovarjajo, vprašanje jim lahko pošljete tudi anonimno.

http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki

(odgovor članu pajkica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zakaj starši poljubljajo svoje otroke na u...
Odgovornost staršev je, da otroku pokažejo pomembnost poljuba. Poljub je dejanje, s katerim pokažemo, da nekoga ljubimo,...
Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?