|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako je naš Žiga prikukal na svet
16.9.2005 7:42:20   
CIPRESA
No končno da vam lahko napišem svojo porodno zgodbo. čeprav je moj porod že kar nekaj časa mimo.

Na sredo 03.08. sem po naročilu svoje ginekologinje odšla v KR porodnišnico da mi naredijo amnioskopijo. Ker sem prišla malo po 10h so bile amnioskopije že mimo ker le-te delajo zgodaj zjutraj in se potem odločajo glede poroda. No v sredo so mi tako naredili le CTG in ker je bilo vse vredu poslali domov in me naslednji dan naročili na amnioskopijo. Naslednji dan sem bila tam že ob 7h. Ginekologinja ki je bila takrat dežurna me je pregledala in rekla da mi jo skoraj nemore narediti ker sem še zelo zelo zaprta. Obrazložila mi je da taka nemorem roditi po naravni poti ker je maternično ustje čisto zaprto in trdo in še nekaj materničnega vratu tudi še vedno obstaja kljub temu da je bil 03.08. moj drugi datum za porod (prvi je bil 26.07.). Torej po njenih navodilih in njeni obrazložitvi mi ni preostalo drugega kot da ostanem na preindukciji. Vstavili so mi tableto v nožnico in vsi skupaj smo upali da se vse zmehča in da mogoče rodim že to noč. A ni bilo tako ob 17h po vstavljanju tablet so me poslali na oddelek kjer sem vsa izmučena zaspala. V petek je na vizito prišel zdravnik in me zopet poslal na amnioskpijo. Te sem se bala že ko hudič saj me je po že eni prestali amnioskopiji in seveda vseh tistih vstavljanjih bolelo ko hudič. No pa smo še enkrat odšli v ordinacijo in zopet: to še ni nič to je trdo ko bomo še enkrat naredili preindukcijo. Tako se je v petek ponovila vaja. Da ne govorim kako je ležati v porodni z tabletami v riti od 9h pa tka do 17h ... No končno je bila ura toliko da so me odklopili in na moje prošnje čez vikend poslali domov. V soboto in nedeljo sem hodila na CTG v ponedeljek pa zopet naročena na amnioskopijo. V ponedeljek po pregledu je zdravnica po pregledu rekla da je že 100% boljše tam spodaj le da mi svetuje da mi še enkrat naredijo preindukcijo s tabletami ker če bi rodila v sedajle bi rojevala lahko 2 dni. Seveda sem takoj privolila in ponovi vajo iz četrtka in petka. Vmes me je poslala še na ultrazvok ker je domnevala da je nekam malo plodovnice in domneve so bile upravičene tako je za v torek napisala na karton "OBVEZNA INDUKCIJA plodovnice malo-mlečna". No in tako se je začel moj porod zjutraj v torek sem dobila klistir in ob približno 9 uri so mi vbrizgali inekcijo za popadke. Ti popadki so boleli ko že na samem začetku in kar mi je bilo zelo čudno sem jih po pol ure imela že na 2 minuti. Babca mi je rekla naj sedaj še počivam jaz pa sem komaj že predihavala in tako se je nadaljevalo do naslenje izmene ob 13h ko je prišla druga babica ta je bila najbolj grozna od vseh treh. Ni se brigala zame in me pustila tam ko drek bolj ko sem jo spraševala kdaj misli da bo kako je tam spodaj bolj mi je odgovarjala da je še dolga pot do konca. Ob 16h popoldne pa nisem mogla več prosila sem babico naj mi da nekaj da zaspim ker nemorem več. Pogledala je CTG in vidla da že 7 ur predihavam popadke na 2 minute brez prestanka takoj je oklicala zdravnika ki mi je dal injekcijo da sem zaspala za 15 minut. Punce nevem kaj sem dobila ampak nisem čutila popadkov ni bilo več bolečin čeprav sem slišala vse kar se je dogajalo okrog mene. Po 15 minutah se je začelo spet vse znova in tam okrog 20 ure je prišla druga babica ki je imela čisto drugo taktiko,tako sem sedaj naprej predihavala popadke na eni strani po 5 in na drugi strani po 5 in še masaža mat. ustja ki je bolela da ni za povedat. Ta babica je bila ves čas z mano in me spodbujala da sedaj bo pa vsak čas.Naj omenim da je bil moj mož prav tako zraven pri celem porodu in me spodbujal in bodril za kar sem mu bila tako zelo hvaležna. No in končno je prišlo glavno potiskanje ker je videla babica da sem totalno izčrpana je poklicala še drugo da se mi je obesila na trebuh in pomagala pri pritiskanju vse tri smo ob 21:47 spravile na svet našega Žiga ki je imel 3150 porodno težo in bil velik 53cm. Kako sem bila vesela mislim da veste in prav tako zmatrana čeprav je v meni takrat popustilo vse in me zdravnik skoraj ni mogel zašiti tako so se mi tresle noge. Spomnim se da so mi jih privezali dvakrat na stojala pa še vedno so kar skakale na stojalih ha ha ha...
No seveda so naju potem transportirali na oddelek in sva se cartala do četrtka ko se je sesul moj svet. V sobo je prišla pediatrinja in mi povedala da ima naš Žiga zelo malo trombocitov kar pomeni da lahko izkrvavi če pride do krvavitve, trombociti so namreč potrebni za strdevanje krvi.Tako so mi ga odpeljali na pediatrično kliniko v LJ na intenzivni oddelek kamor sem potem hodila vsak dan in mu nosila mleko. V porodnišnici so me na mojo željo izpustili že v petek zgodaj zjutraj in mi dali vse odpustnice in navodila ter zraven mi je sestra stisnila v roko še tablete proti bolečinam za katere se v začetku še zmenila nisem ampak sem jih res potrebovala ker je bolelo in bolelo vsakodnevno guncanje do LJ in šele 4 dni po porodu. Ja bilo je noro ampak smo uspeli danes je naš Žiga doma in trombociti so se mu popravili sami od sebe. Verjamem da sem mu pomagala že s tem da sem bila z njim vsak dan kolikor sem le mogla zaradi bolečin. Črpala sem si mleko in ga nosila tja in molila in upala da bo ozdravel in želja se nam je izpolnila ni bilo potrebno menjati krvi sami so se mu popravili.

Tako ja sem se kar razpisala, to je moja porodna zgodba!!!

CIPRESA
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Kako je naš Žiga prikukal na svet
16.9.2005 10:24:43   
cmokec
Sem sledila, kaj se je dogajalo s teboj in nisem in še zdaj ne morem dojeti, da so te pustili toliko časa rojevati. Cel RR je držal pesti zate in za tvojo pikico. Ko berem tvojo zgodbo, je bila prava grozljivka. A dobila si najlepše darilo tega sveta.

Čestitke MAMI, pa seveda Žigu tudi.

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Kako je naš Žiga prikukal na svet
16.9.2005 11:20:09   
CIPRESA
Ja cmokec to pa vem da ste držale pesti mi je moj mož vsako uro sporočal.

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Kako je naš Žiga prikukal na svet
16.9.2005 12:46:25   
LONA13
Joj, Cipresa, kok te je mogl bolet.
Pr men je vse skupi trajal sedem ur s popadki vred, pa sm mislila da bom kr ušla. Mela sm pa isti problem kot ti-nič odprta filali some s svečkami, na roko odpirali ustje in dobila sm celo dozo umetnih popadkov. Takrat sm si na porodni mizi rekla da bo Nejc verjetno edinček.
Potem se mi je pa tko kot tebi še isti dan svet sesul. Na srečo se je zrihtalo tako kot se je moralo in pri tebi in pri meni.

Še je bog...

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Kako je naš Žiga prikukal na svet
16.9.2005 14:00:36   
Anonimen
Oh joj, in potem se jaz pritožujem nad svojim porodom. Kaj si šele ti pretrpela, reva uboga. Hvala bogu, da je vse za teboj in držim pesti, da se boš še kdaj opogumila imeti še kakšnega nadobudneža.

(odgovor članu CIPRESA)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   Kako je naš Žiga prikukal na svet
16.9.2005 14:16:58   
Kety
Joj Cipresa,...sem te skoz spremljala, čeprav si bila julijka, jaz pa avgustovka! Ampak, važno je da je vse uredu! Tudi jaz sem prvorodka in sem rodila z ritko naprej pred 4 tedni in je bilo tudi kar dolgo, saj se nisem odpirala, ker maki ni pritiskal navzdol zaradi ritke. Porod je trajal 16 ur in od tega sem imela 6 ur umetne popadke. Ampak ko zagledaš svojega otročička, je vse takoj pozabljeno. Kljub veliki brazgotini in močnim bolečinam, vem, da bomo poskusili imeti še vsaj enega takega sončka!!!

Vso srečo!

Lp kety

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Kako je naš Žiga prikukal na svet
16.9.2005 16:57:00   
CIPRESA
Ja Kety samo mesec po porodu si že rečem "ah saj ni bilo tako hudo" do naslednjega bom že pozabila čeprav me bo sedaj vsaj malo strah pred porodom.

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Kako je naš Žiga prikukal na svet
16.9.2005 21:40:01   
Kety
Jaz pa sedaj vidim, da se da tudi z ritko naprej rodit, tko, da pomoje sem dala najhujši scenarij skoz, saj sem hotela imet kar CR, se predno bi sploh poskusili rodit. Vsi so me tako strašili, kaj vse gre lahko narobe, tako da sem res lahko srečna, da je šlo vse OK.

Drugače se pa jaz občasno še vedno spomnim tiste bolečine, ko mali pritiska navzdol + popadek. Groza, ampak do naslednjega poroda bomo že pozabile. Mi prej kot čez kako leto in pol sploh ne bomo poskušali, tako da bo šlo!!

Lepo se crtajte!

LP Kety

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Kako je naš Žiga prikukal na svet
16.9.2005 22:28:03   
malika
Cipresa, dobra si, da si zdržala tako mirno do konca. Moj bi verjetno celo bolnico pokonci postavil, če bi me tako dolgo matrali

Ampak glavno, da se je vse dobro končalo, pa da je Žiga OK

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Kako je naš Žiga prikukal na svet
16.9.2005 22:39:23   
Anonimen
Kaj naj ti rečem, Cipresa...

Mislim, da sem vse povedala že s tistim telefonskim klicem ob tako trapasti uri...

Ampak če človeka skrbi, ga pač skrbi... in če ga zanima, ga pač zanima...

Skrbelo in zanimalo je pa res cel RR, tako, da...

Pa saj sta vedela, da sem bila jaz, kajne?

(odgovor članu CIPRESA)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   Kako je naš Žiga prikukal na svet
17.9.2005 7:21:58   
CIPRESA
Sem vedela Kerensa ja sem se takoj spomnila na vas!!!

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?