|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kaj potrebujem iz lekarne?
6.9.2005 10:35:05   
kati1
ojla

mene pa zanima, če ima katera seznam stvari, ki jih potrebujem iz lekarne za našega malčka. Rada bi imela doma par stvari, kar pa imam zdaj pa praktično nič ni primerno za otroka.

Hvala za nasvete
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Kaj potrebujem iz lekarne?
6.9.2005 11:17:13   
fricka
Potrebuješ kakšno vato ali krpice za umivanje polulane in pokakane ritke, majhne zloženčke gazice za čiščenje očkov in popka, fizološko raztopino, alkohol itak tud pol rabiš, mandeljnovo olje za mazanje gubic po kopanju, mogoče zase čaj za dojenje in mazilo za bradavice (na začetku znajo zelo bolet, jaz sem uporabljala laneno mazilo- super. Če so v porodnišnici škrti z mrežastimi hlačkami za enkratno uporabo tud te prav pridejo. Vsaj meni so, ker zaradi carskega reza še dolgo časa nisem mogla nosit spodnjih hlačk z elastiko.

Tega se jaz spomnim. Sicer pa v porodnišnici vidiš vse kar rabiš, ko ti pokažejo vsakodnevno nego dojenčka. Potem ti pa že vse to nabavijo,....

(odgovor članu kati1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Kaj potrebujem iz lekarne?
6.9.2005 11:50:54   
muki1
Ja, pa praška pasta je tudi fajn stvar. Če se ti slučajno zgodi, da premalo namažeš rito in se vname. Meni se je takoj po prvem previjanju to zgodilo, mala je imela ritko kot jagoda.
No, potem se mi več ni

(odgovor članu kati1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Kaj potrebujem iz lekarne?
6.9.2005 13:07:32   
alesmedved
Fajn je met doma mazilo z ribjim oljem. Meni ga je patronažna namazala po kopanju, pa je tak fajn dišal. V bolnišnici so ga pa vsakokrat ko so ga umivali.
Pa kremo za rito, Lanolin je full fajn krema za bradavice, ker je ni treba spirat pred dojenjem, pa za vsak slučaj svečke za zbijanje temperature, ker nikoli ne veš.

(odgovor članu kati1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Kaj potrebujem iz lekarne?
6.9.2005 14:23:13   
nana 27
Kati1, jaz sem iz prejšnjih tem sestavila naslednji spisek:

- 70% alkohol,
- fiziološka raztopina,
- hladilno mazilo za ritko (Bebival) ali pa Lamprechtovo mazilo (če si z štajerskega konca),
- bepanthen mazilo (mazilo je bolj mastno od bepanthen kreme),
- ribje mazilo,
- mandljevo olje,
- calpol (v primeru vročine),
- krema za bradavice z lanolinom (baje je dobra od Aventa).

Jaz si bom kupila še plenice za inkontinenco, ki jih dobiš po 20 v paketu. So baje veliko boljše kot vložki v porodnišnici (večji in se ne limajo na kožo, če si šivana) pa kakšne mrežaste hlačke. Preveriti moram še, kateri termometer je fajn za otročka in ki nima velike napake pri merjenju. Račun iz lekarne pa itak prav pride pri napovedi dohodnine.

Vato, zložence, plenice bom kupila v Tosamini trgovini na Viru pri Domžalah. Ostale stvari za osebno nego (škarjice, aspirator za nos, glavniček, pleničke, dude itd..) bom kupila v DM, ker sem pridno zbirala nalepke za popust, čeprav nekatere od teh stvari dobiš ugodno tudi v Mercatorju.

(odgovor članu kati1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Kaj potrebujem iz lekarne?
6.9.2005 14:26:24   
nana 27
Mazilo za ritko ti lahko namešajo tudi v sami lekarni, ampak nima dolgega časa trajanja. Priporoča se pa mazanje po vsakem previjanju in zvečer bolj na gosto. Praška pasta pa baje zelo zelo smrdi, tako da...jaz bom z njo še počakala

(odgovor članu kati1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Kaj potrebujem iz lekarne?
8.9.2005 12:30:35   
pravljica
kupi si samo alkohol, kremo za ritko in olje...z ostalimi stvarmi počakaj, da ne boš brez veze kupovala...jaz sem poleg teh treh stvari nabavila samo še lanolin kremo za bradavice pa še te mi ne bi bilo treba...počakaj in drugo raje sproti kupuj

(odgovor članu kati1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Kaj potrebujem iz lekarne?
8.9.2005 20:23:34   
žlička
mene pa zanima glede POPKA

ene pravijo fiziološko ene pa alkohol? Ali je vseeno kaj uporabljaš?

lp

(odgovor članu kati1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Kaj potrebujem iz lekarne?
9.9.2005 12:07:00   
vanč
V šoli za starše so nam za čiščenje popka predlagali samo fiziološko, če pa pride do vnetja pa tudi alkohol.

lp

(odgovor članu kati1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Kaj potrebujem iz lekarne?
9.9.2005 22:14:09   
Jessy
Midve sva rabili:
- 70% alkohol za popek (se je izredno hitro zacelil)
- bepanten mazilo (za vsakdanje mazanje dojenčkove ritke, ko pa je koža po telesu suha, pa se namaže tudi to, le da nikoli celotnega telesa naenkrat ampak po delih - danes rokice, jutri nogice...)
- sterilne zložence (za popek)
- hladilno mazilo (kadar je ritka vneta - ga pa lahko kupiš tudi v kakšni trgovini)
To je tudi vse. Če vidiš, da bi rabila še kaj, se lahko pa sproti kupuje. Važno je, da imaš za začetek vse za nego popka (alkohol ali fiziološko - odvisno, kaj hoče vaša patronažna) mazilo za ritko, vodo in vato za umivanje ritke, plenice, glavnik, paličice za ušesa, olje za nego telesa (ga rabiš za odstranjevanje blata z ritke), škarje za nohte (z zaobljeno konice). Nekaj dni pozneje pa boš rabila tudi za kopanje (šampon in milo).
Mislim, da nisem nič pozabila.
To je res najnujnejše.

Zase pa tudi jaz priporočam:
- nekaj hlačk za enkratno uporabo
- mazilo za bradavice (jaz sem imela Aventovo in je super, ker ti ni treba odstranjevat pred dojenjem in res pomaga)


(odgovor članu kati1)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Kaj potrebujem iz lekarne?
10.9.2005 16:18:03   
pravljica
jaz sem mu popek čistila z alkoholom

tiste sterilne gazice ipd pa sfehtaj pri patronažni in ne rabiš nič kupovat (imajo tako lepo spakirane paketke, ki jih pri obisku ne porabijo do konca)

(odgovor članu kati1)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Dr. Pušenjak: Cepljenje nosečnic
Z dr. Stankom Pušenjakom smo se pogovarjali o cepljenju nosečnic - kdaj in za koga se priporoča.
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?