|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Junijke 2012
21.7.2012 19:48:00   
Orescek
Mamice Junijčkov dobrodošle.user posted image

Ker smo že skoraj v pri koncu Julija, verjamem, da že vse iz seznama veselo cartamo svoje user posted image . Tako, da je edino prav, da se preselimo na starševski forum.

Dobrodošle.user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Junijke 2012
21.7.2012 19:56:04   
Orescek

user posted image
datum rojstva
nick mamice, PDP, ime otroka, teža, dolžina
1.5.2012
user posted image jupi ja (PDP 27.6.) TADEJ 1570 g 41 cm
6.5.2012
user posted image titi29 (PDP 5.6.) JULIAN 2880 g 49 cm
16.5.2012
user posted image nives28 (PDP 5.6.) TAJA 2420 g 44 cm
25.5.2012
user posted image genovefa (PDP 3.6.) LOVRO 3070 g 50 cm
28.5. 2012
user posted image KajaNagaja (PDP 8.6.) ZOJA 3470 g 52 cm
31.5.2012
user posted image kepca (PDP 7.6.) TOMI 3800 g 50 cm
1.6.2012
user posted image noelina (PDP 12.6.) JULIAN 3340 g 50 cm
user posted image topsecret (PDP 10.6.) LUKA 4200 g 54 cm
user posted image Lanaa (PDP 7.6.) BRINA 3900 g 50 cm
user posted image ursaosh (PDP24.6.) MIA 2509 g 47 cm
user posted image ilanaaa (PDP 1.6.) ? 3900 g 53 cm
2.6.2012
user posted image mmt (PDP 2.6.) BOR 3800 g 54 cm
user posted image reparica (PDP) MIHA
4.6.2012
user posted image baby12 (PDP 1.6.) MARTIN 3900 g 55 cm
user posted image akin (PDP 3.6.) LIAM 4180 g 53 cm
user posted image mina88 (PDP 29.5.) AJŠA 4020 g 55 cm
6.6.2012
user posted image ninocka26 (PDP 20.6.) NEJC 3290 g 50 cm
user posted image monika23 (PDP 28.5.) MATIC 3440 g 51 cm
user posted image majk1 (PDP 26.6.) LEON 2630 g 48 cm
user posted image megiTT (PDP 16.6.) MATIJA 3315 g 49 cm
user posted image mkranjec (PDP 4.6.) SARA 3490 g 51 cm
7.6.2012
user posted image Morgan (PDP 15.6.) TIN 2560 g 48 cm
9.6.2012
user posted image Pecorella (PDP 21.6.) LENI 2790 g 49 cm
user posted image Ninch7 (PDP 13.6.) LUKA 3650 g 52 cm
10.6.2012
user posted image sandra28 (PDP ?) KAJA 4130g 56cm
13.6.2012
user posted image hinavkica (PDP 16.6.) VITALI 3770 g 52 cm
14.6.2012
user posted image kale (PDP 21.6.) FILIP 3900 g 52 cm
16.6.2012
user posted image pikalonca (PDP 23.6.) NIKA 3230 g 50 cm
user posted image pika 001 (PDP 5.6.) TINE 4770 g 56 cm
user posted image Daisy (PDP 4.6.) MIHA 3800 g 56 cm
17.6.2012
user posted image nimanorwen (PDP 19.6.) NINA 4390 g 54 cm
18.6.2012
user posted image tinxi (PDP 12.6.) NIK 3520 g 53 cm
user posted image janchee (PDP 28.6.) JAN 3440 g 50 cm
20.6.2012
user posted image LeJo (PDP 20.6.) ŽIVA 3440 g 50 cm
user posted image Orescek (PDP 16.6.) DUNJA 3120 g 49 cm
21.6.2012
user posted image malina86 (PDP 27.6.) JAN
23.6.2012
user posted image Ploha (PDP 6.6.) POLONA 4149 g 55 cm
user posted image gromska (PDP 19.6.) MAJ 3930g 54 cm
user posted image buba1982 (PDP 19.6.) ROK 4150g 54 cm

24.6.2012

user posted image LiliMia (PDP 17.6.) ANA 4200 g 52 cm

25.6.2012
user posted image Afrodita (PDP 28.6.) NIJO 3850 g 51 cm
user posted image Taany (PDP 29.6.) JAN 4060 g 54 cm




(odgovor članu Orescek)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Junijke 2012
21.7.2012 20:49:30   
ursaosh
pa nam je ratal user posted image user posted image
sicer pa sploh ne morem verjeti, kako čas hitro beži!!! se mi zdi, da sem še včeraj s trebuhom okol hodila user posted image

(odgovor članu Orescek)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
21.7.2012 23:47:19   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ursaosh)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Junijke 2012
22.7.2012 13:43:05   
PapuaNG
Pozdravljene, se opravičujem, da vpadam v temo, a me je moj dragi prosil, če lahko posredujem njegovo sporočilo oz. povabilo. Pa če poznate še kakšno mamico, ki bi jo utegnilo zanimati, ji prosim posredujte....

Za reklamo za Peugeot se išče dojenčka, starega največ 4 mesece, ki se še doji. V reklami naj bi mamica dojila dojenčka, pokazalo bi se, kako dojenček zgrabi joško, kako sesa...obraza mamice se ne vidi! Reklama se snema za Peugeot, en snemalni dan med 29.7. in 3.8., plačilo je 300 eur bruto.
Tista, ki bi jo utegnilo zanimati, naj pride na kasting jutri, 23.7.2012, med 12. in 18. uro, na KENT KASTING, Mašera Spasićeva ulica 8, Ljubljana (zraven je Labod, Skinny...). Seveda se na snemanju vse skupaj prilagaja dojenčku in njegovemu ritmu, tako da tiste, ki niste preveč sramežljive, vljudno vabljene.

tukaj pa še link do dveh reklam, v kateri se je ravno tako snemalo dojenčka, tako da boste videle, da imajo že veliko izkušenj z dojenčki, tako malimi kot malo večjimi...

http://www.nora-pg.si/si/showreel/tv-oglasi/movie/69162/
http://www.nora-pg.si/en/showreel/tvads/movie/44424/

BLAŽ TALJAN
KENT KASTING
040564194

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Junijke 2012
22.7.2012 15:33:46   
pika001
Ojla, junijke.

Tudi jaz se vam oglašam po dolgem času... imamo kar pestre dneve, čeprav moram reči, da je Tine bolj priden od prvega sina. Krče imamo ob točno določeni uri, kar je problem pri nas je to, da po vsakem obroku črpam, da imam za naslednji obrok, pa da potem umijem flaško, črpalko, ipd se mi zdi da ves dan samo to delam. Za jutranji in popoldanski sprehod se moram prav potrudit, da naredim vse (prekuham vodo, vse pomijem, steriliziram,...) če rata tudi počivam malo, ko mali spi.
Kot ste svetovale bom probala tudi flaške od Tomee Tipee, tako da bom videla če bodo res boljše od Aventovih... a je katera imela flaše od Aventa in je potem zamenjala za TT? Zanima me kakšna je razlika?
Lepe pozdravčke vsem skupaj, pa bom probala pogosteje spremljati kaj se dogaja z vami.

Pika



(odgovor članu PapuaNG)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Junijke 2012
22.7.2012 18:04:20   
PapuaNG
aja, če katera ne more jutri priti na kasting, pa bi vseeno želela, naj pošlje mail s podatki na blaz.taljan@gmail.com :)

(odgovor članu pika001)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Junijke 2012
23.7.2012 0:50:32   
ninocka26
Mi smo pa ta vikend preboleli našo prvo virozo, sicer brez vročine, je bil pa taka tečka, da sva z možem včeraj hodila okoli kot dva zombija. Tudi naša kuža je bila čisto zmedena. Mali se je že v četrtek čudno obnašal in ker sva imela v petek pediatra, sem ji to omenila in mu je dala pregledati kri, kjer so ugotovili povišanje levkocitov. Ker je bil petek smo morali na ponovni odvzem krvi na Metelkovo, kjer je delal super zdravnik in naju je potolažil, da je samo blaga viroza. Včeraj smo bili tako cel dan prisesani na mami (sedaj imam mleka res za izvoz), danes je pa že bolje in je cel dan prespal (zbudi se samo ko je lačen). V glavnem naporen vikend je za nami, vendar smo veseli, da je mimo in da je mali spet živahen in ne joka non stop.

(odgovor članu PapuaNG)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Junijke 2012
23.7.2012 13:34:54   
repacica
Pozdravljene!
Naj se še malo jaz oglasim Stari smo že dobrih 7 tednov, mleka nimam dovolj, zato dodajam. Začela z aptamilom, potem aptamil comf!ort, ker je Miha nehal kakat, vendar po tem še večje težave, zdaj smo na bebi, vendar se stanje ni izboljšalo. Na tri dni mu dam sladkane kamilice in če je srreča, se po tem pokaka. Ima katera kakšen nasvet, kako spodbudit kakanje? Ali še zamenjat mleko? Kako pogosto ga lahko zamenjam? Drugače krče ima, vendar najbolj ponoči okrog 5, danes je začel stokat že ob polnoči. Upam, da je ta zaprtost samo prehodna težava in se bo ščasoma uredila. Drugače pa se hranimo na 3 ure, ponoči včasih spi tudi do 6 ur, če ni krčev seveda.

(odgovor članu ninocka26)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Junijke 2012
23.7.2012 14:33:34   
kale
Ooo, vidim, da smo se selile na nov forum user posted image .



Kakanje- mi pa imamo ravno obratno težavo; in sicer smo non-stop pokakani user posted image . Tud ponoči ni mira in se moramo zato zmeraj po vsakem hranjenju previjat. Ima pa od petka tako zelenkasto in včasih lepljivo blato-eni pravijo, da je takšno zaradi krčev, ki pa niso zadnje dni nič bolj izraziti, kvečjemu je šlo na bolje, drugi pravijo, da je to driska user posted image  - a ima katera izkušnje s tem? Ker se user posted image  vredu počuti in se čist običajno obnaša, si naj ne bi rabila delati skrbi...




Jaz sen tud sama doma z obema in občasno nam pride babica pomagat. Jeseni pa gre naša žaba v vrtec, ker že full pogreša družbo - od moje porodniške je z menoj doma, prej pa je bila v privat vrtcu, kjer je bilo 5 otrok. Sicer gremo večkrat kam , kjer so otroci, a ni enako.



Me pa že prav zanima, koliko smo zrastli, saj nam je že 62 precej tesna.

(odgovor članu repacica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Junijke 2012
23.7.2012 15:09:11   
ninocka26
Pri nas tudi ni problem zaprtost (je non stop pokakan), sem pa opazila, da se obvezno pokaka, ko mu dam vetrovne kapljice Koroških lekaren. Poskusi še s temi kapljicami ali pa mu daj kakšen čaj za dojenčke (naj bi tudi pomagalo). Je pa tudi pri nas kdaj pa kdaj zeleno pokakan (ponavadi takrat, ko se pokaka med krči - takrat je tudi bolj tekoče).

(odgovor članu kale)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Junijke 2012
23.7.2012 17:46:47   
megiTT
Hej po dolgem času!

Pri nas problemov z zaprtostjo nimamo, še vedno ima krče, ki jih trenutno probavamo umirjat s kapljicami Mylicon, ki se jih kupi v Italiji so pa na podobni bazi kot SabSimplex. Bomo videli, kako bo delovalo - baje je treba nekaj dni, da se navadi.

Dojenje: še vedno mi zmanjkuje mleka ponavadi zvečer in dam dodatek. Včasih se mi zdi, da mi ga zmanjkuje že popoldne.
Poskušam čim več dojit in tako imam potem naslednje dni dovolj, celo toliko, da si ga nekaj načrpam in ga uporabim zvečer.
Trenutno pijem kar Bebe čaj. Ima skoraj enake sestavine kot čaj za dojenje, edina napaka je, da me čisto uspava im mi komaj uspe prebit dan :)

Popkovna kila: ima katera s tem izkušnje? Naš malček ima namreč popkovno kilo (popek je čisto izbočen) in sicer naj bi se v 1 letu popravila sama od sebe lahko pa je potrebno operirati. Nevarno je, če se črevo ujame in je potrebno takoj urgirati, ker če ne začne črevo odmirati.... upam, da se nam kaj takega ne zgodi in se bo samo od sebe popravilo.

Spanje: Zankrat se zbuja pribl. okrog 3h in 6h - so pa različne variante. Ob srečnih dnevih pospi do 6h zjutraj in potem spet ob 9h. Ob malo manj srečnih dnevih pa se pač zbudi 2x ali 3x na noč.

Zanekrat toliko :)

(odgovor članu ninocka26)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Junijke 2012
23.7.2012 17:48:15   
megiTT
P.S. : Še vedno se mi dogaja, da avtomatično zavijem na nosečniški forum. Mi bo že uspelo :)

(odgovor članu megiTT)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Junijke 2012
24.7.2012 11:26:19   
pikalonca
pika001 jaz imam podobno proceduro s črpanjem kot ti user posted image . In flaške sem tuid zamenjala iz Aventa na TT. Sicer še vedno malo kombiniramo, ampak je pa res, da so od TT cuclji veliko mahkejši in se mi zdi, da z njimi naša lepše pije in ne cmoklja  in ne zaceja toliko.
Po koliko pa poje Tine? In po koliko si načrpaš?
Naša poje od 100-120 ml, jaz pa si načrpam zelo različno od 120 pa tudi do 240 ml. Ampak zizat pri meni nama pa kar ne uspe, saj zaspi po parih potegih in potem je misija nemogoče, da nama sploh še kaj rata.
Drugače s kakanjem tudi mi nimamo problemov. Največji šovi so včasih celo poniči ko se mi pokaka do sredine hrbta in potem se "veselo" preoblačimo. Je nekje na 2-3 ure in je res mala požeruhinja. Ob prvem pregledu smo ugotovili, da se je v enem mesecu zredila 1,5 kg in zrasla 4 cm. Drugače je pa pridna in čez dan kar veliko spi user posted image

_____________________________

Kdor hoče videti, mora gledati s srcem.

(odgovor članu megiTT)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Junijke 2012
24.7.2012 13:41:55   
PapuaNG
kasting za dojenčke se ponavlja danes, v torek 24.7. ter v sredo 25.7., lokacija in ura ostaneta enaki :) Vljudno vabljene....

(odgovor članu pikalonca)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Junijke 2012
24.7.2012 21:24:07   
Orescek
Pozdravljene mamice,

vreme te dni je odlično, pravšnje za vozičkanje, ni prevroče in ne prehladno. Tako da z našo kar veliko časa preživiva v vozu. Danes sem tako razmišljala, kako bi bilo super, če bi nas vozičkalo več. user posted image

Pa če grem lepo po vrsti.

ursaosh - tudi z mojim sva se ravno zadnjič pogovarjala, kako je minlo. Dopolnila je že en mesec, nama pa se zdi, da sva še šele včeraj vračala od ginekologa, ki nama je rekel, da bomo zibali. Ta čas gre res...user posted image

Gromska - a tvoj tudi tako poliva? Naša ima ful refluks in se na dan po 9 do 11 krat preoblečema. Jaz res samo perem. Sicer ful podirava kupčke med hranjenem, pa odstavljam jo, ampak težave ne reši. Tudi posteljico imamo za 30 stopinj dvignjeno, ob previjanju pa ji fajn podložim glavico, pa je malo lažje, ker drugače se pol še preoblečeva.user posted image Pa velikokrat, se ji pol po slabi uri spahne gor preostanek, fajn sesirjen. Kislina morda?user posted image A je pri vama tudi tako? Glede tandemskega dojenja pa vsaka čast! Jaz bi zjutraj tudi rabila dva, ko imam naval... ampak kaj ko samo zjutraj...user posted image

pika001
- jaz sem probala iz TT preiti na avent, ker smo prejšni teden imeli ful krizo in ni jedla, bila pa je ful lačna, .. hotla je dojko, pa ni nič teklo ven, in pol si ni dala dopovedat, da pa more zagrabit flaško, tako, da sem laufala pol še po aventovo, te pa niti v usta ni želela vzet, no sedaj smo spet okej in pridno papamo po TT. Sem pa mela zdaj možnost res obe flaški videt in spoznat, in moram rečt, da mi oblika cuclja od aventa sploh ne sede. TT je vseeno bolj naraven, pa tud flaška men osebno lepše v roko sede. Je pa za čistit nekoliko lažja, kot od TT, te ki mamo mi anti-colic imajo toliko delcev.user posted image

ninocka26 - super, da ste zdravi. Me pa zanima mal okrog te viroze, kakšni so bili znaki? Sta dobla kakšna zdravila ali sta mela predpisano samo dojenje?

repacica - ZAPRTJE - tukaj ti lahko jaz morda malce pomagam, ker smo mi imeli podobno težavo, oziroma se pojavlja še sedaj, ampak sedaj znamo zdraviti.user posted image Meni je prejšnji teden zmanjkalo mleka in smo tudi morali dajati dodatek in ker jaz ne smem mlečnih izdelkov (ker dobi ona drisko), sva šli v lekarno po Novalac (po nasvetu patronažne) Allernova. S tem smo rešili problem lakote, dodali pa nov problem zaprtj in groznega napenjanja (prdenja), v glavnem bilo je res ful hudo naslednjih 5 dni. Isto je dobila krče, se ponoči zbujala in stokala. Probala sem s telovadbo, pa masažo trebuščka, pa komarčkov čaj, pa kuminov sirup, pa kamilice. Ni pomagalo nič, pol so mi svetovali (patronažna) naj nadražim malo črevesje s palčko za ušesa zmočeno v vodi, isto ni pomagalo. Sem šla pol v lekarno in povedala kakšni problem mamo, pa so mi dali hrano NOVALAC IT (za dojenčke s težavo z zaprtjem). Sva tole popapcali 30 ml in glej ga zlomka, čez 6 ur smo kakali kot da bi imeli vulkanski izbruh. Nikoli si nisem mislila, da bom tako vesela dreka. user posted image Sva pa bili tudi pri pediatrinji in nama je predpisala svečke ( se dobijo tudi brez recepta), je rekla, da če po 7 dnevih ne bo nič, naj dam svečko. HB nismo rabli čakat.

Tako, zdaj pa moram it, naša bauca se prebuja. Lepo mi bodite.

(odgovor članu PapuaNG)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   [Brisano sporočilo]
24.7.2012 23:01:46   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Orescek)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Junijke 2012
24.7.2012 23:24:08   
ninocka26
Orešček v četrtek popoldne je postal prava tečka (ni hotel spati, ni hotel biti na rokah, ni hotel ležati, samo dojko je iskal in non stop jokal). V petek sva prišla k pediatrinji in jo je zmotilo, ker je imel take rdeče pikice tudi po telesu (normalno jih imajo samo po obrazu), zato naju je poslala na odvzem krvi in smo ugotovili, da je viroza. Aja, pa res vodeno je kakal.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Junijke 2012
25.7.2012 1:52:32   
Orescek
Gromska - torej kupček od prej... ufff... pol pa jaz res ne vem, kolko jih morava podret. Čeprav, čez dan midve ful podirava, ponoči pa pri kakšnem hranjenju spustima, sploh če zaspi po podoju, ker če jo prebudim, sva pečeni za naslednjo uro in glede na to, da ne spi nekaj ekstra, odkrito priznam, da tukaj poguljofam, sam zato, da se jaz malo spočijem. user posted image Okrog tetra plenic - jaz sem ravno včeraj dokupla še 10 zraven, ker me je razkurlo, da mi jih je zjutraj sfalilo (imeli smo jih 20 - prala sem vsak dan 2x - potrata vode), zdaj jih imamo 30. Če bo potrebno sem jih pripravljena še dokupit.user posted image

ninocka26 - tole pa me liči na Dunjo, tri dni nazaj. Ne na roke, na v posteljico, ne na zizo,.. tekoče blato in pikice po telesu.. khmmm... moja pediatrinja je rekla, da te pikice (poleg obraza - p.s. midve sva orng mozoljasti) so čist normalne. Zato sprašujem - a sta dobile kakšno zdravilo?

megi TT - upam, da se ti to s popkovno kilo čim prej porihta. Na srečo mi teh težav nimamo, tako da ti res ne bi znala odgovorit. Glede kapljic, pa vidim, da nas dosti hodi po njih čez mejo. Mi smo na Lefaxinu iz Avstrije in nam res pomaga, sicer malo zapirajo .. ampak so pa rešle težave s krči. Navodilo je bilo, da jih moramo dati pred vsakim hranjenjem. Midve dajeva 2-3 x na dan in je dovolj. Kupli sva tudi kremo Windsalbe za masažo trebuščka in se mi zdi, da tudi pomaga (sprošča pline). Jaz ji namažem, ko je res hudo, si je pa treba pol fajn roke zdrgnit, ker je hladilna.

pikapolonca - tudi do 120ml? VAU!!!user posted image Midve pojeva nekje od 60 do 90ml, s tem da pa jeva (opozorilo) na uro do uro in pol, zadnje dni. Sem mislila da je to prehodnega značaja, pa sem se očitno zmotila. Razen ponoči ko spi, se hraniva na 3 ure. Naprimer danes je spala od 9 pa do 1 zjutraj, tako da sva jedle po 4 urah, zdaj pa spet spi, jaz pa sem kot sova, ker nisem navajena, da pa tolko spi.user posted image

Tako, lepe sanje vsem.user posted image

(odgovor članu ninocka26)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Junijke 2012
25.7.2012 9:44:48   
ursaosh
Orescek tudi nasa poje vsake 3 ure 120ml (ce ji dam flaso, naceloma se dojiva). zvecer je okol devetih in spi do treh, potem pa spet je in se zbudi cez 3,4 ure. vem, da je pojedla 60ml, ko sva prisli iz porodniscnice in sem ji cez slabih 14 dni povecala odmerek, ker se mi je zdelo premalo. ko sem jo hranila po flasi, sem vedno gledala, da ni jedla prej kot cez 3 ure. ce dojis je pa malo drugace. taksno je moje mnenje user posted image

ninocka26 je imel kaj vrocine? tudi mi smo imeli rdece pikice po telesu, obrazu in vratu pa je P rekel, da je od vrocine. res pa je, da ni bila prevec teckasta. zdaj so pikice izginile, samo ne vem ali so bile dejansko od vrocine ali je morda alergija na mleko, saj sem preventivno na dieti.

(odgovor članu Orescek)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Junijke 2012
25.7.2012 9:52:01   
ursaosh
Orescek se to sem pozabila dodati, da je verjetno odvisno tudi, koliko je user posted image star. nasa bo prvega ze 2 meseca.

lep pozdravcek vsem user posted image

(odgovor članu ursaosh)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Junijke 2012
25.7.2012 13:34:22   
ninocka26
Nismo dobili nobenega zdravila (so levkociti naslednji dan že padli), pa tudi vročine ni imel.

(odgovor članu ursaosh)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Junijke 2012
25.7.2012 14:35:56   
genovefa
Ojla mamice!

Naš Lovro tudi poliva obilno in kar naprej!
Zaenkrat se samo dojiva in po eni strani je rekla patronažna, naj si prednje mleko črpam, da bo dobil gostejše. To sem nekaj časa počela pa ni bilo razlike. Po drugi strani pa pediater pravi, da so pri dojenčkih ozko grlo ledvica in kar ne morejo sprejet, vrnejo. To je tisto vodeno, malo sesirjeno mleko od prejšnjega obroka. Zakaj pa sproti tako poliva pa vsak drugače pravi, dobivam milijon nasvetov tet in babic, pediater se pa ne sekira prevečuser posted image
Bomo vidli, kaj bo rekel drug teden na pregledu.
Bodimo optimistični in za vsak slučaj malo več tetra planic na zalogiuser posted image
Drugače pa naš Lovro danes praznuje dva mesecauser posted image , joj je šlo hitro!

Lepo se crkljajte in bodite crkljane!!!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Junijke 2012
25.7.2012 21:45:51   
repacica
Ja, tudi naš Miha poliva in to konkretno. Pleničk tudi mo porabimo dosti, preoblačimo pa se dosti manj, ker sem uvedla slinček vsaj med hranjenjem in malo po njem. jih res dosti umažemo čez dan, je pa lažje to zamenjat, ko pa celega preoblačit, ker če ga sitega preoblačim, itak vse izbruha. Kakali smo včeraj in danes, sem šla včeraj po novalac it, ampak je bolj redek in ga je izbruhal že med hranjenjem. Ne vem, če je bil slučaj ali pa mu res ne ustreza, ker sem pol nadaljevala z bebo. Mu zdaj večkrat na dan ponudim vodo, me je v lekarni opozorila, da mora dobit dovolj tekočine, tako da upam, da zdaj bo :). Mamo pa tudi mi rdeče pikice po telesu in bradi, ki kakšen dan izginejo potem pa se spet prikažejo, pojavile so se pa takrat, ko je bila tista huda vročina. Je možna kakšna alergija na hrano, saj ga malo tudi še dojim?

(odgovor članu genovefa)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Junijke 2012
26.7.2012 11:17:42   
Rina2
Ojla mamice!

naj se še jaz pofočkam na tem forumu.
Evo nam zaenkrat gre kar dobro, čeprav se mi vsake toliko porodi novo vprašanje in skrb, a se nekak sproti razreši. Naša pupika zaenkrat pridno raste. Razen krčev ko bolj kriči, ne pa joka (Orešček saj si slišala), večjih težav nima.
Sem pa jaz zato toliko bolj na udaru. Kot kaže se mi je na desni dojki zamašila mlečna žleza. Na desni strani imam kot kovanec veliko rdečico, ki na pritisk zelo boli. Od včeraj zvečer se trudim s toplimi obkladki, masažo in pogostejšim hanjenjem in izčrpavanjem te dojke. Bomo videli, kaj se bo izcimili. Upam, da ne mastitis user posted image
Pojavila se mi je še ena trenutno bolj nadležna težava - boleči sklepiuser posted image Kolena me bolijo za znoret! komaj vstanem ali se usedem, ko pa imam v rokah tamalo, pa še moram dodatno paziti, da se ne zvrnem. Tud gležnji in sklepi na prstih na nogah in rokah malo bolijo. sem prebrala da je se to pri nekaterih pojavi po porodu (pomanjkanje kalcija zaradi dojenje, slabokrvnost, premalo počitka). Torej, ker dojim, sem slabokrvna in nisem preveč poslušna ko me preganjajo k počitku, sem bila odlična kandidatka za tole: komaj čakam še pregled pri zdravniku, da mi pove, kako najučinkoviteje rešiti težavo. Zelo zoprna reč!!!user posted image
če ima katera podobno težavo ali kak nasvet se toplo priporočam.

lepo bodite mamice! uživajte s svojimi sončki.
in še ena user posted image za vse!


_____________________________

Junij 2012, Marec 2014, .... Maj 2016?

Dum spiro, spero!


(odgovor članu repacica)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pokukajte v pravljičen svet nove trgovine ...
photo
Vrata je odprla nova trgovina Mali zakladi, ki se nahaja v spodnji etaži Emporiuma, BTC City Ljubljana.
Imena za fantke in deklice, ki pomenijo lj...
Veliko staršev ime za otroka izbira glede na njihov pomen in med lepšimi je zagotovo ime, ki v svojem pomenu nosi ljubez...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?