|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Z dojenčkom na križarjenje
23.4.2013 9:01:06   
Špelička
Pozdravljeni!

Doma imamo 5-mesečno dojenčico in z možem razmišljava o opciji dopusta križarjenje po Sredozemlju. Na križarjenje bi se odpravili v začetku septambra, ko bodo temperature malo nižje. Takrat bo najina pupika stara 10 mesecev. Je kdo to že dal čez in kako je bilo? Kaj menite, je mala premajhna za tako potovanje? Naj povem, da načeloma nisva komplikatorja, tudi mala je pridna in lepo ponoči spi, ampak do jeseni se lahko tudi kaj obrne user posted image . Se mi pa zdi ta starost ok, ker naj bi do takrat že vse jedla in pač ne bi imeli dela s pasiranjem in AM, za kar v "hotelu" itak ne bi imeli možnosti. Druga opcija dopusta je hrvaška obala - apartma. Druga opcija mi je privlačnejša edino zaradi bližine doma, če bi mala kaj staknila in zbolela.

Kaj mislite vi?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Z dojenčkom na križarjenje
23.4.2013 9:07:41   
Masha_M
Pri 10 mesecih se zelo rado zna zgoditi, da boste imeli še en kup dela s pasiranjem... user posted image

(odgovor članu Špelička)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Z dojenčkom na križarjenje
23.4.2013 9:11:30   
Tippi
ma jaz bom rekla takole. Izkušenj s križarjenjem nimam, mam pa z drugimi potepanji, ki kao niso za male otroke. sploh pa ne za dojenčke! user posted image
Ne oziraj se preveč na mnenja, češ, da ne bosta imela nič od takega dopusta, pa da ni varno, pa bla bla bla. če imtata plan dobro izdelan, glede dojenčice, če upata in če vama to predstavlja iziv, kar!! to, koliko (ne)bo jokava, je pa brezveze računati. danes joka, jutri ne več. in obratno heheh. na to se ni za zanašat. Bistvo je potovanje, ki vama bo predstavljal iziv, kot celota. Poznamo kar nekaj družin, ki so prepotovali svet po dolgem in počez, z dojenčki, pa govorijo samo o presežkih takega potovanja. Potem verjetno velja podobno tudi za križarjenje. konec koncev se boste ustavljali v mestih, na otokih, in tam imajo tudi zdravnike, če bi šlo kaj narobe. user posted image

Še glede hrane. se da tud pretlačit, ni treba glih pasirat. včas tud niso imeli paličnih mešalnikov, pa smo vsi preživeli user posted image jaz sem ga pri hčeri sicer že imela, ampak sem raje pretlačila, kot pasirala. prehrana dojenčice je še najmanjši problem, če se mene vpraša user posted image sicer je pa odvisno veliko od starša. eni so bolj ziheraši, drugi ne upajo, tretji so nekje vmes, izberejo vmesno varianto, so pa tudi starši, ki upajo, ki želijo več in jim vse skupaj predstavlja iziv.

< Sporočilo je popravil Tippi -- 23.4.2013 9:16:15 >

(odgovor članu Špelička)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Z dojenčkom na križarjenje
23.4.2013 10:43:32   
naja17
Kaj pa vem.... Jaz nisem komplikator, samo jaz bi šla na križarjenje in pač v vsakem mestu naokorg, z dojenčico pa ne vem, če bi mi šlo.... Jaz sem rekla, da čez par let tko, če moža spravim na vodo (v luft mi je uspelo), k bojo otroc večji, da si tudi oni kej ogledajo user posted image .

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Z dojenčkom na križarjenje
23.4.2013 11:10:25   
josephine27
Nimam izkušenj s tem. Razmišljam pa podobno kot Naja17. Če bi šla na križarjenje bi si želela v vsakem pristanišču iti ven in si kaj ogledat. To pa tudi jaz ne vem kako z dojenčkom gre. Ravno lahko najbrž ne, ker je tudi čas omejen organizirani izleti pa ponavadi niso ravno dojenčkom prilagojeni. Tako, da jaz čakam, da moji malo zrastejo. Kar se tiče pa samega bivanja in prehrane na ladji pa po moje ni noben problem it tudi z 10 mesečnikom.

_____________________________



(odgovor članu naja17)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Z dojenčkom na križarjenje
23.4.2013 15:43:01   
Špelička
Če se bova odločila za križarjenje, bova vsekakor izbrala tako varianto, da se gre vsak dan iz ladje in tudi vodenih ogledov ne bova vzela, ampak bi šli lepo po svoje. Po pravici povedano, se mi zdi dosti lažje it na ladjo sedaj, ko je mala še v vozičku, kot naslednje leto, ko bo hodila. In tudi po ogledih se mi zdi lažje it, če je mala v vozičku.

Masha_M kako to misliš, da bomo morda pri desetih mesecih še pasirali hrano? Če gre otrok pri 11. mesecih v vrtec, mu valda pri 10. ne pasiraš več hrane user posted image .

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Z dojenčkom na križarjenje
23.4.2013 15:58:25   
Hope2
Mi smo napr šli z 4,5 mesečnim na dolgo potovanje (ne križarjenje), ki so nam vsi odsvetovali in je bil odličen dopust. Pa mali ni spal, bil aktiven, imel krče, glih začel z GH....

Ampak z našim 10 mesečnikom ne bi šla, še najmanj na križarjenje. Hrana mene sploh ne gane, četudi tisti teden je hrano iz lončkov-hipp, mu nič n e bo, pa še vmes sveže sadje, je več kot dovolj. Tudi zdravnik je na križarki. Mene bi bolj skrbelo šibanje. Naš je takrat že veselo hodil in tekal in ga nisi mogel ustavit, plezal bi povsod, šibal povsod, nič si ni dal dopovedat ne tja in tja, nič ga ni skrbelo, kje sva midva, on je šel po svoje....bazena pa tudi ni maral... Zame bi bila to nočna mora

(odgovor članu Špelička)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Z dojenčkom na križarjenje
23.4.2013 16:45:18   
Dashenka

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Mi smo napr šli z 4,5 mesečnim na dolgo potovanje (ne križarjenje), ki so nam vsi odsvetovali in je bil odličen dopust. Pa mali ni spal, bil aktiven, imel krče, glih začel z GH....

Ampak z našim 10 mesečnikom ne bi šla, še najmanj na križarjenje. Hrana mene sploh ne gane, četudi tisti teden je hrano iz lončkov-hipp, mu nič n e bo, pa še vmes sveže sadje, je več kot dovolj. Tudi zdravnik je na križarki. Mene bi bolj skrbelo šibanje. Naš je takrat že veselo hodil in tekal in ga nisi mogel ustavit, plezal bi povsod, šibal povsod, nič si ni dal dopovedat ne tja in tja, nič ga ni skrbelo, kje sva midva, on je šel po svoje....bazena pa tudi ni maral... Zame bi bila to nočna mora


V celoti se strinjam z napisanim. Edini problem z 10 mesečnikom je, da je v fazi plezanja, plazenja, mogoče že nesigurne hoje.
Jaz bi šla na vašem mestu prej, torej v juniju oz juliju.

Glede hrane pa itak ni problem. S seboj imaš pač tistih nekaj Hippovov kozarcev s pasterizirano hrano, ki jih kupiš v Mullerju. In jih potem pogrevaš v vroči vodi user posted image



(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Z dojenčkom na križarjenje
23.4.2013 16:49:47   
Dashenka
Masha_M kako to misliš, da bomo morda pri desetih mesecih še pasirali hrano? Če gre otrok pri 11. mesecih v vrtec, mu valda pri 10. ne pasiraš več hrane .


Hja, eni pač otrokom ponudijo ob uvajanju goste hrane pasirano hrano in mnogi od njih potem pasiraje in pasirajo....in se sprašujejo zakaj otrok zavrača nepasirano hrano.
Spet drugi pa nismo nikoli pasirali in so zato naši otroci jedli brez težav "normalno" hrano, pretlačeno z vilico oz narezano na koščke.

(odgovor članu Špelička)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
25.4.2013 11:37:36   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Dashenka)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Z dojenčkom na križarjenje
25.4.2013 13:24:17   
Špelička
Mislim, da je odhod iz Savone. Šli bi pa za 7 dni. Ma kaj pa vem, sedaj sem ful skeptična, ko sem prebrala vaše komentarje. Naša pupa je tok pridna, pa tudi v vozičku se rada vozi, ni problema ne s spanjem ne s hranjenjem (že uvajamo GH), zato sem bila tako suverena, da bi šlo user posted image .

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Z dojenčkom na križarjenje
25.4.2013 18:30:14   
aprilčica07
Jaz bi rekla, da je največ odvisno kakšen tip otroka je vaša pupa. Naš ta velik - totalno neproblematičen, z njim bi šli komot kamorkoli (no, saj smo tudi šli). Tamala pa glih kontra, bla je ena velika sitnobica, poleg tega pa še živa kot poper in je bla muka kamorkoli it z njo. Shodila je pri 10 mesecih in takrat se je začela "veselica" .

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu Špelička)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
25.4.2013 19:56:43   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu aprilčica07)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Z dojenčkom na križarjenje
25.4.2013 21:34:33   
Katy78
Ja, z našim 4,5 letnikom in 3-mesečnim dojenčkom si tudi jaz predstavljam iti marsikam ampak z našim trenutno 11-mesečnim dojenčkom pa težko. user posted image Hodi že zelo dobro in nonstop samo raziskuje in ni šans, da bi bil v v vozičku ali naročju. Preden je shodil, je pa kobacal in je bilo isto - ne v vozičku in ne v naročju. Igrače so itak zanimive par minut, potem pa šibanje naokoli in nonstop mu moraš biti za ritko Prvi sin je bil isti. Tako da meni bi tudi bil to največji pomislek ne pa hrana, spanje, jokanje ipd.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Z dojenčkom na križarjenje
25.4.2013 22:29:15   
josephine27
Špelička če je pa tako, pa ne pusti nam drugim mamam, da preveč vplivamo nate. Ti najbolje poznaš svojo pupo in če si na začetku čutila, da bo šlo potem po vsej verjetnosti tudi bo. Otroci pri tej starosti so zelo različni in vsaka gleda kakšen je bil takrat njen. Pa itak se koz spreminajajo in nekaterih stvari se pač ne da predvidet za par mesecev v naprej. Ampak sem skoraj sigurna, da če boste šli ti sigurno ne bo žal, če pa ne boste šli pa obstaja možnost, da ti kdaj bo in se boš spraševala kako bi bilo.

_____________________________



(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Z avtodomom po Sardiniji
photo
Piombino je pristanišče na zahodni obali naših gurmanskih sosedov. Na s soncem obsijanem parkirišču smo nestrpno pričako...
Družinsko potepanje: Lignano
photo
Lignano je italijansko letoviško mestece, primerno za enodnevni družinski izlet ali za podaljšan konec tedna. Nudi velik...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?