|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Plenični izpuščaj pri novorojenčku
17.11.2005 18:39:14   
tincci
Kaj pomaga, vsak dan ima več pikic? Plenice Pampers mamo. Skratka, suha ritka, pogosto previjanje, hladilno mazilo iz lekarne, bepanthen ... katero mazilo najbolj pomaga? Ali je bolje nič mazat, da ne zaprem por še bolj?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Plenični izpuščaj pri novorojenčku
17.11.2005 18:44:27   
rozi81
Poskusi s praško pasto.

Lp S

(odgovor članu tincci)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Plenični izpuščaj pri novorojenčku
17.11.2005 18:52:12   
nana 27
zamenjaj pleničke. Mi smo prišli iz porodnišnice in smo bili na DM-ovih pleničkah. Zgleda smo ravno nove dobili, ki so slabše kvalitete in dobili smo pikice. Potem sem zamenjala za pamperske in v teh ni bilo pikic. Stanje se je izboljšalo v enem dnevu. Prej sem pa počela vse tisto, kar omenjaš ti in obupovala nad pikasto ritko.  

(odgovor članu tincci)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Plenični izpuščaj pri novorojenčku
17.11.2005 18:57:42   
tincci
Dobim v lekarni?

(odgovor članu rozi81)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Plenični izpuščaj pri novorojenčku
17.11.2005 19:11:35   
rozi81
Ja praško pasto dobiš v lekarni. Drugače ti pa še priporočam da za ritko kupiš kremo od Bebivala. To dela galenski laboratorij v Mb in baje se dobi v centru Murgle v privat lekarni. Men ga je zmankal in ga morm jit iskat je pa super. Je pa zelo podoben praški pasti samo da je hladilno mazilo s cinkom prav tako kot praška pasta. V Mb pa sigurno dobiš to kremo.

(odgovor članu tincci)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Plenični izpuščaj pri novorojenčku
17.11.2005 19:16:16   
nana 27
Bebival je super! Tudi mi ga imamo, in sicer mazilo za ritko in hladilno mazilo! Na drugem forumu so priporočili za plenični izpuščaj kremico Menalind derm, ki jo ravno tako dobiš v lekarni. Je brez parfumov oz. posebnega vonja. Vsebuje pa olje svetlina in čebelji vosek. Koži zagotavlja primerno vlažnost in jo obnavlja. Mi smo jo kupili že pred porodom in moram rečt, da je super.

(odgovor članu rozi81)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Plenični izpuščaj pri novorojenčku
17.11.2005 20:25:12   
Antigona
Ko smo prišli iz porodnišnice smo imeli pleničke Fixies new born in je blo kul. Ko jih je zmanjkalo smo prešaltali na Pamperske. Takoj je dobil vneto ritko in smo se je znebili šele ko smo šli nazaj na Fixies....

(odgovor članu tincci)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Plenični izpuščaj pri novorojenčku
17.11.2005 20:56:42   
Grascakinja
  • čim več jo pusti nagico, da si zrači kožo
  • ali pa ritko suši s fenom
  • zamenjaj plenice
  • čim pogosteje previjaj, da bo čim manj v mokri plenici
  • nivea wundschutzcreme ali pa praška pasta znajo pomagat
  • umivaj pri previjanju s toplo vodo in vato pri vsakem previjanju, ne uporabljaj robčkov

(odgovor članu Antigona)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Plenični izpuščaj pri novorojenčku
17.11.2005 21:05:17   
tincci
Sem razmišljala o Fixies ali pa zelenih Huggies, ja. A Fixies se kupi v DM ali v Mullerju?

(odgovor članu Antigona)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Plenični izpuščaj pri novorojenčku
17.11.2005 21:35:56   
sabini
Mojmu se je to samo enkrat full nardil k sem neki probavala šparove plenice pa so full šit, je dobil izpuščaje . Veš kaj je pomagalo NIČ MAZAT SAMO UMIT POSUŠIT DO SUHEGA IN TO JE TO. pO RAZNIH KREMAH JE BLO ŠE HUJE.

(odgovor članu tincci)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Plenični izpuščaj pri novorojenčku
18.11.2005 0:19:22   
KODA
Jaz sem tamlajšega domov iz porodnišnice prinesla z vneto ritko.Praška pasta je res pomagala.

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu sabini)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Plenični izpuščaj pri novorojenčku
18.11.2005 8:14:37   
Antigona
Fixies se da kupit v Müllerju in Baby Centru. Trenutno je v BC ceneje če vzameš dva enaka paketa pride en 1799 sit, se mi zdi približno sicer je pa cena v BC 2390 sit.
Pa še to. Vijolične so dosti boljše od plavih, cena za paket je ista, jih je pa žal manj v paketu...

Lp

(odgovor članu tincci)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Plenični izpuščaj pri novorojenčku
18.11.2005 16:09:32   
hubi
Pri nas je najbolj pomagala praška pasta, nekaj dni je bilo treba mazati. Drugače se mi pa najbolj obnese hladilna krema Bubchen. Odkar jo uporabljam, ni o izpuščajih ne duha ne sluha.

(odgovor članu tincci)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Plenični izpuščaj pri novorojenčku
18.11.2005 16:31:29   
tincci
V čem pa je fora hladilnega mazila (Galenski laboratorij) potem? A rito s tem namažem, izpuščaje pa z drugo kremo?user posted image

(odgovor članu hubi)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Plenični izpuščaj pri novorojenčku
18.11.2005 17:04:15   
nana 27
evo iz navodil.. mazilo za nego otroka (za ritko): Mazilo ščiti zdravo otroško kožo pred vplivom urina, njegovih razpadnih produktov in znoja ter ugodno učinkuje na pordelo kožo. Preprečuje nastanek pleničnih izpuščajev.  Mazilo za ritko izgleda tako kot tisto iz lekarne in tudi vonj se mi zdi enak. hladilna krema: vsebuje izvlečke kamilice, ki kožo pomirja in neguje. Mandljevo olje, lanolin in glicerol kožo prehranjujejo, varujejo pred škodljivimi vplivi okolja in preprečujejo njeno izsušitev. preberi si več.. http://www.mb-lekarne.si/index.php3?p=epp_bebival&SID=7ed6b0606aec148f61a875239aa6f4ea

(odgovor članu tincci)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Plenični izpuščaj pri novorojenčku
19.11.2005 15:51:01   
tincci
Ok, se pravi, da zdaj vse namažem s praško pasto, tudi ritko, ali moram tam z hladilnim mazilom?

(odgovor članu nana 27)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Plenični izpuščaj pri novorojenčku
19.11.2005 16:19:32   
hubi
Tam, kjer so izpuščaji, mažeš s pasto, drugje pa s hladilnim mazilom (v gubicah...). Po 3¨do 4 dneh naj bi izginili.

(odgovor članu tincci)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
Je za otroka res najboljši najvišji zaščit...
Je za otroka zares najboljša zaščitna krema za sončenje z najvišjim zaščitnim faktorjem? V članku preveri, kako izbrati ...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?