|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kaj skuhati za božično kosilo?
1.12.2005 10:53:05   
tanikaa
Zanima me, kaj skuhate za božično kosilo? Jaz bi rada letos pripravila za svojo družinico res nekaj posebnega, pa me zanima katere so ponavadi tiste dobrote, ki se znajdejo na vaši mizi za božič.

Pa tudi pecivo bom spekla, prvič po ne vem kolikih letih. Sem videla, da je pri Lisi priloga za pecivo. Upam, da je notri vsaj nekaj receptov, ki so primerni za začetnike. Je mogoče že katera kupila Liso? Zanima me, ali so recepti res tako dobri, kot to reklamirajo.

Kosilo pa je lahko malo bolj komplicirano, ker kuham pa rada, še posebej nove in zapletene stvari.user posted image



Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kaj skuhati za božično kosilo?
1.12.2005 11:10:35   
Anonimen
user posted image Ne vem,no se ne spomnim,če se na Božični dan lahko je mesouser posted image
Lahko imaš vse na bazi morja.
Kot predjed hobotnica v solati:
Hobotnice očiščene in dobro oprane potolčemo s kladivom,damo jih v kozico,prilijemo malo vode,dodamo nekaj plutovinastih zamaškov
in dušimo tolko časa da se zmehčajo.
Odstraniš zamaške in počakaš,da se vse skupaj ohladi.Ohlajene narežemo na kolobarje,jim dodamo olje,strt česen,sesekljan petršilj,sol poper,kis.
To narediš en dan prej,ker se mora marinirat v hladilniku čez noč.
Nato pa:
Pečen zobatec:
Oluskani(postrgaš luske stran)in očiščeni ribi narediš po obeh straneh nekaj plitvih zarez.Posoliš in daš v pekač,namazan z oljem.
Ribo nato poliješ z vročim oljem in daš v vročo pečico.Med peko jo večkrat polivaš z oljem,ki se je nabralo na dnu pekača.
Ribo,pečeno,položiš nato na ogret krožnik,jo preliješ z oljem v kateri se je pekla,obložiš z rezinami limone in z nasekljanim petršiljem posuješ.
Kot priloga je lahko gratinirana zelenjava,ali slan krompir v kosih.
Kasneje pa še:
Lahko kakšno rižoto z škampi ali morskimi sadeži.
Nato sladico:tiramisu,ali panacotta.......
Za konec,sorbet in kavica.

(odgovor članu tanikaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kaj skuhati za božično kosilo?
1.12.2005 11:16:41   
tanikaa
mljask, fantastična ideja. ne vem že bom zdržala do božiča.
hvala

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kaj skuhati za božično kosilo?
1.12.2005 11:51:35   
Anonimen
Pri nas ni božičnega kosila brez obilice mesa. Sicer pa so to bolj navadne stvari, tako da ti tukaj ne morem pomagati z novostmi, pač kuhajo babice: svinjska pečenka, dunajski zrezki, pečena kura,...

Jaz imam pa preko božično večerjo (24.12.) in takrat planiram nekaj specialnega. Še ne vem, kaj.user posted image

(odgovor članu tanikaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kaj skuhati za božično kosilo?
1.12.2005 12:21:29   
marty5
Če se ne motim je tako, da se mesa naj ne bi jedlo na predbožični večer (takrat se je ribe ipd. - ponavadi je to večerja in se gre pol na polnočnico).
Za Božič pa mesa kolikor želiš user posted image . No, vsaj tako pravi moja tašča - verna, pa še italijanska povrhu user posted image

_____________________________

Ko je volja, se vedno najde tudi pot. Ko pa volje ni, prosto pot dobijo izgovori.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kaj skuhati za božično kosilo?
1.12.2005 12:39:43   
tanikaa
tašča italijanka? vau. upam, da ti večkrat skuha kaj italijanskega. mljask pa testenine. noro dobre so.

italijanska in mehiška kuhinja...mljask.

pa italijančki...ups, upam da moj ne bere...user posted image

(odgovor članu marty5)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kaj skuhati za božično kosilo?
1.12.2005 13:06:54   
marty5
Italijanka, ja - z vsem dobrim in slabim, kar to zraven prineseuser posted image .

Drugače pa glede kuhanja - čista 10ka user posted image . Se moram kar trudit, da mojemu user posted image  preveč ne manjka mamina kuhinja...

_____________________________

Ko je volja, se vedno najde tudi pot. Ko pa volje ni, prosto pot dobijo izgovori.

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kaj skuhati za božično kosilo?
1.12.2005 13:46:34   
Anonimen
OK pol pa na bazi mesa!
Za začetek:OBLOŽENI KRUHKI
različne vrste in oblike rezin kruha,
-poljubni namaz
za oblogo,
-rezine pečene svinine,kolobarček kivija,jagodo,kumarico,nariban hrenin list motovilca..s tem obložiš po želji kruhek
-na rezino narezana pečena perutnina,šalotko,sadje.solatni list.rezina limone,list pehtrana.
-rezine gnjati,s trdo kuhanim jajcem,kislimi kumaricami,rdečo papriko,in kodrasti petršilj za dekoracijo.
-z rezinami pršuta,olivami,kodrasti petršilj in cikorija.
- z rezinami salam,ki jih oblikuješ v cvetke,dodaj redkvico,rezine trdo kuhanih jajc,ves kruhek pa na tanko pobrizgaj z majonezo.

Goveja juha z domačimi rezanci.

Kuhano govedino iz juhe narežeš na rezine in to tako da so vlakna prerezana pravokotnouser posted image (tega jaz nikoli nisem skapirala)
položiš na krožnik in poliješ z malo juhe in obložiš z jušno zelenjavo,ki se je kuhala v župci
Lahko pa tudi s praženim krompirjem in pa sveda s kislim hrenom in z dušenim zeljem,ali kremno špinačo,ali z grahom.ali korenčkom na maslu delanim.

(odgovor članu marty5)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kaj skuhati za božično kosilo?
1.12.2005 13:57:14   
Anonimen
Lačnaaaaaaaaaaaaaaaaaa.........................user posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kaj skuhati za božično kosilo?
1.12.2005 14:21:18   
LEJLA
neva razturasuser posted image user posted image user posted image
se mi tako sline cedijo

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kaj skuhati za božično kosilo?
1.12.2005 14:23:19   
tanikaa
pa neva, kaj si t i kuharica? pa kje pobiraš te fantastične recepte? 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kaj skuhati za božično kosilo?
1.12.2005 15:15:06   
Anonimen
Moja najmlajša obiskuje srednjo gostinsko šolo:gostinski tehnik.
Pa jih nosi domov,pa tudi svaka in nečaka imam,ki delata v gostinstvu,eden je celo zelo iskan kuharuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu tanikaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kaj skuhati za božično kosilo?
1.12.2005 17:08:00   
tanikaa
blagor tebi. tako vsaj nimate dolgočasnih in ponavljajočih se jedilnikov. lepo pa je, da vse to deliš z nami user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kaj skuhati za božično kosilo?
2.12.2005 7:50:59   
Anonimen
Tu si se pa zmotila tinkaa,lahko se tu gor izživljamuser posted image z recepti,ko pa se doma ne morem.
Imam namreč tako razvajeno družino,da vsako novost,ki bi jo skuhala,bi nosove dvignili.Poskušala sem in odnehala,tako imamo tudi mi enoličen jedilnik.user posted image

(odgovor članu tanikaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kaj skuhati za božično kosilo?
2.12.2005 10:14:55   
tanikaa
ja, moj smrkavec je tudi zelo razvajen. jé samo hrenovke (fej, kako so "zdrave"), svinjski šniclin, pa golaž, pa...ja, pa nič več user posted image .

no, vsaj moj ni izbirčen in vsaj tukaj si potem lahko dam duška. ampak potem moram narediti pač dve kosili. eno za smrkavca, eno pa za naju2.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kaj skuhati za božično kosilo?
2.12.2005 11:43:06   
Anonimen
Jaz sempa kot kuhrca v kakšni restavraciji..ala card,vsakmu posebi,po željiuser posted image
Sama sem kriva,sem jih razvadla,zdej jih pa imam.

(odgovor članu tanikaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kaj skuhati za božično kosilo?
2.12.2005 12:49:47   
Anonimen
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kaj skuhati za božično kosilo?
5.12.2005 10:37:53   
tinkamiška
Neva, najraj berem pa tvoje recepte, pol pa control copy pa control past v mojo zbirkouser posted image user posted image user posted image

Kaj ti ne gre v glavo pri govedini narezani praokotno na smer teka vlaken? Pol se ne cufa ne?user posted image  A sem prav razumela?

No, bom jst povedala kaj sva z možekom vsako leto do zdej jedla za Božič al pa za Novo leto(zdej bo šele 4 letouser posted image )

Nisem delala predjedi, ponavadi sem kakšen teden prej spekla ene 4 vrste keksov, zberem recept glede na trenutno razpoloženjeuser posted image .

Za večerjo sem nardila zase pečene škampe(jih pojem sama 1 kg), za moža pa gratinirane dagnje, ampak kupim tiste ta velike, ki so že razpolovljene. Na vsako školjko dam malo češnjare in naribam sir, jih zložim na pekač in malo pokapljam z suhim vinčkom, pa dam pečt v pečico, da se sir lepo zapeče.

Zraven pa nardim ribji biftek in sicer:
-dve tamali konzervi tune
-eno kislo semtano
-dve žlici polpekočega ajvarja
-eno žlico hrena
-eno žlico gorčice
-dve žlici majoneze
-en zdenka sirček
-v multipraktiku zmeljem tri kisle kumarice, eno majhno čebulo in en strok česna
-pol tamale pločevinke koruze
-posolim in poporam
-pokapljam z malo limoninega soka
Vse skupaj zmešam in na debelo mažem na koščke francoskega kruhauser posted image

Letos pa pojma nimam kaj bom spacala, ker semuser posted image  in škampi in školjke odpadejouser posted image  bom vidla, če sploh kej, če ne bom ravno takrat v porodnišniciuser posted image

LP,
Tinka

_____________________________

May be I'm not an angel, but I can still fly...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kaj skuhati za božično kosilo?
5.12.2005 11:12:52   
Anonimen
user posted image Njami tinkamiška,dobrooo!!!user posted image
Neki me pa zanima,zakaj pa se bojiš škampov?
Jaz sem v moji drugi nosečnosti pojedla na tone škampov:na žaru,ala buzara.
Moj sine je zdrav kotuser posted image

(odgovor članu tinkamiška)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kaj skuhati za božično kosilo?
5.12.2005 11:52:22   
tinkamiška
Joj, Neva, a res si jedla škampe? Je blo nekje napisano, da naj nebi jedla rakov in školjkuser posted image   v nosečnosti pa jih imam takooooo radauser posted image  No mogoče si jih bom pa vseeno privoščilauser posted image

Lepo bodi!

Tinka

_____________________________

May be I'm not an angel, but I can still fly...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kaj skuhati za božično kosilo?
5.12.2005 12:45:53   
Anonimen
Ne vem kdo?in kje je to pisalo,samo jaz ti garantiram,da sin nima nobenih posledic.Vsak drugi dan so se mi zaluštali,edino kar je trpelo je bila denarnicauser posted image

(odgovor članu tinkamiška)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kaj skuhati za božično kosilo?
5.12.2005 12:50:10   
Anonimen
U, zdaj sem se pa spomnila, kaj bom naredila. Filana prsa, telčja ali svinjska. Svinjska so meni boljša, manj smrdijo ...user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kaj skuhati za božično kosilo?
5.12.2005 13:27:32   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

U, zdaj sem se pa spomnila, kaj bom naredila. Filana prsa, telčja ali svinjska. Svinjska so meni boljša, manj smrdijo ...user posted image user posted image


Spliš se splača, ne,poškilit vsake tolko na to stran?dobiš idejo za kosilo.
user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kaj skuhati za božično kosilo?
5.12.2005 13:47:55   
Anonimen
Ja, ko prebiraš napisano in si v živo to predstavljaš na krožniku pred soboj in v ustih že čutiš okus mamljivih jedi, ti potem na pamet oziroma jezik pade tudi najslajše med najslajšim.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kaj skuhati za božično kosilo?
6.12.2005 9:50:22   
tanikaa
se mi zdi, da imam zdaj samo še večji problem, kot sem ga imela na začetku. zdaj imam ogromno idej, ki so vse po vrsti fantastične, božično kosilo pa je le eno. user posted image

kaj naj zdaj????user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





8 najboljših zdravih zajtrkov za nosečnico
Če ste brez idej, kaj bi si pripravili za zajtrk, da bi bilo zdravo in bi koristilo vam in vašemu razvijajočemu se otrok...
Danes so na jedilniku šparglji
photo
Šparglji so znani po svojem zdravilnem učinku. Preverite kuharske trike, ki jih morate poznati pri pripravi jedi iz špar...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?