|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   CR, pa spet noseča
24.2.2006 10:38:51   
Reza
Zdravo.
Zanima me, če je kakšno tveganje, če zanosiš v prem letu po CR? Vem, da je bolje počakati več časa, vendar je tako tudi po naravnem porodu. Ali je po CR bolj tvegano? Zakaj? Izkušnje? Mnenja!!
Prosim za čimveč odgovorov, ker resno razmišljam o tem oz. načrtujem še eno user posted image

_____________________________

29. decembra se je rodila naša Ava.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: CR, pa spet noseča
24.2.2006 10:53:19   
Anonimen
Ne ga sračkart, punca. Malo si preberi tole:
http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=654345&mpage=1&key=Amoss
http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=694048&mpage=1&key=Amoss&#694052
http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=704093&mpage=1&key=Amoss&#704095

(odgovor članu Reza)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: CR, pa spet noseča
24.2.2006 11:03:59   
Anonimen
Ja, še vse se podrobno spominjamo žalostne zgodbe Amoss, ki ni ena izmed redkih v takih primerih. Raje počakaj in umiri to željo za nekaj časa kot da bi otroček ostal brez mamice. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: CR, pa spet noseča
24.2.2006 11:05:00   
Jessy
Reza, tako kot ti je že Splišni povedala! Ne se hecat, ker boš tvegala otrokovo in svoje življenje.
Jaz sem se že sprijaznila, da bom mogla vsaj 2 leti počakat! Morda bo pa še boljše tako!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: CR, pa spet noseča
24.2.2006 12:28:32   
spacey
Ja, ampak pri Kiri je šlo pa vse ok, pa je tudi majhna razlika med pupama in prav tako je rodila s CR.

Mislim, da je najbolje da se posvetuješ s tvojim G ali pa celo z večimi in ti povejo dejansko kaj in kako bi bilo, če bi bila spet noseča.

Lp in srečno!


_____________________________

"Fake it until you make it."
Sweet Like Chocolate

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: CR, pa spet noseča
24.2.2006 12:34:38   
Anonimen
Ja, Kira je imela srečo, ampak tudi ona ni zanosila načrtovano.

(odgovor članu spacey)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: CR, pa spet noseča
24.2.2006 13:05:20   
Bejba
Jaz sem zanosila 10 mesecev po carskem rezu. Sedaj sem v 29. tednu in zaenkrat še nobenih problemov (trkam). Upam, da bo do konca potekalo vse v najlepšem redu.
Ali ima katera link kaj je Pušenjak napisal Amoss takrat ko ga je spraševala, jaz ne najdem. Hvala.

LP; Bejba user posted image

_____________________________

Odločitev, da boš mati, je usodno pomembna.
Takrat izbereš, da bo tvoje srce
za zmeraj hodilo po svetu zunaj tvojega telesa.
(Elizabeth Stone)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: CR, pa spet noseča
24.2.2006 13:08:02   
Reza
Najbolj zanimivo je to, da mi je moj Ginekolog v prejšnji ponedeljek rekel, da ni panike, da naj počakam do otrokovega tretjega meseca, potem pa v akcijo. Ko pa sem prebrala zgodbo o Amoss, me je pa kar zmrazilo.

_____________________________

29. decembra se je rodila naša Ava.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: CR, pa spet noseča
24.2.2006 14:43:22   
Mina1
Jaz tudi menim, da se posvetuješ s svojim G, v kolikor si že noseča.

Mi smo se striktno držali imeti pauzo 2 leti. Dejansko sam CR ni kar tako ena mala operacija oz. poseg. Zna biti tvegano za mamico ali otročka, če se ne držiš "pravil". Gre seveda za tvoje dobro in za dobro pikice. Zato pa parvijo, da  lahko v življenju naredijo isti mamici (le) 3 CRje. 

Pri nas je 3 leta razlike med prvim CR  in drugim CR.

_____________________________

I don't care what they say, I just wanna live my life

(odgovor članu Reza)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: CR, pa spet noseča
24.2.2006 15:15:54   
Jessy
Mina1 a si avtomatsko imela ta drugi CR? Smem vprašati kaj je bil vzrok prvemu?
Jaz malce računam na naravni porod, ker ta prvič je bil CR zaradi napačne lege.

(odgovor članu Mina1)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: CR, pa spet noseča
24.2.2006 15:41:28   
eva1
Mi smo po 9 mesecih po Cr nehali s kontracepcijo, moj G je rekel da nekje po 8 mesecu ni panike če zanosim...sedaj pa čakamo kdaj bo user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: CR, pa spet noseča
24.2.2006 18:39:10   
Anonimen
Sicer se ne navezuje na avtoričino temo, Jessy, ampak ti bom vseeno odgovorilauser posted image
Seveda je možno, da rodiš drugič naravno. Jaz sem prvega rodila s CR zaradi prevelikega obsega glavice-revček se sploh ni spuščal v porodni kanal. Drugo srčico in našega najmanjšega razgrajača pa sem oba rodila naravnouser posted image user posted image user posted image
Ko sem prišla drugič rodit, so me v porodni sobi vprašali, če bom rodila s CR. Bili so prijetno presenečeni, ko sem povedala, da mi je največja želja rodit naravno. Takoj sem imela ekipo navijačevuser posted image , ki so bili skoraj tako veseli in srečni kot jaz, ko sem rodila mojo pupo...
Drugače pa ja, ni se za hecat. Tvegaš življenje otroka in sebe zavoljo parih mesecev neučakanosti... Če si pa že noseča, bo pa to sigurno več kot rizična nosečnost in jo boš morala pridno preležat, da ne boš obremenjevala stene maternice še dodatno in s tem povečevala rizika.

(odgovor članu Jessy)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: CR, pa spet noseča
24.2.2006 19:05:25   
bobek05
Od mojega CR je minilo dobrih 8 mesecev in če ti povem po resnici, mi sploh ni do tega, da bi kar takoj spet imela drugega. Me Anej trenutno dovolj zaposli user posted image Se bom pa jaz tudi držala 2-leti-pavze pravila, ker nočem tvegat in si ne želim kakšnih komplikacij. Sicer pa naj si moje telo v miru "odpočije". Če sem odkrita se še zdaj ne počutim 100% taka kot sem bila pred porodom. Trebušnjake še vedno težko delam, včasih me še precej srbi v predelu brazgotine (ki pa je resda vedno manj vidna) in bognedaj da bi mi rob hlač prišel na razgotino - mi ful ne paše... user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: CR, pa spet noseča
24.2.2006 19:06:45   
bobek05
Jessy, jaz sem vprašala dr. Pušenjaka glede CR (pri meni je bilo isto - CR zaradi medenične vstave) in mi je rekel, da imam 50/50 možnosti, da bo naslednji spet CR četudi bi ŽELELA baravni porod. user posted image

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: CR, pa spet noseča
24.2.2006 19:07:13   
bobek05
Eh, naravni porod....

(odgovor članu bobek05)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: CR, pa spet noseča
24.2.2006 19:07:42   
rija
Jaz pa sem eno brala na enem drugem forumu, ki je zanosila takoj prvi mesec po carskem rezu in je napisala, da ji je ginekolog rekel, da ni problemauser posted image

Kdo zdaj tu ni normalenuser posted image

(odgovor članu Reza)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: CR, pa spet noseča
24.2.2006 19:12:45   
ZARA
Jst tud ne vem, a ti zdravniki ne hodijo na ISTE seminarje user posted image
VEDNO je 100 različnih mnenj! Vedno!

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: CR, pa spet noseča
24.2.2006 19:47:24   
bobek05
Evo, Bejba, zdaj sem se malo namučila, ampak končno našla:

http://med.over.net/phorum/read.php?f=19&i=71418&t=71418



(odgovor članu Bejba )
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: CR, pa spet noseča
24.2.2006 20:00:42   
bobek05
rija, verjetno misliš sanjo s foruma MAMA... Ja, meni je to tudi čudno... user posted image Zanosila je pa res menda 1 mesec po CR. Zdaj je že ene 25t noseča in baje da ni problemov...

(odgovor članu bobek05)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: CR, pa spet noseča
24.2.2006 20:05:53   
eva1
Glede mnenj zdravnikov-ja res vsak ima drugačna mnenja, amapk prej ko po 6 mesecih 100% ni dobro zanositi...
...jaz upam, da bom 2 rodila naravno-no poskusila bom 100% kako bo pa pol bomo pa videli!

(odgovor članu bobek05)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: CR, pa spet noseča/za Jessy
24.2.2006 20:12:27   
Mina1
Jessy:
Mina1 a si avtomatsko imela ta drugi CR? Smem vprašati kaj je bil vzrok prvemu?
Jaz malce računam na naravni porod, ker ta prvič je bil CR zaradi napačne lege.


Sorry, šele sedaj sem utegnila pšriti do računalnika.

Pri prvemu je meni odtekla voda 6 dni po tretjem roku, moj me je peljal v LJ porodnišnico, kjer so me zadržali in fino okregali zaradi vode. Odprta nisem bila nič, čista ničla. Nato so me 16 ur matrali z umetnimi popadki od večera do naslednjega dne, nakar sem se odprla le 3 cm od možnih 10. Ko se je ekipa zamenjala je sledil CR, pa mali se ni spustil nič dol. Pa še plod je bil velik v sorazmerju z mojo medenico in tako.

Glede na to, da naj bi bil drugi malček spet velik v sorazmerju z mojo medenico (sem drobna čez boke), in glede na to, kaj je bilo prvič, me je G dal na predpripravo za CR. Dr. Pušenjak je opravil vse v tistem dnevu in ugotovil, da je dobro, da imam spet CR. Tako sem dobila točen datum za elektivni CR, dva dni pred rokom.

Ni rečeno, da boš imela spet CR. Pa vseeno vprašaj svojega G, kaj meni oz. naj te dajo na to predpripravo, pa boš videla, kaj in kako.


_____________________________

I don't care what they say, I just wanna live my life

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Imena za fantke in deklice, ki pomenijo lj...
Veliko staršev ime za otroka izbira glede na njihov pomen in med lepšimi je zagotovo ime, ki v svojem pomenu nosi ljubez...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?