|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   sama jedla, pa še to ne velik stvari..
26.3.2006 18:54:54   
bini
naša mala dama (skoraj 22m) je padla v hudo fazo 'sama jedla'... to zgleda za znoret, ker je resnično popolnoma nespretna in ker se ob tem res nič ne naje... spravi vase 3 mini žličke polente, jaz ji ne smem dat nič (do nadaljnjega je sprejela vsaj še kakšno dodatno žličko ob animiranju), razpacka cel kos kruha, ki ga mora obvezno sama namazat - če je že namazan pač samo poliže dol sirček, pašteto ali karkoli že je... user posted image , nabode tri krompirčke in potem je sita, enako z vsemi drugimi stvarmi...
do zdaj je lepo jedla, sedaj pa ko je lačna vedno vpije samo MLEKO, MLEKO... pa ne more pri 22m pit sam mleko.... vse skupaj bi nekak prenesla brez panike dokler je približno zdrava, če ne bi še ponoči poslušali mleko, mleko...
sadja ne je praktično nič, zelenjave minimalno, ... sploh ne vem od česa živi user posted image  - tud sladkarij vmes ne dobiva... res se trudimo z njo, morda preveč user posted image

saj res, da ji nič ne fali, ima nekaj zalog in pač poje manj, ampak vseeno me zanima ali ta faza kdaj mine???? kolk časa traja, da se približno naučijo jest sami, da imaš občutek da vsaj nekaj poje???
a je še kje kak tako zbirčen in samosvoj in zahteven otrok kar se hrane tiče????

pa fajn bodte in zdravi bodite - tisti ki to berete user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: sama jedla, pa še to ne velik stvari..
26.3.2006 20:59:32   
india
Ojeje Bini, a si ti to našega Marka opisovala??? Še celo jabolko si mora it sam v klet iskat, drugače ga ne bo pojedel!user posted image user posted image
No, o količinah pa s eraje ne pogovarjam, ker ko kje vidim kakšnega fantiča njegove starosti,kako lepo poje pol žemlje, naš Mark pa samo 2x vgrizne vanjo, me kar pri srcu zaboliuser posted image

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: sama jedla, pa še to ne velik stvari..
26.3.2006 21:45:07   
bini
joj miska01 - ampak Mark vsaj jabolko poje user posted image user posted image ...  naša ga samo pogleda in reče NE, ker to je pa ja sadje in tega ona ne je- zadnje pol leta že ne user posted image .. točno prepozna kaj je sadje, tud tisto, ki ga morda še ni jedla do zdaj ko se ga spet dobi na tržnici...(npr. jagode, kaki, hruška...)..
dans še polenta ni več palila user posted image  - niti 3 žlice...
zgleda da bo manekenka ko bodo te zaloge (še dobr da jih ima!!!) šle....

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: sama jedla, pa še to ne velik stvari..
27.3.2006 13:26:11   
Nia30
Mi smo stari 16 m pa tud nič ne pojemo. Bi tud rad sam jedel in pol gre vse mimo,sam v usta ne. najprej od lakote kriči "ama-ama", ko pa ga želim nahranit spet kriči in se meče sem pa tja po stolčku. nekak mi uspe spravit vanj par žličk, če mu dam GSM, najprej enga, pol še drugega. Mleka pa naš sploh ne pije in pol si belim glavo kako naj v njega spravim dovolj kalcija, ker tud jogurtov ne mara. Edina mlečna stvar, ki mu gre v rit je čokolešnik user posted image

lp

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: sama jedla, pa še to ne velik stvari..
27.3.2006 20:35:24   
Anonimen
Kako to misliš, da je nespretna? A še ne je sama pri 2 letih? No ja, skratka moj nasvet je, da ji pač daj za jest, kar pač ti misliš, da je prav oz. kar vi jeste in bo pojedla kolikor bo (če ne bo nič, pa ne bo nič). Tudi moja je imela tako obdobje, ko je bilo mleko aktualno, toda jaz sem ji ga dajala samo zvečer in zjutraj (že zaradi nizkega železa, ki ga je imela). Če je prosila za mleko vmes, sem ji rekla, da ga bo dobila zvečer in jo vprašala, če želi sadje ali kaj drugega za piti. Ponoči je dobila vodo za pit in amen. Počasi se je navadila, da pač mleka čez dan ne bo dobila in tudi sadje je po nekem času začela jesti. Mislim pa, da imajo vsi otroci obdobja, ko jejo normlno, pa potem ne, pa potem se spomnijo, da bi samo določeno hrano...
Moje stališče v glavnem je, da se otroku ne ponuja nekih piškotkov, pa Montejev ipd. v stilu, samo da bo nekaj pojedel. če mu ne paše, če ne želi, ne želi. Noben otrok še ni pri polni mizi stradal, verjemi. Pa da ne boš mislila, da je moja kaj pretirano ješča, pa tudi bolj suhe sorte je. Samo jaz se s tem pa res še nikoli nisem obremenjevala.
P.S. Saj ni za to tema, ampak sem zadnjič v bazenu videla eno mamo, ki je hodila za povsem normalno grajeno hčerkico (v vodi) in jo futrala s Fruchtwergi. Mislim, pa to nisem videla prvič. Za bruhat. Saj ni čudno, da otroci nič ne jejo, če jih kar naprej posiljuješ s hrano.

(odgovor članu bini)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: sama jedla, pa še to ne velik stvari..
28.3.2006 10:17:39   
bini
ne, še ne je pri 22mesecih..... ali pa imam jaz drugačno predstavo samostojnega hranjenja user posted image ...
packanje in mešanje polente že ni samostojno hranjenje... ali pač?? pa se ne sekiram zaradi tega in menim, da ima še čas... motorično je pač pri vseh stvareh bolj za vrstniki - pa ne več kot kak mesec, dva...

ne dobiva montejev, piškotkov... in mislim da lahko razumem tiste mame, ki skačejo okoli s fruchtzwergi..

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: sama jedla, pa še to ne velik stvari..
29.3.2006 9:32:43   
india
Anonimna, to kar si napisala je čisto tvoje mnenje in stališče. OK.
Poglej primer. Moja najstarejša hči je pri 3 letih zbolela za pljučnico in je potem kar nekaj časa porabila,d a se je vrnila v normalne tire življenja. Ker ej bil adolgo v bolnici, je potem doma, ko je imela malo več energij, hotel anadoknaditi priigranju, raziskovanju, vsem drugem, le pri hrani ne. In kaj, naj bi takrat otroka pustila lačnega??? Če smo jo mi hranili, je jedla in to normalno, sama pa ni dlaa v usta čisto nič. pa sem tudi letala za njo s Fruchtzwergi in raznimi pudingi,pa tudi s sendviči, zelenjavo in vsem živim.

Bini, nekateri pač ne znajo jest "kot veliki" še tudi pri 4 letih, verjemi. Sem opazovala v vrtcu,pri starejših, pa kaj vse vidiš...

Najina dva pa sta pač bolj komot, pa če packata, bosta tudi v usta kaj pomotoma prinesla, pa bo!user posted image user posted image

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...
Pravice iz naslova krajšega delovnega časa
photo
Eden od staršev, ki neguje in varuje otroka do tretjega leta starosti, ima pravico delati krajši delovni čas, ki pa mora...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?