|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pranje-sušeje puhovke
14.9.2006 10:39:38   
Sibil_
Moj sin ima svetlo modro puhovko, le-ta pa meni žre živce.Sem jo enkrat oprala, malo tekočega praška, nič mehčalca, na stroju nežen program.Vse ok.Jo dam sušit na zrak, ležečo na stojalu za perilo.Se posuši in smrdi kot kuga.user posted image

Dobro, popizuser posted image  in dam še enkrat prat, po kakih dveh mesecih.Ponovno brez mehčalca, tekoči prašek, nežni program.Jo obesim visečo na sonček in veter, da bo ja ok.In zdaj spet smrdi in pri šivih je tako rjavo.Ampak kapuca, ki je pa visela tudi na stojalu, pa ne smrdi.

Kaj delam narobe?KAko vi perete puhovke?user posted image

LP,
Sibiluser posted image

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pranje-sušeje puhovke
14.9.2006 10:42:18   
soncece24
Nesem v čistilnico user posted image

_____________________________

Idealni moški ne pije, ne kadi, ne vara, ne kvartopiri, ne obstaja. (ruski aforizem)

(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pranje-sušeje puhovke
14.9.2006 10:56:00   
DORI
Smrdi ali ne smrdi-vse je odvisno kakšno perje je notri. Ker pa ponavadi ne vemo ali bo zasmrdelo je najboljše, da se nese v čistilnico. Obe s hčerjo imava "kao" gosje perje, mojo puhovko moram obvezno v čistilnico, ker zasmrdi kot kuga, od hčere pa perem brez  problema v stroju (na 30 , z mehčalcem).

_____________________________

Čas ne čaka nikogar.
Uživaj vsak trenutek, ki ti ostane,
kajti ta ima vrednost

(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pranje-sušeje puhovke
14.9.2006 11:28:32   
Rožica I
Če imaš možnost, jo posuši v sušilcu, kamor vtakneš še par teniških žogic, da razbijejo moker puh narazen. Na sinovi puhovki iz H&M je na etiketi tako pisalo in je preverjen recept- puhasto in dišeče.

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu DORI )
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pranje-sušeje puhovke
14.9.2006 13:09:45   
BLAŽIKA
Preden daste puhovko iz stroja še ene dvakrat vklopite izpiranje in potem takoj v sušilec z par tenis žogicami pa bo ok.

Aja še nekaj : kako pa si ve predstavljate da perejo puhovke v čistilnicahuser posted image ? Me res zanima vaše mnenjeuser posted image user posted image .
(sem bila dve leti v kemični čistilnici)

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pranje-sušeje puhovke
25.9.2006 13:49:16   
ona
Blažika,jaz pa vem kako se puhovke čistijo v čistilnicah,pa ti ne povemuser posted image
Sem tudi jaz nekoč delala v pralniciuser posted image

Sibil,drugače pa jo boš mogla sušit v sušilnem stroju,ker če ne ti bo vedno smrdela!Ali pa če imaš možnost jo sušit zunaj na močni burji,kot jo imamo mi na krasu in vseeno jo moraš vsake toliko strest da ne gre perje na kupčke,ker tej kupčki pol smrdijo

(odgovor članu BLAŽIKA)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pranje-sušeje puhovke
27.9.2006 14:01:21   
BLAŽIKA
O ONa me veseli, da nisem edina. Saj tudi mi ne povemo kako se to delauser posted image user posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu ona)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pranje-sušeje puhovke
27.9.2006 14:10:07   
Shuka
Kot so rekla dekleta, sušilec ali čistilnica. No zdej ko vemo da v sušilcu gre in to zelo lepo, bomo to prakticiral še naprej.user posted image

(odgovor članu BLAŽIKA)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Pranje-sušeje puhovke
1.10.2006 20:41:36   
kapica
Hm, jaz sem enkrat puhovko prala v stroju in se je tudi v redu na zraku posusila, brez da bi smrdela. Ampak hec je v tem da se sploh ni vredu oprala, je imela potem se vedno rumene fleke gor, ne vem al od omare al cesa. Tako da sem rekla od takrat naprej nikoli vec ne kupim cesa takega. Najboljsa resitev user posted image user posted image .

_____________________________

Sedaj nas je pa pet!

(odgovor članu Shuka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Pranje-sušeje puhovke
8.9.2007 8:41:54   
MAJDA22
Najprej sem prala puhovke v pralnem stroju in sušila na zraku. Dokler je nisem mogla oprati sredi zime. Posušila sem jo v sušilcu. Iz sušilca sem jo vzela takšno kot sem jo dala notri.
Od tedaj naprej jih perem v stroju in sušim v sušilcu.

(odgovor članu kapica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Pranje-sušeje puhovke
8.9.2007 8:51:38   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: MAJDA22

. Posušila sem jo v sušilcu. Iz sušilca sem jo vzela takšno kot sem jo dala notri.
Od tedaj naprej jih perem v stroju in sušim v sušilcu.



Enako.

Smrdi pa najbrž zato, ker se perje ni čisto dobro posušilo. Ker ko se opere, se "zlepi" in se naredijo "kepe", ki se ne morejo tako dobro posušiti, pa čeprav deluje suha in na zunaj tudi je...

Zato, če nimaš sušilca in sušiš zunaj, puhovko ali pa oddejo iz puha večkrat "pretresi" in obrni, da gre perje narazen. Tako jaz delam z odejo, ki mi ne gre v sušilec. Nič ne smrdi.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu MAJDA22)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?