|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ko boste stari...
23.10.2006 21:50:15   
Anonimen
...kdo mislite, da bo skrbel za vas?

Mož? Žena? Otroci?

V čigavi družbi bi radi preživeli zadnja leta vašega življenja?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ko boste stari...
23.10.2006 21:56:34   
Bubamaraa
Če bom pa pri 26-ih letih razmišljala kako bo ko bom stara bi se mi pa lahk spipalo..... user posted image

Zakaj bi se sedaj obremenjevala sedaj s temi rečmi, ko preživljam najlepša leta svojega življenja in živim kot mati svoji hčerki...Imam še veliko ciljev pred sabo, ki jih imam namen izpolniti predno se postaram in začenm razmišljati kdo bo skrbel zame na stara leta....user posted image

_____________________________

...KO TI ŽIVLJENJE PRINESE LIMONE ,ZAPROSI ZA TEQILO,SOL IN SEVEDA ME POKLIČI…



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ko boste stari...
23.10.2006 22:01:14   
Pupica
Se strinjam z ROmano, tut men to ne pade na misel o tem razmišljat.

Upam in želim, da bi lahko skrbela sama zase.
Preživela bi pa rada zimo življenja v družbi svojih najljubših in najdražjih, najbližjih.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ko boste stari...
23.10.2006 22:06:59   
total
Tudi jaz tako razmišljam kot predhodnici..

_____________________________

Kaj naj rečem...srečna sm!!!


(odgovor članu Pupica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ko boste stari...
23.10.2006 22:30:23   
iva01
Upam da bova z user posted image  skupaj uživala tud pol ko bova stara, če pa bom sama ostala pa že nočem bit breme otroku, jaz bi najrajš šla v dom, tam mi vsaj dolgcajt nebi bilo.

(odgovor članu total)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ko boste stari...
23.10.2006 23:17:14   
Magi*
s tem se res ne obrmenjujem. si pa želim dočakati visoko starost v dobri formi in zdravju. če bo tako, bom tudi zase lahko poskrbela. in upam, da nikomur ne bo treba skrbeti zame:)

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ko boste stari...
23.10.2006 23:32:40   
lelaval
Tudi jaz se strinjam z razmišljanjem predhodnic - zakaj bi se tako daleč v prihodnost obremenjevala sedaj in se dodatno sekirala za stvari, ki sploh ne vem, če jih bom dočakala.
Vsekakor pa bi stara leta rada uživala s partnerjem ob sebi (sama nikakor ne user posted image ), rada bi, da otrokom ne bi bilo vseeno, kako je z menoj, ne bi pa jih rada obremenjevala s skrbjo zame.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ko boste stari...
24.10.2006 5:23:24   
Anonimen
Pričakujem, da bom sposobna skrbeti sama zase. Če ne bo tako, si raje dam štrik okrog vratu (pa čeprav pri 50-ih). Če pa česa ne maram, je pa to odvisnost (toleriram edino odvisnost od cigaret).

Si pa predstavljam sebe in Kamikazo, oba siva in oprta na palčkah, kako sediva pred eno pritlično hišico na klopci, opravljava sosede in grickava Albert kekse s protezami. Predstavljam si Jana in Robija (in bodočo hčerko) v najinih letih, kako priškripajo z avtomobili na najino dvorišče, nama vržejo ven z zadnjih sedežev najine vnuke in vnukinje, na hitro rečejo, da takoj pridejo nazaj in - izginejo. In jih seveda ni do naslednjega dneva.

He, he, he...

Resno. Pričakujem, da si bom vsaj v penziji oddahnila. Brez obveznosti, brez teženja, brez odvisnosti. Hočem in pričakujem mir in ubogi tisti, ki si bi ga drznil zmotiti. Bo tako letel skozi okno...

Huh... še 30 let, pa bo...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ko boste stari...
24.10.2006 6:47:05   
srki
Ne vem, v to se pa res ne spuščam, je še predaleč do moje starostiuser posted image .

(odgovor članu Bubamaraa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ko boste stari...
24.10.2006 7:27:17   
tanikaa
Bom vesela, če bom polega takega načina življenja, kot ga mamo, starost sploh dočakala. Če pa že, pa upam, da bom kaka super babica, ki bo non stop hodila po svetu in ne bom odvisna od nikogar.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ko boste stari...
24.10.2006 8:53:12   
Mina1
V čigavi družbi bi radi preživeli zadnja leta vašega življenja?


No, jaz sem upala oz. vedno mislila, da se bom z roko v roku postarala skupaj z bivšim partnerjem, se pravi atijem najinih dveh fantkov. Nažalost se ni tako izteklo in sem žalostna zaradi tega. Tudi jaz tuhtam o tem..

Res upam, da se ne bom sama postarala, ne znam biti sama, rada sem z nekom, ki ga imam resnično rada, vse je velko lažje.

_____________________________

I don't care what they say, I just wanna live my life

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ko boste stari...
24.10.2006 8:54:19   
soncece24
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

...kdo mislite, da bo skrbel za vas?




Upam, da bodo imeli  v domu upokojencev kakega seksi mladega bolničarja user posted image user posted image Ne resno, seveda upam, da bom lahko skrbela sama zase in da bom en dan čila in zdrava legla v posteljo in se nikoli več zbudila - ampak to so menda itak sanje vsakega. Drugače pa bom take težave reševala, ko bodo nastopile.


_____________________________

Idealni moški ne pije, ne kadi, ne vara, ne kvartopiri, ne obstaja. (ruski aforizem)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ko boste stari...
24.10.2006 8:54:28   
Anonimen
 
Jaz ne bom nikoli star... vecno mlad.. user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ko boste stari...
24.10.2006 9:11:44   
Anonimen
Joj, mina1, jaz te imam tako rada user posted image  In tako.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Ko boste stari...
24.10.2006 9:39:55   
Rosada
Kad ostarim bodo moja djeca skrbela za mene.To je logika.Sad ja skrbim za njih dvoje.Sve jima dam kuham peglam i tako.Kad ja ostarim to če se zamjeniti.U muslimanskoj kulturi sramota je kad netko da starše u dom.To ni u redu.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Ko boste stari...
24.10.2006 10:17:09   
Mina1
Joj, mina1, jaz te imam tako rada In tako.


Al bina, hvalauser posted image .

_____________________________

I don't care what they say, I just wanna live my life

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Ko boste stari...
24.10.2006 10:44:18   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: Rosada

Kad ostarim bodo moja djeca skrbela za mene.To je logika.Sad ja skrbim za njih dvoje.Sve jima dam kuham peglam i tako.Kad ja ostarim to če se zamjeniti.U muslimanskoj kulturi sramota je kad netko da starše u dom.To ni u redu.


moraš vedeti, da so današnji domovi lepše urejeni kot marsikateri hotel s parimi zvezdicami..

če lahko "otroci" preskrbijo dovolj denarja za tak dom.. bi bil jaz osebno vesel, če bi preživel mojo starost tam.. nimaš nobenih skrbi.. kosilo je kuhano vsak dan.. pospravljeno.. zlikano ipd ipd.. ni lepšega.. zakaj bi obremenjeval svoje otroke in njihove družine s seboj??

naj me obiščejo 1x mesečno.. med tem ga pa lahko feštamo z ostalimi starčki in igramo tombolo user posted image

(odgovor članu Rosada)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Ko boste stari...
24.10.2006 11:16:27   
mama54
naj me obiščejo 1x mesečno.. med tem ga pa lahko feštamo z ostalimi starčki in igramo tombolo
IZVIRNO SPOROČILO: Zahi


Polepšal si mi dan s to izjavo.Res sem se nasmejala.

_____________________________

Ne sanjaj svojih sanj, temveč jih živi!

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Ko boste stari...
24.10.2006 11:22:53   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: mama54

Polepšal si mi dan s to izjavo.Res sem se nasmejala.


user posted image

no.. a ni tko.. zakaj gledat na to kot nekaj slabega.. če je človek star... to še ne pomeni, da boš pač jutri umrl.. lahko se "penzion" izkoristi do maksimuma.. se ga fešta do konca..

samo naši starši npr. si tega sploh ne predstavljajo.. uživat.. jit nekam... zapravit 1000€ za bedarijo..

ko bom sam na tem.. bom zelo ignorantski.. če si bova z ženo zaželela počitnice za 4 mesece nekje na jugu Peruja.. bova tja pač tudi šla.. zakaj pa človek dela celo življenje.. mogoče zato, da sediš v nekem revnem stanovanju in čakaš smrt?  da pričakuješ, da te bodo otroci prali in umivali rit.. samo zato ker si pač star??

ne hvala.. Žena in Jaz na Kubi user posted image to bo naslov mojega romana..

< Sporočilo je popravil Zahi -- 24.10.2006 11:23:24 >

(odgovor članu mama54)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Ko boste stari...
24.10.2006 11:33:39   
mama54
Zahi,o tem res začneš misliti,ko prestopiš 50 leto.Otroci zrastejo ,si ustvarijo svoje družine,se odselijo od hiše.Z možem sva začela razmišljati,da bova veliko hišo prodala,si kupila kaj manjšega.In ko bo prišel čas,da nebova sposobna sama živet greva v dom.To pa iz razloga,ker svojim otrokom ne privoščim tega trpljenja,kot sva ga midva z možem imela 5 let z nepokretno,umsko zaostalo taščo.

_____________________________

Ne sanjaj svojih sanj, temveč jih živi!

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Ko boste stari...
24.10.2006 11:41:29   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: mama54

Zahi,o tem res začneš misliti,ko prestopiš 50 leto.Otroci zrastejo ,si ustvarijo svoje družine,se odselijo od hiše.Z možem sva začela razmišljati,da bova veliko hišo prodala,si kupila kaj manjšega.In ko bo prišel čas,da nebova sposobna sama živet greva v dom.



no evo user posted image user posted image ...

(odgovor članu mama54)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Ko boste stari...
24.10.2006 11:50:06   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Zahi
med tem ga pa lahko feštamo z ostalimi starčki in igramo tombolo user posted image



hehehehhehehe

pa se jst s svojim kdaj uletim, in kksn per spijemo user posted image  

(odgovor članu Zahi)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Ko boste stari...
24.10.2006 11:50:20   
iva01
Bravo Zahi

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Ko boste stari...
24.10.2006 11:59:54   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: sreckanosecka

IZVIRNO SPOROČILO: Zahi
med tem ga pa lahko feštamo z ostalimi starčki in igramo tombolo user posted image



hehehehhehehe

pa se jst s svojim kdaj uletim, in kksn per spijemo user posted image  


jeeej user posted image user posted image

kdo bo še pomislu na to, kdo bi skrbel za nas, ko nam bo tok hudo user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Ko boste stari...
24.10.2006 12:02:19   
Sita
Moja teta in njeni otroci skrbijo za njeno mamo (mojo staromamo) in so vsi zelo srečni, da staramama ni v domu za ostarele. Ona je že tri leta priklenjena na posteljo in rabi veliko nege, vendar je izredno čile pameti. Moja staramama je kot mladenka in izredno modra ter še zdaj bere ogromno, le njeno telo ne more več samo na stranišče - sploh ne more vstat brez pomoči. Vendar ona je pravo veselje kljub vsemu. Jaz komaj čakam, da jo obiščemo, saj neizmrno rada poslušam njene zgodbe iz njene mladosti in življenja na sploh. Ne znam reči drugega, kot da je vsem nam v veliko veselje in moja sestrična in bratranec, ki tudi skrbita zanjo (oba sta še študenta ok 20 let stara) sta nekoč neutolažljivo jokala, ko je bila v bolnici na intenzivni negi in je bilo z njenim zdravjem tako slabo, da niso vedeli, če bo preživela.
Samo naj povem, da ni nikoli sitna, čeprav je naveličana postelje in včasih potoži, da bi raje umrla, kot da morajo drugi skrbeti zanjo (takrat je moja teta huda nanjo), nikoli nič ne zahteva in zmeraj ko se z njo pogovarjaš, ti daje skozi njene besede neko moč in optimizem ter voljo do življenja. Sama pa je imela zelo težko življenje - bila je trikrat vdova in umrl ji je sin - moj oče - ko je imel komaj 20 let. Pa vendar ni nikdar pomislila na samomor, pravi, v težkih trenutkih je molila in to ji je zmeraj dalo novih moči in voljo.
Neznansko jo imamo vsi radi, meni je bila zmeraj vzor in zato sem tudi mojo hčerko imenovala po njej.

Tako, da menim, da dom ni zmeraj rešitev. Kajti ravno ona in skrb zanjo moji teti še bolj osmisli njeno življenje. Tako pravi moja teta in tudi njena otroka, ki vsak dan skrbijo zanjo.

Moji otroci tudi pravijo, najbrž zaradi tega, ker vidijo, kako harmonično in srečno oni živijo skupaj kljub bolezni in odrekanjem drugim rečem, da želijo oni skrbeti za naju, ko bova stara. no, midva imava drugačne plane: kot prvo želiva iti jadrat okrog sveta in potem v neko mojo najljubšo deželo in tam ostati do konca življenja. Če pa to ne bo mogoče, pa bova kupila neko majhno hišico ob morju in tam uživala do konca svojih dni ...

A kdo bi vedel? Človek obrača in Bog obrne ... Tudi sedaj namreč ne živimo tam, kjer sva si domišljala, ko sva bila še sama, še zdaleč pa ne brez trdega vsakdanjega boja za kruh - za preživetje .... težave zmeraj pridejo.

Pač nima vsak možnost iti na Kubo ali kam drugam bodisi zaradi pomanjkanja denarja ali bolezni ali šibkosti ali česa drugega .... Dejansko ni važno, kje živimo, ampak predvsem, kako živimo - kako smo pri tem izpolnjeni. Kajti četudi ti je usojeno, da si nepokreten, lahko daleč bolj polno živiš kot mlad zdrav človek poln moči. Vse to je odvisno od tvojega razmišljanja - ali se vdaš v usodo in žaluješ, da nisi več mlad in ne moreš več delati tega ali onega, ali pa v novem položaju zopet najdeš nov smisel in to izkoristiš za novo priložnost, da se spet nekaj novega naučiš in uživaš v položaju, v katerem si. Sama si zmeraj prizadevam najti srečo v tisti situaciji, kjer sem. Zakaj bi žalovala po nečem, kar nimam? Kajti če se samo pritožijemo in žalujemo ne živimo resničnega življenja. Treba je živeti tu in zdaj, v položaju, katerem smo se znašli. Samo tedaj je naše življenje lahko zares polno.   

_____________________________

Ljubi svojega moža kot Boga in ti mož, svojo ženo kot Boginjo. Pri tem ni žrtev in nič nam ni težko.

(odgovor članu mama54)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?