|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Marmelada
29.5.2006 19:12:12   
sezam
Ker prihaja čas svežega sadja - bližajo se jagode, me zanima če katera kuha marmelado. Jaz sem skuhala slivovo, vendar s kar precej sladkorja user posted image . Pa me zanima za kak dober recept, s čimmanj sladkorja in po možnosti brez raznih želatin ipd.

user posted image

_____________________________

Sreča ni v tem da počneš to kar rad počneš, temveč v tem, da imaš rad to kar moraš početi. (Sir.S.M.Barrie)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Marmelada
29.5.2006 21:40:46   
al1*
Jaz je vsako leto skuham kar nekaj: višnjevo in malinovo, včasih še ribezovo. Ampak jaz kuham kar z želinom in sladkorjem. Imam pa eno knjigo Čar marmelad, kjer so vsi recepti brez želina. Baje pa je zelo dobra tudi slivova pečena marmelada, ki je brez sladkorja. Mogoče bom letos poskusila narediti tudi to.

_____________________________

lp


(odgovor članu sezam)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Marmelada
29.5.2006 21:58:27   
dulcinea
Baje pa je zelo dobra tudi slivova pečena marmelada, ki je brez sladkorja. Mogoče bom letos poskusila narediti tudi to.


Kako se pa to naredi? Jst bi tud kaj brez sladkorja skuhala. Ker po montiju nč cukrčka ne jem. A se ti da napisat recept. Po mojem bi ti bla vse montijevke hvaležne. Pa še ful sliv imamo pri hiši...

Hvala, D


_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu al1*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Marmelada
30.5.2006 9:15:33   
Anonimen
Kako skuham slivovo marmelado.
Najprej z malo sladkorja,ne maramo preveč sladke marmelade.
Namesto želina pa poberem vse pečke sliv,jih zavijem v gazico in dam kuhat zraven v lonec.Naravni strjevalec so pečke,ker vse bujejo pektin.V starih časih ni bilo želinoa kako mislite,da so vaše babice strjevale marmelado?
S pečkami.

(odgovor članu dulcinea)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Marmelada
30.5.2006 10:37:33   
fricka
Jaz kuham ogromno marmelade. Z malo sladkorja in sigurno strjena bo taka:

1 kg sadja razkoščočiš
1/2 kg - 1 kg sladkorja (jaz ostajam nekje na sredi)

Pustiš stati kakšno ro, nato kuhaš na ognju med mešanje cca 20- 30 minut- naj kar močno vre. Pusti malo stati in dodaj 1/2 limonine sok in še enkrat hitro zavri. Vroče zlij v kozarce. Zaradi male količine sadja je potreben razmeroma majhen čas kuhanja. Če pa dodaš še jabolko med sadje, je marmelada sigurno trda.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Marmelada
30.5.2006 10:38:52   
fricka
Pa dobra je tudi iz kombinacije pomaranč in banane.

(odgovor članu fricka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Marmelada
30.5.2006 13:52:11   
dulcinea
Upam, da mi Ali1 odgovori. Ker jst bi brez cukra to naredila.

A mislite, da bo dobra marmelada, če jo skuham jeseni iz sliv pa brez sladkorja pa da dam not kuhat koščice, kot pravi Neva?

LP; D


_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu fricka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Marmelada
30.5.2006 16:33:37   
al1*
Recept sem prebrala na monu, na forumu Hujšanje.

http://med.over.net/phorum/read.php?f=93&i=54062&t=54044#reply_54062

Bom letos verjetno preizkusila.


_____________________________

lp


(odgovor članu dulcinea)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Hranilne in zdravilne moči kopriv (recepti)
Koprive niso le nadležen plevel, temveč jih lahko uporabite tako v kuhinji kot pri zdravljenju številnih zdravstvenih te...
Kako pripraviti popolno pokovko?
photo
Se tudi vi sprašujete, zakaj so 'kokice' v kinu vedno tako okusne, doma pripravljena pokovka pa se kar nekako ne more pr...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?