|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   izsiljevanje
9.7.2006 10:39:19   
piškotka
Z našo dvoletnico sva se odpravljali v mesto in želela sem jo obleči, nakar si je tamala zamislila svojo verzijo oblačil. Ker sem vztrajala, da obleče tisto, kar sem izbrala jaz, je začela z jokom... in ni vdihnila, in ni vdihnila, tako da je ostala že brez glasu, jaz sem jo stresla, nič, bila je že čisto bela, odprta usta, nobenega zvoka ni več spustila, nobenega vdiha, jaz sem jo tresla, tapkala po hrbtu, obrača z glavo navzdol in ko sem že bila čisto panična, je le vdihnila in jokala naprej. In prenehala z jokom takoj, ko sem ji dala majčko, ki jo je želela.Mene jo skor kap, skoraj sem skupaj zlezla od šoka. Saj vem, da je to izsiljevanje, ampak kako naj ukrepam ob naslednji takšni situaciji? Takšnega strahu ne želim več doživeti, ne želim pa tudi, da to postane način izsiljevanja.
Ali imate kakšne podobne izkušnje?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: izsiljevanje
9.7.2006 11:05:15   
ada2
ob naslednjem takem izbruhu jo polij z vodo. res se sliši kruto, a pomaga.

_____________________________

Besedo KONTRA s proti razložimo in CEPCIJA je jasna brez vprašanj, tako se s kontracepcijo borimo, da bi bil na svetu kakšen cepec manj!

Ada vas ´ma rada!

(odgovor članu piškotka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: izsiljevanje
9.7.2006 11:13:13   
piškotka
A se hecaš? Jaz sem mislila, da mi bo skup padla ali še kaj hujšega, ker ni dihala zelo dolgo.

(odgovor članu ada2)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: izsiljevanje
9.7.2006 11:16:17   
Marogica
Kupi ji pač majčko, ki jo ona želi. Ne pozabi, da je "baba". Konec koncev je pa res vseeno, katero majčko ima-iz tvojega vidika, saj jo bo ona oblekla, ne ti.
Druga možnost je, da ji poiskušaš razložiti, zakaj ji neke majčke ne kupi/kupiš.
Tretja pa, da greš po nakupih sama in oblačilo enostavno prineseš domov. Tako delamo mi, je najlažje, najceneje, najmanj stresno...

(odgovor članu ada2)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: izsiljevanje
9.7.2006 11:20:47   
ada2
prijateljica je mela isti problem s sinom. čisto moder je postal. in to vedno, ko mu ni kaj pasalo. in enkrat jo je razjezilo, pa je vzela kozarec vode in ga polila. mali je bil tako šokiran, da je kar debelo gledal. obrnil se je vstran, se začel z rokami brisat, si nekaj govoril za sebe in se šel igrat. čez kake pol ure je prišel nazaj k mami in je bilo vse v redu in nikoli več ni imel podobnih izbruhov.

_____________________________

Besedo KONTRA s proti razložimo in CEPCIJA je jasna brez vprašanj, tako se s kontracepcijo borimo, da bi bil na svetu kakšen cepec manj!

Ada vas ´ma rada!

(odgovor članu piškotka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
9.7.2006 11:25:28   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu piškotka)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: izsiljevanje
9.7.2006 11:55:59   
hubi
Mislim, da je polivanje oz. špricanje z vodo še najbolj humana stvar. Otroka strezniš. Se mi zdi to bolje kot pa kakšna po riti ali pa dretje. Mene in pa nekaj mojih prijateljev so na ta način kar uspešno utišali. Eno so celo pod tuš postavili. Pa smo vsi brez trajnih posledic gor zrasli. user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: izsiljevanje
9.7.2006 12:25:14   
Marogica
No, to s polivanjem se pa meni ne zdi ravno humana stvar. Jaz imam doma ta starejšega, ki je res živ(milo rečeno), pa na kaj takega še v življenju nisem pomislila. Mene že moti, če me na morju kdo poškropi, ko še nisem čisto v vodi, kaj šele, da bi me nekdo poškropil, ker trmarim. Vas odrasle tudi z vodo polivajo? Sprobajte enkrat, me res zanima, kako ste prenesle to humano metodo.

(odgovor članu hubi)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: izsiljevanje
9.7.2006 12:34:05   
dory
Izsiljevanje....ja zelo poznana beseda pri nas...v javnosti ga probam usmert kam drugam, ali pa v skrajni sili popustim....doma ga rajs dam v sobo, da se zdere.....ko se zdere, vcas traja 10min vcas tud dalj, pride ven ves sladek :)....

Nikol ga nisem polivala z vodo,ker se mi nikakor ne zdi human nacin....zakaj bi "zdravla" izsiljevanja s takimi soki?

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: izsiljevanje
9.7.2006 15:02:24   
hubi
Odraslih tudi ne vidiš, kako se po tleh mečejo in vlečejo stvari naokoli ali pa se histerično derejo sredi ceste, ane? Saj ne vržeš vedra vode v otroka ampak si zmočiš roko in ga pošpricaš.

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: izsiljevanje
9.7.2006 15:14:09   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: hubi

Odraslih tudi ne vidiš, kako se po tleh mečejo in vlečejo stvari naokoli ali pa se histerično derejo sredi ceste, ane? Saj ne vržeš vedra vode v otroka ampak si zmočiš roko in ga pošpricaš.


Ja to je res. Odrasli pa pač od jeze v razne stvari brcajo, krožnike in drugo mečejo, z vrati treskajo, histerično se pa tudi derejo. Pa še kako.

(odgovor članu hubi)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: izsiljevanje
9.7.2006 15:30:27   
hubi
O spomini....user posted image   Kako fajn poči, ko butneš z vrati, he he he.  Ampak potem sledi drugačen hladen tuš user posted image

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: izsiljevanje
9.7.2006 15:31:55   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: hubi

O spomini....user posted image   Kako fajn poči, ko butneš z vrati, he he he.  Ampak potem sledi drugačen hladen tuš user posted image


user posted image user posted image  SE strinjam.....

(odgovor članu hubi)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: izsiljevanje
9.7.2006 16:52:14   
dory
No bom pa povedala tole...moja soseda je svojo leto pa pol staro puncko tkole polila z mrzlo vodo...rezultat...tamala se boji vode, se noce kopat in histericno tuli samo,da slisi za kopanje...vidim,da je to zelo ucinkovit sistem jauser posted image

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: izsiljevanje
9.7.2006 17:30:39   
SaaS
Moj sin je parkrat tako zajokal, da sem se zelo ustrašila.
Moja mami ima take izkušnje. Lahko ti povem, da sem bila jaz kot otrok še hujši primer. Če sem tako zajokala, zadržala dih in skupaj padla. To je bil lahko jok zaradi trme ali če sem se česa prestrašila. V tem primeru res ni bilo druge kot da me poškropijo z vodo, da sem prišla k sebi in k sapi. To se je dogajalo nekje do šestega leta, da sem vsake toliko zlezla skupaj. Si lahko misliš, da sta mi starša, kar velikokrat popustila, ko sem trmarila.


(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: izsiljevanje
9.7.2006 18:35:50   
Anonimen
Sicer se to res zelo redko dogaja, menda, da bi otrok padel skupaj, ko ob joku ne bi zadihal, ampak se pa. Jaz sem enkrat med počitnicami delalal v vrtcu in tam je bil en fantek s takim problemom. Se spomnim, kako smo se ga bali, z otroci vred, ker NI SMEL pasti v nezavest, je bilo naročeno od zdravnikov. Ker menda to lahko preraste v epilepsijo. Zato so nekatere vzgojiteljice tudi uporabljale metodo "voda", ker so se preprosto ustrašile, in je delovalo. Se spomnim, ko so mu že med tem, ko je mali že lovil sapo in ni mogel zadihati,. kar zagrozile, vse panične, da ga boido nesle pod vodo, če ne bo zadihal, in je. Tako da ... jaz ne bi ravno tega z vodo prakticirala, ker se mi zdi grozno, ampak če enkrat že ni več druge izbire, potem človek proba tudi to.
Čeprav v večini primerov pa ima menda otrok "vgrajeno varnostno zaklopko", ki omogoči, da zadiha, ko je treba. Kot nekakšen refleks. Pri nas se je že tudi parkrat zgodilo, da sem mislila, da ne bo zadihal, ampak še vedno potem je. Nisem pa nikoli pokazala panike pred njim, niti mu nisem potem, ko je končno zadihal, popustila. Ker kaj pa veš, mogoče podzavestno lahko to začne uporabljat kot orodje za dosego cilja. Saj ne, da bi takrat na to mislila, ampak če tako pomislim, bi bilo možno.

(odgovor članu SaaS)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   [Brisano sporočilo]
9.7.2006 19:16:33   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu hubi)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: izsiljevanje
9.7.2006 21:42:41   
BLAŽIKA
To stvar z polivanjem sem slišala tudi od večih pediatrov tako da je v tem nekaj resnice. Če otrok ne more zadihati mu s tem lahko le pomagaš. Mi še z tem nismo hvalabogu imeli težav in upam da jih ne  bo.user posted image

_____________________________

Moja punčka je moja največja sreča.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: izsiljevanje
9.7.2006 22:00:37   
Anonimen
kako eagirati ne vem, ker k sreč tacga primera še nism mela. hočem pa samo rečt da se takim problemov da izognit tako da daš otroku na izbiro dve možnosti pa naj sam izbere. recimo a boš oblekla to al pa to majčko? pa nej eno izere. seveda si lahko zaželi celo tretje in pri majčki res ne vem zakaj bi blo treba tako striktno vztrajat pri tisti ki si si jo sama zamislila, seveda če ni zunaj -30 ona pa hoče kratke rokave al pa kej podobnga. moje mnenje.

(odgovor članu piškotka)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: izsiljevanje
10.7.2006 7:50:07   
piškotka
Ne zunaj ni bilo -30, ampak +30, ona pa si je izbrala dolge rokave in kapuco.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: izsiljevanje
10.7.2006 8:05:25   
KATI321
Rečete kar hočete, da otroka ''ozdraviš ipike'' je voda najbolj učinkovita. Pa dokazano ne le za male - tudi kakšnemu polnoletnemu, če se mu kaj ne da dopovedat in dobi svojo porcijo, je prav koristno. Preizkušena metoda pa tudi učinkovita.

(odgovor članu piškotka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: izsiljevanje
10.7.2006 9:18:03   
BarbaraE
O metodi z vodo je bilo napisano tudi v dveh priročnikih - točnih naslovov se ne spomnim - trmast otrok in napadi tegote. Nekaj takega. Pa tudi kolegica mi je povedala, da ji je to svetoval pediater -  otrok v napadu histerije ne sliši in ne ve, kaj se dogaja okoli njega. In če se zadeva stopnjuje do te stopnje, da lahko otrok neha dihati oz. zadržuje dih, ga je najbolje z vodo pomiriti. Seveda je metoda z vodo skrajni primer. In domnevam, da so tiste, ki so uporabile to metodo, pred njo preskusile vse ostale.

(odgovor članu KATI321)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: izsiljevanje
10.7.2006 9:30:54   
Anonimen
Tudi pri nas se včasih zgodi (cca. 1 x na mesec), da med jokom ne diha in je v obraz čisto modra. Nazadnje je padla pred dvigalom in se je tako začela jokat, da ni dihala. Je stanovalce v bloku skoraj kap ko so to gledali. Največkrat se to zgodi pri nas ko pade, se prestraši in ko sem ji prala zobeke in jo je zabolelo.

Me pa vedno stisne pri srcu, ker ne vem kako pomagati. Mislim, da bom kar vodo nosila s sabo.

(odgovor članu BarbaraE)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: izsiljevanje
10.7.2006 13:51:30   
SaaS
Moja mami si tole z vodo tudi ni sama zmislila. Mislim, da so ji pediatri svetovali, naj me osveži z vodo (da se izognem besedam pošprica ali polije).

Zna pa povedati štorijo, ko smo bili v gostilni. Otroci smo se lovili, nekdo me je po hrbtu in  jaz sem se tako ustrašila, zajokala, zadržala dih in padla skupaj. Najbližje kar je mami imela tisti trenutek pri sebi na dosegu je bilo njeno pivo. Kaj je hotela, tudi pivo je pomagalo. Ostali gostje so kar zaprepadeni in prestrašeni gledali, ampak jaz sem pa prišla k sebi tudi s prho piva.  

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: izsiljevanje
10.7.2006 21:12:12   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: piškotka

Ne zunaj ni bilo -30, ampak +30, ona pa si je izbrala dolge rokave in kapuco.


js bi jo pustila pa nej se skuha! sej bi hit hotla dol dat vrjem!

(odgovor članu piškotka)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...
Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?