|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   lj. porodnišnica - široko povijanje
28.7.2006 0:10:19   
Sandra*
Ojla!

Zanima me- tiste  ki ste rodile v Ljubljani, kdaj novorojenčkom naredijo uz kolkov.

V Kranju sem bila v mš in nam je babica govorila da v Kranju delajo takoj in ko je odpuščen s porodnišnice točno veš a ga je potrebno povijati široko ali ne.

V Ljubljani pa vse novorojenčke povijajo široko in gredo tudi domov široko poviti in jim kasneje naredijo uz kolkov?

A res v ljubljanski porodnišnici novorojenčkom ne delajo uz kolkov v tistem času, ko so še v porodnišnici, ampak kasneje?

Lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: lj. porodnišnica - široko povijanje
28.7.2006 6:02:19   
CUKRČEK
Ja, v Lj. porodnišnici slikajo kolke šele pri treh mesecih. Prej pa moraš kao široko povijat.
Moja je bila rojena poleti in je skoraj nikoli nisem povijala. V tako vročini pa res ne. In ima  u redu kolke.

_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu Sandra*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: lj. porodnišnica - široko povijanje
28.7.2006 7:16:47   
darjatimci
V ljubljanski porodnišnici še nimajo UZ naprave za kolke,razen če je v kratkem kaj novega.Mi smo ga imeli v našem zdravstvenem domu in do takrat sem jaz povijala široko.

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: lj. porodnišnica - široko povijanje
28.7.2006 8:24:09   
dskubin
V Izoli slikajo kolke že v porodnišnici in kljub temu svetujejo naj bi do 3 meseca, ko imaš ponovno slikanje kolkov široko povijal, čeprav ni nič narobe. Odločitev pa je od vsakega posameznika, ali bo tako dolgo in ali sploh bo široko povijal.

(odgovor članu darjatimci)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: lj. porodnišnica - široko povijanje
28.7.2006 12:26:23   
SaaS
Jaz sem rodila v Ljubljani pred dvema mesecema in niso delali UZ kolkov. Pri 6-7 tednih sem jih šla delat in zdaj ne povijam več široko, ker je vredu. Do šest tednov pa sem povijala, razen te dneve v hudi vročini mu čez dan nisem tlačila gor še tiste plenice, saj mu je bilo že tako dovolj vroče. Ponoči pa ja.

(odgovor članu dskubin)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: lj. porodnišnica - široko povijanje
15.8.2006 21:42:03   
Sandra*
Ojla!

Naj vam sporočim najnovejšo novico iz lj. porodnišnice: tudi tam naredijo uz kolkov - od prejšnega tedna naprej- našemu so naredili!

(odgovor članu SaaS)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: lj. porodnišnica - široko povijanje
16.8.2006 7:39:03   
onina
Kako je pa v Postojni? Ali ti tam tudi takoj naredijo UZ kolkov?

(odgovor članu Sandra*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: lj. porodnišnica - široko povijanje
18.8.2006 4:34:05   
sonjaka
Ja, drugi ali tretji dan po rojtvu.

(odgovor članu onina)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: lj. porodnišnica - široko povijanje
25.8.2006 19:14:36   
Wahoo RR
Sandra ima prav. Z 1.septembrom bo oziroma bi naj bila to redna praksa. Rodila sem pred 12 dnevi ampak moji bi ga kljub vsemu naredili takoj. Vglavnem to prakso že uvajajo, ja user posted image user posted image user posted image

Nažalost pa ima porodnišnica samo eno napravo za slikanje UZ. V tistem dnevu, ko so slikali našo, so hišniki zamenjali 4 varovalke na mašini...ker ne folga vse skupaj .....user posted image


(odgovor članu sonjaka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: lj. porodnišnica - široko povijanje
13.9.2006 10:24:13   
urskas
Ali to pomeni, da slikajo kolke vsem otročičkom  že v porodnišnici? Ali samo tistim, ki sumijo na kaj...?

(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: lj. porodnišnica - široko povijanje
13.9.2006 10:42:40   
darjatimci
Morali bi ga narediti vsakemu brez izjem.

(odgovor članu urskas)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: lj. porodnišnica - široko povijanje
13.9.2006 20:23:09   
Lu
Punce jaz sem rodila lani februarja v Lj porodnišnici in so nam tam naredili UZ kolkov. Po 2 oz. 3 dneh bivanja tam. 

_____________________________

Maja 21.02.2005 ribica
Tian 03.10.2006 tehtnica
Maša 21.1.2011 vodnarka

(odgovor članu darjatimci)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: lj. porodnišnica - široko povijanje
8.10.2006 20:00:39   
***pika***
nam so v materinski v LJ rekli, da imajo UZ za kolke in ga naredijo pred odhodom domov.

(odgovor članu Lu)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: lj. porodnišnica - široko povijanje
4.11.2006 10:35:21   
Alisa
Jaz sem pred 4 meseci rodila v lj. porodnišnici pa ne delajo uz kolkov. UZ kolkov sem imela 2. meseca po porodu na sistematskem pregledu.
Druge porodnišnice delajo UZ kolkov lj. pa ne!

_____________________________

preden si bil spočet, sem si te želela,
še preden si bil rojen, sem te ljubila
in komaj si se rodil, bi zate umrla.
To je čudež življenja.



(odgovor članu ***pika***)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: lj. porodnišnica - široko povijanje
4.11.2006 17:06:23   
Wahoo RR
IZVIRNO SPOROČILO: Alisa

Jaz sem pred 4 meseci rodila v lj. porodnišnici pa ne delajo uz kolkov. UZ kolkov sem imela 2. meseca po porodu na sistematskem pregledu.
Druge porodnišnice delajo UZ kolkov lj. pa ne!



Pred 4 meseci še niso...avgusta so pa že. Rodila sem 13.8.

_____________________________

Lp,
Wahoo RR



(odgovor članu Alisa)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: lj. porodnišnica - široko povijanje
4.11.2006 17:56:06   
Gina
Uboga Ljubljana! Saj ne morem verjet, pa že 10 let nazaj so o tem govorili, samo takrat smo čakali 6-7 mesecev na UZ, pred 8. leti smo čakali4-6 mesecev...

V Postojni pa so takoj naredili UZ 2,5 let nazaj.

(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: lj. porodnišnica - široko povijanje
8.11.2006 18:00:12   
***pika***
Ja, zdaj UZ kolkov 100% delajo tudi v LJ. Preverila dva tedna nazaj user posted image

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: lj. porodnišnica - široko povijanje
9.11.2006 11:42:22   
najina pikica*
jst sm rodila julija in mojemu niso naredili uz kolkov,so pa zato naredili dojenčku sosede,ki je rodila tut junija in je ležala v isti sobi kot jaz....jst mislm,da enim naredijo enim pa ne...

(odgovor članu ***pika***)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: lj. porodnišnica - široko povijanje
4.12.2006 17:00:20   
asso
Ja nam so tudi ob odpustu slikali kolke in so bili 1A, kljub temu sem široko povijala.

Danes smo imeli ponovno UZ kolkov in zadeva ni več 1A. Niso 100% o.k. tako, da imamo še 1 mesec širokega povijanja. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Kako pa za vraga izgleda to široko povijanjeuser posted image  namreč jaz sem povijala kao preventivno povijanje (1 tetra + povijalka)user posted image

_____________________________

Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet.

(odgovor članu najina pikica*)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: lj. porodnišnica - široko povijanje
8.12.2006 11:44:43   
domci
Ja saj se povija tako nogice pa morajo biti tako kot pti kaki žabici (predstavljaj si krake od žabe )

(odgovor članu asso)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: lj. porodnišnica - široko povijanje
8.12.2006 23:41:41   
ŠpelaP
Asso - Res široko povijanje je 3 tetre (2 preloženi, 1 zmaj) + povijalka.
Naš pikec je imel ob rojstvu en kolk 1A, drugega pa 2A. UZ so mu naredili 2 dni po rojstvu (pred tremi leti v SG bolnišnici). Smo ga morali skoz na široko povijati. Po 8 tednih je na ponovnem UZ bilo vse O.K., vendar smo ga morali še naprej do treh mesecev široko povijati.

(odgovor članu domci)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





VIDEO: Dojenček spi v plodovnem ovoju
Neverjeten video posnetek otroka, rojenega v amniotski vrečki, medtem ko ga zdravniki zbudijo, še preden se rodi.
Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?