|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kaj storiti če je dojenček zaprt???
28.8.2006 19:33:50   
baby22
lep pozdravček, 
imam en problemček in sicer moj malček že 4 dni skoraj nič ne kaka, jaz pa ne vem kako naj mu pomagam...  zelo bom vesela vseh nasvetov...  2.9. bo star 3 mesece, se ne dojiva, ampak ga hranim z Aptamil-om 1.... poskusila sem z kamelicami, pa ne pomagajo,  ima mogoče katera kakšen drug nasvet (po možnosti preizkušen)??? slišala sem tudi da naj mu dam prekuhano sladko vodo za piti, samo se mi ne zdi najbolj zdravo to... kaj pa ve mislite???  zelo je bošček, ko ne more kakati, ful ga boli in je zaradi tega zelo žalosten, drugače pa je zelo živahen.... res bi mu rada pomagala.... če je imela ali ima katera podobne probleme in kako jih prebroditi, prosim za nasvet...

ŽE VNAPREJ HVALA ZA VSE NASVETE... 

UŽIVAJTE & IMEJTE SE ZELO, ZELO RADI S SVOJIMI SONČKI!!!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kaj storiti če je dojenček zaprt???
28.8.2006 19:40:57   
GATA
Kakšno žličko, dve prekuhane nesladkane ohlajene vode. Pri nas je palilo.

Pa srečno.

(odgovor članu baby22)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kaj storiti če je dojenček zaprt???
28.8.2006 20:17:08   
ElaM




Pri nas mso zamenjali mleko, zdaj ima Novalac proti zaprtju, pa masiram ji trebušček v smeri urinega kazalca. ko je bilo pa res hudo sem se pa posluzila pol glicerinske svecke in potem je kakala kot en tavelik.





_____________________________

:)

(odgovor članu GATA)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kaj storiti če je dojenček zaprt???
28.8.2006 20:27:20   
baby22
hvala bom poskusila,
pa mislite da bi me moralo skrbeti, nekateri mi pravijo da naj bi bilo to čisto normalno... sej dons je enkrat že kakal, potem pa cel dan za eno rozinico kakca... bi morala ukrepati ali je to samo del razvojnega obdobja, 2.9. bo star 3 mesece????user posted image

_____________________________

UŽIVAJTE & IMEJTE SE ZELO, ZELO RADI S SVOJIMI SONČKI!!!

(odgovor članu baby22)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kaj storiti če je dojenček zaprt???
28.8.2006 20:28:52   
baby22
Če pa ima še katera kakšen nasvet naj mi ga prosim sporoči... odveč mi ne bo nobeden... HVALA

_____________________________

UŽIVAJTE & IMEJTE SE ZELO, ZELO RADI S SVOJIMI SONČKI!!!

(odgovor članu baby22)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kaj storiti če je dojenček zaprt???
28.8.2006 20:29:48   
Anonimen
Aptamil res fuuul zapira, mojega je tudi, pa še mnogo otrok tukaj z RR-je. Zato svetujem, da prešaltate na Comformil, ali pa vsaj mešaš Aptamil in Comformil v razmerju približno pol - pol, tako kot sem to počela jaz.
Kar poskusi poiskatio z iskalnikom kaj o Aptamilu, pa boš videla.

(odgovor članu baby22)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kaj storiti če je dojenček zaprt???
28.8.2006 20:32:39   
baby22
Comformill sem že nameraval kupiti, vendar nisem vedela, če sploh res učinkuje... A poj ga lahko vedno hranim z Comformillom??? ni potrebno prenehat, tudi če je bolje???
hvala

_____________________________

UŽIVAJTE & IMEJTE SE ZELO, ZELO RADI S SVOJIMI SONČKI!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kaj storiti če je dojenček zaprt???
28.8.2006 20:37:24   
Anonimen
Če boš poskusila s Comformilom in če bo bolje, v kar sem prepričana, potem moraš s Comformilom nadaljevati. Če boš pla nazaj na Aptamil, bo isto.

(odgovor članu baby22)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kaj storiti če je dojenček zaprt???
28.8.2006 20:38:15   
lex
Jaz sem mu v ritko potisnila termometer na katerem je bilo full kreme, da razmehča blato. Pol je pa pritisnil (bošček se je full matral) in smo kakali ko veliki. Dojenčki ki niso dojeni morajo piti tudi veliko tekočine.

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu baby22)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kaj storiti če je dojenček zaprt???
28.8.2006 20:42:19   
baby22
tudi z termometrom sem poskusila, pa ni bilo nič boljše...  slišala pa sem da naj bi bil vzrok za zaprtje tudi če user posted image  spije preveč čaja, je to možno???
čeprav jaz nimam občutka da bi ga spil preveč....

_____________________________

UŽIVAJTE & IMEJTE SE ZELO, ZELO RADI S SVOJIMI SONČKI!!!

(odgovor članu lex)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kaj storiti če je dojenček zaprt???
28.8.2006 20:43:26   
Anonimen
Ne, od čaja gotovo ne more biti zaprt. To bo kar Aptamil kriv, verjemi mi.

(odgovor članu baby22)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kaj storiti če je dojenček zaprt???
28.8.2006 20:54:17   
baby22
o.k.hvala za nasvet, SE PRIPOROČAM...



_____________________________

UŽIVAJTE & IMEJTE SE ZELO, ZELO RADI S SVOJIMI SONČKI!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kaj storiti če je dojenček zaprt???
28.8.2006 21:10:38   
šnucika
normalno je če user posted image  ne kaka po več dni,če je to vedno...če pa kar naenkrat neha kakat,pa je lahko hudo.user posted image
To se je z našo tamalo dogajalo,pa je bila dojena,iz kakanja 7X na dan se je zaprlo in potem jo    je bolelo,pa tečna je bila....tudi sedaj,ko smo že na trdi hrani gre včasih bolj na trdo.

Pomagala sem ji s toplim, zelo sladkim čajem.Pa masirala sem ji bušija in ko je začela pritiskat,nogice gor na trebušček pa je nekako šlo...to še zdaj prakticiramo.
Poskusi tudi menjati mleko,kot so ti že predhodnice napisale.


_____________________________

kaR te ne ubije,te okrepi!




(odgovor članu baby22)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kaj storiti če je dojenček zaprt???
28.8.2006 23:22:50   
sonchica
probaj milumil... aptamil  zapira in povzroča krčke....mi smo tud probali z termometrom pa je ful pomagalo..... žena ob bratranca pa je dajala v mleko mal masla pa je baje pomagalo je fajn kako......

_____________________________



(odgovor članu šnucika)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kaj storiti če je dojenček zaprt???
29.8.2006 8:55:14   
1Tanya
Naš ima iste probleme. Star je 3 mesce, je Aptamil 1 in je zaprt. Če po dveh dneh ne kaka je sitn in takrat mu dam najprej Plantex čaj, pa iz margarine naredim svečko, tako da jo zavijem v folijo in dam v skrinjo da se strdi, potem pa v ritko. Problemi zginejo v 1 uri in spet je vesel in nasmejan.

Kar se pa tiče menjave hrane - pri nas ni pomagalo, imel je še večje težave.Ni nujno, da je kriv Aptamil, eni imajo pač slabo prebavo. Kar pa zadeva Milumil, je meni patronažna rekla, da je namenjen tistim, ki slabo pridobivajo na teži in če ne bi rada imela bajska, naj ostanem na Aptamilu.

Upam, da ti moj nasvet pomaga. Tud mi smo na začetku čakali 5 dni, ker naj bi bilo to normalno, zdej pa tretji dan naredimo zgoraj opisano in problemov ni.

LP

(odgovor članu sonchica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kaj storiti če je dojenček zaprt???
29.8.2006 10:45:18   
baby22
hvala za idejo, bom poskusila.... a mu margarina ne more nič škodovati? kako veliko svečko pa narediš???


_____________________________

UŽIVAJTE & IMEJTE SE ZELO, ZELO RADI S SVOJIMI SONČKI!!!

(odgovor članu 1Tanya)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kaj storiti če je dojenček zaprt???
29.8.2006 11:18:06   
sonchica
1Tanya to je odvisno od otroka.... mi smo na začetku meli hipp in se je mali redil ko pujčekuser posted image user posted image sedaj smo na milumilu pa ni neven kak debel.... tak da to je od otroka do otroka različno....

_____________________________



(odgovor članu baby22)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kaj storiti če je dojenček zaprt???
29.8.2006 18:15:00   
fici
baby22: tudi mi smo imeli na začetku z mlekom težave - po Novalacu je bil skoz lačen,
potem smo poizkusili z Aptamilom in je kakal tako kot tvoj, vsake 3/4 dni, vmes pa grozni krčki.
Potem smo zamenjali s Hippom in je bilo vse ok. Si ne moreš mislit kakšno olajšanje, ko je user posted image enkrat
povsem zadovoljen. Me je malo skrbelo, če bo kaj narobe, ko smo v roku 2 mesecev 3x zamenjali mleko,
pa me je pediatrinja potolažila, češ da je veliko parkrat zamenjati mleko, kot pa da dojenček trpi.
To z aptamilom se po moje samo od sebe skoraj zagotovo ne bo uredilo, mu pač ne paše sestava.

(odgovor članu baby22)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kaj storiti če je dojenček zaprt???
29.8.2006 19:03:23   
baby22
hvala za odgovor, upam da je res krivo mleko in da zdj k sm ga zamenjala tega ne bo več... 
Pa en lep pozdravček

_____________________________

UŽIVAJTE & IMEJTE SE ZELO, ZELO RADI S SVOJIMI SONČKI!!!

(odgovor članu fici)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Niti strije, niti stanje vagine zanjo ni v...
V svojih objavah redno prikazuje predele na trebuhu, zadnjici in nogah, dele telesa, ki jih večina drugih vplivnežev skr...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?