|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Razočarana do konca nad ljudmi...mišek mali
21.9.2006 16:06:39   
Primoza
Jaz nimam NIKAKRŠNIH živali več - ker za njih zdaj nimam več časa skrbeti. In to ugotovitev bi moral upoštevati marsikdo ko se odloča za pridobitev živali.


(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Razočarana do konca nad ljudmi...mišek mali
21.9.2006 16:32:59   
Shania
IZVIRNO SPOROČILO: primoza

Jaz nimam NIKAKRŠNIH živali več - ker za njih zdaj nimam več časa skrbeti. In to ugotovitev bi moral upoštevati marsikdo ko se odloča za pridobitev živali.



Se strinjam. Če nimaš časa za žival, jo pač ne moreš imet. Na žalost tako ne mislijo vsi. Oz se na to spomnijo (pre)pozno.

lp,
Shania

_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Razočarana do konca nad ljudmi...mišek mali
21.9.2006 19:01:21   
CIPRESA
Ker še nisem bila v taki situaciji me zanima kaj narediti če vidimo na cesti povoženo mrtvo žival???? Če kaže še znake življenja je logično da jo peljemo k veterinarju oz. pokličemo pristojne službe, kaj pa če ni več živauser posted image  

_____________________________

09.08.2005 - ŽIGA
04.12.2008 - ANJA

(odgovor članu Shania)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Razočarana do konca nad ljudmi...mišek mali
21.9.2006 19:13:21   
Shania
Če vidiš poškodovano žival, ki je še živa, jo če le imaš možnost odpelješ do najbližjega veterinarja oz. do veterinarja, ki je dežuren. V kolikor nimaš prevoza, oz. se ne upaš približati živali, pokličeš na DZZŽ in jih prosiš za pomoč. Tukaj jaz vseeno apeliram na vse, da če se le da odidejo do najbilžjega oz. dežurnega veterinarja, saj včasih odločajo minute.
Če vidiš mrtvo žival, pokličeš higienike. Vendar res le v primeru mrtve živali.

lp,
Shania

_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Razočarana do konca nad ljudmi...mišek mali
21.9.2006 19:40:41   
Maxica
user posted image user posted image user posted image Joj, jaz kakšnih takih fotk raje sploh ne gledam, ker me vse to res tako globoko pretrese.
Še vedno pa sem mnenja, kdor nima rad živali, tudi ljudi ne mara.
user posted image Ubogi psiček, počivaj v miru.user posted image user posted image

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu Shania)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Razočarana do konca nad ljudmi...mišek mali
22.9.2006 13:18:15   
Anonimen
Shania, kaj pa naj naredim v takemle primeru: Našli smo mamo ježevko, ki je umirala na našem skednju, bila je vsa v krvavih penah in hropla. Skratka, videlo se je, da ne bo preživela še 10 minut. Isto se lahko zgodi, če povoziš recimo srno. Valjda je ne bom pustila tam v mukah izdihnit... ali pač? user posted image

(odgovor članu Maxica)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Razočarana do konca nad ljudmi...mišek mali
22.9.2006 13:31:56   
marjetka
Koliko vem pri divjih živalih je potrebno zadevo prijavit (navadno že zaradi škode na avtu), ker take živali so potem usmrčene (če so še žive) in služijo za razne raziskave (prekuženost z določenimi boleznimi, invadiranost z paraziti), glede na procent povoženih živali se potem tudi letni odstrel dela (se mi zdi).
lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Razočarana do konca nad ljudmi...mišek mali
22.9.2006 14:23:44   
Shania
Meta. v primeru, da se poškoduje/povozi divjo žival,se pokliče policijo (npr. srna, jazbec) poveš točno območje, kje se žival nahaja, in oni potem obveščajo pristojne za to območje (npr. določeno LD) in seveda če se le da, poskrbiš, da žival prejme veterinarsko pomoč. Žival (srno npr.) ne premikaš in se je ne dotikaš, območje nesreče pa zavaruješ z varnostnim trikotnikom.

Če govorimo o npr. ježku, ki je poškodovan, seveda ne kličeš policije, ampak pokličeš azil pri kranju je tudi zavetišče za prostoživeče divje živali: 031 813 097. Oni žival zdravijo potem v smeri, da jo kasneje izpustijo v svoje naravno okolje.

Če sprašuješ mene, kaj bi storila v primeru ježka - poklicala bi v azil, katerega sem omenila zgoraj, ker so res super in vedno pomagajo.

lp,
Shania


_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

(odgovor članu marjetka)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Razočarana do konca nad ljudmi...mišek mali
22.9.2006 15:34:59   
dory
sem ze hotla vprasat po kontaktih..ker men se vse zgodi na tem svetu in ponavad srecam kaksno ubogo zivalco...doma ne morm vec imet ker je ze zej vse poln pri 3mackonih in 2psih pa 2 ribah bom pa z veseljem poklicala,ce pride se kej...

pa tud pr nasih sosedih je situacija pac taka,da ne znajo pelat sterilizirat in posledicno je vsak let tok mackov...eni so bolni in jih pomecejouser posted image , za druge pravijo,da so itak bliz ceste,da bo ze, za tretje pa cisto od usode...enga hudica sem ze prjavla,ceprav niso nc nardil a spremljam situacijo...

(odgovor članu Shania)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Razočarana do konca nad ljudmi...mišek mali
22.9.2006 19:01:59   
polona2
V vsakem primeru najdbe še žive divje živali bi jaz poklicala ta azil za prostoživeče živali pri Kranju, klicala sem jih enkrat, ko se je v izložbeno okno zaletel ptič in obležal, pa sem poklicala in sva rešili zadevo.

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Razočarana do konca nad ljudmi...mišek mali
22.9.2006 21:01:41   
Laubica
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu polona2)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Razočarana do konca nad ljudmi...mišek mali
25.9.2006 9:47:00   
Sita
IZVIRNO SPOROČILO: timoteja
namesto da otroke vozite po šoping centrih, jih peljite v naravo, pokažite, kje živijo polži, metulji, kako se oglašajo žabe. Mnogo več bodo imeli od tega, vi in otroci.


Samo potem ne solite in ne pohojajte polžev z razlago, češ da so škodljivci in ti vse vrtnine pojedo ali jih ne nabirajte, da jih boste žive vrgli v krop in pojedli in ne ploskajte otrokom, da so ujeli metulja in ga stisnili ali pohodili in ne lovite žab, da jih boste secirali in jedli žabje krake ...

Žal, se vse to počne ....

In ne kupujte psičkov, muck in drugih malih živali, da se bodo otroci lahko izživljali nad njimi in jih imeli za igrače ...

Včeraj je mene in moje deklice zabolelo srce .... Hranile smo koze in ovce in jih božale preko električnega pastirja - čisto so nas raznežile te tako čuteče živali .... Pa pride lastnik in pravi, hvala bogu, da ste jih priklicale, če ne bi jih moral loviti (pa so prišle čisto same k nam). In dvigne dve kozi in ju nese v prikolico, kozliček - mladiček pa začne hudo jokati za mamico ... Oven se požene čez ograjo in hoče do koz, vse je strašno meketalo, mladiček pa je najbolj milo jokal, da mi je prišlo do srca ... tudi on je ušel izpod ograje. Lastnik ga je prijej, dvignil in vrgel nazaj v ogrado.
Potem pa se je obrnil k meni in mi rekel: "Saj bodo šle kmalu pod nož, že čez 14 dni ..."
user posted image user posted image user posted image  zmeraj ostanem brez besed in zelo žalostna. Odkod človeku takšna krutost? Poznam živali, vse življenje jih imam tudi doma in dobro vem, kako zelo čutijo - celo hrčki. In vedo, kdo jih ima rad, komu lahko zaupajo ....
Tako me je ganilo tudi to, da se živali tako zelo navežejo ena na drugo ... celo ovčke so jokale za kozama .... 

_____________________________

Ljubi svojega moža kot Boga in ti mož, svojo ženo kot Boginjo. Pri tem ni žrtev in nič nam ni težko.

(odgovor članu timoteja)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Razočarana do konca nad ljudmi...mišek mali
26.9.2006 22:56:47   
Shania
O ja Sita, se strinjam...živali zelo dobro poznajo in občutijo izgubo. Precej dobro lahko to vidijo lastniki, ki imajo npr. 2 psa in ed od njiju umre...
Poznam punco, od katere pes je tako močno, dobesedno žaloval, za poginulim pasjim prijateljem, da so morali kupiti novega, saj pes ni ne jedel, ni se igral, zapadel je dobesedno v neko otopelost. Par dni po prihodu novega štirinožca, se je kuža "pobral" in dan za dnem postajal bolj živahen.

lp,
Shania

_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

(odgovor članu Sita)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Razočarana do konca nad ljudmi...mišek mali
27.9.2006 11:03:24   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Sita
"Saj bodo šle kmalu pod nož, že čez 14 dni ..."


Sita, to je pač zdrava kmečka logika, jaz ti ne vem drugega reči. Ne more kmet vseh telet in vseh kozličkov obdržat. Govedo in drobnica se v prvi vrsti redi za zakol.

(odgovor članu Sita)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Razočarana do konca nad ljudmi...mišek mali
27.9.2006 11:16:47   
baguSka
Kje imajo srce? Kako se lahko pogledajo, v ogledalo? Tega ne bom nikoli razumela.


Ce se mi pravilno dozdeva po slikah malcka, potem se mi zdi, da 'poznam' tudi lastnika.. In ce je pravi, ni cisto nic boljsi od malega, saj tudi sam zivi v smeteh in je poln najrazlicnejsih zajedalcev!!! Veckrat sem ju videla ravno na Brdu.. Nikoli pa nisem se uspela vidt od kod prihajata, da bi ga lahko prijavila.... Skoda ga je res skoda in vseh ostalih stirinozcev, ki imajo take iztrebke za lastnike.user posted image

(odgovor članu Shania)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Razočarana do konca nad ljudmi...mišek mali
27.9.2006 11:19:44   
baguSka
pes je tako močno, dobesedno žaloval, za poginulim pasjim prijateljem, da


je poginil tudi sam...user posted image

(odgovor članu Shania)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Razočarana do konca nad ljudmi...mišek mali
27.9.2006 11:27:43   
majči22
Ko sem gledala sliko in prebrala sporočilo, so mi solze kar tekle. Ne razumem takšnih ljudi. Doma imam dva psa, mačka, dva ptiča, pa nikoli in nikdar jim ne storim žalega.
Moram priznati, da se mi živali smilijo bolj kot ljudje, saj so odvisne od nas.
Sem že doživela situcijo, ko so pred mano povozili kužita, ki je tekel čez cesto. Voznica je opazila da se ji je pod avtom zataknil pes, vendar ni ustavila avtomobila, še pospešila. Ko sem to videla sem prvo zapisala registersko tablico in poklicala policijo. Psa pa nemudoma odpeljala k veterinarju. Od policajev sem zahtevala, da ko jo dobijo, da me pokličejo, da ji povem ene par svojih. Ko so me poklicali sem šla do nje in jih ene par napela. Sem ji kar povedala, da ni vredna živeti. Me je sam gledala in sploh ni vedela kaj bi mi odgovorila. Prinesla sem ji še ene par slik poškodovanih živali.
Sedaj ko me sreča na cesti se mi vedno zahvaljuje, da sem ji s tistim dejanjem pokazala, kaj je prava ljubezen. Sedaj ima tudi ona psa in ne boste verjeli katerega? Ja tistega, ki ga je ona povozila. Ima ga resnično rada.
Moram priznati, da se,m se takrat počutila super.
Vendar me takšne stvari, kot se dogajajo vedno znova vržejo iz tira.
Sam to sem hotela povedati, da se moramo imeti radi, in vse okoli sebe.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 42
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?