|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Zakaj vedno mati?
29.9.2006 12:01:48   
baguSka
nejcko je dobro napisala že nazaj kaj in kako.. samo očitno je lažje spreobračati besede, kot pa prebrati tisto kar zares piše..


nic spreobracat - ampak ce se doloceno stvar lahko razume dvoumno, se pac vprasa ne!? in ocitno ker jaz se nisem mamica, bom to tezko razumela...

(odgovor članu niki5)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: Zakaj vedno mati?
29.9.2006 12:31:22   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

nejcko je dobro napisala že nazaj kaj in kako.. samo očitno je lažje spreobračati besede, kot pa prebrati tisto kar zares piše..


nic spreobracat - ampak ce se doloceno stvar lahko razume dvoumno, se pac vprasa ne!? in ocitno ker jaz se nisem mamica, bom to tezko razumela...


Lej, Baguska, res mi ne zameri, ker si čist fejst punca, ampak tvoje razmišljanje o materinstvu in o tem, kaj bi, če bi, ko bi, je zgolj hipotetično, tako kot je zgolj hipotetično moje razmišljanje, kako bi jaz ravnala v primeru ločitve. Lahko govorim še pa še, v resnici pa nimam blage veze, kaj bi bilo, ko bi bilo, če bi bilo. Razumeš?
Sploh te ne podcenjujem in nikogar drugega, ampak lastne izkušnje so pač lastne izkušnje. Saj veš - lahko tuđim kur... po koprivama.

In nikjer nisem napisala, da ženska otroka moškemu podari in da zato on pač s tem darom dela, kakor pač dela. Tisto s hišo sem dala le za primer, madonca, a res ne znate brati med vrsticamiuser posted image
Stojim pa za svojim mnenjem, da ima mati do otroka DRUGAČEN odnos kot oče. NE MORETA IMETI ENAKEGA!!!!! Tako kot jaz tvojega psa ne morem imeti enako rada kot ti, pa čeprav pse obožujem, kapišuser posted image (beri med vrsticami - to je samo primera)

In še nekaj, potem pa s tole debato zaključim - zakaj se večina žensk raje odloči za splav, kot da bi otroka donosile in rodile in dale v posvojitev? Jaz lahko rečem, no problema, kaj pa je to takega ... mhmmm, bi se prav rada videla, ja. Sem pač samo človek, nisem pa mati Tereza.

In še zmeraj se mi ni javila nobena prostovoljka, ki bi to sekundo svojega otročka prepustila partnerju.  Upam, da se bo do nedelje kakšna našla, zdaj grem pa na morje.

Pa še enkrat - brez zamere - nikogar nisem imela namena žaliti. Pis, sisteruser posted image user posted image

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: Zakaj vedno mati?
29.9.2006 12:38:55   
Zahi


Stojim pa za svojim mnenjem, da ima mati do otroka DRUGAČEN odnos kot oče. NE MORETA IMETI ENAKEGA!!!!! Tako kot jaz tvojega psa ne morem imeti enako rada kot ti, pa čeprav pse obožujem, kapišuser posted image (beri med vrsticami - to je samo primera)



kaj ima odnos pri tem.. zakaj bi bil en odnos boljši en pa drugi.. OBA sta lahko enako dobra, čeprav nista ista..



zakaj se večina žensk raje odloči za splav, kot da bi otroka donosile in rodile in dale v posvojitev?



user posted image



(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: Zakaj vedno mati?
29.9.2006 12:52:00   
baguSka
Lej, Baguska, res mi ne zameri, ker si čist fejst punca, ampak tvoje razmišljanje o materinstvu in o tem, kaj bi, če bi, ko bi, je zgolj hipotetično


Se popounoma strinjam s tabo. Zato sem tudi postavla ? na koncu mojega vprasaja!user posted image  Ker pac ne vem... Kot marsikaj drugega se ne... In ocitno nisem edina, so tudi mamice take, ki ne poznajo odgovora, zakaj je temu tako...

Sicer pa nisem zamerljive sorte, lahko mi reces karkoli.user posted image

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: Zakaj vedno mati?
29.9.2006 13:40:07   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: Zahi



zakaj se večina žensk raje odloči za splav, kot da bi otroka donosile in rodile in dale v posvojitev?



user posted image





Kaj ti ni jasno, Zahi? Očitno je treba nekaterim res vse dobesedno razložitiuser posted image Torej, zakaj se večina tistih žensk, ki otroka ne morejo iz takih ali drugačni razlogov obdržati, raje odločajo za splav, kot da bi ga donosile in dale v posvojitev?

Verjetno zato, ker se že v tistih 9 mesecih med materjo in otrokom splete neka vez, ki jo je težko pretrgati.

In ne govorim, da je kateri odnos  več vreden, je pa gotovo odnos mati-otrok težje razložljiv (očitno celo nam materam). Ker ta odnos ni  samo fizičen in razložljiv z vidika genetike, ni tudi samo psihičen, ampak je  mnogo več -  morda duhoven, metafizičen ... vsekakor pa  težko razložljiv in  še težje doumljiv.  Enostavno je nekaj posebnega in neprimerljivega.

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: Zakaj vedno mati?
29.9.2006 14:30:16   
Zahi
Skratka navijaš, da bi morala mati dobiti otroka v vsakem primeru (če je z njo vse OK)??

Zato ker je mati? user posted image

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: Zakaj vedno mati?
29.9.2006 14:51:36   
Magi*
IZVIRNO SPOROČILO: Zahi

Skratka navijaš, da bi morala mati dobiti otroka v vsakem primeru (če je z njo vse OK)??

Zato ker je mati? user posted image



o bog ti pomagaj Zahi. ali pa tvoji ženi, če ti mora vse takole detaljno razlagatiuser posted image

nisem nejcko, ampak smem trditi, da nejcko tega nikoli ni rekla (ali navijala za kaj takega). saj je vsaj 100x napisala, da so izjeme... in zato so spisani zakoni, da vsak primer posebej obravnavajo. dejstvo je, da je v večini primerov kot primernejša za otroka spoznana mamica...

zakaj? živel je mož, imel je psa, lepo ga je redil....neverending story.


_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: Zakaj vedno mati?
29.9.2006 15:08:21   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: Magi*

o bog ti pomagaj Zahi. ali pa tvoji ženi, če ti mora vse takole detaljno razlagatiuser posted image

nisem nejcko, ampak smem trditi, da nejcko tega nikoli ni rekla (ali navijala za kaj takega). saj je vsaj 100x napisala, da so izjeme... in zato so spisani zakoni, da vsak primer posebej obravnavajo. dejstvo je, da je v večini primerov kot primernejša za otroka spoznana mamica...

zakaj? živel je mož, imel je psa, lepo ga je redil....neverending story.



Če opaziš so zgoraj vprašaji... nisem rekel, da to trdi.. ampak sem jo vprašal če to trdi.. razlika vidiš? user posted image

Blagor tvojemu možu, da ima tako površno ženo user posted image

pogovarjamo se pa ravno o tem kar si napisala.. Zakaj je primernejša mamica.. in zakaj ne očka?

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: Zakaj vedno mati?
29.9.2006 15:22:28   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: niki5

IZVIRNO SPOROČILO: Zahi

moški smo pripravljeni marsikaj storit.. odpovedat.. jit na bolniško.. jit v šolo z njim.. bla bla..



Ja, sej v tem je problem, ste pripravljeni, ženske pa ne samo, da so pripravljene, to tudi storijo! Evo tukaj je razlika.


Veliko moskih je pripravljenih vse to delati in nimajo prilike narediti in storiti, ker im vsezmozne, vseobvladujoce, vsesposobne in nasploh supermame tega ne dovolijo, saj same vedno znajo bolje in najboljse. Potem pa jamrajo, da so za vse same.

(odgovor članu niki5)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: Zakaj vedno mati?
29.9.2006 15:27:26   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: niki5
Iz mene vejejo izkušnje user posted image  Nisem dober teoretik..


Problem je, da drugi imajo drugacne izkusnje....

(odgovor članu niki5)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: Zakaj vedno mati?
29.9.2006 15:34:49   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: Misek

IZVIRNO SPOROČILO: niki5
Iz mene vejejo izkušnje user posted image  Nisem dober teoretik..


Problem je, da drugi imajo drugacne izkusnje....


user posted image user posted image user posted image



(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: Zakaj vedno mati?
29.9.2006 15:53:10   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko
Kaj ti ni jasno, Zahi? Očitno je treba nekaterim res vse dobesedno razložitiuser posted image Torej, zakaj se večina tistih žensk, ki otroka ne morejo iz takih ali drugačni razlogov obdržati, raje odločajo za splav, kot da bi ga donosile in dale v posvojitev?


In istega vzroka zaradi katerega vecina tistih moskih, ki iz takega ili drugacnega vzroka ne morejo imeti otroka, navija za splav, a ne za rojstvo in posvojitev.

Verjetno zato, ker se že v tistih 9 mesecih med materjo in otrokom splete neka vez, ki jo je težko pretrgati.


In punca, ki ni rodila in ne more obdrzati otroka... ve kaksna "vez" se splete? ali mogoce tako kot pravis Baguski.. ona ne more vedeti ker nima otrok?? Namrec, zenska se za splav lahko odloci do 10 tedna nosecnosti... a takrat bore malo ves o kakrsnikoli posebni "vezi" ( pri prvem otroku) z otrokom.
Ce je pa res na delu "genetska determiniranost" matere, tedaj je tudi Baguska "genetsko determinirana" pa kljub temu, da nima se otrok, popolnoma enakovredna sogovornica na dano temo.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: Zakaj vedno mati?
29.9.2006 16:15:16   
nejcko
Pamentnejši odnehauser posted image ...

vi pa še kar neprej veselo obračajte in sprevračajte besede,  jih luščte iz konteksata -  lep vikend vam želimuser posted image

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: Zakaj vedno mati?
29.9.2006 16:59:28   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Pamentnejši odnehauser posted image ...


Res... posebno ko sam sebi v usta skace...

vi pa še kar neprej veselo obračajte in sprevračajte besede,  jih luščte iz konteksata -  lep vikend vam želimuser posted image


No vsaj Baguski bi lahko povedala ali je kompetentna govoriti o otrocih, ker ji je kot zenski to prirojeno in naravno, ali ne more ker se nima otrok oz. ji ni prirojeno in naravno. user posted image


< Sporočilo je popravil Misek -- 29.9.2006 17:03:55 >

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: Zakaj vedno mati?
29.9.2006 17:24:58   
Gina
Baguška, bolj zate je tole. Ko sem bila mlajša, sem sanjala točno tak odnos med moškim in žensko, kot ga opisuješ ti.user posted image user posted image user posted image  Matr sem bla naivna. Poleg tega sem bila prepričana, da vzgoja zelo pripomore k temu, kakšen človek postaneš. Zanemarjala sem vlogo genov. Pravzaprav se mi geni niso zdeli tako zelo važni, prepričana sem bila v demokracijo, ki jo bo naša generacija že dosegla, pa v vzgojo, ki bo moje otroke naredila točno take, kot sem si predstavljalauser posted image user posted image  - še večja bedarija. Zdaj lahko vse to zelo dobro primerjam s socializmom. Fajn mišljena stvar, v praksi ne tako dobro delujoča, ker ljudje pač ne znamo množično funkcionirat enako, niti nam ni fajn, če smo bolj reveži. V odnosih v družini je enako. Socializma ni in ga ne bo. Jaz sem iskala in iskala in iskala.....moškega, ki bo deloval, kot sem si zamislila in je enak, kot ga opisujete nekatere v svojih idealiziranih predstavah. Takega moškega ni. Ga ne poznam niti v enem samem primeru kateregakoli para, ki ga poznam. Vsi pari, ki dobro funkcionirajo, tolerirajo en pri drugem sledeče:
- ženske tolerirajo hobi od moškega (pa naj bo to šport, služba- služba je hobi, če je moški v službi vse dneve, prijatelji, mehankarija, spanje, ....karkoli že)
- ti moški, ki dobro funkcionirajo v paru, cenijo stvari, ki jim jih ženska daje in jo spoštujejo

Zakaj moški ni "boljši" starš za čuvanje malega otroka? Ker mu v 99,9% čuvanje otroka ni glavni hobi. Moškemu pa je hobi vedno, ampak vedno pred ali vzporedno z družino. Če ni zadovoljil svoje želje, potrebe po hobiju, ne bo dobro funkcioniral v družini. Pravzaprav bo vedno izbral hobi pred družino, zato se tako malo očetov odloči za to, da bi obdržali otroka ali se pulijo zanj. Pa upam si trdit, da se več kot polovica tistih moških, ki se pulijo za otroke, pulijo zaradi posesivnosti do otroka, ne pa zaradi resnične biološke potrebe, odgovornosti do tega, kot to naredi 99,9% mater.

Zahi, ti si malo zakompleksan, če ne se ne bi počutil tako zelo ogroženega. Poznam ogromno družin in poznam nekatere tudi tu na rr. Veliko jih napiše, da njihov moški ful dela. Marsikateri res. Ampak ne poznam niti enega samega moškega, ki bi delal toliko, kot dela povprečna ženska z dvema otrokoma. Če dela približno pol, je hvaljen na vse pretege. Pa v vseh družinah, kar jih poznam, je tak moški, ki precej dela, tudi precej zelo siten in teži tudi ženski za vse sorte neumnosti. Se pravi kritičen do sebe, kritičen do drugih. Veliko moških ima to vrlino, da sicer ne delajo toliko, ampak težijo pa tudi ne - meni osebno so taki bolj fajn - ker so taki, kot jih je narava naredila, pa niso tolk zakompleksani kar se tega tiče. V resnici pa zdaj ne govorimo o delu, ampak govorimo o tem, da smo genetsko drugačni. Sicer pa menim, da je moderni pogled na svet naredil moškim veliko škode, ne le ženskam. Ful težko je biti moški, toliko se pričakuje od njih, oni pa nimajo pojma, kako naj gredo čez sebe, po drugi strani se od njih sploh več ne pričakuje, da bodo delali tisto, za kar so najboljše opremljeni in jih veseli, ker tisto delajo ženske čisto komot brez njih - so še ponosne na to.

Vzgoja?user posted image user posted image user posted image  Ha, ha, ta je pa najbolj močna. Veš, baguška, da sem jaz v resnici verjela, da sem jaz zaslužna, ker je moj prvi otrok bil tolk miren in fajn, pa fantek, pa se je igral kuhinjo in s punčkami....dokler nisem ugotovila, da je drug otrok čisto drugačen in še hujše, da jaz ne morem nič kaj dosti naredit, da bi ustrezal mojim predstavam. Geni!!!! Čisto vseeno je, kolk fantku kuhinjo in punčke ponujaš ali punčki avtke.....punčka ostane punčka, pa če ma vsak dan pištolo v roki in fantek ostane fantek, pa če mu tudi kiklce oblačiš. Geni!!! Deklici bo družina ali ljubezen vedno na prvem mestu v njenem življenju, pa če ji boš tudi vedno govorila, da mora biti družina na drugem mestu, in moškemu bo hobi vedno na prvem mestu, ker se mora najprej potrjevati in sprostiti, preden bo sposoben vse ostalo narediti - z družino in obveznostmi vred. Ko bo tam zadovoljen, bo družina takoj imela od njega vse mogoče, tudi ogromno bo naredil in pomagal, če je pač take sorte, prej pa ne. Zato pravim, da je bistvo pustit si biti tisto, kar si. Vsi pari, ki super delujejo, si pustijo biti tisto, kar so. Moški doma pomagajo ogromno zgolj zato, ker so pomirjeni sami s sabo, ker so razumljeni s strani partnerke, ki jim v prvi vrsti dovoli uresničevati njihov hobi.To je začaran krog. Kjer pa gre v prvi vrsti za zahtevanje, naj bo drug nekaj drugega, kot je, pa stvar ne funkcionira. To je tudi odgovor na to, zakaj so mame bolj primerne za to, da je otrok pri njih. Ker ne rabijo drugih potrditev, da lahko dajo vse od sebe.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: Zakaj vedno mati?
29.9.2006 17:27:39   
Gina
Nejcko, če si opazila, jaz poste, ki jih piše mišek enostavno ne berem, niti ne odgovarjam. Pa še ene par njih sem opazila, da enako počno. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: Zakaj vedno mati?
29.9.2006 17:27:45   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Gina
Ampak ne poznam niti enega samega moškega, ki bi delal toliko, kot dela povprečna ženska z dvema otrokoma.

A na mojega Kamikazo si pa pozabila? user posted image

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: Zakaj vedno mati?
29.9.2006 17:29:40   
Anonimen
user posted image user posted image user posted image  bravo Gina user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: Zakaj vedno mati?
29.9.2006 17:58:27   
Gina
user posted image Itak, kerensa. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: Zakaj vedno mati?
29.9.2006 19:45:09   
mama54
Nejčko in Gina,zelo lepo naoisano.Tako lahko napiše le MAMA.user posted image

_____________________________

Ne sanjaj svojih sanj, temveč jih živi!

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: Zakaj vedno mati?
30.9.2006 0:14:29   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: niki5

IZVIRNO SPOROČILO: Zahi

moški smo pripravljeni marsikaj storit.. odpovedat.. jit na bolniško.. jit v šolo z njim.. bla bla..



Ja, sej v tem je problem, ste pripravljeni, ženske pa ne samo, da so pripravljene, to tudi storijo! Evo tukaj je razlika.




Kakor kateri! Ne posplosujte!
Misek, tebi pa lahko le user posted image  za tole izjavo - nazalost je v nasem sodstvu se tako slaba mama baje res boljsa od najnajboljsega oceta.

In ce trdis, da oce ne more svojemu otroku ponuditi ljubezen v evaki meri in z enako neznostjo, toplino in pozornostjo kot mati, delas veliko krivico marsikateremu moskemu. In prav zaradi taksnih "pametnih" glavic in "genetsko determiniranih" spolnih vlog, ocetje, ki bi morali dobiti v skrb otroke, le teh ne dobijo. Ker je menda "genetsko determinirano", da je tudi najslabsa mati boljsa od najboljsega oceta.


Poznam ocka, ki skrbi vecinoma sam za malega (ne vem, ce se je nabralo za en mesec dni, ko ni bil otrok pri njem), pa je se v ''najneznejsih'' letih. Ampak on je za vas Mame najbrz tako ali tako slab, ker je ockauser posted image


(odgovor članu niki5)
  Neposredna povezava do sporočila: 146
   [Brisano sporočilo]
30.9.2006 0:52:06   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu nejcko)
  Neposredna povezava do sporočila: 147
   [Brisano sporočilo]
30.9.2006 0:57:54   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mojamura)
  Neposredna povezava do sporočila: 148
   [Brisano sporočilo]
30.9.2006 1:05:05   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu baguSka)
  Neposredna povezava do sporočila: 149
   [Brisano sporočilo]
30.9.2006 1:07:12   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Zahi)
  Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?