|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   morski sadeži
5.10.2006 0:00:52   
lencika27
Ojla,
Danes se mi je v piceriji ful zaluštala pizza z morskimi sadeži, toda zdaj sem prebrala, da so morski sadeži prepovedano živilo. Zdaj me je pa mal strah. Tako pizzo jem samo kdaj pa kdaj. Ali katera kaj ve o tem?
Hvala.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: morski sadeži
5.10.2006 7:42:01   
petra a
jaz ti ne vem povedati...vem samo to, da školjke vežejo nase vso svinjarijo iz morja, ne vem pa če vse...user posted image ...jaz jih imam full rada

(odgovor članu lencika27)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: morski sadeži
6.10.2006 8:41:20   
Anonimen
Tako je morski sadeži,posebno školjke so filter za vso umazanijo,ki je v morju.
V nosečnosti niso priporočljive.No ja kakšen škamp si pa le lahko privoščiš.
Jaz sem med derugo nosečnostjo odkrila prfekten okus škampov na žaru ali v buzari.Kar nisem zdržala,da si jih ne bi vsaj enkrat tedensko privoščila.Školjke pa ne.

(odgovor članu petra a)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: morski sadeži
9.10.2006 7:41:03   
Vilma
Obožujem školjke!
Definitivno bo to prva hrana, ki si jo bom privoščila po porodu in potem, ko bom nehala dojiti. user posted image
Vse ostale morske sadeže pa jem. Škampe, lignje, ribe...

(odgovor članu lencika27)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: morski sadeži
11.10.2006 9:52:56   
dorina
Školjke so polne težkih kovin, kar škodi razvoju živčevja pri zarodku. Kar se pa tiče rakov, je Pušenjak v enem odgovoru na MON-u napisal, da so visokokvalitetna hrana, tako kot ribe.

(odgovor članu Vilma)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: morski sadeži
11.10.2006 19:04:23   
Anonimen
lencika27, tistih par morskih sadežev, ki jih dobiš na morski pici, pa res ne more škodovat. Če meni kaj zapaše pač pojem. Sej kaj vse še pojemo...

Lp, jjasna

(odgovor članu lencika27)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: morski sadeži
16.11.2006 13:37:37   
BARBARA R.
Že samo ena školjka je lahko ZELO nevarna, za gamberono in škampe pa žal ne vem.

(odgovor članu lencika27)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: morski sadeži
16.11.2006 14:52:50   
urskas
IZVIRNO SPOROČILO: BARBARA R.

Že samo ena školjka je lahko ZELO nevarna, za gamberono in škampe pa žal ne vem.


Jaz jih na splošno slabo prebavljam tudi kadar nisem noseča. Še vsakič sem bruhala, tudi če jih je bilo le za vzorec. Zato jih sploh ne jem več.

LP

(odgovor članu BARBARA R.)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: morski sadeži
21.11.2006 20:42:40   
Anol
Živ,

Kolikor jaz vem je pri školjkah nevarno, da bi prišlo da zastrupitve, lahko pač ne bi bile o.k.,  pa kot so že napisale, so školjke res filter za vso svinjarijo v morju.
Drugače pa mislim, da lahko ješ škampe, gambere in ribe, no vsaj jaz sem jih v prvi nosečnosti in ni bilo težav in kolikor sem seveda zasledila v raznih člankih.

Anol

_____________________________

Mojim ušesom najlepši zvok je smeh mojih otrok.

(odgovor članu lencika27)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: morski sadeži
22.11.2006 17:15:02   
trdozimc
Školjke res lahko vsebujejo dve vrsti toksina, kar pa je praviloma v mesecih, ki nimajo v svojem imenu R-ja, pri nas so pregledane in v primeru, da vsebujejo toksin, jih prečistijo v bazenu, preden gredo v promet. Tako da toksini NISO ravno ne vem kak problem pri kupljenih školjkah.

Školjke so lahko ''težke'' za želodec, kar vsaka sama zase ve.

Školjke in ostali morski sadeži vsebujejo veliko težkih kovin (da ne bo pomote, tudi rakci, morske ribe, predvsem kake uvožene s kitajske..... - ala komercialno pakirani ali zmrznjeni osliči, tuna... - malo preverite poreklo), kar je lahko potencialno škodljivo za plod

BISTVO: ČE VSAKE TOLIKO POJEŠ PICO Z MORSKIMI SADEŽI NE BI SMELO BITI ZARADI TEGA NIČ NAROBE!

Dober tek!

(odgovor članu Anol)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: morski sadeži
22.11.2006 17:47:12   
Anonimen
user posted image  Sama obožujem morske sadeže,vendar kadarkoli jem morsko pico celo noč dežuram na wc-ju.Mislim,da so krive školjke.

(odgovor članu trdozimc)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: morski sadeži
1.12.2006 9:34:14   
katis
Jaz sem pa včeraj jedla ocvrte kalamare user posted image

No vsaj školjke niso. Dobro da sedaj vem, da se bom odslej temu izogibala. Ribe bom pa vseeno jedla, ker te so pa menda OK.



_____________________________

19.07.2007 je na svet pokukal naš Bor ...
23.10.2010 pričakujemo še enega fantka

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: morski sadeži
10.12.2006 17:57:59   
Anonimen
Da se lignjev tudi ne bi smelo jest? user posted image

Od česa pa naj živim? To je edino kar se mi res lušta. Polnjeni lignji z dosti tržaške omake. user posted image

(odgovor članu katis)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: morski sadeži
10.12.2006 18:21:04   
Samoyedka
Zakaj pa lignjev ne bi smele? Saj tega ni nobena rekla- kritično v user posted image je surovo meso (biftek, steak itd), doma narejene majoneze- ne vem če je kdo že fasal salmonelo iz sveže odprte tube kupljene majoneze user posted image , surova jajca v tiramisuju, račja jajca, školjk jaz nisem jedla med nosečnostjo, ker kot so punce že 10x rekle so filter (dobesedno, saj se na tak način prehranjujejo) in kopičijo v sebi težke kovine- verjetno da lažje ostanejo na dnu user posted image hec.
Ene jejo vse med nosečnostjo, pa jo speljejo do konca brez težav, druge se pazijo, pa jih težave same najdejo...pač, odločiš se sama- zase in za svojega otročka.


_____________________________

13.8. je na svet prijokal za mamico in atija najlepši rožnati fantek - Tilen
Vsi se rodimo neumni- eni takšni tudi ostanejo...


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: morski sadeži
11.12.2006 8:33:24   
Strawberrie Cherrie

IZVIRNO SPOROČILO: Samoyedka


Ene jejo vse med nosečnostjo, pa jo speljejo do konca brez težav, druge se pazijo, pa jih težave same najdejo...pač, odločiš se sama- zase in za svojega otročka.



Samo to zdaj ni ravno NUJNO, da če boš jedla pa vse, boš pa prišla tipi topi skozi nosečnost -> nekatere imajo takšno srečo, da prenesejo vse...vsekakor je pa potrebno pazit na določena živila in upoštevat nasvete zdravnika.

(odgovor članu Samoyedka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: morski sadeži
11.12.2006 9:32:09   
Samoyedka
Ja, london paris- to sem mislila tudi jaz z zgoraj napisanim. Jaz osebno sem najprej mislila na dobro svpjega še nerojenega user posted image in sem se vzdržala mutnih jedi. Pač, enim očitno pomeni več tatarski in grejo na srečo, al bo al pa ne bo, jaz si drugače tega ne znam razlagat.



_____________________________

13.8. je na svet prijokal za mamico in atija najlepši rožnati fantek - Tilen
Vsi se rodimo neumni- eni takšni tudi ostanejo...


(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: morski sadeži
11.12.2006 9:48:17   
Strawberrie Cherrie
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Samoyedka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: morski sadeži
11.12.2006 11:17:21   
katis
Jaz obožujem tatarski biftek. Toda punce, že od BSEja jem samo še tatarca iz kuhane postrvi ter brez majoneze - in takšnega lahko brez slabe vesti tudi v nosečnosti.

Res pa je, da ima moj ata zlato roko za te zadeve in naredi božanski ribji  'tatrski'.

Mogoče bo kateri prav prišla ideja za novo leto user posted image

_____________________________

19.07.2007 je na svet pokukal naš Bor ...
23.10.2010 pričakujemo še enega fantka

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: morski sadeži
11.12.2006 12:29:20   
Samoyedka
Ribji tatatrc- mnjami user posted image Ampak jaz ga delam iz tune- iz kuhane postrvi zna bit zanimivo- dobim prosim recept?

_____________________________

13.8. je na svet prijokal za mamico in atija najlepši rožnati fantek - Tilen
Vsi se rodimo neumni- eni takšni tudi ostanejo...


(odgovor članu katis)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: morski sadeži
11.12.2006 13:52:04   
Strawberrie Cherrie
Jaz ga tudi delam iz tune, in JAAA bi prosila za recept iz kuhane postrvi....

(odgovor članu Samoyedka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: morski sadeži
18.12.2006 8:15:43   
masna
Punce, zdaj ste me pa malo zmedle. Vem da morskih sadežev ne bi smela jest. Ampak ali so kalamari in lignji isti prepovedani?



(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: morski sadeži
27.12.2006 11:25:14   
katis
Ojla!

Malce pozno ampak vseeno:
Recepta za ribji tatarc nimam - ati ga v bistvu dela povsem enako kot iz mesa, le da ga skoz probava, da pravo mešanico ugotovi (tako seveda, ki je njemu in nam vsem všeč).

Res pa je, da v tatarc mi že prej nismo nikdar dajali surovih jajc - raje kakšno žličko majoneze. Sicer mislim, da paše notr vse (drobno seseklajno) čebula, česen, kapre, kumarice, sveža paprika, mleta rdeča paprika, včasih tudi v kis vložena paprika, v kis vložen nepekoč ali polpekoč feferon, poper sol, slani ribji fileji, gorčica, malce majoneze, včasih doda kakšno kapljico belega vina, peteršilj... po moje je to v glavnem vse.

Sicer pa - probajte!

Glede lignjev pa takole - kakor so meni govorili, so lignji pravzaprav izmed morskih sadežev še najmanj škodljivi. Najhujše so školjke, ker se dejansko v njih vse nabere, jemo pa jih itak cele (s prebavili) zato....

LP

_____________________________

19.07.2007 je na svet pokukal naš Bor ...
23.10.2010 pričakujemo še enega fantka

(odgovor članu masna)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: morski sadeži
21.1.2007 17:19:45   
Anonimen
Eni pravijo kar si poželiš v nosečnosti pa naj bo to salama, pršut , morski sadeži, oz. prepovedana prehrana ki škodi nosečnicam dovoljena !

Ali to drži: KAR TI POVLEČE.   


Jaz sem noseča 17 tednov ma ne jem sirov mehkih, gorgonzole, jajc, majoneze.
Morske sadeže sem jedla dobro prekuhane z rižem in upamda zaradi tega ne bom imela problemov. Drugače jem tudi slanino, PRŠUT  pa samo ko mi zares povleče.

A JE TUDI TO NAROBE KAR POČNEM!

(odgovor članu lencika27)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?