|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ne zna jest po žlički
12.10.2006 12:48:14   
1Tanya
Ojla,

začeli smo z uvajanjem goste hrane pa nam žlica ne gre in ne gre. Rižolino po žlički bljak, po flaški njami! Jabolka po žlički bljak, v flaško ne grejo.

Koliko časa ste pri vas rabili, da ste se navadli na žličko. Naš namreč sam po ustih vrti in potem gre več ven kot noter.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ne zna jest po žlički
12.10.2006 12:53:46   
eya
Naš je lepo sprejel žličko, res pa, da se je navadil na žličko, že ko je dobival vsak dan AD3 (+moje mleko) po žlički. Mogoče mu je pa pregosto in ne ve, kako pogoltnit?  Koliko je pa star?

(odgovor članu 1Tanya)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ne zna jest po žlički
12.10.2006 14:19:57   
dskubin
ja, koliko je pa star? Ker mogoče ni bljak, ampak ima še sesalni refleks ali kako z jezičkom in namesto, da bi šlo not, ven potiska. Pri nas je bilo tudi tako na začetku, menda čwe ta refleks izplazenja jezička še obstaja, otrok še ni pripravljen na gosto hrano. No mi smo počakali potem še nekaj dni, torej do 4,5 mesecev in bilo je občutno bolje. Še vedno je kaj priletelo ven, ampak večina pa je ostala v ustih.

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ne zna jest po žlički
12.10.2006 14:24:04   
lenika
Ja mi rižolino zvečer že dodajamo po žlički, ostale goste hrane še nismo sprobali. Jedel je pa takoj prvi dan z užitkom, star je bil pa 4,5 meseca. Je pa drugače dojen in flaške sploh ne uporabljamo.

(odgovor članu dskubin)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ne zna jest po žlički
12.10.2006 16:52:52   
ribica.
Pazi tudi kako mu daš žličko v usta, ker če steguje jeziček ven, se zlahka dogaja, da mu hrane ne daš na jazik, ampak pod.

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ne zna jest po žlički
12.10.2006 19:48:33   
živa
Tudi pri nas je dobival AD3 po žlički, pa še uvajati sem mu začela gosto hrano šele pri 6 mesecih in ni bilo problema. Sem mu jo pa dajala tudi v roko in se je z njo igral. Še danes to rad počne in tudi zelo rad je.

Lp,

živa

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ne zna jest po žlički
12.10.2006 21:49:47   
sazi
naš 8-mesečnik ne da ne zna, ampak noče jesti po žlički. po flaški je vse super (kar se da spravit v flašo)
so mi rekli, da ga bo že enkrat prijelo, da bo začel jesti (poje 3-4 žlice, pa zapre usta)

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ne zna jest po žlički
13.10.2006 11:01:35   
diva 4
Naša dva nista nikoli imela težav z žličko.Mogoče je k temu pripomoglo to , da sem jima od dveh tednov naprej dajala vodo za žejo po žlički.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ne zna jest po žlički
13.10.2006 11:53:59   
natalia
- naj se malo igra z žličko
- poskusi animirat poleg hranjenja (saj veš, letalo letiiii...v usta)
- mogoče še ni pripravljen na gosto hrano
- mogoče rabi manjšo žličko, manjše kose hrane, pasirano skoraj tekočo hrano
- poskusi najprej s sokom po žlici, potem pa vedno bolj zgoščuj v presledkih par dni...


veliko sreče!

_____________________________

V našem kraljestvu domujeta princesa Eva in mali naslednik Žiga!

(odgovor članu diva 4)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ne zna jest po žlički
13.10.2006 14:09:53   
lucia
Jaz sem kupila MAM žličko, ki je bila v setu s posodico, in je v bistvu nekakšna bolj trda guma. Ji je pasala že od začetka, ker se je najprej igrala, in je grizljala žličko že zaradi zobkov. V glavnem ta žlička ji je zakon. Sem potem kupila druge, pa ji niso tako všeč.



_____________________________


http://www.soncek-lucia.blogspot.com/

http://www.ringaraja.net/forum/albumZaseben.asp?v=moji&galleryId=1&asortType=3&apage=1&s=16644_3__1

(odgovor članu natalia)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ne zna jest po žlički
16.10.2006 18:53:09   
katerina
tudi naš fant ni pokapiral žličke takoj prvi dan, trajalo je nekako 10 dni, star je bil pa dobrih 5 mesecev.

(odgovor članu lucia)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ne zna jest po žlički
2.11.2006 9:52:13   
kajapetra
tudi mi imamo enake probleme. kaja je stara malo vec kot 5 mesecev, pa ji cisto nic ni vsec po zlicki. sem probala spasiran jabolcek, banano, malo korencka sem dodala k jabolku...pa nic. samo mleko ji je vsec. sploh noce ust odpret. user posted image potem pa probam z razlicnimi forami, pa se smeje in ji hitro potlacim v usta, samo ona to vec nazaj pljune kot ji gre v zelodec...drugace  pravijo da do 6. meseca nej bi samo mleko jedli, ampak jaz sem hotela da bi ze malo prej zacela uzivat z drugimi okusi. bomo videli koliko casa bo to trajalo.
kaj predlagate?  

(odgovor članu katerina)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ne zna jest po žlički
2.11.2006 12:21:53   
soncicaT
Hehe sem se nasmejala ob teh postih.

Naš falot pa bognedaj da bi mu flašo dala ko je lačen.

Po žlički od prvega dne goste hrane!

Je pa en velik problem: ful malo pije (ker pač po flaši noče), ga a že vadim pit iz skodelice in kar gre..samo mora biti kaka pisana , da ga pritegne. Ali pa jaz naredim dva šluka in potem že vleče mojo roko k sebi.

Saj bo..še vsi so se naučili po žlički jest..

user posted image


(odgovor članu kajapetra)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ne zna jest po žlički
9.11.2006 15:40:54   
SOONka






Nasa je ze pri stirih mesecih po zlicki jedla kasice

(odgovor članu soncicaT)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: ne zna jest po žlički
9.11.2006 21:27:35   
zvezdka
Tudi naša ta mala je potrebovala kar nekaj časa, da se je navadila na žličko. Z gosto hrano smo začeli, ko je doponila šest mesecev. Najbrž ji žlička ni bila všeč tudi zato, ker sem ji prvič ponudila korenček, ki ga niti videti ne more.

Še zdaj jo moram včasih malo pretentati, da začne jesti z žličke, ampak ko ugotovi, da je tam kaj dobrega, lepo papca.  Ugotovila sem namreč, da si strašno rada daje v usta jabolčni krhelj in po novem tudi košček mesa (obe te zadevi seveda držim v roki tudi jaz user posted image ). Kadar tako obrača glavo stran in noče poskusiti, kaj je na žlički, ji najprej podtaknem krhelj ali pa meso, odvisno kaj ali ima na jedilniku. Potem ji taisti krhelj pomočim v sadno kašico, tako da pri sesanju okusi tudi nekaj kašice. Čez nekaj časa jo zadeva začne zanimati in je žlička nenadoma ne moti več.  S to metodo smo v zadnjem času uspešno uvedli cel kup zadev, ki jih prej niti pogledat ni hotela. user posted image

Žličke MAM (za 4+ mesecev) se tudi pri nas najbolje obnesejo. Sem na začetku uporabljala neka druge, pa so bile za našo prevelike, ker ni nikoli dovolj ust odprla.

(odgovor članu 1Tanya)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: ne zna jest po žlički
11.11.2006 16:58:01   
mucica1
Pred časom sem bila tudi sama ena obupana mama, ker naš lump ni in ni hotel jesti goste hrane po žlički.user posted image   Z uvajanjem smo začeli pri 5 m in smo se mučili in mučili in jokali - on in jaz user posted image . Zdaj je pa vse njami. je pa trajalo kaka 2 meseca. Pri nas je pomagalo le potrpljenje in vztrajanje, pa ne ga preveč silit, ker je potem še slabše. En dan sen žlička, potem dve in počasi bo ćlo vse v slast. user posted image

Pa fino papcajte

(odgovor članu zvezdka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?